| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Děti rozvedených rodičů

  (?)
 Názory 110 z 73751  [Dalších 73741 >>]
Kivík 99966
14.8.2020 22:18:37
Myslím, že strašně moc záleží, jak je dítě staré a kolik toho máte společného. Například jiná situace bude v rodině, kde dítě je malé a s novým partnerem žena zakládá rodinu, žijí spolu, mají společné finance. Tam je míra rozhodování asi i na tom nevlastním rodiči. Ale pokud máš dceru dospělou a s přítelem chodíte, asi ani na nějaké rozhodování o ní není prostor? Partnera bych zahrnula, pokud se ho věc týká (například plánování dovolené), případně prostě bych se mu svěřila, co řeším a vyslechla si jeho názor. Partner zase musí vědět, že názor může říct, ale tím to končí. Osobně často řeknu, co si myslím, jak to vidím, často něco navrhnu. Ale tím to končí, rozhodnutí je na rodičích dítěte. Můžu s ním samozřejmě nesouhlasit, ale respektuji ho vždy.
Renka + 3 26652
14.8.2020 21:47:36
Irmi, tak čtu upřesnění, no je to tak, že pokud nebudeš chtít, aby s vámi řešil a nabízel řešení, tak si zásadní věci řešte v době, kdy partner u toho není, nebude se tak cítit odstrčený, když nebude vědět. Je fakt, že jsou typy, co mají chuť radit a urazí se, když o rady lidé nestojí, tak je lepší se těm situacím vyhnout.
A vybírat mezi ním a dcerou, to je fakt nesmysl.
Renka + 3 26652
14.8.2020 21:38:59
Irmi, mám stejně starou dceru a nedovedu si představit a asi ani ona ne, že bych nějak rozhodovala o jejích aktivitách. Ona tě asi ani ta tvoje už dlouho rozhodovat nenechá, tak z toho pohledu asi můžeš být klidná, že by vznikaly třecí plochy.
Jinak u takhle velkého dítěte a tvého krátkého vztahu bych rozhodně nepřisuzovala partnerovi žádné rodičovské pravomoci. Ale vzhledem k tomu, že jste všichni aktéři dospělí, jděte spíše cestou kompromisů než rozhodování o někom, ono to u dospělých lidí zní divně.
Kat 121378
14.8.2020 21:31:01
Irmi, ještě to dočítám. Já si myslím, že možná v tom hledáš víc, než v tom viděl on. On přišel "k problému" a chtěl ho vyřešit. Možná jako kdyby přišel ke kolegyni v práci. Pozitivně možná vidím to, že jste dceru nakrkli oba dva svorně a rovnoměrně. 🤣 To mi přijde takový prorodinný!
Pam-pela 97353
14.8.2020 21:20:50
Irmi, já bych s tím - dítě odejde, partner zůstává, souhlasila...jenže u dlouhodobých vztahů, kdy je dítě vychováváno oběma rodiči...a rodiče jsou rodiče a dítě je dítě. Tam to myslím zcela jistě platí...partneři by měli být tým, kde má dítě svoje místo v jiné úrovni a všichni jsou srozuměni s tím, že to tak je.

U vás bylo toto násilně přerušeno a vy jste se s dcerou semkly v době tragédie a možná mezi vámi vznikl takový jiný "nouzový" stav, který nebývá běžně, takže prostě vy to můžete mít jinak.

Nezranit dceru, se kterou jste získaly nový -jiný - rozměr vztahu, než když byla dítě v běžné situaci.

Ono si myslím, že tohle nové, kdy do hry vstupuje někdo třetí zvenčí, nebude jednoduché pro nikoho z vás...a je to takové na vodě, nedotknout se nikoho.
Já bych nedělal žádná velká rozhodnutí a záseky, ale snažila se do toho normálně vplout přirozeně.
Je jasné, že každý z vás si nese něco z minulosti, co ho nějak ovlivňuje...ideální je se domluvit a případně určité věci dovysvětlit, dokomunikovat.

Nestavě jednoho proti druhému, protože to by vznikl boj ~d~, to je myslím to celé. A nechat vyvinout ty vztahy, dát každému nějakou roli v tom vztahu. Vždy je vztah mezi dvěma a dvěma lidmi, i když jsou ti lidi tři :-).

Tady neporadí nikdo moc, kdo si tímhle neprošel...kdo se nemusel semknout/přimknout po ztrátě milovaného člověka k "dítěti", ke kterému by měl původně úplně jiný vztah.

prostě předejít pocitu zrady...:-)~x~

kdoto 78719
14.8.2020 17:40:37
Irmi moje zkušenost-podobná tvojí ale s rozdílem že dítě bylo mladší ,taky jsme žily dlouho samy,takže veškeré rozhodování bylo na mě a do toho nový přítel ,který ale děti neměl,takže spousta situací byla pro něj nových-postupně od randění po návštěvy,přespání až společné bydlení se i posouvaly jeho "rodičovské" pozice a taky jsme si museli hodněkrát vyjasňovat co ještě jo a co ne,protože je na to brzo.Během let se ale stal plnohodnotným otcem,i když tedy ne papírově. A taky jsem ze začátku měla trochu problém s tím narušením našeho soukromí,systému,zvyků nevím jak to přesně napsat,prostě bylo to jen naše a najednou to mělo být jinak,protože on si nesl pochopitelně své zvyklosti,své názory,svůj pohled na věc a i dítě mělo někdy problém -proč mi on něco přikazuje co mám dělat,nebo rozhoduje kam mám jít,ale fakt postupem času se to pomalu posouvalo dál a dál a dnes už nikdo nepozná že je to nevlastní otec,navíc jim ještě říkají že jsou si podobní ~t~
wer 81075
14.8.2020 17:10:20
Irmi, s dvacetiletou dcerou se budou pravidla měnit tak jako tak. Vztah mezi vámi se prostě musí proměnit z dospělá - dítě na dvě dospělé samostatné osoby. To je vývoj.
Dari79 114243
14.8.2020 17:05:01
Já jsem nevlastní maminka a do rozhodování o velkém synovi se nezapojuju.

Samozřejmě, že rodinný život v průběhu let vedl k různým omezením atd., protože velký syn je důležitou součástí rodiny a tím je nutné brát ohled i na jeho maminku, čili leccos bylo o složitějším vyjednávání, ale to byla jejich práce... Já se do toho nemíchala (max. jsem řekla svůj názor mužovi, ať si to případně vykomunikuje sám - pokud se se mnou ztotožní).

Někdy to bylo nepříjemné, nebo nestandardní (třeba na dovolené jsme měli dva pokoje a v jednom jsem byla já a malý syn a ve druhém muž a velký syn, protože jinak by s tím měla jeho maminka problém...), ale během let se to utřepalo i díky tomu, že jsem to neřešila, nekomentovala a nekritizovala.
-Velšice- 152842
14.8.2020 16:32:39
Irmi, zalezi jen na vas trech, jak si to zaridite. My napriklad meho muze nevynechavame,svuj nazor rekne, ale o urcitych vecech rozhoduji pouze ja, nebo spis mam tedy to posledni slovo. U nevl.deti take reknu svuj nazor, ale posledni slovo ma muz.
Ropucha + 2 ropušata 120300
14.8.2020 13:06:22
Irmi, ať ti je hezky s nimi s oběma! ~;)
 Názory 110 z 73751  [Dalších 73741 >>]

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.