| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Dle regionu : Maminky v zahraničí

  (?)
 Názory 110 z 16579  [Dalších 16569 >>]
Eudo 146355
5.10.2018 8:35:33
"
A nefandi si, že tě pohrobci totality tepou za "jiný názory" - názory jsou vítány oni tě tepou za způsob prezentace, kdy sama děláš přesně to, proti čemu se tak vehementně vymezuješ - to Ty vykládáš, co si maj lidi myslet, a když si náhodou myslej něco jinýho, tak je začneš mistrovat, jak si to myslej špatně."

Kudlo, tve dojmy a pojmy uz jsme diskutovaly mnohokrat (=v kazde diskuzi).

Kdyz neco popisuju, nikomu nic nevnucuju, mila Kudlo, alebrz pouze popisuju neco JINEHO. Kdyz to napr. Tebe nastve, nic s tim nenadelam, a je to celkem uplne jedno.

On ma totiz kazdy narok na svuj nazor.
Eudo 146355
5.10.2018 8:32:59
Nordico, vidim, ze muj POPIS situace, ktera se lisi od tve, te celkem nadzvedla.

Jinak si hlavu nedelej. To poplacavani nemusim provadet sama, to praktikuje me okoli. Krome mnoha jineho i proto, ze se nevyjadruju na podobne urovni, kterou napr. v tehle odpovedi zvladas ty.
Eudo 146355
5.10.2018 8:28:34
Supliku, chapes, ze si pletes slova "POROVNAVAT" a "POPISOVAT"?

To provnavani si tam dojemne vkladas ty a par dalsich.

(diskuze totiz nebyla omezena nijak rokem 1970 - 1989...)


Uz to chapes?
Analfabeta 141613
4.10.2018 18:24:25
Janino, "spousta lidí lezla režimu do zadku proto, aby se dostali do Berlína či do Moskvy". My jsme nelezli režimu do zadku, my jsme prostě něco dělali a posléze za to dostali odměnu. Tu jsme nečekali ani jsme to kvůli ní nedělali, ale bylo to milé, to zas jo.
Analfabeta 141613
4.10.2018 18:18:28
To mě tehdy doslova fascinovalo, jak může někdo narvat Husáka nezi konzervy s hráškem ~:-D~:-D~:-D
Já jsem jezdila na trati Tábor - Ražice a jednou ze zastávek byla Bálkova Lhota. Nějakého chytráka napadlo tam dát velký nápis "Sovětský Svaz - záruka míru". Akorát to udělal tak, že dal Sovětský Svaz před tu Bálkovu Lhotu a zbytek nápisu za název stanice, navíc to bylo stejně velkými písmeny jako název stanice, takže to opticky vypadalo jako "Sovětský Svaz a Bálkova Lhota - záruka míru". Když jsem jela kolem, vždycky jsem se srdečńě bavila.

Taky jsem se dozvěděla od holek z propagačního, že vždycky před státním svátkem dostanou z OV KSČ nařízeno, jaký nápis bude na budově a jak bude vyzdobená. Prý aby se nestalo, že na dvou budovách budou stejńé budovatelské nápisy. Holt to musely udělat a nazdobit, byl to příkaz shora.

Ovšem největší šok jsem měla na 1.máje v Praze. Já to chtěla vidět na vlastní oči. Doma to vždycky teta poslouchala a vařila u toho, zatímco my jsme sázeli brambory. No co svátek práce, tak jsme ho slavili prací, že. No a průvod postupně přešel kolem tribuny, my šly s kamarádkou za ním a že půjdeme na tramvaj, dojedeme asi někam k Petřínu a někde si v pohodě dáme dvojku vína. Na druhé straně Letenské pláně stály Avie a lidi do nich házeli vlajky i transparenty. Tomu jsme se divily, protože to na 1.máje nikdo nechtěl nosit, to se vždycky muselo v práci nebo ve škole odevzdat, aby se to uložilo na další rok. Okolo běhali milicionáři v uniformách a volali: "Soudruzi, tady si vezměte jiné transparenty, jděte tamhle okolo a musíte jít ještě jednou, máme málo lidí a televizní přenos má být až do půl jedné". Nám spadla brada až na kolena. Takže nikoli průvod vesele rozjásaných lidí, ale nahnaní dobrovolníci, co běhali na Letenské pláni kolem dokola, dokud neskončil televizní přenos. Na to jsem teda fakt koukala jako zjara.
nordica 81215
4.10.2018 17:21:29
Eudo, odpověděla jsi přes podle mých očekávání, tak je ještě dneska párkrát poplácej po rameni, pochval se před zrcadlem, ale už po sobě svůj příspěvek nečti, třeba by Ti docvaklo, jak je to ubohé, celá Tvá argumentace.
Kudla2 58452
4.10.2018 16:56:08
hele, Eudo,

Tvoje konkrétní zkušenosti jsou zajímavý, a o ty mi taky šlo, ale ty pindy okolo a to mistrování si laskavě vetkni za klobouk.

A nefandi si, že tě pohrobci totality tepou za "jiný názory" - názory jsou vítány oni tě tepou za způsob prezentace, kdy sama děláš přesně to, proti čemu se tak vehementně vymezuješ - to Ty vykládáš, co si maj lidi myslet, a když si náhodou myslej něco jinýho, tak je začneš mistrovat, jak si to myslej špatně.

Pro mě bylo cenný to, co popisovala Nordica, i to, co jsi popisovala ty, dokud to bylo o faktech (co jsi tam musela dělat, jak to tam vypadalo, jak tam lidi žili atd.).

Protivný to začalo být v momentě, když jsi začala vykládat NÁM, jak sis to všecko dokázala zařídit a jak naše dojmy (a v tomhle ohledu je výraz DOJMY známkou poctivosti, protože všichni jsme tu dobu prožívali nějak subjektivně, mně šlo o tohle subjektivní prožívání a nebylo by poctivý tomu říkat FAKTA, takže se mi nelíbí, že se tomu pošklebuješ).

Zajímavý pro mě bylo třeba i to, že i Zápaďákovi dělali problémy, že se stýká z lidma z Východu, jak jsi psala, akorát už teda nechápu, proč jsi to dávala do protikladu s tím, že se to dělalo tady, jako by se to snad navzájem vyrušilo či co (přičemž blbý je přece obojí). Jako by ty komunisty nějak "vyviňovalo", že "ti druzí" to dělali taky. Ne, od komunistů to bylo sprostý a pokud se něco takovýho dělo na druhý straně, tak to bylo taky sprostý.

Rodinová 140078
4.10.2018 15:57:59
Tvuj zpusob komunikace je fakt nestastnej.

Tez nemam potrebu diskutovat, jen me tohle zaujalo a chtela jsem si ujasnit, jak to myslis.

Dekuji a papa~3~
Eudo 146355
4.10.2018 15:51:30
1970
Eudo 146355
4.10.2018 15:48:38
Rodinova, jelikoz jsem zazila ruzne situace dlouha leta kazdou dovolenou s vyjezdem ODSUD, s povolenim pobytu tady (a v CSSR jsem dloouha leta davno nezila), kdy mi nejaka =ruzne zeme - neuznali jimi vystavena viza a ruzne dost komplikovane problemy, tak s tebou nemam potrebu diskutovat, jak vsecko byla vina jenom tech komunistu.

Proste KAZDA zeme ma naky svy pravidla, to jenom my se domnivame, ze vsecko je jen proto...
 Názory 110 z 16579  [Dalších 16569 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.