| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názor k dotazu Dcera začala lhát a podvádět

Re: Dcera začala lhát a podvádět.

Milá Martino,
mám občas s dcerou podobné problémy jako Vy, to jest, někdy se nechá ovlivnit kamarády a zapomene, co se smí a co už ne. Před čtrnácti dny jsem byla s ní a její stejně starou sestřenicí na chatě. Kousek od nás mají chatu známí se stejně starými dětmi. Tito lidé velmi těžce manuálně pracují, proto o víkendu odpočívají a dětí si moc nevšímají - dávají jim naprostou volnost. V neděli ráno jsem dívky poslala na nákup a sousedovic děti šly s nimi. Když se nevracely po více než dvou hodinách, šla jsem je hledat. Potkala jsem je v půli cesty, celé mokré, zapírat nemohly - byly se koupat v řece! Hned na místě dcera dostala pár na zadek, všem jsem vynadala. Vůbec jsem nechápala, jak děti mohlo napadnout jít se bez dozoru koupat! Řeka je u nás místy dost hluboká a prudká. Dcera mi odpověděla, že přece umí plavat a sousedovy děti se mohou koupat samy. Je to asi pravda. Blo jasné, že se před nimi nechtěla shodit a přiznat se, že ona se sama chodit koupat nesmí. Snažila jsem se jí vysvětlit (ne poprvé), že rodiče jsou zodpovědné za svoje děti a že mě vůbec nezajímá, co jiné děti smějí. Taky jsem jí řekla, že ztratila moji důvěru a že nebude smět nějakou dobu chodit někam sama. To na ni, myslím, zapůsobilo.
Myslím, že problém výběru přátel je u dětí dost častý, hlavně v pubertě, kdy hledají mezi vrstevníky své vzory. A je zajímavé, jak špatné příklady táhnou. Byla jsem toho několikrát svědkem u obou dětí, nikdy jsem jim nezakazovala s někým se kamarádit, spíš jsem se nenápadně snažila, aby na nevhodné kamarády prostě neměly čas. Zatím se mi to osvědčilo, ale myslím, že to
horší v tomto směru máme ještě před sebou. Teď si vzpomínám, že se mi loni dcera svěřila, že o prázdninách u babičky zkoušela se staršími sestřenicemi kouřit. Bylo jí sice hrozně špatně, ale statečně to vydržela. Tenkrát jsem se tomu v duchu smála, ale letos uvažuju, jestli ji mám na prázdniny k babičce poslat, sestřenice jsou o rok starší, ona taky, kdoví, co zkusí letos... A kdoví, jestli se mi přizná jako loni... Je to těžké. Jsem zvědavá, co na to odborník.
Odpovědět
Názory k dotazu (1 názorů)
Re: Dcera začala lhát a podvádět. Jana , dcera 11, syn 9 18.5.2000 0:0

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.