| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Jíme zdravě

9.11.2000 9:50:37 Šárka, syn 9,5 roku

Re: vanocni cukrovi

Milá Báro,
je hezké se hodně těšit na první vánoce se svým dítětem, ale nezapomeň, že malé dítě se přemírou nových dojmů snadno unaví. Nech svého chlapečka užít raději méně věcí a třeba i postupně (mně se například osvědčilo o Štědrém večeru připravit pod stromeček jen třeba jeden malý dárek, protože David potřeboval vstřebat dojmy ze stromečku a pohrát si s novou hračkou, a další den pak hned ráno našel pod stromečkem další dárek či dárky a měl na ně celý den.)
Ale k cukroví: Moje mamka dělala takové pečivo (něco mezi koláčky a sušenkami), kterému jsme říkali "mrkvánky", protože v něm bylo hodně nastrouhané mrkve. Těsto nebylo moc tučné (narozdíl od většiny těst na vánoční cukroví) a bylo vynikající, ať se udělalo sladké hodně nebo jen symbolicky. Jestli chceš, podívám se po receptu, a možná, že některá maminka Ti jej napíše, ještě než já prohlédnu mamčiny sbírky receptů.
A, Báro a ostatní maminky, víte s čím jsme si užili s mým Davidem nejvíce předvánoční zábavy? Prozradím: Loni jsme si koupily modelovací hmotu, která tvrdne na vzduchu, vyváleli jako těsto, vykrájeli formičkami na cukroví všelijaké vánoční tvary a další den (po ztvrdnutí) jsme je malovali prstovými barvami( jsou vhodné i pro malé děti, ale soudím, že tak od tří let; jsou sice nejedovaté, ale nemyslím, že by ročnímu prckovi udělalo dobře, kdyby si žlutou barvu spletl s pudingem a prstem ji vylízal!). Pak jsme naše vyrobené pestře namalované komety, stromečky, kapříky, ptáčky, hvězdičky, sněhuláky,.... nalepili vteřinovým lepidlem na takovou slaměnou ozdobu na zeď a měli jsme krásnou vánoční dekoraci. Letos si asi budeme hrát znovu a vyrobíme si možná nějaké ozdoby k pověšení na stromeček.
Z dělání cukroví bych takové potěšení já neměla, už proto, že by pak byl problém, kdo to cukroví sní (manžel je sice štíhlý, ale po každém jídle slyším, že jsem mu toho dala moc a že se tak nacpávat nesmí, a David považuje jídlo všeobecně za hroznou otravu, která jej zdržuje od daleko zajímavějších činností).
Přeju hodně radosti z příprav.
Odpovědět
Průběh diskuze (11 názorů)
vanocni cukrovi Bara a Dan 1 rok 6.11.2000 0:14
*Re: vanocni cukrovi Šárka, syn 9,5 roku 9.11.2000 9:50
**Re: vanocni cukrovi Bara a Dan 1 rok 9.11.2000 23:37
***Re: vanocni cukrovi Jana (Viktor 7 m.) 23.11.2000 10:46
****Re: vanocni cukrovi Šárka, syn 9,5 roku 23.11.2000 15:21
*****Re: vanocni cukrovi Dáša, 4kluci 25.11.2000 12:12
******Re: vanocni cukrovi Lída, syn 19m 9.12.2000 18:5
*******Re: vanocni cukrovi Pavel 27.5.2003 10:15
****Re: vanocni cukrovi Vikina, 3 "chlapi" na krku 28.2.2004 0:5
*Re: vanocni cukrovi Jana, syn-2 roky 25.10.2002 11:38
*Re: vanocni cukrovi Alice(2deti) 17.9.2004 7:40

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.