| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Drogy

  (?)
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 2301  [Dalších 2281 >>]
Rose,2růžičky,1kvítek-01,07,12 39806
3.5.2024 8:04:57
sugar, ten odkaz na zákon je z toho eshopu... čoi nám napsali, že oni se mohou zaměřit jen na ten prodej nezletilým, ale muchomůrka je mimo jejich pravomoc...
a ano, taky si myslím, že odkazuje k tomu bodu 5, ale tím, že oni tvrdí, že to není určeno ke konzumaci, neudělá s tím nic ani szpi a ani ta hygiena...
je to takový boj s větrnými mlýny ~a~
zrovna včera jsem si vzpomněla na tu sérii černé vdovy s čvančarovou a plodkovou a říkala jsem si, že ta svoje lízátka by vlastně klidně mohly prodávat na eshopu jako "sběratelské předměty" a nemusely ani porušovat zákon...
Inka ..|-.|-.-|.- 141843
3.5.2024 8:01:07
Aha, tak to neznám ani z mládí.
Půlka psa 24064
3.5.2024 7:10:02
Nevím, jak je to dneska, ale za mých mladých let někdy před 20 lety se na obalu většinou psalo, že je to určeno pouze k dekorativním účelům a ne ke konzumaci. Všichni jsme samozřejmě věděli, že to ke konzumaci je, a co s tím máme dělat. Bylo nám jasné, že dekorativní účely jsou disclaimer za účelem legálního prodeje.
Sugar+3 13203
3.5.2024 3:43:38
Tak jsem si ten zakon §5 č. 167/1998 vygooglila. Tady:

https://www.zakonyprolidi.cz/cs/1998-167

a jedina zminka ve stylu "Určeno k účelům průmyslovým, technickým a zahradnickým. Není určeno k přímé konzumaci nebo kouření"

je tady:
(5) Povolení k zacházení se nevyžaduje k zacházení s rostlinami technického konopí, nebo s technickým konopím, zejména k účelům průmyslovým, potravinářským, kosmetickým, technickým nebo zahradnickým.

Ale proste cely ten zakon §5 č. 167/1998 je o tom, kdo ma (nebo nema) opravneni zachazet s navykovymi latkami, takze nejak nechapu, proc se tim COI ohani (predpokladam, ze ta citace je z te jejich odpovedi).
Inka ..|-.|-.-|.- 141843
2.5.2024 23:07:09
A too znamená, že s tím maáš dělat co?
Rose,2růžičky,1kvítek-01,07,12 39806
2.5.2024 23:02:37
"Produkt v souladu se zákonem §5 č. 167/1998. Určeno k účelům průmyslovým, technickým a zahradnickým. Není určeno k přímé konzumaci nebo kouření."

No a je to... ~d~
To, že to vypadá jako haribo želé v cukru, to přece nijak nenavádí ke konzumaci ~d~
Inka ..|-.|-.-|.- 141843
2.5.2024 21:55:47
A k čemu to je údajně určeno, když ne ke konzumaci?
Rose,2růžičky,1kvítek-01,07,12 39806
2.5.2024 21:36:15
Gavašetko, díky... k té dostupnosti drog - podle syna seženeš cokoliv i u Vietnamců ve večerkách, klubech, na netu... Paradoxně nejméně dostupné je to prý přes ty automaty, ty jako jediné totiž mají alespoň kontrolu věku ~a~
Jinak se totiž jedná o nepotravinářské zboží, není určeno ke konzumaci ani léčebným účelům, jsou to třeba "zahradnické potřeby", tedy se na ně žádná regulace věku nevztahuje ~q~
Dávali jsme podnět i na ČOI (na to želé s muchomůrkou), ale dnes nám napsali, že se jich to netýká, že to předali na potravinářskou a na hygienu... očekáváme, že nás s lítostí pošlou do hajzlu taky (není to určeno ke konzumaci)... Z protidrogové centrály se nám ještě ani neozvali... ~a~
Gavašetka 111364
2.5.2024 20:31:37
Rose, mrzí mě, čím procházíte, bohužel to není ojedinělé. Konkrétní tip na psychiatra ti nedám, ostatně ani nepíšeš, odkud jste, ale co ti můžu naprosto s čistým svědomím doporučit, je zavolat Národní linu pro odvykání (800 350 000, po - pá 10 - 18), příbuzní uživatelů tam volají běžně. Jednak mají přehled o službách pro celé republice, jednak vás podpoří v tom, jak nyní postupovat. Synovi kontakt můžeš také předat, ať si tam zavolá sám, je to částečně anonymní (není nutné se představovat a sdělovat bydliště, je vidět ale telefonní číslo). Pokud syna propustí z nemocnice, bylo by vhodné pokračovat v léčení, v některých adiktologických ambulancích můžou mít i spolupráci s psychiatrem, to by bylo optimální. Velmi dobré informace podávají také na www.drogovaporadna.cz.
Mmch, jsem sice z nejen z Prahy zvyklá, že ty automaty na hhc, kratom a další látky jsou v podstatě všude, ale přesto mě překvapilo, že kratom je možné koupit na benzínce mezi jídlem... Prodavač se děsně divil, že se divím a hned mě poučoval, že bych to měla zkusit...
karma 94498
2.5.2024 13:04:56
Černá můra, musí to být strašný.
Mám poblíž happy end, který má s vaší situací společné asi to, že asi podchyceno celkem brzy.
Kamarádky dcera nadužívala prášky, možná i víc.asi se chytla špatné kamarádky.
Její matka velmi brzy naštěstí zasáhla: detox na psychiatrii, pak následoval pobyt v komunitě (někde u Zlína, takový známý manželský pár to vede....KROK? nebo tak nějak. Režim mi přišel jak někde v církevním řádu. Práce, u zvířat, zásady....myslím mají (přesopakované pobyty některých), velkou úspěšnost. Zkusila bych toto. Dívka, ač tam navázala vztah, kdy ten kluk do toho zase spadl, tak ačkoli ona s ním žila, zůstala čistá (což dle mě zkouška ohněm). Prostě měla dobrej základ, kterj nakonec zvítězil. Díky PB. Ale bylo to 3 roky psycho.
Moc držím palce!!!
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 2301  [Dalších 2281 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.