| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k dotazu Dcera začala lhát a podvádět

 Celkem 1 názorů.
 Jana , dcera 11, syn 9 
  • 

Re: Dcera začala lhát a podvádět. 

(18.5.2000)
Milá Martino,
mám občas s dcerou podobné problémy jako Vy, to jest, někdy se nechá ovlivnit kamarády a zapomene, co se smí a co už ne. Před čtrnácti dny jsem byla s ní a její stejně starou sestřenicí na chatě. Kousek od nás mají chatu známí se stejně starými dětmi. Tito lidé velmi těžce manuálně pracují, proto o víkendu odpočívají a dětí si moc nevšímají - dávají jim naprostou volnost. V neděli ráno jsem dívky poslala na nákup a sousedovic děti šly s nimi. Když se nevracely po více než dvou hodinách, šla jsem je hledat. Potkala jsem je v půli cesty, celé mokré, zapírat nemohly - byly se koupat v řece! Hned na místě dcera dostala pár na zadek, všem jsem vynadala. Vůbec jsem nechápala, jak děti mohlo napadnout jít se bez dozoru koupat! Řeka je u nás místy dost hluboká a prudká. Dcera mi odpověděla, že přece umí plavat a sousedovy děti se mohou koupat samy. Je to asi pravda. Blo jasné, že se před nimi nechtěla shodit a přiznat se, že ona se sama chodit koupat nesmí. Snažila jsem se jí vysvětlit (ne poprvé), že rodiče jsou zodpovědné za svoje děti a že mě vůbec nezajímá, co jiné děti smějí. Taky jsem jí řekla, že ztratila moji důvěru a že nebude smět nějakou dobu chodit někam sama. To na ni, myslím, zapůsobilo.
Myslím, že problém výběru přátel je u dětí dost častý, hlavně v pubertě, kdy hledají mezi vrstevníky své vzory. A je zajímavé, jak špatné příklady táhnou. Byla jsem toho několikrát svědkem u obou dětí, nikdy jsem jim nezakazovala s někým se kamarádit, spíš jsem se nenápadně snažila, aby na nevhodné kamarády prostě neměly čas. Zatím se mi to osvědčilo, ale myslím, že to
horší v tomto směru máme ještě před sebou. Teď si vzpomínám, že se mi loni dcera svěřila, že o prázdninách u babičky zkoušela se staršími sestřenicemi kouřit. Bylo jí sice hrozně špatně, ale statečně to vydržela. Tenkrát jsem se tomu v duchu smála, ale letos uvažuju, jestli ji mám na prázdniny k babičce poslat, sestřenice jsou o rok starší, ona taky, kdoví, co zkusí letos... A kdoví, jestli se mi přizná jako loni... Je to těžké. Jsem zvědavá, co na to odborník.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.