| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Jak jsem prožívala těhotenství a porod

18.12.2000 14:45:31 Andrea, 25 týden

Re: Plavání a cvičení pro těhotné v Praze

Plavat jezdím sice mimo Prahu, takže s tím ti moc neporadím, ale zkušenost s lékařkou mám stejnou. Taky mi to nedoporučovala, ale já ji neposlechla a od začátku těhotenství jsem vesele plavala. Je to výborný prostředek proti bolestem zad. Ale dej si pozor při výběru byzénu, aby nebyla moc studená voda a ve vodě nebuď déle než 30 minut (to kvůli prochladnutí). Já jsem zatím žádnou infekci ve vodě nechytila, ale to bude nejspíš tím, že chodím do bazénu s čistou vodou i s čistým zázemím. Jenom ty pohledy ostatních "normálních" plavců byly ze začátku dost kruté. Nejprve jsem vypadala jako tlustá, ale můj manžel mi to pomohl vyřešit jednoduchým gestem. Vždy když jsme přišli k bazénu a ostatním mohly vypadnout oči z důlků jak zkoumali mé bříško, pohladil mi můj muž láskyplně pupík. Pro jistotu a zejména pro dobrý pocit ale chodím do bazénu s tampónem. Ze začátku jsem chodila ve svých plavkách, teď jsem si půjčila od mamky (ta je jako správná nastávající babička zakulacená a tak se do nich bez problémů vejdu).
Se cvičením Ti ale poradím. Já chodím na cvičení pro těhotné s porodní asistentkou pí. Ludmilou Doubkovou do Mateřské školy Štěpničná v Praze 8, tel.8588489. Koná se každé úterý od 16.30 hodin a 1 hodina stojí 50,-Kč. Paní Doubková je skvělá, příjemná a trpělivá. Při cvičení se nejen bezvadně protáhnu, ale naučím se i pár užitečných uvolňovacích i dýchacích cvičení.

Měj se moc hezky a nezapomeň to své miminko pěkně rozmazlovat a hladit bříško. Dělá mu to dobře!

Andrea
Odpovědět
Průběh diskuze (6 názorů)
Plavání a cvičení pro těhotné v Praze Jana a Schovanka, 11. týden, 27 let 18.12.2000 11:3
*Re: Plavání a cvičení pro těhotné v Pr... Andrea, 25 týden 18.12.2000 14:45
*Re: Plavání a cvičení pro těhotné v Pr... Jana, dva synové(11,2) 18.12.2000 17:19
*Re: Plavání a cvičení pro těhotné v Pr... Eva, 33. týden 18.12.2000 19:47
*Re: Plavání a cvičení pro těhotné v Pr... Nikola, dcera 3 roky, 27. týden 18.12.2000 21:56
*Re: Plavání a cvičení pro těhotné v Pr... Marcela 19.12.2000 8:3

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.