tisk-hlavicka

Tip: Máte zkušenosti s homeopatií? Zapojte se také do naší živé diskuze!

První pomoc při drobných úrazech

5.10.2017 Lucie Nestrašilová, MUDr. Eva Kettmannová

Lze nazvat až zázrakem, že většina pobytů na dětském hřišti dopadne dobře.

Taky se vám stává, že jste se svou ratolestí na dětském hřišti a trnete hrůzou, kdy se vašemu nebo některému z ostatních dětí něco stane?

Pominu-li sezení na písku a stavění hradů z báboviček a občasné požívání písku, mám na mysli vzduchem létající houpající se děti, v jejichž blízkosti hrozí úraz jak při zhoupnutí vpřed i vzad, nebo děti lezoucí po lanových schůdkách a toužící po sklouznutí se na rozpálené nerezové klouzačce. První dva roky života mého dítěte jsem měla z těchto moderně vytvořených klouzaček hrůzu a vždy jsem přemýšlela, jak se takovému dětskému hřišti vyhnu, aby se můj syn nedožadoval pobytu na něm. Nevím, kdo tyto klouzačky navrhuje, ale nad jejich nepraktičností vždy znovu žasnu a s nostalgií si vzpomenu na naše staré klasickým žebříkem obdařené klouzačky, na něž dítě v pohodě vylezlo a s radostí se sklouzlo.

Pak zde máme i asfaltové okruhy, na kterých jezdí děti na všem, co má nějaká kola – na kolech, odstrkávadlech, na koloběžkách i na in-linech, a to mezi dalšími během zapálenými dětmi. Lze nazvat až zázrakem, že většina pobytů na dětském hřišti dopadne dobře. I přesto se občas stane, že se vrátíte s dětmi domů s drobnými rankami, odřeninami či s menšími úrazy.

Jak si s drobnými úrazy můžeme poradit?

  • Nejprve ránu vyčistěte – omyjte ji proudem vody a mýdlem (se silně znečištěnou ránou jděte k lékaři!)
  • Ránu vydezinfikujte dezinfekčním roztokem
  • Na odřeniny, drobné řezné rány a popáleniny můžete použít mast Cicaderma, která kromě homeopatických složek obsahuje protizánětlivě působící bylinky: měsíček, třezalku a řebříček.
  • Velkým pomocníkem pro zhojení rány a úlevy od bolesti je homeopatický lék Arnica 9 nebo 15 C. Užívejte 3x5 granulí po 10 minutách, následně přibližně 3x každou půlhodinu, v případě potřeby v léčbě pokračujte v průběhu celého dne. Další den pokračujte v dávkování 2-3x denně až do zhojení.
  • Ke zklidnění otoků a krevních podlitin způsobených naražením napomůže i Arnigel. Kromě jiného působí i na svalovou únavu po sportovním výkonu či jiném fyzickém přetížení.

K Arnice můžete přidat některý z níže uvedených léků. Pro všechny léky platí stejné dávkování: na začátku 3x každou půlhodinu, pak stačí 3x denně, 1 dávka = 5 granulí.

  • Hypericum perforatum 15 C - pokud je postižené místo velmi bolestivé, hlavně postižení rtů, konečků prstů, kolem přirození. Tento lék se také velmi osvědčil u poranění kostrče.
  • Ledum palustre 9 C – společně s Arnikou doporučujeme na rychlejší vstřebání monoklů kolem očí. Tento lék je vhodný u drobných i závažnějších bodných ran. Dávkování jako u předcházejícího.
  • Staphysagria 9 C – hojí všechny řezné rány, a to jak úrazy, tak operační rány.

Nezapomínejte na to, že samotnému hojení napomáhá vzduch, slunce a mořská voda. Pokud se rána nehojí, nebo začne hnisat, neprodleně vyhledejte lékaře!

Názory k článku (0 názorů)
Žádné názory zatím nejsou. Vložte první!
Vývojové tabulky

Těhotenství

Dítě

Vyhledávání článků podle věku


Zajimavé odkazy:
Wellness Víkend   |   Předporodní kurzy   |   Najděte rýmy na slovo a napište báseň.