| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Dění kolem nás

Novinky a zajímavosti z každodenního života.
  (?)
 Názory 110 z 183589  [Dalších 183579 >>]
Vážný2 158667
12.6.2024 17:34:03
No synek byl taky hodnocen jako extremně hyperakinetický kolem 4.roku, aspoň jsme podle toho mohli brzy řešit vše další, doktory, školy atd. Během první třídy dostal ritalin (metylfenidát - amfetamin). No a pak ho bral až do maturity, v prváku na výšce přestal. Protože se bál policejních testů na amfetaminy při řízení. Protože zákon nerozlišuje proč máš amfetamin, prostě s ním nesmíš řídit. Profesor mu říkal, že by mu napsal kdyžtak dobrozdání, že při této léčbě řídí lépe, ale stejně by mohlo hrozit, že by to řešila až kdovíjaká odvolací instance, že by mu mezitím ŘO odebrali, atd.

Nakonec ještě likvidoval celý šuplík plný tohoto léku na recept s pruhem (opiátový), protože toho bral méně než mu psychiatr psal, aby tam nemusel tak často. A měl strach aby ho někdo neobvinil...
Vážný2 158667
12.6.2024 16:25:24
Potíž je, že naše země je už moc na severu a nahoře. My si myslíme, že jsme schopní něco vypěstovat, asi nám v tom pomůže i globální oteplování, ale stojí nás to spoustu peněz a přírodu i tak ničí velké zemědělství. A dovoz je prostě levnější a někdy i kvalitnější.~o~

Určitě má smysl chránit tu nejlepší půdu a pak nějaké chráněné oblasti, ale lehkou halu pro fabriku vám nikdo na brownfieldu s ekologickou zátěží dělat nebude.

Je třeba zvýšit opatrně minimální mzdu, aby se za to dalo žít, aby to stát nemusel doplácet na dávkách místo zaměstnavatelů. A aby méně peněz odcházelo do ciziny.

Lexi. 141305
31.5.2024 19:07:52
Je to děsivý příběh. Naprosté selhání společnosti a systému.
V případě jejího odsouzení soudem je přesně toto situace, kdy by měl prostřednictvím milosti zasáhnout prezident. Vždyť ta žena byla v naprosto hrozné situaci.
Navíc "Biologický otec se k chlapci neznal". Ten pán by měl před soudem rozhodně skončit také. Toto nikdy nepochopím, že je takto v naší společnosti nastavené. Otec, který se nezajímá a nestará o své dítě je v případě jakýchkoliv problémů z obliga, zato soudí matku, která se o dítě snažila pečovat i za cenu vlastního kolapsu.
kosatka2 89902
30.5.2024 20:08:36
Vsadím se, že jí nezavřou, max. na ni nasadí soudní dohled od sociálky.
Zase je to Motol - tam mají sociální pracovníky, psychology, v Praze je X organizací... Což samozřejmě nijak nezmenšuje zoufalství matky, která podle článku neměla vůbec nikoho a pro nízký intelekt ani radši nechodila do jídelny a měla velký strach.
Je určitá otázka, jestli by každá tragédie mohla být odvrácena bombardováním sociální prací, myslím si, že bohužel ne, že pak by se to přehouplo do násilí, nedůvěry, atd.

A mám docela pochopení pro každou mámu, která pro své dítě chce ukončit utrpení. I v okolí máme jedno odpojení od přístrojů v případě holčičky, ale ta byli lékaři i rodiče ve shodě.
kosatka2 89902
30.5.2024 19:54:54
My to máme z povzdálí v přímém přenosu: tchyně pracuje na skoro celý úvazek, o polední pauze odbíhá zajistit tchána (jídlo, hygiena) a pak zase běží zpět do práce.
Už rok jí vybízíme k příspěvku, výpomoci v domácnosti, i nabízíme samozřejmě naši pomoc. NE, ona všechno tzv. zvládá sama, nemůžeme jí ani dovézt pleny autem, protože potom si v obchodě nevyžebrá vzorky zdarma, nebo bychom se tak dobře nepostarali jako ona, atd., je sice úplně vyřízená, ale prostě pomoc nechce. Tchán se max. došourá pár metrů po bytě, ale prostě je furt po... nebo po... a furt se s ním musí k doktorům, 2x jsme jim volali sanitku (celková sepse), protože to přece zvládá ~d~

Na druhou stranu zoufalé osamocené dívce jsme pomáhali Mostě a okolí hledat psychologa a nebylo to vůbec snadné...
Anonymanonymní 135035
30.5.2024 19:32:53
Pokud by se něco podobného opakovalo, vzal by si manžel neplacené volno. Vyřízení žádosti o odstranění tvrdosti zákona asi nebude na počkání, jak bychom potřebovali.
Ale já jsem si tím příspěvkem nechtěla stěžovat, v některých oblastech stát funguje dobře. Třeba plošinu na schody jsme měli vyřízenou a realizovanou velmi rychle. Ctěla jsem tím říct, že kdyby existovali nějací státem určení úředníci-poradci pro pečující a nemocné, dostávaly by se podobné problémy přes ně k zákonodárcům a na ministerstva. A třeba by se jejich problémy začaly řešit.
Muumi 41406
30.5.2024 19:24:18
Hele, já si myslím, že když zná vaši situaci, mohla k tomu "přidat" nějaký ten zánět průdušek... Je to trochu podvod, ale... Že ano. O to odstranění tvrdosti zákona jsem v jiné věci OSSZ jednou žádala a bylo mi vyhověno. Zkusila bych to. Je to ovšem nesystémové a blbé:(.
Anonymanonymní 135035
30.5.2024 19:15:11
Mně tvrdila doktorka, že na moji diagnózu to nejde. Já neměla ruku zlomenou. Propíchla jsem si prst, dostala se mně tam infekce, museli to rozřezat a dostala jsem antibiotika.
Muumi 41406
30.5.2024 18:47:33
Máš pravdu, omlouvám se. Vadí souběh s rodičákem/PPM. Byla jsem přesvědčená, že vadí i s PnP.
Ale teda podle mě jednou rukou o takový náročný dítě prostě pečovat nemůžeš, měla to na tebe napsat...
babi_ 48341
30.5.2024 18:44:57
A že státu není divný, že bereš pnp na zdravé dítě ~a~
To je fakt strašný, nedomyšlený, smutný...
 Názory 110 z 183589  [Dalších 183579 >>]
Historický archiv této diskuse najdete zde.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.