| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Babičky a dědové

  (?)
 Názory 110 z 23705  [Dalších 23695 >>]
Konzerva 153011
20.5.2019 16:31:32
"No vidis. Mne zas vylozene urazi, kdyz ty tady pises ty sve predsudky o neschopnych seniorech, zalozeny na 4 duchodcich.

Ja treba mam skoro 100 duchodcu revmatiku v mych skupinach vodni gymnastiky. Lidi sobestacni, ackoli operovani s protezami kolen/kycli/ramen atd atd, je ji mezi 60 - 90 lety. Aktivni lidi, kteri nikdy nemaji cas, protoze jsou cinni a maji plno zajmu."

Eduo,

ale jestli to posuzuješ podle důchoců, která znáš z vodní gymnastiky, tak to není reprezentativní vzorek. Protože ten, kdo chodí na vodní gymnastiku, tak je právě ten, kdo je na tom líp - snaží se udržovat fyzicky ale tím i psychicky - musí myslet na to, že má gymnastiku, že se musí v určitou hodinu někam dostavit, vzít si všechno, co potřebuje, pak si chvíli v šatně pokecá, je možný, že někteří i pak na kafi v bufáči třeba.

Ale ti, o kterých někteří píší, bohužel i já, ty na vodní gymnastice nepotkáš. Ani v sokole. Ani v klubu důchodců.

Potkáš je akorát v obchodě, u doktora nebo na poště. A jsou to bohužel lidi, kteří dřív bývali aktivní, inteligentní, s přehledem. Dnes mají rozum asi jako 10 leté dítě. A u některých je pro mě moc těžké si to přiznat.
Konzerva 153011
20.5.2019 16:23:06
"Jediný, ve vztahu k věku je, že by lidé blížící se důchodu neměli zastávat vedoucí funkce, většina z nich má staré myšlení a brzdí celou firmu či společnost!

McGrubere,

s tím nesouhlasím. Já zas kolem sebe vidím, jak "mladí a neklidní" přicházejí s inovativními návrhy, jak to a tamto dělat líp. A lidé 40+ vědí, že to fungovat nebude, protože už se to tak dřív dělalo a nefungovalo to. Ale mnohde se prostě dělají změny pro změny, aby se novej mladej šéf ukázal, jak je skvělej, inovativní, operativní, jak je hoden mzdy své. A věcné argumenty tech, kteří tohle už zažili, vůbec poslouchat nechce. ~q~
Puma 54527
20.5.2019 10:15:57
Není synonymem přízemního debila - je to neuctivé a paušalizující.~;)

Co je ale pravda, že abychom byli moudří a inspirativní senioři, je třeba na sobě makat už před tím, než zestárneme. Moudrost většinou nepadá jen tak do klína, stáří ji sebou automaticky nenese. Přichází nejen s duchovností, ale i zdravým životním stylem. Máme to ve svých pazourech.

Ještě bych řekla, že moudrému starci bude pravděpodobně šumák, že ho někdo mladší strčil do škatule "přízemní debil".
caira (Vojta1/03,Mates11/04) 5858
20.5.2019 7:46:18
Životní moudro, už dávnou neexistuje. Vývoj jde tak rychle kupředu, že by kolikrát mladší mohli učit mne (a to mám do důchodu sakra daleko).
Mojí babičce je téměř devadesát, samostnatná osoba. Ale když občas slyším ty názory , otevírá se mi kudla v kapse - už je teroie: za komunistů všichni museli do práce, dneska je to samej lempl, a proto tehdy bylo lépa.... anebo: my jsme byli skromní, vy skromní nejste... Z úcty ke stáří se snažím vyslechnout, nekomentovat a hluboce dýchat.
Moje tchyně - té bude 70let, to je kapitola sama pro sebe. Nejchytřejší na světě, okolo samej debil. Jen ona dělala vše nejlépe a proto má jako jediná pravomoc všechny poučovat: a to od kojení, přes vysazování na nočník až po přípravu k maturitě... Z úcty ke stáří mlčím, myslím si o zadeli a nervy mu rupnou opravdu jen zřídka...
Moje máma - 67let, předloni přestala pracovat. Ačkolic jsme spolu nikdy moc nevycházeli a návštěvy vždy končily hádkou, alespoň nekecá o tom, čemu nerozumí. Naučila se říkat: tohle nevim, to jsem nikdy nedělala, tomu nerozumim....
Když srovná jejich vztah k politice: moje babička k volbách nechodí posledních pár let, má radši přírodovědné dokumenty než předvolební kampaně. Politiku nesleduje, nerozumí, neřeší - ona už to doklepe pod kýmkoliv (její slova)
moje tchyně - v obci podle toho, kdo ji v minulosti nenasr***, do dalších voleb jde vyzbrojena informací od syna (mého muže), co by bylo dobré volit, popř nechá se opít rohlíkem.... pokud nestihne získat důvěryhodné informace, volby bojkotuje.
moje máma - její přítel byl do loňského roku starosta v obci, kde žijí. Přehled má. O volbách kamkoliv spolu nemluvíme. Ale volit jde pokaždé, názor se vytváří sama (soudím podle toho, že o politice se odmítá bavit)
Takže: není důchodce jako důchodce! Ale důchodce, co je v důchodu cca 10 let a více už je prostě jinde.
Vážný 27744
19.5.2019 23:15:57
Jen rádobyvtipný offtopic:

Jsem senior, s babičkou jsem ještě pral ve vířivé pračce a ždímal ručně a na odstředivce v prádelně. Dokonce ještě 1x po svatbě, než MM rozhodla, že pračku fakt potřebujeme (1992). Seděl babičce na kolenou při šití, naučil se hladce plést. A vyvařovali jsme doma v prádelňáku na plynu. A nosili věci na mandl, takže jsem měl odvahu v současném paneláku zapnout historický mandl - a zjistil, že moc nemandluje.

Takže mám nespornou výhodu v postapo situacích, až budeme znovu vyvíjet technologie. (Tam ale umřu pro nedostatek inzulínu a ATB. Ty si dost rychle nevyvinu.)

Ale nevím, naco mi to bude v normálních situacích.
Ráchel, 3 děti 76748
19.5.2019 20:16:54
no to asi jo
Mirek_ 118172
19.5.2019 18:54:33
" s inteligencí to nemá nic společného "

Ani s EQ?
Ráchel, 3 děti 76748
19.5.2019 18:37:09
libiku, tak v něčem se poučí snad každej. ale ta míra je opravdu různorodá. já to vidím na svých rodičích třeba. matka dokázala po padesátce postupně měnit postoje vůči nám dětem. samozřejmě stále si v některých ohledech jede svou, ale ten posun tam je a zásadní a já ji za to obdivuju. otec bohužel zamrznul ve svých přesvědčeních a podle toho vypadají i vztahy. a s inteligencí to nemá nic společného.
.libik 142094
19.5.2019 17:58:56
Ráchel, já si myslím, že i největší ignorant bez ohledu na vyznání se životem lehce poučí a v individuální vztahové normě hodnocení prostě po 100 letech "zmoudří". Třeba na principu, že kamna pálí~d~

Tak je život podle mě prostě vymyšlen:-)
Ráchel, 3 děti 76748
19.5.2019 17:32:51
taky bych řekla, že kdyby nás měl Stvořitel kvůli tomu, že se nudil, tak už nás dávno zamáčkl jak mouchu, zas tak zábavný nejsme a má s námi spoustu práce ~:-D
 Názory 110 z 23705  [Dalších 23695 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.