| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Drogy

  (?)
 Názory 110 z 2237  [Dalších 2227 >>]
dryjáda 118607
22.1.2018 18:06:12
Pokud tvoje dítě bere léky na depresi, rozhodně je k tomu důvod. Některé děti se bohužel při těžkých duševních stavech samy medikují drogami nebo jinými léky. Psychitrička to rozhodně potřebuje vědět, protože mu může změnit medikaci, třeba mu přidat, aby mu bylo lépe. Chci tím říct, že za sebemedikací diazepamem můžou být nezvládnuté psychické stavy, na které třeba jeho současná léčba nestačí.

Další věc: diazepam mění účinek antidepresiv, každý lékař potřebuje vědět, že tvoje dítě tyto léky bere. Při jakémkoliv problému kdy by mu mohli něco nasadit, by mu mohli vážně ublížit.
Pam-pela 97353
21.1.2018 23:05:16
Pokud je mu 16 a půl, jak píše zakladatelka, pak těch několik měsíců může stačit a může se leccos změnit.
Ale tak určitě je to kus od kusu, není každé dítě stejné...
Já to teda nakonec nepotřebovala :-) - ten dohled, zůstalo pouze u plánů. Ale protože mě děcka znají jako matku činu, tak nějak věděla, že by to fakt tak bylo. Jestli by se to ovšem setkalo s úspěchem, to vážně nevím.
Furt jsem teda asi i při těch jejich akcích pro ně byla důležitá...i domov, zázemí, a táta samozřejmě a celá rodina, a tak nějak i ty normální jistoty, škola...kdyby to tak nebylo a vážně měly jiné priority (partnera, nějakou partu nebo co já vím), tak s nima určitě nepohne ani pár volů, to si nějak tak člověk uvědomuje. ~d~
Taodvedle 23974
21.1.2018 17:27:08
No ale jak si to predstavujes v praxi?
Osamělá vydřička 149085
21.1.2018 16:36:52
Tak mám bohužel k tomuto tématu co říct ~7~. Brala jsem Neurol a to opravdu ve velkém. V nemocnici mě dávali dohromady skoro dva měsíce. V první řadě ti Lucie musím napsat, že při té tvé hurá-akci splachování léků do záchodu jsi měla víc štěstí než rozumu. Syn na tom asi není ještě závislý, ale pokud by byl - a nemohl si nikde honem sehnat něco dalšího - tak takové odebrání těchto léků může skončit deliriem a smrtí. Při dlouhodobém braní vysokých dávek se to opravdu musí vysazovat postupně. Jinak ohledně trestního stíhání, toho se neboj. Maximálně by ho zavolali k výslechu, pokud by chytli "dealera" a u něj našli klukovu adresu. A k tomu, co dál... Určitě se snažit ho nějak pozitivně motivovat, rozhodně ne vodit ho do školy a ze školy a hlídkovat 24/7, tím bys ho akorát naštvala, zatvrdil by se a dělal to pak z trucu. Bohužel musím napsat, že pokud ON nebude chtít přestat, můžeš dělat cokoliv, ale s ním nehneš.
Mr. Miçkey 124689
21.1.2018 14:01:28
Jestli mu je 17, tak tyhlety opatreni muzes praktikovat max. par mesicu, pak te s velkou radosti kopne do prdele a bude si nadale delat, co uzna za vhodny.
Mr. Miçkey 124689
21.1.2018 13:58:02
Jo, pokud ma k tomu predpoklady, muze spustit psychozu... ale ta pravdepodobnost neni zas tak vysoka, krome toho ma vetsina prvni pokus za sebou v dobe, kdy se o tom rodicum jeste ani nesni.
Osobne znam jednoho, na kterym se hulenl pomerne podepsalo, hulil od 13 do 18 ve velkym stylu (jakoze ne denne, ale nekolikrat za den plus obcas naky halucinogeny) a v tech 18 byl pomerne mimo, neschopnej dolizt do skoly, zaspal dokonce zaverecny zkousky- ma je jen diky tomu, ze ho ucitel vytahl z postele, takze se o hodinu pozdej dostavil~t~ Ted je mu 20, huleni zredukoval tak nejak na normal a vede normalni zivot.
To je jedinej pripad, kterej znam, jinak huli drtiva vetsina lidi, co znam (a nez nekdo napise neco o kruzich, ve kterych se pohybuju- jsou to studenti, zachranari, lekari, pravnici, zdravotni sestry, informatici...) aniz by to na nich zanechalo stopy.
Pam-pela 97353
21.1.2018 13:52:49
Renko, tak protože dítěti ještě není 18, a tedy se nemůže ohánět plnoletostí, pokud bych věděla, že je takhle ohroženo, i kdybych měla dát výpověď v práci, prostě bych ho ohlídala...klidně každou minutu každého dne. S ním do školy, ze školy...klidně bych čekala před školou, aby neměl šanci odejít.
S tím, že to dělám pro to, že mi o něj jde.
Jasně, nemuselo by to klapnout...dítě může "zmizet" neznámo kam do party a tak, ale myslím, že by v tomhle věku jednala policie a hledali by.

A to není něco, co by bylo pouze hypotetické, já jsem byla po tom našem incidentu opravdu připravena to tak udělat...promyslela jsem si to, ale ...nebylo potřeba.
Možná je to hodně naivní, ale aspoň bych pro sebe věděla, že jsem udělala všechno...co jsem mohla.
K té doktorce bych šla...když je kluk tak statečný, že si bere nějaké prášky z netu, musí být taky odhodlaný nést následky. Nechat ho v tom, skrývat to, nebo jen zakázat se mi zdá strašně nebezpečný...
A on by to měl i vědět, že je to obrovskej hazard...u nás to LSD mělo taky dohru...naštěstí, jak jsem psala, se dcera poučila, ale byla to šílenost. Navíc ten dotyčný ji "sjetou" nechal jít a jet domů přes celé město. Říkala, že chtěla zkusit nenávykovou drogu, že pečlivě vybírala...a že to bylo jen na zkoušku - jednou. Jo, bylo...ale stejně!
Pam-pela 97353
21.1.2018 13:43:14
Jo, znám takový případ, dokonce ne jeden, ale jeden hodně zblízka, on člověk prostě neví, co to může spustit...nikdo nevíme, co máme uvnitř mysli ukryto.

Danulu, a ten člověk, co jsem o něm psala níž, ten opravdu hulí takřka denně po celou tu dobu.
Koliha velká 153026
21.1.2018 12:37:12
Milá Danulu, u dorostence stačí jediná dávka, aby to spustilo psychózu, a v tomto věku je taková diagnóza mnohem horší na prognózu do budoucna, než u dospělého. Můžeš být kdovíjak free, ale kluk je pořád ještě nezletilý a rodiče mají nejen šanci, ale i povinnost zasáhnout včas.
Koliha velká 153026
21.1.2018 12:32:02
Diazepam není o nic menší zlo, co se týče návykovosti, ještě navíc u nelegálně prodávaného, což může být padělek a kdo ví, co tam ještě přidali. Co se týče dohledu nad klukem, pořád je nezletilý a alkohol, marihuana, diazepam na Asentru je kombinace, kde něco selhalo a vzhledem k jeho nezletilosti je dohled, či navrhovaná změna prostředí něco, co jde pořád ještě prosadit, než bude pozdě.
 Názory 110 z 2237  [Dalších 2227 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.