| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Hůř než v září už snad ani být nemůže

 Celkem 21 názorů.
 Meluzína78 


:o) ty vzpomínky ..... 

(4.9.2008 7:14:58)
Krásné dobré ráno, pane Nágle, i všem ostatním. Jako vždycky mi Váš článek "způsobil" úsměv na tváři. Vzpomínám si (děti zatím nemaje), jak jsem já vyjížděla v čerstvých 14 letech (uff uff už je tomu 14 let) na intr, trochu strachu, hodně očekávání a následně naprosto nadšená po 5 letech na kolej. Vlastně do dneška nevím, jak to vnímali mí rodiče,jestli měli strach (určitě ano, taťka chudák po prvním roce mého gymnaziálního studia naprosto zbělel - můj milovaný táta:oD ), ale jsou to moje nejkrásnější vzpomínky. Nádherných 10 let studií a především kamarádů, mnohá přátelství jsou dodne pevnější než skála. (doufám)
Takže hodně trpělivosti a pohody, Váš syn má před sebou, troufám si říct, jednu z nejhezčích a nejbezstarostnějších etap svého života.
pěkný den, Mel
 zuzkasim 


Re: :o) ty vzpomínky ..... 

(4.9.2008 11:14:29)
Ač jsou na mě články pana Nágla až příliš poetické a občas je asi nepochopím, tenhle se mi moc líbí. Synka mi letos nevzali do školky, jsou mu 3 roky, ale já jsem na rodičovské s dalším prckem, takže se dala přednost dětem, jejichž rodiče museli nastoupit do práce. Jsem tomu strašně ráda, vůbec si nedovedu představit, že bych ho v pondělí vedla pryč. Bude mi těžko, až budou odcházet denně pryč.
 Kája,dva kluci 
  • 

Už se těším.... 

(4.9.2008 7:36:52)
...ale zatím je odvedu jen na čtyři hodiny do školky....
 Dalila 
  • 

Pěkný článek 

(4.9.2008 8:56:58)
Neumím si představit, až náš synek jednou odejde "do světa". Ale pak si vzpomenu na jednu moudrost: Dětem musíme dvě věci - kořeny a křídla. Tak ať jsou ty kořeny silné, aby se nám rádi vraceli do hnízda.
 Kája,dva kluci 
  • 

Re: Pěkný článek 

(4.9.2008 9:06:46)
jo to je hezký.
 Katka 3 děti 
  • 

jéje 

(4.9.2008 9:15:52)
nádhera...dnes jsem odvedla posledního cvrčka do školky...slzičky byly...Před školkou to vypadalo,jako když rodiče děti odvádějí do domu hrůzy. Z aut se ozývalo slibování všeho možného, jen když nebudou plakat..Děti slibovaly, že nebudou zlobit,když si je maminka nechá doma... Jo jo, každé odtrhnutí od máminy sukně bolí na obou frontách. Přeji krásný den. Katka
 Simča, dcery *1988 a 1997 


Neboj se Luboši 

(4.9.2008 9:55:05)
.... pokud bude tvůj syn na podobném internátu, jako je ten, kde pracuji, tak mu i tu výměnu ´ponožek někdo překontroluje. ...
Fakt je, že občas žasnu, s jakým vybavením a vědomostmi přicházejí 14 - 15-ti letí na intr: Neumí si povléci peřinu a polštář - přijedou na týden se 3 páry ponožek - nemají pastu a kartáček (a ani na ně, i když na cigarety mají...) ... a tak dále a tak podobné...
Takže večer kontrolujeme, zda mají v posteli prostěradlo, peřinu a polštář. V úterý a ve čtvrtek kontrolujeme, zda mají špinavé prádlo zvlášť od čistého. Ráno a večer kontrolujeme, zda mají stravenku, když jsdou na snídani a na večeři. A tak dále a tak podobně... Neboj se, on se někdo bude o vaše dítě starat :-)
Simča
 Irena + 3 


Re: Neboj se Luboši 

(4.9.2008 12:31:30)
Tý jo, Simčo, to si děláš srandu? Takhle do soukromí svých dětí nelezu ani já. A představa, že to na intru někdo dělá, brrrrr. Ještě že na intru nejsou. I když? Nemohla bys mi je tam vzít na týden, aby pak věděli, jak se mají doma báječně???;)
 Linda 
  • 

Re: Neboj se Luboši 

(4.9.2008 18:38:19)
Tak já mít dítě na intru, tak takovým Simčám pozlatím ruce, vždyť které dítě se doma ve čtrnácti stará o třídění prádla?
 Mickey16 


Re: Neboj se Luboši 

(4.9.2008 20:19:52)
No ve čtrnácti nejpozději už je snad každý dítě schopný rozeznat špinavý prádlo od čistýho, ne???
 wer 


Re: Neboj se Luboši 

(6.9.2008 12:49:07)
no on šestiletý chlapeček určitě ví kam patří špinavé prádlo a že si každý den má vzít čisté ponožky a slipy, ale ve čtrnácti na to nějak přestane mít buňky nebo co~g~
 jana+dani 


Re: Neboj se Luboši 

(6.9.2008 14:39:44)
mi staci kdyz tady mam sveho 12-ctileteho brachu.Neni schopny se prevlict,vycistit si zuby a posnidat.Kdybych ho nezmacka,tak umre hlady,protoze mi rekl,ze si neumi nachystat svacinu,nebo si prihrat obed v mikrovlnce.Nekolik dni dokonce prestiral,ze se sprchuje.Sel do koupelny,pustil si sprchu a cekal 10 min.Doufam,ze taky jednou skonci na podobnem intru,kde pracuje Simca.
 Ledule 


To loučení :-) 

(4.9.2008 11:48:30)
Právě jsem si vzpomněla jak jsem před 2 roky nechávala naší ubulenou dceru první dny ve školce a celá zničená šla do práce. Nevím koho to trápilo víc. Letos už naše Breburda šla do třídy předškoláků a všechno zvládá v pohodě, sice jde občas ráda domů po O, ale jindy mi zase nadává, že jdu pro ní moc brzy, že si ještě chtěla hrát s dětma. Asi je to dobře, že musejí být i bez nás, přece z dětí nenaděláme mamánky. Ale co vím skoro určitě, až půjde do první třídy tak to zase "ořvu" :-D
 helena 6 
  • 

intr 

(4.9.2008 14:16:05)
Když jsem šla na intr, bylo mi patnáct a měla jsem tak sevřený žaludek, že jsem nemohla celý den jíst. Stýskalo se mi hrozně první dva dny, ale nakonec jsem nebulela. Byla jsem na sebe tak pyšná! :-)
Dneska, když se od někoho odlučuji na dlouhou dobu, klidně bulím. Už mi to nepřijde tak hrozné. Prostě jsem cíťa, tak přeci nebudu bulet tajně na záchodku.
 Helena, 3 dospělé děti 
  • 

Také trocha vzpomínek 

(4.9.2008 14:46:46)
Kyž šly moje malé děti poprvé do školky, tak jsem to obrečela v prvé řadě já. I když jejich slzička také ukápla, určitě si zvykly rychleji než já. Když chodily do školy, tak jsem se na září vysloveně těšila. No uznejte, prázdniny, to je především chaos- každé dítě jezdilo na tábor i jinam v jiném termínu, takže: přijedu v pondělí, ale ve čtvrtek už zase jedu, tak mi, prosím, mezitím vyper. No a já přijedu právě v ten čtvrtek, takž vyprat potřebuju zase já, pak budu týden doma, tam mi, prosím, něco dobrého vař.A tak dále až do konce prázdnin. Není divu, že jsem netrpělivě vyhlížela září a s ním i konečně pevný řád. Pak začaly děti odjíždět na vysokou a vídávali jsme se o víkendech (když se zadařilo, tak i všichni najednou). Teď mají své rodiny, domů jezdí na návštěvu, a konečně jsem pochopila to moudro, které říkávala už moje maminka: "Já se na vás tak těším, až přijedete, ale stejně tak ráda jsem, když zase odjedete." Já totiž vím, že se budou vracet.
 Lusika 


:-) 

(5.9.2008 14:01:19)
Moc hezké:-).

Lusika
 Teraza Horáková 


Re: :-) 

(6.9.2008 13:46:09)
Souhlas, Vy prostě píšete krásně R^R^R^
 Pavlína, 2 malí kluci 
  • 

Luboši, díky 

(6.9.2008 14:13:52)
Prožívám moje první první září, starší kluk šel poprvé do školky a zvyká si hrozně špatně. Brečí tam a brečí, doma se taky chová "podivně". Jsem z toho vedle, nečekala jsem až takové problémy. A to mě ještě těch září čeká hodně:-). Hůř než v září být nemůže - vím to od letoška. Ale přežijem to - vím to díky Lubošovi.....
 Táta Jirka 
  • 

ja,ja 

(7.9.2008 6:37:58)
Znal jsem jednoho Luboše Nágla,byl to velkej roker a má hodně dětí.Jestlipak je to ten samej ,tak to prožívá jeho žena, tak 11x.Já jsem odvážel naši malinkou dcérečku na intr do Prahy a máma to taky obrečela.Po týdnu ji máme doma a je nadšená s holek s Prahy a vůbec.Zebych prožíval stejné story mě čeká za dva roky ,kdy opustí hnízdo ten poslední a největší machr a mazánek a to bude rybník od mámy.Luboši díky moc pěkné.
 DENISA 
  • 

Tak to mi pripomina..... 

(8.9.2008 22:37:15)
.... jak jsem jako matka 14ti denniho miminka precetla clanek na netu o tom, jak matky velice tezce nesou odchod svych deti z domu, casto se psychicky sesypou a potrebuji pomoc odbornika. Verite, ze jsem pote pri te straslive predstave, jak mi jednou odejte, probrecela celou noc. Manzel....."tooo nic, to jen hormony, prestan", ale ja to tak prozivala...... Ach jak vam, pane Nagle, rozumim............
 Karkulka+2kluci 


Moc pěkný článek,  

(10.9.2008 20:57:23)
díky za něj. A hodně šťastných návratů dětí ze světa.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.