| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Když schází chuť na milování

 Celkem 35 názorů.
 Petr Imlauf 
  • 

Více informací z výskumů sexuálního chování 

(28.7.2000 11:09:29)
Uvítal bych více informací z výzkumů. Alespoň z toho, který dělal MUDr. Weiss v ČR v roce 1998.
Sdělovací prostředky obvykle vytrhnou a ocitují pouze část, která se jim zdá "pikantní".
 Jana 
  • 

Když schází chuť... 

(12.8.2000 21:47:59)
Myslím, že u žen je to především psych. záležitost. Někdy by stačilo, kdyby se muž k ženě choval mile , pochválil ji, pomohl ji...Tady, myslím, je v mnoha případech "kámen úrazu" ztráty chutě na sex u žen.
 fantocia 
  • 

Re: Když schází chuť... 

(2.9.2000 16:37:33)
myslim .....ze je to vyjadreno velmi presne
 Roman 
  • 

Re: Když schází chuť... 

(4.9.2000 23:56:23)
Umej nadobi, vyluxuj, bez nakoupit, kup mi kytku, mej me rad, dej mi pusu a ja ti pak ... mozna..., tedy pokud mne nebude bolet hlava, nebo bricho, pockej ted ne deti jsou vzhuru,dnes ne ja jsem hrozne unavena... atd...
 Manželka, které taky někdy schází chuť 
  • 

Re: Re: Když schází chuť... 

(6.9.2000 12:20:14)
Typický názor typického chlapa. Vás mít doma, tak mi asi zajde chuť navždy. A co takhle zamést si před vlasním prahem, pánové???
 Robin 
  • 

A naopak........ 

(20.8.2002 23:21:42)
Vy jste s tím hned hotová.Zkuste si to taky představit obráceně.Od prvního dne těhotenství slyšíte NE...skoro 2 roky.Můžete ráno vstát,mimino přebalit,nakrmit,uvařit,mimino uložit-nemyslím tím jednou-a večer slyšíte NE.Myslím si že sex prostě ke vztahu patří.Dnes už je to lepší,ale každý ne mě vrátí o ty dva roky zpět.Nemyslím si,že jsem nějak naléhal,ale prostě ta "chuť" se zastavit nedá,dost často jsem to prostě zkusil a slyšel NE a nešlo to ani rukou,pusou je to fakt drsný,milujete ji,ale nemylujete se.
 Klára 
  • 

Re: A naopak........ 

(1.9.2002 5:42:53)
myslím, že ti rozumím, je to určitě těžký to tak dlouho vydržet. Já sama patřím k ženám, které sex ke štěstí nepotřebují.Manžel po něm však touží často. Protože ho mám ráda, snažila jsem se s tím něco dělat. Upřímně jsem o to usilovala. Mohu z vlastní zkušenosti říct, že naléhání, vyčítání, dusná atmosféra vytvářená mým mužem mě k tomu nepomáhala, spíše mě odrazovala. Výčitky typu "ty mě nemáš ráda jako já tebe" mě urážely, protože nebyly pravdivé. Pravda je taková, že s láskou, odpouštěním, pochopením ... to člověk dotáhne nejdál. Manžel na mě už nenaléhá a já se konečně cítím šťastná, nejsou mi předhazovány žádné sexuální rekordy jiných žen. Každý člověk je individualita a jako takový má být brán. Já svého muže beru takového jaký je, smířila jsem se s tím, že asi nikdy nebude tak šťasný (a vděčný) jak bych si přála, protože já "to" nechci tak často jako on. Ale máme se rádi a žádnou malicherností si nenecháme ničit naši lásku. Myslím si že pro lásku je důležité mít pochopení pro druhého (ne jen uklidit, či postarat se o dítě. Mimochodem to manželka může též cítit jako nátlak) a přijmout ho takového jaký je. Snažit se spíše nezištně dávat než brát. A odpouštět, odpouštět a odpouštět....Přeji ti hodně lásky a vyřešení tvých problémů
 Petra 
  • 

Re: Zkusil ses zamyslet jak to chape ona? 

(8.11.2001 6:44:08)
Ahoj Romane,
zkusil jsi nekdy pomyslet na to, ze tvoji zene asi taky neni zrovna prijemne ti rikat, ja ted nechci? Ze i ona sama by se mnohem radeji hezky pomilovala, ale proste na to nema chut a pak se ji to nelibi? Ze si to pravdepodobne i vycita a pocituje to jako sve osobni selhani? Tim, ze ji budes nutit nic nevyresis. Taky si myslim, ze to chce cas a hlavne toho druheho nenutit.
 Lubos Praha 
  • 

Re: Re: Zkusil ses zamyslet jak to chape ona? 

(14.7.2005 16:10:14)
Chápu ženy, ale je to těžné. Choval jsem se mile, pochválil jsem, miloval se pouze když žena chtěla a měla chuť a po pár letech měla má žena tajného přítele (a já parohy), kterej to chtěl od třetí schůzky vždy, když se sešli a nemusel se omezovat (ale ona to chtěla taky, musím dodat)... :-) Jo, když mají jedinou starost v životě, kde si dát dvojku vína a kam si jít zasouložit, to se jim to odreagovává :-) Chtěl bych je vidět po pár letech manželství... hrdličky zamilovaný...
 antonin parohac 
  • 

Re: Re: Zkusil ses zamyslet jak to chape ona? 

(22.3.2006 12:06:14)
chce to cas v duchodu to uz nebude tak horky tema ala co do te doby
 paprda josef 
  • 

Re: Re: Když schází chuť... 

(21.3.2006 13:44:45)
go go je to tak
 Hedvika 
  • 

Re: Když schází chuť... 

(2.11.2001 6:38:24)
Tak to je naprosta pravda, jenom kdyby to ti nasi drahousci pochopili...Kdyz nejsem v pohode, tak to proste nejde a premahani asi nepomuze nikomu..
 Honza 
  • 

Re: Re: Když schází chuť... 

(25.2.2002 22:53:12)
Musím vám (ženám) dát za pravdu. Z vlastní zkušenosti vím, že mou ženu víc povzbudí a potěší když jsme spolu tak nějak celkově v pohodě a jsem na ni milý. Já si občas podobné články rád přečtu a musím říct, že nechápu jedince mužského pohlaví, kteří si milování snaží jakýmkoliv způsobem vynutit. To teda lituju ženy, které mají takové muže doma. Já se snažím o svou ženu pečovat jako o vzácnou květinu a s tím k ní také přistupuju. (jsme spolu 8 let, 4 roky po svatbě) Četnost milování nechávám na ní a je to ke spokojenosti nás obou. Žena je ráda že jí do ničeho nenutím a když nemá prostě na milování delší dobu chuť, tak mi sama od sebe vyhoví alespoň orálně. A po týdenní přestávce je to potom jak bouře v přístavu...
 radek 
  • 

Re: Re: Re: Když schází chuť... 

(20.8.2002 22:21:49)
Hmm,kdyby to fungovalo "aspoň" oralně,tak jsem spokojenej.Ale,kdyz nemáš sex 2 roky,teda vyjmečně jo,tak to aspoň vyzkoušíš jestli třeba dnes není ten pravej den.Někdo to bere jako naléhání,já jsem jenom zoufalej.Je to fakt těžký slyšet tolikrát NE!!!
 Luděk,  
  • 

Re: Re: Re: Re: Když schází chuť... 

(28.8.2002 9:30:24)
Nejsem ženatý a žili jsme "na hromádce přes půl roku.Zpočátku jsme se bez domlouvání milovali dost často, byla chuť pořád, zdálo se mi to prima, zdálo se,že o tom nemusíme mluvit.Jednoho dne mi řekla Mám toho dost, nikdy sem na sex neměla moc chuti, to že sem ti vycházela vstříc bylo ze zamilovanosti a hotovo.Nechal sem to na ní, musela vidět, že jsem často vzrušený, chtěl sem aby to brala jako výraz toho , že se mi pořád líbí, že chci mít sex jen s ní, s tou kterou jedině miluju, ale ona to vzala špatně a ponížila mě.Nikdy si nedokázala říct:Já ho vzrušuju, to je prima, že se mu líbím, je vzrušený už tolik dní(a měsíců), já sice fakt nemám chuť, ale udělám mu to jinak, uleví se mu a já budu taky klidnější, že nebude chodit za jinou.
A na závěr: milé dámy, já sem jí často vařil, umyl nádobí,nosil květiny,nechtěl sem aby po práci měla doma další směnu. Chtěl sem po ní tak moc?
 Jája 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Když schází chuť... 

(28.8.2002 20:07:11)
Luďku,
já myslím,že problém byl v tom,že jsi se domníval,že není třeba o tom hovořit - je a vzhledem k ženám - VŽDY!
Hodně štěstí při hledání náruživější a uznalejší ženy přeje Jája
 Ďusi, deti 2+2 
  • 

Re: Re: Re: Re: Když schází chuť... 

(3.12.2003 16:58:23)
Taky se mi stalo, že moje manželka najednou ztratila chuť k milování. Zrovna v den, kdy přišla z gynekologie s těhotenským průkazem... A nespravilo se to ani za tři měsíce po porodu. Nenaléhal jsem, ani po obligátních 6 nedělích. Na nepomoc s dítětem i domácností si rozhodně nemohla stěžovat, stejně tak ne na nezabezpečení rodiny. Vydělával jsem dost za 8 hodin denně.
Až po pár letech sexu jednou měsíčně "aby jsem nereptal" jsem zjistil, že důvod je jiný. Skrátka jiné problémy v našem vztahu. Žádná únava, žádná má nepozornost vůči jí jako ženě či matce dítěte. Mohl jsem se snažit sebevíc, nic by nepomohlo zlepšit náš sexuální život, a že jsem to zkoušel!

Nakonec jsem ji opustil. Mohl jsem to udělat mnohem dřív, kdybych to byl věděl. Ne, domovníka jsem nezabil, za to mi nestál. Stojí mi za to ovšem má přítelkyně, ke které se chovám, jak tady už někdo naznačil, jako ke vzácné kytce, tedy tak, jak by se měl muž chovat k ženě. A i když se někdy cítí někdo z nás třeba unaven, přístí nebo nejpozději třetí den už chuř neschází, schází však ve vztahu ty ostatní problémy, které se nechutí projevují. Vlastně neschází, ani jednomu z nás, možná i proto, že moje bývalá i její bývalý si byli tak podobní.

Takže pokud nechutenství trvá trochu déle, než je v kraji zvykem, poohlédl bych se. Nejdříve po těch "skrytých" problémech a později i po nové partnerce... Do důchodu je jistě ještě daleko a život může být krásný. Ono stejně totiž k tomu rozvodu dojde, jen to bude později člověka více mrzet. Ztráta sexu a poté i ztráta důvery jinak ani končit nemůže, pokud člověk se nehodlá obětovat. Ale komu? Děti vyrostou a odejdou..
 Helena 
  • 

Re: Když schází chuť... 

(7.9.2002 13:26:22)
Hmm, psychické to asi bude, ale co s tím? Manžela mám skvělého, udělal by pro mne první poslední, je milý, něžný a pozorný. Však i já se snažím mu život zpříjemňovat, jak jen to jde. Jenom ta chuť na sex se nějak vytratila a to velmi záhy poté, co jsme spolu začali chodit. Přitom ho miluji, dva roky jsme spolu žili, druhým rokem jsme manželé. Už jsem se vzdala naděje, že se mi někdy vrátí sexuální touha. Přitom jsem s tímhle nemívala problémy, spíš naopak jsem si v odbdobí bez partnera často "pomáhala sama" a stačila třeba zamilovaná scéna ve filmu. Nyní ve mně touhu nevzbuzuje nejen manžel, ale vůbec nikdo a nic. Musím se přiopít, abych se dokázala překonat a dopřála svému nejmilejšímu alespoň 3-4x za měsíc uspokojení. Mám z toho všeho pocity viny, deprese a nevím co dál. Často mám pocit, že si svého muže vůbec nezasloužím, je tak ohleduplný a moudrý a na krku má neschopnou frigidku :-(
Může to všechno mít na svědomí hormonální antikoncepce? Ale i kdyby odpověď byla jasné ANO, nemohu ji vysadit, kvůli zdravotním problémům nesmím otěhotnět a na potrat bych jít nedokázala. To na vysvětlenou, proč nepřejdeme na kondomy - kvůli nespolehlivosti, nemohu riskovat. K čemu by mi byla chuť, kdybych se bála následků a v konečném důsledku bych z toho měla nemenší trauma?
Je mi jansé, že mi nikdo poradit nemůže, ale chtěla jsem jen poukázat, že problémů může být víc a snížená sexuální touha může postiženou trápit možná víc, než jejího partnera odmítání.
 Marie Ml. 
  • 

Re: Re: Když schází chuť... 

(7.9.2002 13:58:45)
Milá Heleno, co v jiných oblastech života? Nemáš starosti někde jinde? V zaměstnání, s rodiči, s tchýní? Nebo problémy zdravotní, i když negynekologického typu? Podle mého všechno souvisí se vším...Snížená pohlavní žádostivost bývá uváděna jako jeden z řady dalších příznaků deprese (tím nechci pochopitelně říct, že trpíš depresí:-). Jenom mám dojem, že nelze věci a jevy hodnotit a řešit jednotlivě a vytrženě z kontextu celého života...
 Helena 
  • 

Re: Re: Re: Když schází chuť... 

(8.9.2002 19:22:44)
Depresi mám a nejen kvůli tomuhle. Taky mě napadlo, že to může být příčina, i když depresemi trpím už o hodně déle, než se objevil tenhle problém. Ale rozhodla jsme se tedy léčit, jakkoli mám proti lékům "na hlavu" docela averzi. Poctivě jsem je užívala, chodila na terapie a v současné době mám svoje nálady pod kontrolou (jedná se o dědičnou poruchu, nikoli reakci na problémy). Leč chuť na milování se mi nevrátila :-(
 M. 
  • 

A k depresím a milování 

(10.9.2002 15:47:44)
Milá Heleno, píšeš, že už máš své nálady plně pod kontrolou. Nevím, jestli jsi ukončila terapii, zda tím míníš pouze návštěvy psychiatra a farmakoterapii (tj. léky) nebo zda jsi absolvovala či absolvuješ i třeba psychoterapii. To vše souvisí. Každopádně bych se nestyděla a o svém problému pohovořila s psychiatrem. Třeba změní léky, různé druhy farmak působí na individuum různě a u deprese je opravdu snížená pohlavní žádostivost jedním ze symptomů, tedy příznaků. Neměj averzi k "lékům" na hlavu, pokud jsi pacientkou dobrého psychiatra, kterému důvěřuješ. Představ si, že bys měla třeba zánět průdušek. Asi bys nepřemýšlela nad tím, zda je správné brát antibiotika, když by ten zánět nešel jen "vyležet s čajem s medem". A mozek je holt stejně tak orgán jako třeba plíce, játra a ledviny. Jen kolem duševních poruch a onemocnění je větší aura záhadnosti, výlučnosti, bláznivosti (proč se vlastně používá tento termín, že jo?). Zkus se na souvislosti chuti na sex a deprese opravdu pozeptat doktora. Vím, že je to intimní a možná pro někoho ryze osobní téma, ale jinak se budeš dál užírat a zbytečně si kazit to, co by mělo život spíš zpříjemňovat. Hodně štěstí.
 Evelyn1968,2děti 


Re: Re: Když schází chuť... 

(7.9.2002 21:44:22)
Heleno,
z vlastní zkušenosti můžu potvrdit, že to může být tou antikoncepcí. Už ji nechci ani vidět :o))). Co zkusit něco jiného?
E.
 Ivča/Lenka/Emily 


Re: Re: Re: Když schází chuť... 

(8.9.2002 12:40:03)
test
 Ivča/Lenka/Emily 


Re: Re: Re: Re: Když schází chuť... 

(8.9.2002 17:50:33)
test2
 Helena 
  • 

Re: Re: Re: Když schází chuť... 

(8.9.2002 19:24:49)
Hmm ale CO jiného? Tělísko nesnáším a kondomy nejsou spolehlivé. Nemůžu mít děti, je to složitější, ale prostě v současné době nepřichází těhotenství do úvahy.
 Evelyn1968,2děti 


Re: Re: Re: Re: Když schází chuť... 

(8.9.2002 22:11:29)
V tom Ti bohužel neporadím, já teď ze zdravotních důvodů nesmím mít další děti ( mám dvě, tak ani nechci ) a ani antikoncepci, tak to nechávám na manželovi. Třeba se dohodneš na něčem jiném s lékařem ?
Hodně štěstí. E.
 Helena 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Když schází chuť... 

(10.9.2002 11:16:44)
A nebojíš se? Co když se nezadaří, resp. co když se ZADAŘÍ a otěhotníš? Asi jsem divná, nějak si nedovedu představit, že bych šla na potrat. Nejsem věřící, ani pro zákaz potratů, jenom si to nedovedu představit sama u sebe. Jen jednou jsem (už je to dávno) spala se svým tehdejším klukem bez prášků, jen s kondomem a měla jsem z toho noční můry celé tři týdny, než jsem "to" dostala. prožívat takové nery měsíc co měsíc, no nevím, jestli to není horší, než muset se opít, abych mohla mít sex... :-(
 M. 
  • 

ad strach z otěhotnění při použití bariérové ochrany 

(10.9.2002 15:35:43)
A co zkušenost z 11 letého sexuálního soužití s jedinou používanou ochranou, jíž byl kondom? Syn se narodil tehdy, když došlo k domluvě a kondom záměrně použit nebyl. Jinak OK, sex byl po většinu času velmi živý a četný (a to s jedním partnerem, z kterého byl posléze a je i v současnosti manžel). Celkem bezpečná metoda ochrany před otěhotněním. Jen se musí "správně" používat.
 andrea 
  • 

Re: ad strach z otěhotnění při použití bariérové ochrany 

(2.4.2004 13:27:38)
zkus se podívat i na přirozené metody. Symtotermální metoda, kterou používám já, můžeš používat alternativně, kdy bereš v úvahu tzv. absolutně neplodné dny na konci cykly, ty se dají poměrně lehce určit a jistota, že neotěhotníš je skoro 100%, nicméně to znamená sex asi necelý týden v celém cyklu (nicméně vzledem k tvé frekvenci by to asi změna nebyla). Seriál o STM vychází na rodině právě teď.
ahoj
 Evelyn1968,2děti 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Když schází chuť... 

(10.9.2002 22:33:40)
Ahoj Heleno,
my to máme takhle vyzkoušené asi 17 let a máme jen ty dvě plánované děti, které se "povedly" obě během prvního měsíce, kdy jsme se rozhodli. ( Ťuk,ťuk,ťuk) A já v současné době mám na výběr už jen sterilizaci, kdy bych musela ležet v nemocnici a to si s mimi neumím představit. Nic jiného mi lékařka nenabídla, tak doufám....:o)))).
E.
 misapoho 


Re: Re: Když schází chuť... 

(13.9.2002 6:55:13)
Jen mala poznamka. Antikoncepce opravdu ovlivnuje chut k milovani. Ted je v prodeji antikoncepce Jeanine. V letaku pisou, ze by prave v tomto smyslu mela byt lepsi, protoze ma hodne nizkou hladinu hormonu (je kapku drazsi). Prave kvuli te chuti jsem si ji koupila, ale na me moc nezafungovala, spis vubec. Ale u kazdeho je to asi jine, nevim.
 Standa 
  • 

souhlas s doktorem 

(30.8.2001 23:32:23)
Abych pravdu řekl, tak ci je napsané v tomto článku je pravda. Manželka mi nutí k milování a mě se nechce, neboť poslouchám její přiblblé připomínky ohledně mé výdrže. Už mě ani nevzrušuje.
 Ja 
  • 

Blbost 

(14.4.2005 17:37:12)
holky do chcou byt nucene , to je jasne.
 Elis, syn 19, dcera 18 
  • 

Vynucování sexu 

(29.11.2005 14:07:04)
Jsem vdaná 20 let. Od začátku našeho manželství máme problémy co se týče sexu - nejdříve jeho četnosti, a později i kvality. Manžel by mohl 3x denně, kdyby bylo na mě, tak 3x ročně. Ale uvěřila jsem MUDr. Plzákovi, a aby nebyly zbytečné konflitky v rodině, domluvili jsme se po třech letech manželství (a dvou dětech) na styku 2x týdně.
Jenže začaly problémy, protože já jsem se nutila, a ono je to pánové znát, některé praktiky jsem odmítala (orál, anál) a tak manželova trpělivost došla a prostě si začal vynucovat svoje - výhružkami fyzickým násilím a pak tím násilím. Se slovy že to bude jak on chce a že on je normální a já ne. A od té doby jsem rezignovala. Kdykoli potřebuje, ale úplně chladně -jak zpívá Lucie - dělám pohyby.
A začalo mu, samozřejmě vadit i to. Vadí mu, že mu jenom chladně sloužím, a mě už je protivné jen to, že dneska je středa nebo sobota. A je to čím dál horší a horší.
Nějaké debaty nehrozí, protože samozřejmě normální nejsem já.
 Jana Nová 
  • 

Hygiena 

(24.9.2006 23:53:51)
A co byste poradili ženě, jejíž manžel má problémy s hygienou...Několikrát jsem mu už řekla, že jeho plnovous mě úplně odrazuje, pusu na pusu kvůli tomu už nedostal roky. Dost často si v nejméně vhodnou chvíli vybavím, co jsem v těch vousech viděla...K tomu mu jsou strašně "cítit" nohy. Náznaky nepomáhaly, když jsem mu to řekla na rovinu, urazil se. Z práce chodí špinavý jako kominík, někdy se vykoupe, ale denně ne, obličej se mi zdá umouněný prakticky stále. Co potom s tím? Jak mám mít na něj chuť...? Poradíte mi?

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.