| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Já chci taky rovnátka!

 Celkem 54 názorů.
 Hanka 
  • 

Snámacírovnátka 

(22.8.2007 7:56:52)
Moje obě děti snímací rovnátka nosí - ne cca 2 roky, jak se píše v článku, ale velký už cca 7 let, malý asi 4 roky. Dle lékařky je mají nosit každou noc a cca 2 hodiny denně. A na kontrolu chodí každých 6 neděl. Tak nevím, kde autorka článku přišla k informacím, které uvádí.
 1.3Magráta13 


Taky snímací  

(22.8.2007 8:09:16)
Dcera má snímací rovnátka půl roku. Začala je nosit v 7 letech. Stály nás 2.300,-Kč spodní i vrchní (pouze doplatek, část hradí pojišťovna :)). Takže informace z článku o doplatku několika stokorun je hodně mírná.
Má je nosit na noc a 3 hodiny přes den. Nemá je nosit do školy, na kroužky, sport a běhání jen tak venku. Takže je prakticky nosí pouze na noc. Zhruba tak od 7 večer do 7 ráno.
Na kontrolu jdeme teď v pátek, po 3 měsících.

Doufám, že jí aspoň pomůžou a nebudeme muset přistoupit k fixním rovnátkům. Pro jistotu už na ně ale šetřím teď.

Manžel má zuby ukázkové, bez jediného kazu, rovné. Já mám zuby celkem zdravé, ale bohužel v mém dětství fixní rovnátka nebyla a snímací mi pomohly jen zčásti, takže zuby mě zůstaly trochu křivé.
 Lucka 
  • 

Re: Taky snímací  

(22.8.2007 8:18:02)
Myslím, že snímací jsou k ničemu. Sestřenka je nosila poctivě 7 let, připadalo nám, že se to rovná, ale jak to přestala nosit tak se to vrátilo skoro do původního stavu. Nosila pak fixsní, a když jí je sundali tak na noc ještě snímací. K té ceně... Záleží jakou máš pojišťovnu
 Lizzie 


Re: Taky snímací  

(22.8.2007 8:19:35)
No, tak já jsem ten případ, který by rovnátka potřeboval a snad i chtěl ale nedostal je, i když je na mě má zubařka ,,doporučila" dvakrát. Pokaždé mi od specialisty bylo řečeno totéž - že jsem malá a věkem se mi to spraví, třikrát po sobě, hm..Zuby nemám nijak extrémně křivé, takový rodový předkus a pak dva posunuté, dřív mě to štvalo, teď jsem v pohodě..a usmát se fakt nebojím...přesto mě to štve a tuším, že se na ,,ta rovnátka" vypravím už jako dospělá..
 Renata 
  • 

Fixní rovnátka jsou super 

(22.8.2007 10:59:56)
Lizzie,

jestli se pro fixní rovnátka nakonec rozhodneš, neboj se a jdi do toho. Mě je nasadili ve 33 letech. Nosila jsem je necelé dva roky a moc to pomohlo. Neměla jsem nějak extra křivé zuby, ale mezi hornimi jedničkami se mi rozšiřovala mezera a už to bylo docela nevzhledné. Naivně jsem si myslela, že přijdu na ortodoncii, oni mi nasadí na ty dva horní zuby drátky a bude vyřešeno.
Paní doktorka mi po vstupním vyšetření řekla, že mezera mezi horními zuby je můj nejmenší problém a že mám úplně špatně postavené spodní zuby, tudíž špatný skus a že s tím musíme něco udělat, než o ty spodní zuby přijdu (vytáčely se směrem ven z úst). Musela jsem si nechat jednu spodní jedničku vytrhnout a asi po týdnu jsem dostala fixní rovnátka. Zvykla jsem si na ně během dvou dnů a není pravda, že je nutné vyvarovat se tuhé stravy, pouze vyloženě tvrdých potravin (ořechy, celá mrkev apod.)Jezdila jsem na přitahování rovnátek 1x za 4 - 6 týdnů a po jejich sundání mi na zadní stranu spodních zubů nalepili drátek, který je drží na místě kam patří (ten už tam budu mít pořád, ale vůbec o něm nevím) a na horní zuby mám nasazovací rovnátka na noc, které postupně vysazuji.

Při návštěvách na ortodoncii jsem viděla i lidi mnohem starší, kteří měli fixní aparátky, takže, Vy, kteří si myslíte, že je na rovnání křivých zubů pozdě, vězte, že není, lepší zuby rovnat, než je trhat.

Renata
 Lizzie 


Re: Fixní rovnátka jsou super 

(22.8.2007 18:39:12)
Jojo, dnes jsem o tom tak přemýšlela a asi se tam vypravím, neboť nevidím důvod, proč bych i já neměla mít rovné zuby. Nějakých těch omezeních se moc nebojím,prostě pohoda.
Rovnátka tě ,,hyzdí" (a kdo vůbec říká, že rovnátka jsou ošklivá, že?, křivé zoubky celý život:-)
Jsem žena činu..objednám se k zubařce a jdu do toho:-)
 Cow :-) 


jj, není rovnátko jako rovnátko, ale tohle je prima.-) 

(22.8.2007 19:47:25)
 Cow :-) 


Re: jj, není rovnátko jako rovnátko, ale tohle je prima.-) 

(22.8.2007 19:49:25)
 Ráchel, 3 děti 
  • 

Re: jj, není rovnátko jako rovnátko, ale tohle je prima.-) 

(22.8.2007 23:10:01)
nazdar cow, dík za obrázek, je fakt ftipnej... poslala jsem ho hned svojí "neteřince", aby se zasmála a svá rovnátka (díky kterým šišlá jak batole) brala s nadheldem :)
 zz 
  • 

Re: jj, není rovnátko jako rovnátko, ale tohle je prima.-) 

(23.8.2007 18:43:02)
víte vůbec, k čemu to je?
 Lizzie 


Re: jj, není rovnátko jako rovnátko, ale tohle je prima.-) 

(22.8.2007 19:49:54)
Cow, mě se nic nezobrazuje!!:-((( Ty, ale představa rovnátek mě začíná docela bavit. Asi mám v sobě pořád lehce duch provokatérky, neboť tady není zvykem, aby dospělí ,,rovnali" a já začnu:-) Vzbudím vzrušené diskuse v okolí..ale těm se můžu jen USMÍVAT!:-)
 Lizzie 


Re: jj, není rovnátko jako rovnátko, ale tohle je prima.-) 

(22.8.2007 19:50:41)
Už to vidím!!:-) Tak počkej, zas tak extravagantně to nevidím:-) Na tohle su stydlivá holka, navíc je to v jistých věcech ehm..hodně nepraktické!
 Cow :-) 


Re: jj, není rovnátko jako rovnátko, ale tohle je prima.-) 

(22.8.2007 20:05:23)
LizziE,obáVÁM SE, ŽE tyhle rovnátka na usmívání moc praktická nejsou, ale rtěnka by vydržela asi celý den.
 Lizzie 


Re: jj, není rovnátko jako rovnátko, ale tohle je prima.-) 

(22.8.2007 20:16:18)
Milá, cow, usměv jsem zrovna nemyslela, ale také máš pravdu:-)
 Míša  
  • 

Re: Fixní rovnátka jsou super 

(27.3.2008 22:13:59)
Ahojky.
Je mi dvacet,jsem svobodná mamina a tak bych chtěla fixní rovnátka.jenže nikde nemůžu najít kolik taková rovnátka vůbec stojí.Mohla by jste mi poradit?moc děkuji.
 ifcasf 


Re: Fixní rovnátka jsou super 

(12.6.2009 9:43:06)
Ahoj. Tak můj ortodonitsta mi řekl cenu 20 tis. za obyč kovový rovnátka (nebudou z niklu,ale ze slitiny chirurg.oceli), ale to mi připadá jako cena dost přemrštěná. nevíte kam v BRNĚ na levnější rovnátka, kde by třeba případně udělali i kombinaci keramických a obyč a zhruba v jakých cenách? děkuju za radu
 farusa 


Re: Taky snímací  

(22.8.2007 13:04:14)
autorka píše o tisícikorunách
 HaSluni 
  • 

Re: Taky snímací  

(25.8.2007 21:32:38)
No tak si je nechte dát teď, ne? Já jsem si je nechala dát ve 30 letech a po 1,5 roce mám úplně rovné zuby. Předkus mám sice pořád, ale není to tak moc vidět, když mi srovnali ty zuby. Akorát to celkem bolí (trhali mi obě čtyřky nahoře, před tím jsem si nechala vytrnout všechny čtyři osmičky... stahování zubů taky nebolo buhvíjaké, neustále čištění a dávání si pozor na to co jím - aby se mi nezabarvily zámečky, měla jsem je průhledné - bylo také otravné. Kromě toho se u mě první nalepení zámečků nepodařilo, skoro všechny spadly a musely se lepit znova. No a samostatná kapitola bylo sundavání rovnátek - měla jsem docela poraněné dásně a potom jsem si ještě zaplatila bělení, což mi sice pomohlo rychleji zahojit ty poraněné dásně, ale docela mě z toho mrazily zuby.. no ale mám už nafurt pokoj, sice nosím ty snímací rovnátka na noc, ale když se podívám na svoje fota z předchozího období a teď (nehledě na to, že můžu konečně ukousnout pořádně krajíc chleba a taky mi nezůstává jídlo mezi zuby např. špenát jako dřív, kdy jsem je měla křivé) tak je to takový rozdíl, že jsem si ani tehdy neuvědomovala jaký hrozný to mám. Jinak inspirací mi byl strýc, co si ty rovnátka nechal nasadit v 47 letech (pravda v americe).. akorát že to chce jednak obětovat peníze, bolest no a někomu to za to asi nestojí, mě ano.
 Lena 
  • 

Re: Snímacírovnátka 

(22.8.2007 10:50:20)
Já mám 26 let a teď jsem dostala snímací rovnátka.Nosím je už 2 měsíce po celý den.Potřebuji udělat v puse trochu místa na jeden mírně vykřivený zub a světe div se,funguje to.Mám mezi zuby mezery,tak se těším na další kontrolu až se mi konečně začne rovnat ten jeden křivý.

Snímací rovnátka nemají význam jen tehdy když se nenosí.
 Martina 22 
  • 

Re: Snímacírovnátka 

(22.8.2007 11:31:09)
Ráda bych fixní rovnátka, mám přední zuby trochu přes sebe, dost mi to vadí, neusmívám se.
V mládí jsem nosila sundavací, ale po čase jsem se na to hloupě vyprdla.
Jenže když jsem hledala ortodoncii v Praze setkala jsem se jen s dětskou. Proto prosím někoho o radu, doporučení kam se obrátit.
Kolik vlastně taková rovnátka stojí? Zrovna levné to asi nebude, že?
 marup 
  • 

ortodoncie v praze 

(22.8.2007 13:04:28)
Martino, myslím, že zrovna v Praze je možností hodně :-)
Osobně jsem byla na konzultaci u Dr. Müllerové http://www.dr-piskacek.cz/ k nasazení rovnátek jsem se ještě neodhodlala, ale konzultace byla moc fajn - všechno probráno, vysvětleno, ukázáno... no ale to je na soukromejch klinikách standart :-)

A namátkou, co mi vyhodil vyhledávač:
http://www.orthodontclinic.cz/uvod.html
http://www.esthesia.cz/esthesia.html
http://www.fnkv.cz/kliniky/stomatologicka_klinika/html/pro_pacienty_5.php
http://www.stomacentrum.cz/stoma/index2.html
http://www.dentalcover.cz/poskytovana-pece.html
http://www.firmy.cz/Prvni-pomoc-a-zdravotnictvi/Zdravotnicke-sluzby/Zdravotnicka-zarizeni/Lekarske-ordinace/Stomatologicke-ordinace/Ortodoncie/reg/praha
 Lucka 
  • 

Re: Snímacírovnátka 

(22.8.2007 12:07:50)
No uvidíš, jak to bude až je přestaneš nosit. Sestřenka byla po 7 letech skoro na svém. Fixní jsou 100x lepší a hlavně nemají umělé patro.
 nekázanka 


Re: Snímacírovnátka 

(22.8.2007 15:32:08)
umělé patro měla snad jen rovnátka, co jsme nosili my jako malí. moje dcera nosí snímací a další dceru snímací čekají. je to takový pevný drátěný aparátek, ani tam nemůže být žádná pevná destička, protože se průběžně utahují. do fixních bychom nešli, protože máme jako rodina zvýšenou kazivost zubů (navzdory pečlivé hygieně) a mladší navíc hraje na klarinet, což by s fixíky šlo do kopru, nátisk by byl v háji.
 nekázanka 


Re: Snímacírovnátka 

(23.8.2007 7:47:54)
máš pravdu, flétna je ale něco trochu jiného než klarinet, kde se nátisk staví trochu jinak a když se pokazí, dlouho trvá, než se dá zas do pořádku. u nás v hudebce jsem viděla i flétnisty s fixíky, ale my to zkoušet nebudem. abychom dali poměrně dost peněz za něco, co by jí pak znemožnilo hrát, do toho se mi nechce. a jinak to asi vyzkoušet nejde.
ono ale u těch snímacích fakt hodně záleží na disciplíně nošení – nejstarší dcera je dostala v 15, až když se povedlo upravit nějaký porazový problém, teď jí je 19, a stále je nosí na noc. a výsledek je opravdu znát. fixní nechtěla za žádnou cenu, i když je její spolužáci mají, ze začátku dokonce raději nosila snímací i přes den (jen do školy ne).
 jáel 


... 

(22.8.2007 16:59:12)

Leno:

"Snímací rovnátka nemají význam jen tehdy, když se nenosí."

To je trochu zjednodušené. Já jsem nosila snímací rovnátka na noc od čtrnácti tři roky, poté fixní několik měsíců, poté asi ještě dva roky snímací každou noc, postupně každou druhou, jednou za týden atd. Nijak to nepomohlo (zuby se postupně vrátily do původního postavení), a až později (kdy už jsem si oddechla, že mám s těmi blbými rovnátky nadosmrti pokoj) jsem se od jiné ortodontistky dozvěděla, že mi v dětském věku měli doporučit vytržení některých zubů, protože v úplném počtu se mi do mého typu čelisti (projevující se také úzkým vyklenutým patrem) zkrátka nevejdou, rovnátka nerovnátka, a zuby se tlačí dopředu, přední zuby se můžou překrývat, špičáky vystupovat z řady před ostatní zuby ("upír") apod. Tato velmi častá vada (naštěstí banální a nejčastěji asi bez vlivu na funkčnost chrupu, jen třeba někomu může vadit esteticky), i když je dočasně korigována rovnátky, se vrací do původního stavu, pokud se některé zuby nevytrhnou (nejčastěji ty čtyřky - špičáky).

Takže myslím, že pokud se i jen nasazovací rovnátka nosí poctivě (jaký já byla poctivec! no, a co z toho mám :-)), mohou toho v lehčích případech spoustu zlepšit, ovšem jen za předpokladu, že má člověk v puse dost místa. Já ho tam dost nemám, ovšem téměř ve třiceti se nebudu nechat trápit trháním zdravých funkčních zubů, které jsou jenom poněkud křivé, abych byla krásnější. Plyne z toho ale ponaučení pro maminky, aby si tohle ohlídaly, a mají-li jejich děti tento typ čelisti, aby se i zubaře zeptaly, zda by nebylo dobré některý zub vytrhnout a teprve potom nasadit rovnátka. (Máme tuto vadu v rodině - sestřenice na tom byla ale mnohem hůř než já - typ "upír" - jako dítěti jí vytrhli obě horní čtyřky, srovnali během dvou let, a na střední škole už měla pokoj a hezky rovné zuby.)

 farusa 


Re: Snámacírovnátka 

(22.8.2007 13:05:41)
autorka píše o tom, že snímací rovnátka se nosí po skončení léčby fixními rovnítky a to přibližně po stejnou dobu jako se nosily fixní
 Lena 
  • 

Re: fixní rovnátka 

(9.9.2007 19:39:37)
Chtěla bych se zeptat, mám mít fixní rovnátka na dva roky na spodní i horní čelist-cena za dva roky za obě čelisti 20 000Kč není to moc?Vím že záleží na doktorovi a asi i materiálech, ale co jsem slyšela zatím každý platil o polovinu méně.
 Anies, 2 děti 
  • 

rovnátka 

(22.8.2007 15:44:54)
Já jsem nosila snímací rovnátka, protože fixní tehdy/70. léta/ nebyly tak běžné a rozšířené jako dnes. Měla jsem dost předkus a asi po 2 letech byla vada odstraněna a to tak, že trvale. Museli mi sice vytrhnout 2 stálé zuby, ale dnes jsem ráda, že to moji rodiče včas řešily. Takže kdo o rovnátkách uvažuje a není se svými zuby spokojen, měl by vyhledat odbornou pomoc. Obzvláště dnes, když jsou takové možnosti........
Moje děti 10 a 7 let zatím rovnátka nenosí. Starší dcera čeká až bude mít úplný chrup, ale předkus jako já v jejich letech nemá. Mladší syn má zatím převážně mléčný chrup, ale toho asi rovnátka neminou,ikdyž ani on klasický předkus nemá........
 Lída+2 


Re: rovnátka 

(23.8.2007 12:57:50)
No mě teda vytrhli 2 zuby č. 4 , když jsme byla v 4-5třídě. NAsadili mi rovnátka na noc a přes den, když nebudu ve škole...
Zvykla jsme si na ně časem dobře...ani jsem pak už nešišlala, když jsem s nima mluvila.
Měla jsme je asi 4 roky.A právě díky vytržení se mi to nevrátilo.....
jediný co mi vadilo, že po utažení jsme měla asi 2 dny kdy jsem nemohla ukousnout ani kurku jak mě ty zuby boleli....:-(

Segra ty rovnátka odmítala mít dělala mamce scénky...mamka jí ustoupila a v 26letech si moje sestra nechala nandat fixní sama od sebe.
Takže možná i to se s dítkem neprat však ono si dá říci.....někdy....
 The Marta 74 


Dudlík ?? 

(22.8.2007 17:44:25)
Slyšela jsem, že dudlík může způsobit předkus. zajímalo by mě,jestli je to pravda nebo mýtus a pokud ano, tak v jakém případě ??? Pokud někdo znáte odpověď předem za ni díky.
 Linda 
  • 

Re: Dudlík ?? 

(22.8.2007 23:02:23)
Když bylo malé kolem 1,5 roku, byla jsem s ní poprvé u zubařky. Neptala se mě, jestli má dudlíka, ale CO dudlá. Říkala, že dudlík nevadí (klidně prý ať ho má do 3 let!), horší že je cucání palce nebo jiné zlozvyky. Možná na to existují různé názory, ale já jsem se dozvěděla tohle...
 Ráchel, 3 děti 
  • 

Re: Dudlík ?? 

(22.8.2007 23:12:46)
no, tohle je jeden z důvodů, proč jsem u svých dětiček zavedla dudlík; znala jsem řadu dětí, které ho neměly a cucaly si palec - třeba i do 5ti let. Dudlík se odnaučuje jaksi snáz, pokud ovšem nechcete palec useknout :))) pro případné rejpalky :) - všechny děti docela dlouho kojené
 Lizzie 


Re: Dudlík ?? 

(22.8.2007 23:17:17)
Já také slyšela, že dudlík na zuby vliv nemá a např. cucání palce apod. je horší.
No, znám slečnu, co ožužlávala rohy u povlečených polštářů, vždycky ve spánku. Což byl celkem průšvih, neboť zničila (když pak rostly zoubky) čtvero povlečení do měsíce:-(
 Mortadela 


Re: Dudlík ?? 

(23.8.2007 7:29:31)
Lizzie, nezlobte se prosím, že se na to ptám, ale mám pocit, že Vás možná trochu znám a zvědavost mě žene zjistit jestli se nemýlím. :-) Nejmenujete se Šárka? Jestli je to ode mě moc troufalé, tak neodpovídejte. :-)
 Lizzie 


Re: Dudlík ?? 

(23.8.2007 8:42:51)
To je v pořádku, nezlobím se, ale nejmenuji:-)
 Mortadela 


Re: Dudlík ?? 

(23.8.2007 9:23:49)
Tak to se moc omlouvám, Lizzie. :-) Už jsem se skoro radovala, že jsem odhalila Vaši identitu, a ono zas nic. :-) :-)
 Lizzie 


Re: Dudlík ?? 

(24.8.2007 1:15:04)
Máte na tom nějaký zvláštní zájem?:-)
 Mortadela 


Re: Dudlík ?? 

(24.8.2007 7:18:22)
Ale chraň příroda - jen jsem si myslela kdovíjaký nejsem detektivní talent, když si umím tak pěkně dát jedna a jedna dohromady. :-) :-) :-)
 Lizzie 


Re: Dudlík ?? 

(24.8.2007 8:36:54)
Prosím?:-)
 Mortadela 


Re: Dudlík ?? 

(24.8.2007 9:04:38)
Co - prosím? Prostě jsem se podle různých indicií na základě toho co jste zde již porůznu na sebe prozradila domnívala, že Vás tak trochu znám nejen tady z Rodiny. Tak jsem se Vás zkusila zeptat jestli jste to Vy. Nejste - tečka. :-) Zřejmě je Vám nějaká slečna v mnoha ohledech podobná. :-) Doufám, že už jsem Vám to dostatečně vysvětlila - šlo prostě o omyl. :-)
 Lizzie 


Re: Dudlík ?? 

(24.8.2007 9:07:43)
Mortadelo, já to nemyslím nějak zle, jen jsem to nepochopila, omlouvám se:-)
 Ráchel, 3 děti 
  • 

Re: Dudlík ?? 

(23.8.2007 9:57:38)
můj syn začal zase tak před rokem žužlat trika a mikiny... několik jich už prokousal... asi je trochu neurotickej :)
 Ráchel, 3 děti 
  • 

Re: Dudlík ?? 

(23.8.2007 9:58:01)
jo, zapomněla jsem říct, že je to ten skoro sedmiletej :)))
 Lizzie 


Re: Dudlík ?? 

(23.8.2007 18:16:02)
Ráchel, já několik let v kuse okusovala a ožužlávala propisky a tužky, a to mi bylo fakt mnohem víc než 7 let..Akorát nová tužka vyjde levněji než prokousaná mikina, to je fakt:-)
Zkuste kluka nějak odreagovat..hlavně ať si nezačne kousat nehty, to taky bylo na pytel:-)
 Ráchel, 3 děti 
  • 

Re: Dudlík ?? 

(23.8.2007 18:59:23)
no, chlapec se odreagovává různě, třeba na tom mladším :) ale těch mikin a triček bylo už tolik, že jsme to museli pod různými pohrůžkami překazit. Teď jsme přišli na to, že rozkousává pneumatiky od autíček (a já blbá myslela, že to dělá ten prťous). sám se přiznal - prej mu to chutná... hehe, děti jsou fakt samý překvápko!
 Lizzie 


Re: Dudlík ?? 

(23.8.2007 19:02:21)
Jojo, má fakt zvláštní apetit, ale houby víš, po čem se ,,spraví":-))..časem ho to přejde, přijde na chuť něčemu jinému:-))
 Ráchel, 3 děti 
  • 

Re: Dudlík ?? 

(23.8.2007 19:07:16)
to jako myslíš čemu?! :) kromě pneumatik od autíček jí ještě těstoviny, sýr a tuňáka. jo a taky hranolky. tím výčet jeho oblíbených jídel končí :) teda sladkosti nepočítám... ale i v těch je dost vybíravej... tak hlavně aby nepřešel na pneumatiky od našeho auta :)!
 Lizzie 


Re: Dudlík ?? 

(23.8.2007 19:11:25)
Ráchel to ne, od toho by měl zaprášenou pusu a křivé zuby. No třeba literatuře, umění, malbě apod..:-)
Oni prý jsou mladí umělci zvláštní...
 Ráchel, 3 děti 
  • 

Re: Dudlík ?? 

(23.8.2007 19:47:37)
no, svou první knihu napsal (teda nadiktoval) před rokem, ale divný věci kouše furt :)
 Lizzie 


Re: Dudlík ?? 

(23.8.2007 19:54:49)
Tak ho podporujte, ať orientuje svou pozornost na literaturu a nekouše gumy:-))) Budete mít doma spisovatele a mrňous nebude mít zničený všechny hračky:-))
 IrenaČ 


Re: Dudlík ?? 

(24.8.2007 11:30:42)
Dobrý den,
dudlík i cucání palce opravdu mohou způsobit "předkus". Bohužel se nemusí jednat pouze o anomálii postavení zubů, ale také o anomálii růstu celé čelisti, změněn může být i tvar patra. Proto by dítě mělo oslavit již své první narozeniny bez dudlíku. Pokud se jedná o starší dítě, je nutné jej co nejdříve naučit, že dudlík již pro něj není a každopádně zkrátit na minimum dobu, kdy je dudlík v dutině ústní (např. po usnutí jej vyndat). V praxi se často setkávám s 3-4letými dětmi, které dudlík stále mají, tam je pak někdy nutné přistoupit k "radikálnímu řešení" - dudlík prostě vyhodit, nebo ho nechat v ordinaci pediatra či zubního lékaře s vysvětlením dítěti, že "dudu tam bude pro nějaké miminko". Pak ovšem rodiče nesmí povolit a dudlík opět vyndat, ty 2-3 dny, kdy se bude dítě po dudlíku shánět, musí vydržet. Přeji hodně úspěchu a Vašemu děťátku krásné rovné a hlavně zdravé zoubky!
Irena Č. (zubní lékařka)
 Laškovníčci 


Snímací rovnátka 

(26.8.2007 9:18:20)
Syn dostal rovnátka v osmi letech.To byli první.Platila jsem za ně 600,-.Krátce na to dostal druhé.tak jsem do půl roku platila opět za rovnátka 800,-.U obou druhů jsme měli velký problém.Vyndaval je z pusy.Zapomínal si je nasazovat.Když už je měl,tak je po půl hodině vyndal.Rezignovala jsem a nechala to,aby je nosil jen na noc.Opět jsem zjišťovala,že ho to v noci vzbudilo a vyndal je.Vysvětlovala mu to dětská zubařka,zubařka z ortodoncie,a shodou okolností i příbuzná manžela-taky zubařka.Ale bylo to na nic.Tak jsme to nechali uležet.Teď je o rok starší a vyzkoušíme to znovu.Se snímacím aparátkem máme jen trápení.A to je nevyndavá z estetických důvodů.Zřejmě si na ně nedokáže zvyknout.
 lenka a tři děti 
  • 

já chci taky rovnátka 

(30.8.2007 11:47:40)
za týden jdu s holkama ve věku 12 a 10 let na rovnátka a nevim jaký jim mám dát,můžete mi někdo poradit prosim?a kolik tak přibližně stojí?
 Zuzana+Jony, 2 roky 
  • 

rovnátka 

(4.9.2007 9:24:00)
Sestra dostala ve 20 letech rovnátka napevno - zuby má srovnané, ale bohužel samý kaz....
Nevím, čím to je - zuby si čistila jako drak, po každém jídle a stejně - pod tou kovovou konstrukcí má skoro na každém zubu něco opravené :(, tak nevím, jestli to splnilo účel....

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.