tisk-hlavicka

Korálkování (V.) - reportáž

25.4.2001 Radka a Zdeněk Uhrovi 1 názor

Již popáté jsme uspořádali Korálkování , a protože jsme měli vždy "nabito", chceme se podělit o jeden díl s ostatními "Rodiňáky".

I. Cože to je?

Korálkování je aktivní víkend pro rodiče a děti (do 6 let) s programem z části pro celou rodinu, ale také pro děti, rodiče, maminky a tatínky.Je uzpůsoben vždy tak, že pokud mají program rodiče, děti mají jinou zábavu pod vedením pedagogických pracovníků.Program je vždy zcela nový, neboť jsou rodiny, které jezdí "tradičně", a tak by jinak měly výhody znalosti co je čeká v soutěžích apod.Věk je "omezen" do 6 let, ale pokud je účastníkem mladší sourozenec, je "přerostlé" dítě pasováno do role asistenta a zaměstnáno tak, aby se nenudilo. Takto se bavíme, relaxujeme, hrajeme si a cvičíme dvakrát do roka.

II. díl pátý - vodní říše

Již popáté jsme uspořádali Korálkování , a protože jsme měli vždy "nabito", chceme se podělit o jeden díl s ostatními "Rodiňáky".

V sobotním ránu se všichni scházejí ve vestibulu jedné ZŠ v kdysi střediskové obci a po úvodní instrukci se již vrhají do bazénu. Ne, nedělám si legraci, opravdu je ve škole bazén, a to ještě s nastavitelným dnem (0,4-1,5 m).To nám vyhovuje, protože i ti nejmladší dosáhnou na dno a mohou si tak pěkně zařádit.Ale než se stačí rozkoukat jsou tu dvě kola rodinné soutěže.Týmy (dospělák +dítě) se vrhají do souboje s korálovým útesem skrývajícím mořské potvůrky s velkým zápalem.Ani závod plavčíků se neobejde bez skandování , jásání a všeobecného veselí.Všichni mají po té ještě mnoho času si dle svého prožít chvíle ve vodě, větším se potom i bazén prohlubuje.

To nám všem pěkně vytrávilo, jedeme na oběd do rekreačního zařízení a ubytovat se.Po obědě si rodičové pobesedují s psycholožkou o tom, že každé dítě potřebuje úspěch.A děti?Ty dovádějí venku v hrách pro ně připravených , a tak se při setkání s rodiči po besedě chlubí:"Ulovil jsem žraloka" a nebo " Ta bublina ale vůbec nešla chytit" a také "Pojď, já ti ukážu, kde babka z perníkové chaloupky ztratila perníčky".A ty, které potřebují odpolední spánek si pěkně chrupkají v ztichlé budově.

A jen co si to vypoví (a probudí se), je nachystané třetí kolo rodinné soutěže.Všichni se zápalem bojují nejen s časem, ale i lepidlem.Upatlané jsou nejen děti.

Po odpoledním sezení na besedě si rodičové protáhnou tělo s dětmi při cvičení .

Navečer se maminky "dorazí" aerobikem a děti s tatínky se zatím výtvarně projevují a plní papírová akvária. Maminky se po cvičení nestačí divit (to jak jsou tátové šikovní!).


Maminky se snaží udržet tempo s cvičitelkou Janou

Po večeři, ještě než děti ulehnou, čeká je procházka po tmě lesem (s baterkou, aby se dospělí nebáli). Chobotničky uvízly v rybářské síti, musíme je zachránit.Vracejí se plni dojmů ze tmy v lese, v rukou chobotničku.

Jakmile se rodičům podaří děti uložit, scházejí se k večernímu programu .Kromě toho, že po chvílích sledují video se záznamem dnešních akcí, hlavně těch, kde nebyli s dětmi, zkoušejí znovu si hrát, tentokrát už ale ne jako děti, povídají si a vyměňují si názory, zkušenosti.

Po nedělní snídani se realizují tátové ve své soutěži a snaží se ze všech sil. Maminky si potom zase zacvičí a děti cvičí za pomocí tatínků, relaxují při kytaře a hrách.


Posilujeme ručičky …..


..A také nožičky


Hrajeme si, zpíváme….

Oběda se již nemohou děti dočkat, po něm přijde udělení cen .Vyhráli přece všichni a všichni si také odnesou dárečky, ty nejšikovnější trošku větší balíčky, nezapomeneme ani na nejšikovnějšího tatínka .Ještě ale nekončíme! Všichni společně se vydáme do podzemí - do krasové jeskyně Balcarka.

Ale to už je opravdu všechno, loučení je poslední akt víkendu.A už se zamlouvají místa na příští díl, je třeba si pospíšit, kapacita je omezena na 40 účastníků, resp.18 dětí (víc by bylo na úkor kvality,a to není cílem). A vám, kteří byste chtěli také zkusit víkend s námi, nezbývá než sledovat akce na Rodině a doufat ve volné místo.

Ahóóój příště na "šestce"!

Názory k článku (1 názorů)
uuiá jpoiklkl 26.4.2001 12:43
Vyhledávání článků podle věku

Seriály

Vývojové tabulky

Těhotenství

Dítě


Zajimavé odkazy:
Předporodní kurzy   |   Najděte rýmy na slovo a napište báseň.