| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Problémy v těhotenství

  (?)
 Názory 110 z 27546  [Dalších 27536 >>]
foxina 92717
18.2.2023 22:11:31
Moje sestra brala Asentru po celou dobu těhotenství i po porodu a i v době kojení. Vím, že si sama lehce upravovala množství (půl tbl. nebo celou) podle aktuální potřeby. Už je bere dlouho a má už to řekla bych vychytané.
Barbar 47133
17.2.2023 15:58:37
Ahoj, mám čtyři děti a Zoloft jsem brala při každém kojení(rozjela se mi poporodní deprese po prvním porodu).U třetího a čtvrtého dítěte jsem brala sertralin(Zoloft) i v těhotenství, u čtvrtého dokonce 100 mg. Vše ok~;((
Persepolis 107413
16.2.2023 13:09:27
Taky mám GAD. Mě se tedy rozjela až v době, kdy už jsem žádné další těhotenství neplánovala. Takže přímo s tímto zkušenosti nemám. Jenom jsem chtěla reagovat na to, že budeš muset brát AD doživotně. Pokud se ti podaří najít dobrého terapeuta nebo nějakou terapeutickou skupinu, tak je velká šance, že se naučíš s úzkostí pracovat tak, že ji zvládneš i bez léků. Jde to. Po chemickém koktejlu, který jsem brala kdysi už mám jenom mirzatin kvůli spánku. Mně se tehdy úzkost taky rozjela po dlouhodobém stresu.
Pawlla 106336
16.2.2023 10:01:19
Beránku, klíč je v tom, důkladně to probrat s psychiatrem a gynekologem. Já si laicky myslím, že dneska jsou AD na takové úrovni, že by miminku ublížit neměly. A na druhou stranu, pokud bys v těhotenství zažívala silné úzkostné stavy, tak to pro miminko taky není dobré. Přeji Ti, ať se vše podaří ~;((
Klabe+3 kluci (08,10,15) 83527
16.2.2023 7:33:48
Mám obdobnou diagnózu + panické ataky. Když jsme začali uvažovat o třetím dítěti, brala jsem cipralex 10 mg (1x denně). Třetí syn k nám přišel poněkud rychleji, než jsem vůbec stihla s dr. pořešit léky. Věděla jsem, že ale bez léků to asi nepůjde (opravdu jsem ještě nebyla v té době zaléčená). Takže jsme se s dr. dohodly, že celé těhotenství normálně budu brát cipralex a po porodu přejdu na zooloft (ten byl totiž v té době - rok 2015 -už ověřený na kojených dětech, cipralex ještě vyzkoušený nebyl).

A nakonec to dopadlo úplně jinak. První trimestr jsem totálně prozvracela, ale psychicky mi bylo fakt dobře (žádné úzkosti ani ataky), takže nakonec po dohodě s dr. jsem cipralex vysadila. A dobré to vydrželo až do dvou let synka (syn byl plně a dlouho kojený), nakonec se teda úzkosti i ataky vrátily a znovu došlo na medikaci ( v současné době jsem ale už skoro rok bez léků, takže ťukám a doufám, že budu jedna z výjimek, co to na delší dobu takto ustojí :-) ).

Ale syn za to stál, je to úžasné ( i když šíleně tvrdohlavé) dítě. Na druhou stranu si uvědomuji, že jsem měla svým způsobem štěstí, že to není pravidlo, že se může stát, že s těhotenstvím někomu úzkosti ještě zesílí.

Takže bych to určitě probrala s psychiatrem, ony i ty léky už jsou zase více vyzkoušené a protestované na těhotných a kojících, takže určitě bude i víc možných řešení než tehdy před sedmi lety. Hodně štěstí, i odhodlání udělá svoje.
Beránek velikonoční 159924
16.2.2023 3:49:49
Ahoj, trpím gen.úzkostnou poruchou, která se mi spustila před lety po asi roce extrémního stresu (hrály v tom roli vážnější zdravotní potíže). Beru aktuálně SSRI, protože když jsem je nebrala, vždy se po čase úzkosti vrátily a bylo to dost špatné. Mám s úzkostí spojené nějaké psychosomatické potíže, které se mi spolu s tou úzkostí zhoršují. Teď jsem ve fázi kdy měním léky (z escitalopramu na sertralin) a už třetí týden beru ty nové. A jejich účinek zatím pořádně nenaběhl, takže teď je to trochu horší, ale ve srovnání se stavy, které jsem zažívala když jsem neměla úzkosti vůbec podchycené léky, je to ještě ok. Chci se zeptat těch, které mají se stejnou či podobnou diagnózou zkušenost, jestli jste nějak řešily léky v těhotenství a jaké jste braly. A nebo jestli jste to zvládly bez. Snažila jsem se vysadit, ale prostě to nejde, ty úzkosti bez léků pro mě nejsou zvládnutelné. Na terapii chodím už několik let a nějaký posun tam je, ale když to udeří v plné polní, tak to bez prášků nejde. S léky funguju víceméně jako normální člověk, uvidíme, jak mi zaberou teď ty nové. Moc bych si přála miminko, odkládala jsem to až se "uzdravím" než mi došlo, že se asi neuzdravím nikdy a že stejně tak jak si někteří diabetici píchají inzulín, tak já budu muset brát antidepresiva. S psychiatrem jsem pozitiva i negativa antidepresiv v těhotenství konzultovala, ale moje úzkostná porucha mi velí pátrat dál a zeptat se na zkušenosti žen, jestli to třeba nějak negativně neovlivnilo jejich miminko. Věřím a doufám ve slušnou diskuzi. Pokud je zde někdo, kdo v psychické nemoci třeba nevěří a myslí si, že neexistují, prosím jej aby se pokud možno zdržel diskuze a nedělal mi to ještě horší (tuto prosbu píši, protože jsem zde natrefila na diskuze z minulých let, kde se k psychickým nemocem vyjadřovaly některé uživatelky, které v existenci psychiatrických diagnóz evidentně nevěřily). Děkuji vám a přeji krásný den.~x~
Tereza Prouzová 159245
15.5.2022 13:10:44
Ahoj, ráda bych Vás poprosila u vyplnění anonymního, minutového dotazníku k moji školní práci na VOŠ zdravotnické (obor PA)

Všem moc děkuji za pomoc!! 🙂
https://www.click4survey.cz/s4/50583/4eaa4028
NovákováM 120401
5.10.2019 0:28:03
Rose.. na to chodil hezký příspěvek na FB...

prý se mám vyhýbat stresu..
tak jsem si koupil antistres omalovánky..
omalovánky dobrý...

ale ty svině pastelky se pořád lámou, lámou, lámou !
Rose,2růžičky,1kvítek-01,07,12 39806
3.10.2019 8:55:26
jj antistresové omalovánky jsou super, když člověk nic moc nemůže ~R^
já taky jedno těhotenství vyšívala předtištěné předlohy a druhé těhotenství jsem korálkovala
a uspořádala jsem složky v pc, a srovnala fotky a naskenovala i nějaké staré fotky ~:-D
luthienka 77117
3.10.2019 8:45:49
Omalovánky zkusím, dcera má dvě knihy ještě skoro nevymalovaný. Úplně jsem na ně zapomněla. Malovala také když dlouhodobě marodila se zlomeným obratlem.
 Názory 110 z 27546  [Dalších 27536 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.