| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Výchova a trestání dětí

  (?)
 Názory 110 z 28058  [Dalších 28048 >>]
Gabriela Šanovcová 132916
25.2.2020 10:02:46
To by mne také zajímalo. Paní učitelka mi neustále opakuje, že je mého syna nejvíce slyšet, ale že ona nerada dává poznámky a že napomínání nepomáhá. Upřímně, kdyby věděla, že doma je to daleko horší, tak by asi koukala. 6 let a opravdu tu pusu nezavře. Když jsem byla já malá, tak mi říkali, že mě není vidět, ale je mě slyšet. Jenže já vyrůstala v úplně odlišných podmínkách..a proto jsem taky byla divná. A někdy mi tak přijde, že i když syn nemá stejné podmínky jako jsem mívala já, tak se často chová, jako by je měl (jakoby byl z rozvrácené alkoholické rodiny, kde se jen řve). Celkově se u nás řvaní hodně rozmohlo, když začal chodit do školky. To pak když přišel domů, tak s sebou i škubal, lítal po baráku a jen řval..takové to totiž tady ve školce je stále. Myslím, že něco prostě odkoukal jinde a něco bude mít asi v rámci vrozených predispozic..
1kulička 119729
22.2.2020 0:49:16
No, mám skvělou paní na úklid, jen chodí málo často. Ale bordel dětí to vyřešilo ~;((
Renka + 3 26652
21.2.2020 23:28:55
Lído, takového jsem měla strejdu, pro tetu a bratrance to bylo peklo. Doma měli uklizeno vždycky super, ale to proto, že neustále všechny prudil. Podle mě to ale nějaká porucha je, tomu člověku ten nepořádek (a to se ani nedá brát jako nepořádek, že je něco trošku jinak) vadí tak, že v něm nemůže fungovat. Pro ostatní lidi je to očistec.
Renka + 3 26652
21.2.2020 23:16:10
Dokud nejsou děti, tak se takový byteček snadno udržuje. Jako mladý pár jsme měli také pronajatý byt 1+1 a ač nejsem uklízecí maniak, bylo vždy krásně uklizeno. Věnovali jsme tomu minimum času, větší úklid během víkendu a pak to celý týden vydrželo, protože tam nikdo nebordelil. Kdykoliv mohl někdo dorazit na návštěvu.

S děti bylo hůře, když byly malé, to všichni znají, drobky, upatláno, roztahané hračky. Nestíhala jsem. No a teď najednou zjišťuji, že zase máme větší pořádek. Děti mají své pokoje o patro výš, jsou tam zalezlí nebo nejsou doma. Dolů se chodí najíst, ale už o nic v obýváku nezakopávám. No a je to vlastně takové smutné, uvědomuji si, že už se blíží doba, kdy vyletí z hnízda. Nejstarší bude letos maturovat a pak by chtěla na VŠ a také s kamarády ve městě v bytě.

Nezoufejme z nepořádku, přijde doba, kdy budeme mít uklizeno, až nás to bude mrzet.
TaJ 81121
21.2.2020 23:10:25
Terezo, jo, já taky každou chvíli doma různé plochy uklízím, aby se tam nic neválelo, načež moji oba chlapi to vidí jako ideální příležitost, že si můžou hned někam něco položit, odložit...něco, co tam pokud možno ale fakt vůbec nepatří, ani logicky, ale prostě tam bylo místo, tak to tam odloží...
TaJ 81121
21.2.2020 23:07:42
Jinak náš skoro 12 letý má taky každou chvíli v pokoji binec, jídlo tam teda až na výjimky nenosí, ale stůl většinou není ani vidět, všude hromádky něčeho, co se mu nechce třídit a uklízet na svoje místa...a proč by taky měl, že, když odjakživa píše úkoly stejně někde na zemi, ideálně vleže na koberci, posteli, nebo prostě kdekoli...ačkoli má od začátku rostoucí stůl, židli apod.~;), taky nechává ležet všechno možné všude po baráku...tak ho prostě večer naženu, ať si to odnese k sobě a tam už to neřeším...jednou za čas, když máme oba náladu, tak to uklidíme spolu pořádně a zase to chviličku vydrží...co si vzpomínám, tak já byla jako malá taky docela bordelář, hlavně dokud jsme měli s bráchou pokojíček společný...když nám potom naši dopřáli každému svůj, tak jsem si ho teprve začala udržovat pěkně uklizený...ale dokud jsme měli společný, tak nám mamka taky každou chvíli vymetla věci na jednu hromadu vedle pokoje do předsíně a tam jsme si to museli přebrat a uklidit zpátky do pokoje na svoje místo...no a co mám svoji domácnost, tak mám uklizeno bez problémů...a soudě podle toho, že třeba na školách v přírodě vždycky syna učitelé chválili, že měl ve všem vzorný pořádek, tak to s ním asi nebude tak hrozné~;)
Tereza33 120401
21.2.2020 23:05:17
Monty.. já tak nesnáším manželovo "hromádkování".
On má hromádky všude. A některé opravdu zanesené prachem.

Já jsem taková úsporná, moc nezdobím, aby se dobře uklízelo. V kanclu doma mám také hromádky, ale přes sebe - a postupně je odmazávám, někam ukládám a ten pocit, když jsem na dně té hromádky je úžasný. Zpracováno, hotovo.

Manžel neukládá, nechává vyhnít. Na potvoru vždycky hledá x let starý papír, jen ho někam začlením.

To jsme trochu protiklady. Naše domácnost po mém úklidu občas působí neútulně, takový operační sál, na straně druhé, všechny volné plochy obsadí během pár hodin manžel a naši potomci (co mají hromádkování a vršení věcí po něm), takže se doplníme... bordelem zútulní :-D
TaJ 81121
21.2.2020 23:00:03
Monty, mám to trochu podobně, jako ty, důležitější pro mě je, abych měla ve věcech systém a věděla vždycky kde co mám...trochu prachu na poličkách a neumytá okna mě taky nechávají v klidu, ale zas jen do určité míry...pak mi to začne vadit a uklidím to...ale každopádně mi daleko víc vadí chaos, poházené věci, hromádky všeho možného apod...než trocha prachu někde...
Lenka, 3 děti 144932
21.2.2020 18:44:55
ááále můžeš ~:-D
Peppa, dcery 9 a 12 let 133447
21.2.2020 14:55:31
V sedmi letech asi ještě potřebuje dozor a asistenci. Je třeba neustále napomínat, když po sobě neuklidí kelímek od jogurtu atd. Nedělat to za ni, maximálně s ní, třeba si u toho popovídat, aby to líp uteklo a hlavně každý večer prostě vše vrátit zpět na místo, zvlášť ve společných prostorách. Naše holky taky bordelí, ale co jim případně zůstane v obýváku nahážu do krabice a postavím jim to před dveře od pokojíku, ať si bordelí tam.
 Názory 110 z 28058  [Dalších 28048 >>]

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde

Všechna témata


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.