| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Problémy v těhotenství

16.2.2023 7:33:48 Klabe+3 kluci (08,10,15)

Re: GAD a medikace v těhotenství

Mám obdobnou diagnózu + panické ataky. Když jsme začali uvažovat o třetím dítěti, brala jsem cipralex 10 mg (1x denně). Třetí syn k nám přišel poněkud rychleji, než jsem vůbec stihla s dr. pořešit léky. Věděla jsem, že ale bez léků to asi nepůjde (opravdu jsem ještě nebyla v té době zaléčená). Takže jsme se s dr. dohodly, že celé těhotenství normálně budu brát cipralex a po porodu přejdu na zooloft (ten byl totiž v té době - rok 2015 -už ověřený na kojených dětech, cipralex ještě vyzkoušený nebyl).

A nakonec to dopadlo úplně jinak. První trimestr jsem totálně prozvracela, ale psychicky mi bylo fakt dobře (žádné úzkosti ani ataky), takže nakonec po dohodě s dr. jsem cipralex vysadila. A dobré to vydrželo až do dvou let synka (syn byl plně a dlouho kojený), nakonec se teda úzkosti i ataky vrátily a znovu došlo na medikaci ( v současné době jsem ale už skoro rok bez léků, takže ťukám a doufám, že budu jedna z výjimek, co to na delší dobu takto ustojí :-) ).

Ale syn za to stál, je to úžasné ( i když šíleně tvrdohlavé) dítě. Na druhou stranu si uvědomuji, že jsem měla svým způsobem štěstí, že to není pravidlo, že se může stát, že s těhotenstvím někomu úzkosti ještě zesílí.

Takže bych to určitě probrala s psychiatrem, ony i ty léky už jsou zase více vyzkoušené a protestované na těhotných a kojících, takže určitě bude i víc možných řešení než tehdy před sedmi lety. Hodně štěstí, i odhodlání udělá svoje.
Odpovědět
Průběh diskuze (6 názorů)
Téma: GAD a medikace v těhotenství Beránek velikonoční 16.2.2023 3:49
*Re: GAD a medikace v těhotenství Klabe+3 kluci (08,10,15) 16.2.2023 7:33
*Re: GAD a medikace v těhotenství Pawlla 16.2.2023 10:1
*Re: GAD a medikace v těhotenství Persepolis 16.2.2023 13:9
**Re: GAD a medikace v těhotenství Barbar 17.2.2023 15:58
*Re: GAD a medikace v těhotenství foxina 18.2.2023 22:11

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.