| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : LMD a hyperaktivita

  (?)
 Názory 110 z 15924  [Dalších 15914 >>]
TaJ 81121
7.3.2020 21:50:47
Len, tak já si s odstupem času nejsem vůbec jistá, že ta dg. VD byla úplně správná...sice to tak vypadalo, ale na druhou stranu měl tu řeč pak brzy srovnanou a na rozdíl od mnoha dysfatiků, které máme kolem, už teď v podstatě není nic poznat, ani ve škole žádné větší problémy nemá...a těch rysů typických pro PAS (kam patří i AS), měl odmalička dost...a mám právě ve svém okruhu i AS, který má řeč taky špatnou, ale tam je to dyspraxie...a ještě k tomu ADHD...u nás podle mě zase dost zapracovala hypotonie, doteď má tu pusu takovou méně ohebnou, ačkoli na výslovnosti to poznat není...to už mi říkala kdysi logopedka ve školce, že kdyby ho na vlastní uši neslyšela, tak podle té oromotoriky by nikdy neřekla, že bude takhle dobře mluvit...
Ridwen2 50940
7.3.2020 19:19:54
AS a ADHD může existovat společně, syn má ADHD jako přidruženou poruchu (a mmch pro školu je to z mnoha důvodů strašlivá kombinace). Ale ADHD samo o sobě může mít podobné důsledky jako AS v sociální oblasti - děti s ADHD nevěnují moc pozornosti sociálním signálům, mívají špatnou schopnost regulace emocí, což jim komplikuje vztahy, a často bývají i zbrklé v tom, co říkají - plácnou něco nevhodného nebo urážlivého, a ani si to neuvědomí, nesoustředí se na to, co druhý říká, takže působí dojmem, že je to nezajímá, atd. A někdy je ty neúspěchy v sociálních kontaktech vedou k tomu, že se prostě stáhnou do sebe a přestanou se o ně radši pokoušet.
Federika 14090
6.3.2020 22:21:46
Taj,
máte ještě čas, ale já docela lituju, že jsme se o téhle diagnoze dozvěděli až tak pozdě.
Byl už skoro dospělej, projevy se začaly zhoršovat a my už s tím neuděláme nic. Myslím, že by mu pomohla nějaká terapie, skupina, možná někdy i tlumící léky.
Má občas deprese, fobie z lidí, na spoustu situací reaguje neadekvátně.
On sám nikam nepůjde , není přece cvok. Možná kdyby byl zvyklej na nějakou terapii už dřív, bral by to jinak.
Len 108740
6.3.2020 21:32:13
Tina, PAS+VD nemuze byt nikdy AS. VD je pak soucasti diagnozy PAS a je to autismus, ve vasem pripade vysokofuncni. Deti s AS maji bezproblemovy a brzky nastup reci, je to v podstate jedine rozliseni od VFA.
TaJ 81121
6.3.2020 21:29:38
Okolíku, částečně asi i intuitivně, ale taky mám na tahle témata dost načteno, knížky, internet, skupinky rodičů s podobnými dětmi...oficiálně měl zatím jen VD, jsme vedení v SPC, které spolupracuje se školou a dává doporučení (do logo třídy ho mít musí)...ale čím je starší, tím víc si myslím, že to tak úplně jen VD asi nebyla, jako ve škole problémy v zásadě nemá, i prakticky bez domácí přípravy zvládá na jedničky, sem tam dvojka...ale v tom chování a vnímání apod. je prostě vidět, že je něco jinak...nicméně oficiální dg. zatím neřeším, má to i své stinné stránky a nechci mu pak nějak zavřít cestu k něčemu, co by chtěl jednou dělat, to všechno ukáže čas...ale už i v SPC mi říkali, že to na AS dost vypadá, pomáhá mi to hodně v hledání informací a přístupů a vidím, že to často funguje a hlavně pomáhá mi to i pochopit určité jeho reakce a zvláštnosti, mám i pár takových dětí v okolí a ty podobnosti tam jsou často víc než nápadné...zatím ale nějak nemám potřebu mít to za x tisíc potvrzené na papíře třeba z Nautisu...ve škole problémy v podstatě nejsou a my už tak nějak víme, jak na něj~;)
Okolík 129526
6.3.2020 18:42:09
TaJ a máte za sebou se synkem nějaká vyšetření? Nebo na to jdeš intuitivně?Vždycky když o něm a vůbec o vás píšeš, říkám si, jakou má kliku na maminku...
TaJ 81121
6.3.2020 11:54:01
Federiko, jo, u nás třeba ten AS začíná být dost patrný až tak poslední rok...a co jsem tak četla, tak u holek se na něj třeba často ani dlouho nepřijde, protože jsou zpravidla sociálně zdatnější a ty projevy nemusejí být tak výrazné a dokážou to víc kompenzovat...u kluků ty projevy bývají okatější...
Federika 14090
6.3.2020 11:11:04
Kat,
nečetla jsem diskuzi,ale klidně bych jí zprostředkovala schůzku s psycholožkou.
Můj starší syn ml ca od 4 let diagn. ADHD, s agresí, sníženou schopností ovládání. Ten měl al tak výrazný projevy něčeho, že nešlo mu něco nediagnostikovat.
Mnohem později, vlastně až před dospělostí jsme se dozvěděli, že má AS...
Byl jsem straně ráda, že mladší syn je v pohodě. Do té doby, než jsme šli v jeho pěti letech na vyšetření do PPP, jestli bude zvládat bilingvní výuku. Tu sice zvládal, nicméně mi řekli, že naprosto zřetelné rysy ADHD. Nesouhlasila jsem s tím, tak jsem ho objednala jinam, pak na EEG atd a diagnoza byla potvrzena. Nicméně projevy úúúplně jiný než starší syn.
Oba budou svorně tvrdit, že žádnou poruchu nemají, nic, jsou úpně normální:-) nikdy neměli žádnej papír do školy, žádný úlevy, nic. Čímž netvrdím, že nikdy nebyly žádný problémy.
K_at 121378
6.3.2020 11:05:37
Tino, jo. Ona je dva v jednom. Pohodová, veselá, plnou hubu keců, a pod tím to bublá. Ale jinak je to hodná laskavá holka ~t~
Okolík 129526
6.3.2020 9:56:35
Kat, u dětí ve škole je 1x týdně školní psycholožka, nemáte někoho takového? Jestli ne, tak bych šla cestou klinický psycholog a PPP jak už bylo psáno... Dlouhé lhůty, ale třeba to pomůže.
 Názory 110 z 15924  [Dalších 15914 >>]

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.