| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Sirotci

 Celkem 14 názorů.
 lyana,2 děti 
  • 

Sirotci 

(5.6.2009 11:07:08)
Dobrý den,váš příspěvek mě spíš nadzvedl ze židle.Možná,když dáte své děti do Dětského domova,budete spokojenější,budou moci chodit s tetama nakupovat značkové věci,budou mít zaplacené kroužky,mobily a počítače.A vy budete spokojená,že jste je zajistila.
Pochopte,že jim nikdo nenahradí lásku a zázemí,rodinu.
Ohledně postižených,psychicky či fyzicky je to ještě horší,denně vědět,že lepší to už nebude,není to jen starání o miminko,ale dítě vyroste a stárne,a vy ho ,nemohoucího koupete sama,ať má 20 kg nebo 70 kg,bezvládné své dítě.
Proto stát platí lidem,kteří se rozhodnou pro důstojnou péči.Vše penězi nelze vyčíslit,slušnost a obětavost vyčíslit nelze.
Měla byste být ráda,že máte 2 zdravé děti,myslím že po rozvodu s manželem vám soud neustavil vyšší výživné na děti,než pobíráte nyní.
Co maminky s dětmi,samoživitelky,kterým tatínkové na děti nezasílají nic?
 Medvídek  
  • 

Re: Sirotci 

(11.6.2009 0:04:55)
Nevim na co si stěžujete já sama jsem z rovedené rodiny a vim jak je to těžké vyjít z penezi a sirodčí důchod vám opravdu nezajistí život bez práce. Alimenty i u hodně bohátého tatínka by vám nedali dohromady důchody. A možná je lepší mrtvej tatínek než ten co se nezajímá a nezná ani datu narození dětí, a nebo ten co se napok zajímá až moc. Traumata jsou vždy dost špatná, tak jako tak se každý se musí postart, vyrovnat se sím sám.


 Maaa 
  • 

Re: Sirotci 

(3.10.2009 15:00:21)
souhlasím - máme tatínka, neplatí nám nic...bo nemusí. stále se odvolává k soudu, táhne se to několik let. nikdo mi nic nedá, ani sociálka ani nikdo kolem. žiju jen z mateřské... a co?musím... možná radši žádný tatínek než de..l který si vzpomene jednou za rok když má narozeniny a čistí si svědomí že chce svoji dceru vidět.
 MISKYNK 


Re: Sirotci 

(22.6.2009 6:42:25)
AHOJ ZUZANKO, MUSÍM TEDA TAKY REAGOVAT NA VAŠE STĚŽOVÁNÍ SI. JSEM MATKA 4 DĚTÍ, DVOJČATA A DVĚ HOLKY ,NIKDO SE MI NEPTAL, MÁŠ NATO JE UŽIVIT, PROSTĚ JSI CHTĚLA DĚTI TAK SI JE ŽIV, NA SOCCE MI ŘEKLI.TED MÁM VE VÝCHOVĚ VNOUČKA KTERÝ JEPOSTIŽENÝ, JE MU 19 MĚS. MUSÍME CVIČIT, JEZDÍM PO DOKTORECH, VLAL NENÍ ZADARMO, DOKTOŘI TAK, TAK JSEM DOSTALA ZTP/P, VYUŽÍVAM TOHO NEBOT CESTA STOJÍ DOST, A LÉKY PRO DÍTKO TAKY.JEN SE PODÍVEJ NA CENY KOČÁRKU PRO ZDRAVÉ DĚTI DO 10 TIS, KOUPÍŠ, ALE PRO NEMOCNÉ DÍTĚ STOJÍ KOČÁREK DO 50 TIS. POJIŠTOVNA DOPLÁCÍ JEN 20 TIS. KDE NATO MÁME MY MAMINKY BRÁT, NADACE TAKY NEMAJ PRO VŠECHNY PENÍZE.VÍM ŽE JE HROZNÉ BÝT NA MINIMUM, ALE DÁ SE TO ZVLÁDNOUT, KDYŽ JSOU DĚTI SKROMNÉ. MOJE DĚTI TY USTRKY TAKY ZAŽILY A PŘEŽÍLI. TAK TO ZVLÁDEJ V KLÍDKU A V POHODĚ. AHOJKY
 wěrča 


sirotčí důchod 

(6.6.2009 12:11:12)
musím reagovat na váš článek. Předně divíte se, proč syn vaší kamarádky bere vyšší důchod než vaše dcery.Výpočet sirotčího důchodu má samozřejmě svá pravidla a výpočty, takže skládá se e dvou složek - základní výměry a procentní výměry. Výše základní výměry důchodu činí 2 170 Kč měsíčně. K této částce se pak přičítá procentní výměra, která u sirotčího důchodu dosahuje 40 % procentní výměry starobního nebo plného invalidního důchodu, na který měl nebo by měl nárok seznulý. Takže proto. ale spíš mě na vašem článku zaráží, jak si stěžujete, co všechno mají děti v dětském domově či postižené děti. To už vůbec nechápu, navíc nepíšete pravdu, postižené děti nemají automaticky nárok ani na lázně ani na vozík.!!!!!Jsou na to poměrně tvrdé tabulkové pravidla.Nepřála bych Vám abyste si musela zkusit žebrat na úřadech o např.pomůcky pro tělesně postižené atd. Měla byste být ráda ,že máte 2 zdravé děti a ne závidět postiženým dětem jejich výhody, (které všechny navíc ani nemají). I kdyby brali rodiče postižených dětí 100 tisíc měsíčně,tak by to určitě hned vyměnili za to, aby děti byly zdravé.Nechápu, jak můžete závidět druhým takové věci.
 mumbaba 


Milá maminko, 

(6.6.2009 13:23:49)
nejprve se zeptám Vás: kouříte? Odpovíte-li ano, další moje připomínky ani rady se Vás už netýkají, přesto je napíšu. Ušetřit se peníze dají různými způsoby, první z nich je nekouření, další vaření domácích jídel, která jsou dobrá a jejich příprava stojí minimum, takže o to více zbyde na zakoupení potřebných surovin. Ty suroviny nemusí být nejdražší, značkové, a přesto mohou být zdravé - např.využít k nákupu některých odpoledních slev na čerstvé výrobky ve větších obchodech, sledovat trochu kde jaká věc co stojí. Peníze na nájem a služby platit vždy hned, ostatní až na poslední chvíli, nekupovat slazené vody v plastových lahvích,ale pít vodu z kohoutku,která je podle posledních výzkumů i v Prazue velmi kvalitní, případně koupit velké balení sirupu, stojí méně. Oblečení i značkové "lovit" v secondhandech, nakupuji tam ráda i já, ač už to nemám zapotřebí - ovšem radím vám z vlastní zkušenosti ze života se dvěma dětmi, z toho mladší syn je postižený DMO vozíčkář (dnes už 33 let), kdy jsem neměla kolikrát před braním ani na chleba, že dětem uděláte lepší službu do života, když jim vysvětlíte,proč nemohou mít vše, co vidí. Smrt táty je jistě zasáhla, a odezva dětí ve škole je nepříjemná, ovšem vy musíte dcery naučit i tomuto čelit, aby na otce aspoň mohly vzpomínat dobře v soukromí, i přesto, že jste s ním už nežila. Podpořte je v jejich nějaké dobré schopnosti, aby zjistily, že nejsou na světě jen pro to, aby trpěly a byly za posmívané. Nový mobil to vyřeší jen na chvilku. naučte je, aby se spokojily s tím, na co vlastním přičiněnímˇmohou "dosáhnout", a hlavně, nenechte se jimi vydírat. Sobě odpusťte, že nejste schopna být bohatá, úspěch je už to, že máte zdravé a jistě šikovné dcerky, púomozte jim přenést se přes pubertu, pak zbyde čas i na řešení vašeho osobního života z jiné stránky. Ale být matkou je to nejosobnější, co může být, i když jsou jistě dcerky jako normální děti občas "na facku". Veřte, že to přejde, budete-li důsledná, ale laskavá máma. vrátí se vám to.A já vám to přeju ze srdce.
 Lenka, syn Daniel 
  • 

Měla byste se stydět. 

(6.6.2009 14:38:59)
Dobrý den,
Váš článěk mě zvedl ze židle. Nevěřila jsem vlastním očím. Jak můžete závidět dětem v dětských domovech a ústavech??!! Nemyslím si, že zrovna tyto děti mají vše na co si vzpomenou....neznám jediný dětský domoc, který by se hromadně vydal do značkového obchodu a vybíral si luxusní oblečení, elektroniku atd.!! Tělesně postižení musejí ŽÁDAT o např. invalidní vozík, rehabilitační pomůcky!! Nemajívše zdarma a automaticky!! A hlavně, takovéto děti NIKDY nepoznali rodičovskou lásku, tu, která zahřeje, pohladí. Znají jen tety, které ač se snaží jak chtějí, nedokáží nahradit rodinu. Měla byste se nad sebou zamyslet a spíš být ráda, že máte dvě krásné zdravé děti. Mimochodem, mě táta také zemřel (autonehoda), bylo mi týden 12 let, mamka dostávla ana mě a sestru 4.000.-, je to málo, asno, ale dokázala nám zajistit krásné dětství a dospívání. podotýkám, že jsme neměi nikoho, kdo by nám finančně pomohl....
Takže, milujte své děti, nezáviďtě postiženým a opuštěným dětem. A snad si uvědomíte, že majetek, cennosti a peníze nejsou všechno.....
 Lucka , Aneta + Adam 


Nadace 

(6.6.2009 22:52:18)
Dobrý den, nebudu komentovat co jste psala. Jsem mimochodem také poloviční sirotek. Moje maminka zemřela na rakovinu když mi bylo 15 let.
Mám jen malou poznámku k těm nadacím. Víte proč neexistuje nadace, která by těmto dětem pomohla? Protože ji jednoduše nikdo nezaložil. Mám syna, který se narodil s kompletním rozštěpem rtu, čelisti a patra. Počáteční šok je nepopsatelný a péče v prvním roce života byla velmi náročná a dodnes to nemáme jednoduché. Také neexistovala nadace, která by těmto dětem pomohla. Tak jsme ji (3 maminky) založily. Není to jednoduché, věnujeme tomu spoustu času a doufáme, že časem se nám začne dařit a naše práce bude mít smysl. Toť vše co jsem chtěla říci na téma nadace. Lucka
 Iveta 
  • 

Chápu 

(6.6.2009 23:31:41)
Chápu předchozí rozhořčené názory, ovšem chápu i pisatelku, která upozorńuje na chybu systému! Bohužel, větší spravedlnost v sociální rodinné oblasti u nás není. Není v pravidlech pro vyplácení mateřské (ty, co si zmenšily uvázek ve snaze udržet kontakt během mateřské, to schytaly s novými Topolánkovými zákony a nemohly pak požádat o nejvyšší MD-RD, a jsou tam i jiná úskalí...), leckteré ženy (SVČ, jak tu bylo popsáno kdysi)) jsou"bity" na rodičovském příspěvku, další živí své děti úplně samy, protože jim otec dětí nic neplatí...Mnoho z nás matek musí platit drahé hlídání, protože jejich děti nevzali do školky, i když daně platily stejné nebo i větší, než ti, jejichž děti se dostaly. Vše je tak trochu loterie.kalkulovat dopředu lze jen omezeně, protože životní situace i zákony se často mění.
Pisatelka má tedy pravděpodobně pravdu v tom, že i v případě sirotčího důchodu jedni sirotci dostanou více, druzí méně,i když logiku to velkou nebo vlastně žádnou nemá. To je co tu chtěla asi sdělit, tak to chápu, invektivy ohledně postižených bych raději vynechala, s dětskými domovy může mít pravdu v tom, že děti tam tedy hmotně nestrádaji (zatímco sirotci někdy mohou) - řešíme problematku rozdělení veřejných financí pro znevýhodněné děti, ne distribuci lásky a zázemí, což je věc jiná, v níž by DD stejně měly z větší části nahradit pěstounské rodiny.
Souhlasím s ní, že pravidla ve vyměřování těchto věcí by měla být jednotná, stabilní tj méně odvislá od dočasného politického melíru, veřejně společensky přijatelná a přijatá. Tyto otázky zůstávají bokem politického řešení i vzhledem k tomu, že lidé netlačí na jejich řešení, v politice chybí ženy obecně a až na vyjímky úplně ty, které by chtěly řešit tato témata.
 Pampela 


Hodnoty 

(8.6.2009 10:00:34)
Vaše děti mají mámu, domov... Jak můžete závidět těm, které tohle nemají? Není to snad mnohem víc, než nový mobil nebo značkové kalhoty? A Vaše děti jsou zdravé... Jak byste asi mluvila, kdyby některé z Vašich dětí - a to Vám opravdu nepřeju - bylo postižené nebo dlouhodobě nemocné? To nenahradí ani ty nejvyšší finanční příspěvky...
Všechno je to o hodnotách, měla byste se zamyslet, je-li Váš žebříček hodnot správný...
 Romana, syn 6let, dcera 1,5roku 
  • 

Proč? 

(8.6.2009 10:08:48)
Nerozumím jedné věci - pisatelka se evidentně potřebovala svěřit, evidentně je naštvaná a všechny jste se do ní hned pustily, dávate jí rady a soudíte jí...Proč?
Rady, jak ušetřit, jistě zná, ale to nic nemění na tom, že občas to člověka štve a tenhle server je snad od toho, aby si člověk ulevil a doufá, že najde spřízněné duše. Já tuhle situaci neznám, nemůžu posoudit. Ale mám nemocného syna, těžce jsem se s tím srovnávala, když jsem s ním byla opakovaně v Motole, tak jsem potkávala děti, které na tom byly mnohem hůř, viděla jsem je, ale dokázalo mě vytočit doběla, když mi nějaká maminka začala vyprávět, že můj syn na tom není tak špatně a že jsou na tom lidi hůř....Každý si to musí odžít, srovnat v sobě, smířit se s životní nespravedlností a rozhodně nestojí o to, aby ho někdo soudil.
Nesouhlasím s ní, myslím, že by s dětmi v DD neměnila, ale já bych to brala jako spíš takový povzdech.....Přeji vám všem hezký den a hodně tolerance!!!!
 diblik 


Jako vosy... 

(8.6.2009 12:55:16)
Nezlobte se, ale jste tu všechny mámy (aspoň předpokládám) a jste na paní jako vosy, jenom samý žihadla.... Dovedete se vcitit do její kůže? Ano, já vím, jste na tom třeba hůř, ale každý se se svým údělem vyrovnává jinak a když je někdo psychicky na dně, řekne (nebo napíše) věci který tak ani nemyslí. A potom se třeba diví, že ho to napadlo.... A je pravda že láska mateřská nade vše, ale když potom vidíte svoje děti jak smutně koukají po jiných, protože jiní mají to co oni ne, i když ví, že to mít nemůžou, potom je vám to líto. Přece jenom jsou to vaše děti a protože je máte ráda, chcete pro ně to nejlepší. A taky aby se jem děti nesmály. Ani mě není příjemné, když někdo řekne "no jo, to jsou socky." Ale když je paní bez práce tak co má dělat? Zajímá někoho že nemá na chleba? My doma vaříme, nekouřím, nekupujeme žádné zbytečnosti, na sebe už jsem si nic nekoupila roky(jsem na MD tak na co), a přesto jsme poslední dobou "socky" protože holky nosí obnošené věci a před výplatou se modlím aby se nevyskytly nějaké nečekané výdaje protože bych byla těžce v mínusu. Ale co nadělám, takový je život, nikdo vám dneska nic nedá zadarmo, nikoho nezajímá jak jste na tom. Můžete se snažit, a přesto to nejde. Tak byste mohly projevit trochu pochopení. A že v domovech mají značkový věci je tak trochu pravda. Nebudu to komentovat, bylo by to na dlouho a není to předmětem diskuze.
 hlavicka moni 


to je těžké 

(8.6.2009 19:04:28)
Myslím,že paní nezávidí postiženým ani dětem v dět.domovech.
Jen je naštvaná a ani se jí nedivím,kor když to porovná se svojí známou.
je to těžké a kdo to nazažil nepochopí.
Já sama takovou zkušenost nemám a doufám,že nebudu mít.
Nejhorší je posmívání dětí,to je děsné,ale za to mohou rodiče těch dětí.
Zase matky samoživitelky nemají nejspíš ani tolik jako sirotci.
Doba je zlá~;((
a nezbývá než trpět.
Přeji at se s holčičkami máte dobře.
 Růžik 


děti 

(3.10.2009 22:16:40)
nejstarší dcerce zemřel tatínek v den kdy mě pustily z porodnice ,byl zavražděn ,přišla jsem o byt a absolutně netušila na co mám nárok ,poslední slovo paní ze sociálního odboru bylo - musíte se vrátit na své trvalé bydliště ,jinak Vám vezmeme dítě - to jsem měla přes 200km a otec tam žil spolu s alkoholem dost dlouhou dobu sám ,dnes po letech zištuji ,že jsem měla nárok od státu na finanční odškodnění či jsem určitou částku mohla žádat přímo po vrahovi ,nepíši to proto ,aby mě tu litovali ,dále vychovávám děvčátko z dětského domova ,které my řeklo u prvního vánočního stromu málo a bylo zklamané ,ale vše se dalo obrátit a dnes ,kdybyste dostali ,alespon třetinu lásky a vděčnosti od tohoto dítěte budete zářit až do léta , a nejmladší dvě děti ,sice jim tatínek pošle výživný ,ale to je vše co od něj uvidí ,synek stále čeká kdy přijede ,kdy zavolá ... ano je to drsná pravda ,ale je to jistota ,když táta zemřel ,než zažívat stále u dítete tu otřesnou bolest a zklamání ,když táta je někde .... jsem sama s dětmi a je pravda ,že opravdu záleží na hodnotách jaký dáte dítěti a jak ho naučíte v dané situaci zareagovat ,nejstarší dcerce byli tři ,když nastoupila do mš na maloměstě ,samozřejmě paní učitelky vyzvídali ,nebylo obvyklé ,aby se tam přistěhovala paní s dítětem do domečku sama , a malá jim jednoduše na jejich výzvědné otázky odpověděla - můj táta umřel - uzavřela tím jednu kapitolu drbů ... ano nedělejte ze sebe chudinku ani z dětí ,ale upřimně a konkrétně jim pomozte se vyrovnat ,nebojte oni nakonec pomohou vám ...

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.