| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Mauglího zápisky

 Celkem 207 názorů.
 Ursi 
  • 

Ahoj zvíře 

(15.6.2007 9:31:58)
fandím ti, a lituji že nemám odvahu chodit bez bot po Brně. Jsem přece jenom vychovaná poněkud konzervativně
-například na chalupě jsme se museli za účelem vykoupání v rybníku převléct do nedělních šatů, abychom důstojně přešli přes ves, a teprve na břehu jsme je mohli odložit.
Děsně se mi líbí dredy a piercing, ale ve svých 40 na to nějak nemám odvahu.
Jsem holt měkká.
Chtěla bych mít kolem sebe víc zvířat jako jsi Ty.
 elindra 


Re: Ahoj zvíře 

(15.6.2007 9:35:55)
Monty, dobrý! Kosmeticé poradkyně si asi myslely, že je to skrytá kamera. :-)))
 Petra, 2 kluci 4,5 roku a 2,5 roku 
  • 

Re: Ahoj Monty 

(16.6.2007 21:37:57)
mám dojem že Tě znám, nechodila jsi kdysi dávno na ženu-in? Karkulína
 Dejl&2 


Re: Ahoj zvíře 

(18.6.2007 11:21:39)
Když ti chutnají psí bonbóny, nevím proč by ti nechutnalo syrové maso... až začneš očůrávat rohy, bude hůř...
 Taodvedle 


Re: Ahoj zvíře 

(18.6.2007 14:53:22)
Monty ty jsi proste uzasna!!

Mimochodem ja se sice mezi zeny pocitam,ale chodim rada bosa i ve meste, a jim moc rada rukama, ze by tedy taky trochu zvire?
 Shayla a 3 kluci 


Re: Re: Ahoj zvíře 

(19.6.2007 0:07:28)
Jé, konečně nějaké lehké čtení! Jsem normální, jsem úplně normální ;o))) Sice nejím syrové maso a nechodím po Praze bosky, protože se mi hnusí ty poplivané chodníky a veřejné záchodky, ale mezi kosmetické poradkyně bych se svým batohem a odrbanýma sandálama taky nezapadla :o))) A je mi to úplně jedno ;o) Akorát manžel strašně rád pořád všechno řeší... :o)))
 mag 
  • 

Sláva 

(15.6.2007 9:34:52)
Kdyby byl aspoň jednou za měsíc článek od Vás, Jano, budu číst Rodinu strašně důkladně, slibuju...
 Radka+Vítek 
  • 

Mauglího zápisky 

(15.6.2007 9:35:52)
No to je něco Monty. Nepochopila jsem co to mělo společného s výchovou? Že by to byl tvůj špatný zrak? Nebo tvá nechuť nosit obuv? Ještě mi řekni co to má společného s kosmetikou? To opravdu vypadá že pocházíš z lesa. Připadá mi totiž nevíš o čem píšeš. Každopádně to nebylo o výchově. Radka
 16.5Salám&Lajka14 


Re: Mauglího zápisky 

(15.6.2007 9:40:01)
Ne ne, to nebylo o výchově, to mělo být humorný fejeton o tom, jak jde Křovák do sídla firmy Oriflame. :o)
 Ketty ( Ondra 6/06 ) 
  • 

Re: Re: Mauglího zápisky 

(15.6.2007 9:50:07)
Mauglí, děkuji ti za super přispěvek ! :-) Už dlouho jsem se tak nepobavila a nezasmála. Připomněla jsi mi totiž jednu mou dlouholetou ( už asi tak od narození :-) kamarádku, která je taky jako ty - "zvíře" ! Mám ji moc ráda, i když se asi budu spíš řadit do té druhé kategorie žen, ale s ní mi je moc fajn a je pravda,že ji vidím jednou za sto let,přesto je to pro mě zážitek. Do teď se slzou v oku :o)vzpomínám na oslavu Silvestra na chatě, kdy ji napadlo, že koupání se venku ( nahá ) u studny, je príma nápad a hned to taky uskutečnila, ačkoliv venku byla velmi krutá zima, tak minus dvacet(tipuji) a přesto to nedonesla ani rýmou....:o)Nebo si v pubertě pořídila krysy - laboratorní a zahájila velkochov ( měla velmi chápavé rodiče ), pak to dopadlo tak, že se přemnožili a já jsem jí je musela pomáhat udat po známých - jo, jdena krysa přežila pád z 11-tého patra....No prostě - byla a je skvělá a hned teď jí půjdu napsat ( odjela mi někam do světa a mám pouze mejlovou adresu ), abych věděla, co to moje "zvíře" mometálně vyvádí...! Věř mi, že nejsi určitě osamělá a je vás víc, jenom jste možná více roztroušení a nedružíte se ve skupinách, což je škoda, bylo by to ROZHODNĚ zajímavé....
:-) !!!!!
Tak pěkný den a dál choď bosa a oblíkej si oranžové tričko s mimozemšťany, třeba tě někdy potkám a rozjasníš mi den !
Ketty
 watanaki 
  • 

Re: Re: Mauglího zápisky 

(15.6.2007 9:53:54)
Tak to obdivuju spíš odvahu chodit bosa po Praze - to bych asi po těch zaflusaných chodnících nemohla a přiznám se, že poté, co jsem se na výšce odstěhovala do města jsem bosa kvůi tomuto chodit přestala. Je mně sice jasné, že Ježíš s učedníky chodili taky převážně bosí nebo v opánkách, ale zase býval prastarý zvyk si po příchodu do obydlí omýt nohy, nebo i dřív, pokud byly hodně špinavé, prostě hygiena. Neumím si nějak představit, kolikrát by si chudáci apoštolové museli mýt nohy chodíce po Praze nebo Brně, neřkuli jestli by je nějaká Mrs.Oriflame byla schopna přivítat lavórem s vodou. Jinak u rodičů na vesnici jsem měla krásná tvrdá chodidla jako druhou podešev a mohla jsem chodit po kamenech i po strništi, jé, to bylo....
 Inna 
  • 

Re: Re: Mauglího zápisky 

(15.6.2007 9:59:40)
Bezva čtení, taky bych chtěla mít odvahu se chovat nekonvenčně.
 lucrecia borgia 
  • 

Re: Re: Re: Mauglího zápisky 

(15.6.2007 10:16:23)
Pěkné čtení.
Nejsem ani kosmetická poradkyně, ani Mauglí, ale rozhodně tíhnu víc ke zvířeti(ač do práce v zahr.společnosti chodím logicky za dámu v kostýmku). Trochu schizofrenická situace - kolegové, kteří mne potkají "v civilu" někdy nevěří vlastnímu oku, zvlášť ti zahraniční - a já se docela dobře bavím.
Monty, chtěla jsem tím říct, že situace v Oriflame nebyla z tvého pohledu uplně bez humoru, ne?
 16.5Salám&Lajka14 


Re: Re: Re: Re: Mauglího zápisky 

(15.6.2007 10:19:19)
Kdyby mi to nepřišlo vtipné, nepokoušela bych se o tom psát vtipný fejeton. :o)))
 Romy 
  • 

Re: Re: Re: Re: Mauglího zápisky 

(15.6.2007 11:47:15)
Tak já jsem podobně rozpolcená. V práci za dámu a mimo tíhnu ke zvířeti :-) a také mě lidé mají problém poznat. Ti co mě znají mimo práci, s dětma a psiskem se na mě pak dívají divně, když okolo nich projdu na jehlách a zdravím je, protože vůbec nechápou, kdo jsem a opačně, ti co mě znají nalíčenou a upravenou z práce na mě naprosto nereagují, pokud mě čistě náhodou potkají mimo tento prostor :-). Zvolila jsem tuto zbabělou variantu a odůvodňuji si to tím, že je to nutné pro přežití. Od mala jsem střídavě žila v Praze, v Písku, v Č. Budějovicích a zase v Praze, babičku jsem měla na vesnici a celý život mě provází takhle rozpolcenost, co je vlastně lepší. Čím jsem starší, tak už mě to tak nedrásá a jak říkám zvolila jsem kompromis. Žiju ve městě, mám pocit, že děti mají možnost a přístup ke všem výdobytkům moderního světa, na druhou stranu jak jen to je možné, balíme tašku a mizíme do přírody. Mám štěstí (z mého pohledu), že moji rodiče zůstali na malém městě a my i oni máme chalupu na úžasných zalesněných a zalučněných místech, dokonce i jedna moje babička ještě žije a to úplně na malé vesničce a žije ještě tak hezky "postaru" - mě se to hrozně líbí, takže můžu pokaždý, když už mám města dost jít ukojit svoje venkovní pudy. Trošku se nám to někdy vyhrotí s mojím manželem, jehož maminka byla a je vyloženě velmi městský typ a v přírodě vidí pouze jedno velké nebezpečí, takže chtě nechtě ten můj chlap tím byl trochu ovlivněný :-), spíš v tom smyslu, že v přírodě až tak moc krásy nevidí, než, že by se tam něčeho bál, ale dokážem to nějak vždycky oboustraně vyřešit. Pokud se mě a dětem chce ven z Prahy a jemu zrovna ne, tak holt jedeme sami, já načerpám energii tam, kde se mi líbí a on zase, že má od nás pokoj :-)a já jsem se už časem naučila žít s tím, že některým lidem prostě nenamluvím, že městský styl je prostě lepší, navíc ve svý podstatě jsem taky vlastně "Pražák" a mám to tady ráda, ale les, voda a to úžasný ticho v přírodě musím čas od času prostě mít. Jsme holt každý jaký jsme a vždycky si musíme najít tu svou cestičku, která nám nejvíc vyhovuje, aby jsme byli spokojený.
 petra 
  • 

Re: Re: Re: Re: Mauglího zápisky 

(18.6.2007 11:08:57)
Lucrecio,
tohle zná. já mám pro to pracovní označení dáma zálesák...
V práci za dámu, jinak zvíře - teda až na ty bosé nohy, ty používám jen na zahradě. Slečna dcera taky, ale ta jde klidně bosa i na ulici. já nahodím aspoň žabky...
Jinak s dámou v práci to taky není až tak žhavé, většinou džíny a tričko, dáma se koná jen v případě předem ohlášené důležité návštěvy. takže když tak dorazím, kolegové hned voaljí - kdo ti dnes přijede?!
 Andrejka68 


Re: Re: Re: Mauglího zápisky 

(15.6.2007 10:19:53)
já chodím taky ráda bosa, ale ne po betoně...to moje nohy přežijou tak deset minut...ale i v Praze chodím někdy bosa, proč ne, a nikdy na mě nikdo blbě nekoukal (nebo jsem si toho nevšimla, neboť je mi to fuk)...špína by mi nevadila, nohy se djaí umýt, že, a myslím, že Ježíš s učedníky měli asi nihy pěkně špinavé, ale tehdy ve starověku to nikomu nevadilo....a dalo se tak chodit pořád, protože nebyly betonové silnice, ale přírodní povrch....fejeton je hezky napsaný, Monty to umí
 Eva 
  • 

Re: Re: Mauglího zápisky 

(15.6.2007 11:09:30)
Fajn článek na uvolnění. Ty ženy z Oriflame by úplně stejně čučely i na mně v civilu :-)
Jinak chodit na boso může být zajímavý, a co takhle v dešti?
 Arwen 


Re: Mauglího zápisky 

(15.6.2007 15:36:40)
Jak píše Mauglí, to byl fejetonek a je nutno to brát s nadhledem, ale jako dobré:) Prostě střet dvou absolutně odlišných světů:) Je jen na nás, co si vybereme, já mám něco mezi, ale fakt mě ten článek zaujal a pobavil.
Navíc autorka má dost kvalitní projev:)
 Bellana 


Monty :-) 

(15.6.2007 10:26:33)
Díky za článek. Aspoň jsem se dnes měla důvod zasmát.

Pochopila jsem to správně, že když už jsi tam byla, tak sis opravdu něco objednala a koupila? :-)
 pavla 
  • 

? :-) ? 

(15.6.2007 10:29:13)
Monty ty jsi si šla dobrovolně koupit něco k Oriflamu?? :-))
 16.5Salám&Lajka14 


Re: ? :-) ? 

(15.6.2007 10:36:24)
Nóóó... vlastně jo, dobrovolně. Byla jsem tam vyslaná, že prej když mám tu registraci, tak to mám ještě levnější... ty výrobky... a když už jsem tam byla, koupila jsem si i pro sebe šampón. :o)))
Když to mám levnější, tak proč ne, že jo. :o)
 Bellana 


Re: Re: ? :-) ? 

(15.6.2007 10:44:18)
Monty, což o to, šampón se vždycky hodí :-) Třeba se ti to tak zalíbí, že ještě tu svou kartičku kosmetické poradkyně využiješ. Znáš to: nikdy neříkej nikdy :-))))
 Elvira de Burgos 


Re: Re: ? :-) ? 

(15.6.2007 10:58:26)
No vida, stejnou otázku jsem chtěla položit i já - tak aspoň už vím :-))
Já sice nejsem Mauglí ani přibližně, spíš se řadím k těm "kosmetickým poradkyním", ale řeknu ti, vedle některých matek spolužáků svých synů si připadám občas taky jako Křovák - že si ráno, na odvezení dětí do školy, nevezmu lodičky, sladěný outfitek a šálku kolem krku, ale obyčejné džíny a tričko. Je fakt, že já pak nemusím do práce, neb jsem sama sobě paní, jenže to řada z nich taky ne... tak jsem asi vlastně taky Mauglí, ale s civilizačním nátěrem :-)
 Petula 
  • 

Re: Re: ? :-) ? 

(18.6.2007 21:14:42)
... no a ještě si u nich kup něco na ty nohy a paty ...
 avenger 
  • 

ruzovy pardal 

(15.6.2007 10:28:19)
super clanek! miluju prasteny zensky! spolecnost je hrozne konzervativni, hlavne tady v Cechach.. plysoveho ruzoveho pardala bych taky chtela nosit v oranzovem batuzku, ale nenosim, a o tom to je.. :-))
 fisperanda 


Super! 

(15.6.2007 10:47:28)
Bezva článek, sem se pobavila. Zrovna včera se mi stalo něco podobnýho. Mám taky úchylku chodit bosky, hlavně v dešti, a taky vybíhat do lijáku a radostně kvičet.
Včera zrovna bezvadně lilo, vzala sem teda dcerku na nákup. Všichni skovaní, aby na ně nekáplo a my sme skákaly do kaluží a já eště ten nebetyčně spokojený výraz... Jenomže jak sme šly zpátky, pršet přestalo, já sem cítila přes sandály jak sou venku úžasně teplý kaluže a chtěla sem si sundat boty, jenomže už sem je neměla kam dat, protože sem tahla batoh s nákupem, dvě igelitky a dcerku a eště sme musely do zeleniny. Tak sem se smutně brouzdala ve strouhách u kanálu :o(
Musím říct, že stejnou úchylku má i můj taťka, takže při teplých deštích zásadně zouváme boty.
A vzpomínám si, jak brácha přijel ze Zélandu a jako největší zážitek hlásil, že "Představte si, tam se dá jít do banky bosky!"
 16.5Salám&Lajka14 


Re: Super! 

(15.6.2007 10:51:23)
Jo jo... taky ráda běhám v dešti, sice u toho obvykle radostně nekvičím, ale usmívám se blaženě jako poloviční idiot. :o)))
Nedávno jsem po dešti šla se synem z hřiště, prošla louži a ukazovala mu na ťápotách, jak to vypadá, když člověk nemá plochý nohy. :o)))
 Petrajda 


Re: Super! 

(17.6.2007 23:14:02)
S tím Zélandem to je fakt, tam chodilo bosých hodně, párkrát jsem tak viděla v obchodě i ženu typu "kosmetické poradkyně":-) A dalším zážitkem bylo, když přede mnou šel nějaký kluk k odletu z Jižního ostrova na Severní, normálně bos, a oni ho nechtěli přes kontrolu pustit do letadla, právě že je bos. Ať se prý vrátí do odbaveného zavazadla pro boty, ale on říkal, že žádný zavazadlo nemá, prostě cestuje bez bot, no a co. U rozuzlení jsem nebyla, ale bylo to veké pozdvižení, jestli může cestovat bos - ti úředníci vypadali jednoznačně, že ho fakt nepustí. Tak Monty, i na Zélandu musíš občas dávat bacha:-)
 Petra 
  • 

asi chceš, abysme před tebou padli na zadky? 

(15.6.2007 11:15:15)
Svoje psychiatrické postižení si zřejmě nechceš nechat pro sebe....z experimentálních důvodů jsem článek dočetla až sem, co všechno se v současné době klidně někdo uveřejní.

Kdybys byla přirozeným mauglíkem, neviděla bych na tom nic špatného. Ale ty jsi jen povýšeně nastylizovaná do nějaké rádobyzajímavé role. Nic zajímavého na tobě ale nevidím, spíš nafoukanost a touhu zaujmout za každou cenu.
 16.5Salám&Lajka14 


Re: asi chceš, abysme před tebou padli na zadky? 

(15.6.2007 11:19:06)
Asi chceš, abych si přepižlala žíly rybičkou, protože ze mě nepadneš na zadek... no, je mi líto, ale kdybych to měla dělat kvůli každýmu, kdo nemá stejný nebo alespoň kompatibilní smysl pro humor, už tu asi tak osmadvacet let vůbec nejsem... :o)
 fisperanda 


Re: Re: asi chceš, abysme před tebou padli na zadky? 

(15.6.2007 11:22:04)
No jo, lidi beze smyslu pro humor sou chudáci. Troufám si říct, že srážka s nima je horší než srážka s blbcem. Blbec se aspoň sám sobě může zasmát :o))
 Petra 
  • 

Re: Re: asi chceš, abysme před tebou padli na zadky? 

(15.6.2007 12:55:10)
Jestli si chceš přepižlávat žíly rybičkou, pokud narazíš na nesouhlasný postoj s tvým chováním, tak by ses měla nad sebou zamyslet.

Je v tobě děsně malý sebevědomí, protože svůj údajně skvělý a obdivuhodný život roztahuješ na veřejnost. Kdyby se ti tvůj život tak líbil a byla jsi v něm šťastná, žila by sis ho tiše sama a nevyhledávala podporu u ostatních (podobných) lidí. Potřebuješ od někoho ujišťovat, že jsi normální, a že ti okolo v klasickém modelu žijící jsou vlastně úplně zaostalí blbečkové. Fakt doporučuju, aby ses nad sebou zamyslela. Má tvůj život takto jdoucí proti zdi nějaký smysl? Mně připadá, že celou svou energii plýtváš na oddělení se od společnosti. Že po tobě zůstává jen pár nesmyslných blábolů pro choré duše. Ve společnosti je spousta hnusného, proti čemu zřejmě takto infantilně protestuješ, ale pozor, je tam i spousta dobrého, čemu se vysmíváš, a tím jdeš sama proti sobě.
 16.5Salám&Lajka14 


Re: Re: Re: asi chceš, abysme před tebou padli na zadky? 

(15.6.2007 12:59:02)
Petro,
víš, já se tím živím. Já svůj soukromý život vytahuju na veřejnost úplně stejně jako Halina Pawlowská nebo Michal Viewegh nebo jánevímkdo ještě. A z naprosto stejných důvodů. Akorát za to mám míň peněz a tady na Rodině dokonce vůbec žádný. :o)
Ti výše uvedení mají taky mají mindrák a šíleně nízký sebevědomí?
Má ho Petr Novotný, Miroslav Donutil, Boleslav Polívka atd. atd., když o sobě vyprávějí veřejně historky třeba v televizi? Podle tvého názoru? :o)
 Matylda 11/2006 


Re: Re: Re: Re: asi chceš, abysme před tebou padli na zadky? 

(15.6.2007 16:06:38)
Přestaň se s nimi srovnávat, píšeš do rodiny právě proto, že píšeš píčoviny.
 16.5Salám&Lajka14 


Re: Re: Re: Re: Re: asi chceš, abysme před tebou padli na zadky? 

(15.6.2007 16:26:50)
Moniko,
hlavně, že sis ulevila a je ti líp.
Hned je ten svět veselejší, když tu jedovatou slinu někam uplivneme, že jo? :o)
 Bob the Ghost 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: asi chceš, abysme před tebou padli na zadky? 

(19.6.2007 18:13:48)
Monty,
i když mi nesedí Moničin slovník (abych nebyl pokrytec - vadí mi to v psaném projevu a u žen), vona má holka recht.
O tom Vieweghovi a Pawlovské se totiž nezmiňuješ poprvé - oni ti fakt ležej v hlavě.

Nicméně, přesto jsou tvoje "pí...ny" na Rodině to nejlepší, co je tady ke čtení.
 16.5Salám&Lajka14 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: asi chceš, abysme před tebou padli na zadky? 

(19.6.2007 18:29:12)
Bobe,
a není to třeba tak, že je používám jakožto lidi, který každej zná? :o)
A navíc dejme tomu i jako humoristy, protože já se velmi neskromně za humoristu považuju. Byť je mi jasný, že můj humor nebude sedět každému a taky dozajista nesedne.
Prostě používám příklady, co jsou na ráně... aspoň myslím, protože o nějakém ležení v žaludku bych fakt neuvažovala. :o) Třeba "Vrať se do hrobu" a "Díky za každé nové ráno" jsou moje docela oblíbený filmy, z toho prvního používám i nějaké ty hlášky, tudíž asi těžko budu doma vpichovat špendlíky do plátěný panenky se zašitým Halininým nehtem. :o)
 16.5Salám&Lajka14 


Re: Re: Re: Re: Re: asi chceš, abysme před tebou padli na zadky? 

(15.6.2007 16:31:16)
Nebo že by...
Michale, ty máš nějaký problém? Nechceš si o tom popovídat? :o)))
 8.5Yettynkaa12 


Re: Re: Re: Re: Re: asi chceš, abysme před tebou padli na zadky? 

(16.6.2007 10:29:33)
Moniko???Je ti tohle třeba?
 Monika 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: asi chceš, abysme před tebou padli na zadky? 

(18.6.2007 21:30:37)
Milko+2 vždyť je to pravda
 Ola 
  • 

Re: Re: Re: Re: asi chceš, abysme před tebou padli na zadky? 

(18.6.2007 11:06:46)
Ahoj Monty!

Tvé příspěvky a pohled na svět se mi líbí.

Při čtení tvých kritiků se vždy docela hezky pobavím.

Jen tak dál.

Ola
 Bellana 


Re: Re: Re: asi chceš, abysme před tebou padli na zadky? 

(15.6.2007 13:13:28)
Petro, ale podle této logiky by měla hrozivě nízké sebevědomí každá žena, která na rodinu.cz napíše o svém porodu s maliníkem, těhotenství s dvojčaty či výchově pubescentů ... vždyť tu taky probírají na hlavní straně své životy :-)

Monty je prostě Monty, mě baví a opravdu nepotřebuju hlobokomyslně dumat nad jejími články. Prostě se zasměju a nazdar :-)
 Honza Bl. (3holky+1kluk) 


Re: Re: Re: asi chceš, abysme před tebou padli na zadky? 

(15.6.2007 13:44:18)
No, Petro, jestli nejsem malinko zpomaleny, tak jsem pochopil, ze kvuli (ne)jedne negativni reakci si Monty rozhodne tepny pizlat nebude... Podle me se proste bavi (a k jeji spokojenosti zrejme i zivi) tim, ze pise. A nekteri z nas se tim bavi s ni... Jesteze tak... A tak Monty pise dal, bavi se a my s ni... A tak porad dokola. A jestli se to nekomu nelibi, to neni pro Monty tak dulezite, protoze se nas porad najde dost, kteri si to s chuti precteme... (omlouvam se za tuto jiste gramaticky zprznenou vetu) I kdyz jsme treba jinak az uzkoprse konvenci... Ale alespon s malou davkou tolerance...

Diky Monty...
 Mateřídouška1 


Re: Re: Re: asi chceš, abysme před tebou padli na zadky? 

(15.6.2007 17:18:51)
Petro,
ty musíš být moje švagrová. Shoda jmen i názorů. A taky se vůbec nestýkáme, raději :).
 Dana 
  • 

Re: Re: Re: Re: asi chceš, abysme před tebou padli na zadky? 

(16.6.2007 23:59:06)
To je zvláštní, já jsem chtěla napsat to samé:-)
 SIm 
  • 

Re: Re: Re: asi chceš, abysme před tebou padli na zadky? 

(16.6.2007 1:18:55)
napadla Tě třeba ta varianta, že Monty je prostě ráda sebou a ráda lidi BAVÍ?
 8.5Yettynkaa12 


Re: Re: Re: asi chceš, abysme před tebou padli na zadky? 

(16.6.2007 10:28:20)
naopak, Petro, to, že je tohle ochotná Monty napsat, značí její velké sebevědomí, protože s nesouhlasnými reakcemi musí počítat a musí být schopna je ustát.
 Jasněnka 
  • 

Souhlasím s Petrou - vzkaz Monty 

(27.6.2007 23:15:45)
Bohužel, Monty, musím souhlasit s Petrou, i když to lze napsat i kulantněji. Ty to víš, stylizuješ se ZÁMĚRNĚ do in-rolí. Chození boso, velký klíč vyčuhující z kapsy apod. Monty, když někdo takový je, tak o tom nepíše, ale prostě takový je. Ty si na to hraješ a věřím tomu, že mnohé ze svého života ještě násobíš, aby to jo vypadalo "nezávisle". Při tvé inteligenci - není to trochu pod úroveň, není ti někdy malinko trapně?
Ostatně - nakonec si Mauglí šampon koupil? Monty, ten by to neudělal, ten by odešel hned na začátku...
 Mediana 


Re: asi chceš, abysme před tebou padli na zadky? 

(15.6.2007 12:36:09)
Monty, není teda zrovna moudrý si to s tebou rozlejvat, zvlášť když se večer nejspíš uvidíme... Nerada bych od tebe dostala pěstí, hák budeš mít asi dost dobrej... :) Ale přiznám se, že poslední dobou, když od tebe něco čtu, třeba na MŽM, hlodá ve mě podobnej červ, něco ve smyslu, co tady popsala ta Petra. (Ale neformulovala bych to teda tak sprostě...)

Kolikrát si prostě říkám, jestli nepotřebuješ k životu pocit, že jsi zvláštní. A jestli si ho tak nějak nezařizuješ i za hodně vysoký osobní náklady. Kdysi jsem mívala podobnej přístup - když nemůžu bejt dost šťastná, tak ať jsem teda obrovsky nešťastná (lze zaměnit za hezká-nehezká, štíhlá-tlustá, běžná-praštěná...) Mívala jsem pocit, že aby si mě vůbec svět všimnul, musím být v něčem extrémně výrazná. Bylo to všechno na vejšce. Vyráběla jsem si šperky z kuchyňskýho nádobí, nechala se ostříhat na ježka, zhubla 22 kilo, mluvila jsem jak Filozofický časopis, poněvadž jsem myslela, že svět zaujmu jedině jako hluboká intelektuálka... Byla jsem, tuším, značně nesnesitelná... Taky jsem si ze stejnýho důvodu obhajoby sebe sama před světem pořídila vztah se ženatým proslulým (aspoň v našich kruzích) profesorem, v němž jsem zatvrdla spoustu skro zbytečných let...

No, nic. Mělo to být o tobě a je to teď víc o mě. Jen jsem prostě po tomhle tvém článku opět zapochybovala, zda tě nějak nežene touha být zvláštní, a to někdy i sebezničujícím způsobem...

PS: Já jsem daleka spokojenosti, ale tu bývalou pózu jsem opustila, mluvím sprostě a jak mi zobák narost a připadá mi zajímavější výzva bejt tak nějak "obyčejná", konvencím se nevymykat nebo aspoň ne tím (z mého současného pohledu) trochu estrádním způsobem...

Hele, fakt tě nenapadlo, že když půjdeš do kosmetický firmy za hipízačku, že na tebe slečny se vším možným v pupíku budou koukat, jak kdybys měla lepru? Vždyť máš sociální odhad, inteligenci a žiješ a pracuješ ve světě, kde se jedná o symbolický významy produktů, ne? Fakt jsi nechtěla prostě jenom tak trochu zaprovokovat?
 16.5Salám&Lajka14 


Re: Re: asi chceš, abysme před tebou padli na zadky? 

(15.6.2007 12:45:07)
No... Mediano... nemusíš mi to věřit, ale já takhle fakt nepřemýšlím. :o) Ale nejsi první ani poslední, kdo si to myslí.
Nevím, proč jsem taková jaká jsem a dělám to, co dělám. Prostě nevím. Možná je nejblíž k pravdě můj manžel, který mi ondynoj řekl, že jsem pořád malý dítě, který si dělá co chce a je mu úplně jedno, co si o tom kdo myslí.
Nemám vůbec žádnou chuť ani potřebu se záměrně lišit. Ale mám odjakživa potřebu dělat si co chci, co mně baví a co pokládám za správný. Ostatně, už v pubertě mi psycholog řekl, že jsem sociopat. :o)
Upřímně, já se vůbec lišit nechci, spíš mne často mrzí, že díky tomu, jaká jsem nemám to, co mají ti ostatní, jenom se nedokážu přizpůsobit něčemu, co odporuje mýmu přesvědčení, to je celý.
A to, že píšu články, ve kterých je někdy zmíněno, že jsem v něčem odlišná (a někdy taky ne) má jedinej důvod, kterej ti klidně na rovinu přiznám.
Hrozně mě baví bavit lidi. Já vím, že nepobavím každýho a že můj humor každýmu nemusí sedět. Ale když já z toho mám ukrutnou radost, když se jich zasměje aspoň pár. Fakt. Na mou duši. Prostě z toho mám dobrej pocit. That´s all. :o)
 Mediana 


Re: Re: Re: asi chceš, abysme před tebou padli na zadky? 

(15.6.2007 12:49:49)
No jo, tomu já zatraceně dobře rozumím. Tý potřebě bavit lidi...
A tomu ostatnímu vlastně taky. Ono to je teda ještě tak, že pro mě jsou lidi jako ty neznámou proměnnou a vlastně trpím nějakým mindrákem, že zatímco já jsem se do toho tlačila a byla to póza, existují jiní, kterým to jde samo. :) Jenom si teda už předem ověřuju, jestli v někom, tentokrát v tobě, nezarezonuje moje zkušenost. Ale když to máš z týhle stránky probraný, tak to holt tak je a hotovo.
Hele, možná bys měla přispět do diskuze o ztvrdlejch patách - teď jsem ji někde zahlídla. :D
 Jitka 
  • 

Re: Re: Re: asi chceš, abysme před tebou padli na zadky? 

(15.6.2007 13:34:41)
Ahoj Monty. Můj syn miluje Tvoje knížky o Harrym. Nevyjde další?
 16.5Salám&Lajka14 


Re: Re: Re: Re: asi chceš, abysme před tebou padli na zadky? 

(15.6.2007 13:40:57)
Jitko,
pokud Pánbůh inspiraci dá, tak podle smlouvy bych ji měla odevzdávat 30. září t. r.
Tzn. bude na pultech někdy začátkem listopadu.
Když všechno dobře dopadne. :o)
 fisperanda 


Re: Re: asi chceš, abysme před tebou padli na zadky? 

(15.6.2007 13:01:19)
já si myslím, že napsat článek, kterej lidi pobaví, chce určitý nadání, a to Monty určitě má.
Mediano - zkus to brat tak, že většina spisovatelů, ale i malířů a podobných umělců, sou lidi, kteří se na svět dívají jinak, sou jiní a díky nim tady ty díla sou. Kdyby takovej Dalí byl obyčejnej člověk, kterej by neměl v sobě kousek exhibicionismu, byla by to škoda o o ty obrazy bysme byli ochuzení. Stejně tak je to s Monty, která dokáže sepsat obyčejný zážitek jako je návštěva Oriflamu do článku, nad kterým se pobavíme (teda někteří). Vůbec bych nepitvala, jestli je taková nebo maková, je jaká je. Vůbec ji nepodezřívám, že ze sebe dělá něco zajímavýho.

Mimochodem Monty - nepřemýšlela si nad tím, dávat články do časáku, kde ti za to zaplatí? Dá se tím přivydělat a ty na to fakt máš :o)
 Mediana 


Re: Re: Re: asi chceš, abysme před tebou padli na zadky? 

(15.6.2007 13:16:44)
Fisperando,
já vím, že to myslíš dobře, ale představa, že autor (lidově řečeno spisovatel) se musí ládovat kokainem a prohýřit noci kvůli inspiraci, není nijak univerzální. Je popravdě trochu romantická. Asi bys byla zklamaná, kdybys znala tolik lidí, co se živí psaním, jako já. Jasně že "umělci" :) bývají bohémové, ale že by v tom byla výhradně vnitřní vazba mezi tvorbou a nespoutaností, to si nemyslím. Je v tom hodně ze životního stylu a dělání toho, co dělají ostatní a co k určitý roli "tak nějak" patří. Prostě je to celej komplex, nedá se redukovat na inspiraci nebo umělecké puzení... :) Od tý doby, co už nejsem "trhlá", jsem toho napsala možná víc a možná i s větší hlavou a patou než předtím...
Ale tohle není o Monty, to vůbec ne - dohodly jsem se, že její zdroje nekonvenčnosti jsou prostě jiný a nesrovnatelný.
 16.5Salám&Lajka14 


Re: Re: Re: Re: asi chceš, abysme před tebou padli na zadky? 

(15.6.2007 13:21:14)
Mediano,
znám oba typy a jediný podstatný rozdíl mezi nimi je v tom, že ti, kteří se opravdu ládují kokainem, souloží se siamskými dvojčaty, vypijí litrovku vodky na ex a ve volném čase se věnují vivisekci zvířat umírají mladí, chudí a pokud na ně vůbec čeká nějaká sláva na poli uměleckém, tak posmrtná.
Druzí nic takového nedělají, přestože o tom občas hovoří, aby měl bulvár o čem psát, dožívají se podstatně vyššího věku a mají daleko zajímavější bankovní účty. :o)))
 Elvira de Burgos 


Re: Re: Re: Re: Re: asi chceš, abysme před tebou padli na zadky? 

(15.6.2007 13:26:16)
He he he - Monty, koukám, že jsme napsaly obě skoro zároveň totéž...
 Mediana 


Re: Re: Re: Re: Re: asi chceš, abysme před tebou padli na zadky? 

(15.6.2007 13:27:30)
Jo, jo. Připusťme, že existovaly doby a hnutí, který "pošukům" vynesly slávu, ale to byly většinou avantgardy a většinou - s Dalím to teda neplatí - až posmrtně.
Na dnešní pražský literární scéně se už jenom slušně občansky pochlastává. Což pro ty, co vydělávají opravdu hodně, ani neplatí. Obávám se, že třeba Viewegh chodí spát včas a ráno žere vitamíny a ginkgo bilobu, aby naflákal aspoň pět stránek. S hroznýšem kolem pasu nikdo nechodí... No, musím se jít věnovat tomu, co napsali jiní, a že toho je. Br.
 Mediana 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: asi chceš, abysme před tebou padli na zadky? 

(15.6.2007 13:31:50)
Amneris, pěkně si notujem. :) A moc ráda tě vidím. Teda viděla jsem tě zase v poslední době i na MŽM, kde se účastním teď nějak jen jako šmírák, protože stav vody na našich tocích už mi připadá jaksi ve stylu "všechno marno". Tudíž ani nevím, co psát. Monty jsem chtěla napsat to, co jsem nakonec práskla sem, ale ona tvrdí, že to tak není a ona se musí znát líp, než ji znají potulní komentátoři.
 Elvira de Burgos 


Mediano, 

(15.6.2007 15:17:35)
nápodobně... Já se taky na MŽM už budu muset přehrát do role šmíráka a držet hubu, darmo se rozčiluju a už tam nepatřím. Na našich vodách stav setrvale nulový, no aspoň mám klid, ale netěší mě...
U tebe mě to ale mrzí, měla jsem jeden čas dojem, že se objevují náznaky zlepšení. Škoda.
 Zasjaj. 


Neprijeti sebe 

(22.6.2007 22:52:22)
jako POTULNY KOMENTATOR jsem taky nabyla dojmu, ze v tomhle clanku je nejaky osten. Driv jsem z Montinych prispevku ten dojem nemela. Ja bych rekla, ze to neni tak snaha lisit se za kazdou cenu, ale spis neprijeti sebe. Kdo si ten pocit, ze je akceptovan, prinesl z detstvi od rodicu a pozdeji potvrdil v partnerskem vztahu a u pratel a vsech tech lidi, na kterych MU ZALEZI, ten ani nevnima pohledy tech ostatnich. I ja v tom clanku ctu pod tim humorem zatrpklost a rozcarovani, neco jako co se jim pro boha na mne nezamlouva? Proc se ja vlastne nikomu nezamlouvam? MONTY, mne se zamlouvas! Ale Monty to vi, ze se preci jen spuste lidi zamlouva, ale asi to nejsou ti, kterym se zamlouvat chce. Nebo ji to ti JEJI LIDE dostatecne milionkrat denne neopakuji a nedokazuji tisici drobnymi darky a usluhami, aby tomu opravdu uverila. No nic, jdu dceri koupit zmrzlinu, aby tomu opravdu uverila!!!
 fisperanda 


Re: Re: Re: Re: Re: asi chceš, abysme před tebou padli na zadky? 

(15.6.2007 13:37:42)
Ovšem pokud se bavíme o těch druhých (typu Pawlovská, Nesvadbová, Viewegh), tak ty nepovažuju za spisovatele. To sou komerční břídili.
 16.5Salám&Lajka14 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: asi chceš, abysme před tebou padli na zadky? 

(15.6.2007 13:47:24)
Fišperando,
jenže ti komerční břídilové na rozdíl ode mne nikdy nejsou v situaci, kdy doma vyškrabávají z tajných úkrytů kovové mince nižších nominálních hodnot.
Navíc, komerci dělá každý, kdo veřejně publikuje. Komerční je všechno, co se prodává, akorát něco je masově oblíbené (Pawlowská, Nesvadbová, Viewegh) a něco ne. :o)
Taky jsem se v postpubertálním věku děsně rozhořčovala nad tím, co ti lidi čtou za slátaniny, tahala si domů z antíku Romainy Rollandy a Lautréamonty a Maxe Brody a takový ty věci, dost z toho jsem ani neměla sílu dočíst, jak to bylo (z mého úhlu pohledu) slabomyslný.
Víš co, podle mne to není o tom, co je lepší. Je to o tom, co si čtenář žádá - a co má náležitý promo. Pro každýho je lepší něco jinýho. Někdo miluje Vlastu Javořickou a někdo Franze Kafku. Tak to bylo, je a bude. My s tím můžeme nesouhlasit, můžeme proti tomu protestovat, ale je to asi tak všechno, co s tím můžeme dělat, jak by řekl Jára Cimrman. :o)))
 Elvira de Burgos 


Re: Re: Re: Re: asi chceš, abysme před tebou padli na zadky? 

(15.6.2007 13:24:51)
Mediano, ty mi mluvíš z duše.
Ale ono to asi přijde s věkem, a podle mě by to přišlo i u těch umělců, co jako bohémové i umřeli, neb dřív než zmoudřet se stačili uchlastat... Monty, to se doufám tebe netýká! :-)
 fisperanda 


Re: Re: Re: Re: asi chceš, abysme před tebou padli na zadky? 

(15.6.2007 13:35:09)
Mediano, já sem ale nic takovýho nenapsala :o) Já sama píšu, mám sbírku povídek a napsaný román, přispívám článkama... o kokainu nic nevím. Semtam sice napíšu ňákou hospodskou historku, ale tady zřejmě moje "bohémství" končí.
Sem z toho tvýho příspěvku trochu vedle, nevím co tím chtěl básník říct :o((
Nic ve zlým, možná je chyba na mým přijímači.
Sem pouze chtěla napsat, že i sociopat může být úspěšný spisovatel (a přiznejme si, že je to hlavně o takových lidech). například Bukowský a jeho povídky (samej chlast, děvky, v podstatě bover), no pro mě je to vzor největší. Zřejmě o tom lidi rádi čtou, protože sami takoví nejsou a je to pro ně něco novýho, jinýho. Možná nepochopitelnýho, ale zábavnýho.
 Mediana 


Re: Re: Re: Re: Re: asi chceš, abysme před tebou padli na zadky? 

(15.6.2007 13:44:27)
Fisperando, já jsem tím chtěla říct, že na druhou stranu není zákon, že dobrý a invenční autor MUSÍ být sociopat (a podivín). Takže ty říkáš může a já říkám - ale nemusí.
Tak si asi v ničem neodporujeme. Jsou lidi, kteří jedou v těch kolejích Marka Twaina (jako Bukowski) a jsou lidi, který si na to jenom hrajou a jsou lidi, kteří to dělají, protože sdílejí představu, že by jako "umělci měli, atd., atd.
Jinak, já budu i smysl existence "komerčních břídilů" hájit plaměnně, ale to je jiná story.
 Arwen 


Re: asi chceš, abysme před tebou padli na zadky? 

(15.6.2007 15:39:35)
Ne, ona se jen baví:) A dala nám možnost, abychom se buď pobavili nebo nepobavili také:) A baví se i mladá holka,jako jsem já i trochu starší (dámy neberte si to prosím zle!)paní. Tak na tom asi něco bude, ale proti gustu žádný dišputát:)
 Šárí 
  • 

Fakt chodíš bosa 

(15.6.2007 11:15:32)
po městě? Po chodníkách??? Tak to jsi dobrá. Já ujdu bosa v lese i hodinku cesty (nejhorší jsou v lese bukvice, v louce samozřejmě bodlák), ale po pár chvilkových přechodech po asfaltu jsem se rozhodla, že boty jsou prima vynález. Nepříjemně tvrdý, placatý, občas rozpálený, nemluvě o flusancích a trusu.

No, ale proti gustu ...
 Eva K, Lucie 15m 
  • 

Re: Fakt chodíš bosa 

(15.6.2007 13:07:00)
Ahoj,

taky mě představa bosých nohou v Praze dost šokovala, rozpálený a znečištěný asfalt... Navíc po tvrdém ani není zdravé chodit naboso, tedy to jsem zjistila při pátrání po botech pro dceru. Chodíme bosky akorát po zahradě a dvorku.

Vůbec nepochybuji, že by mě bosá žena taky zaujala:-), ale rozhodně si nemyslím, že by většina obyvatel měla něco proti "lesním" lidem:-).

Hezký článek

Eva
 Adelka 
  • 

Re: Fakt chodíš bosa 

(15.6.2007 14:50:32)
Nedávno mi maminka mého manžela vyprávěla o paní z jejich městečka, která je tak trochu pomatená (netuším přesně, jakou duševní chorobou trpí, v každém případě na to má invalidní důchod a všemi je považovaná za divnou). "Představ si," povídá mi, "v Brně ji viděli chodit bosou!" Tak tomu jsem se jen usmála a milé tchýni přiznala, že mě viděla taky spousta lidí po Brně chodit bosou a jinak si připadám vcelku normální. Je fakt, že to nedělám často (např. můj manžel to nemá moc rád), ale viděla jsem takových víc.
Ale jinak Monty nevím, myslím, že většina lidí z džungle žije přece jen trochu jiným stylem života. Já si pod tím představím prostě přírodního člověka, kterému nevadí starat se sám o sebe a svoje děti. Pokud vím, ty doma nežehlíš (máš na to paní), kluka necháváš bez problémů taky s hlídací slečnou a spousta civilizačních vymožeností ti není cizí (nic proti tomu všemu, jen mi to nesedí k člověku z džungle). Že jsi svérázný člověk, o tom nepochybuju:-)
 fisperanda 


Re: Re: Fakt chodíš bosa 

(15.6.2007 14:57:58)
Já sem si zase vzpomněla na historku, jak sem chodila s jedním klukem, asi šestnáct mně bylo, pršelo, a nám se strašně dobře chodilo bosky v dešti, až sme najednou stáli před barákem mojí babičky, tak já sem řekla, že se tam můžeme stavit. Doplazili sme se celí mokří, bosí, babičce sem přítele představila, ta hned nalila panáky na zahřátí a poté se zeptala, odkud přítel je. Popravdě sem řekla, že z Bosonoh. Myslela sem, že babiččin záchvat smíchu se přehoupne do infarktu.
 Arwen 


K chození naboso mi chybí odvaha 

(15.6.2007 23:43:25)
A souvisí to s mojí fobií. Já se někdy bojím i jít v keckách, takže tak. Optimálním řešením jsou pro mě sandále:)
 Ctrirad 
  • 

osvobozené nohy 

(15.6.2007 11:35:21)
Ten článek mně ohromně pobavil a taky může vést k zamyšlení, jak omezené mantinely života si necháme nastavit od společnosti, médií apod. Navíc chůze na boso je fakt zdravá, více na: http://www.outdooring.cz/chuze-na-boso.php
 Karin80 


Re: osvobozené nohy 

(2.7.2007 18:18:14)
Zdravá chůze na boso asi je, ale myslím, že se to netýká chůze po betonu a dlažbě, ale spíš třeba chůze v trávě, po písku a tak... Navíc když si představím pražské chodníky, plné špíny, podělané od psů a poblité a pomočené od opilců, tak se mi z té představy zvedá kufr :-) Bosa jsem chodila kdysi doma na vesnici, ale v Praze bych si netroufla.
 Marie (34) 
  • 

K článku 

(15.6.2007 12:21:53)
Už dlouho jsem se nezasmála, jste báječná. ( a svobodná :-))
 Čekatel na smazání 


... 

(15.6.2007 12:39:11)
Monty vyraz necojakopritel se da prelozit i jako milenec a mas to kratsi .)

Clanek ale slabota sorry. Chozeni bos pokryvalo 60% clanku. Btw kdyz vidim zaplivany a nasmrkany chodniky, pocurany od psu, tak do toho bych bosky nesel. Doma te pak musi drhnout jak psa kdyz se cajda za deste venku :)

Takze za odvahu - 4
 Čekatel na smazání 


Re: ... 

(15.6.2007 12:45:40)
Jeste jsem zapomel napsat ze s tim panem soucitim, taky jsem sel 1x vyzvednout do avonu balicky pro manzelku a zrovna tam meli nejake sezeni, nastesti na to nebyl poradnik tak jsem stejne rychle vypad jako jsme prisel.
 Arwen 


:) 

(15.6.2007 16:22:15)
Je to o názoru, být to jinde a s nějakou literární ambicí, hodnotím to jinak,ale je z toho cítit čisté nadšení, takže mě to baví a dost:) Navíc píšu a znám ten pocit, když se u něčeho seknu a pak okrajuju apod. Čte se mi to dobře, takže gut, ale chápu a toleruji váš názor:)
 Arwen 


4. přečtení mě přesvědčilo 

(16.6.2007 0:26:06)
Je to hodně v pohodě. Jak stylisticky tak obsahově, fajn fejetonek.
 Kristain 


syrové maso 

(15.6.2007 12:45:25)
Ahojky, článek mě pobavil, mám moc ráda praštěné lidi:) jen představa, jak si krájíš syrové vepřové či hovězí (ač miluju tatarák) mi malinko zvedla kufr...nic ve zlém :)
 pavla 
  • 

Re: syrové maso 

(15.6.2007 12:49:24)
tak to mi přijde dost divné, tatarák je taky syrové maso, tak jaký se mezi tím rozdíl??????
 16.5Salám&Lajka14 


Re: Re: syrové maso 

(15.6.2007 12:55:12)
Tatarák je ochucený syrový maso. :o)
Nejlepší tatarák je kus syrový svíčkový beze všeho. :o)
 petra 
  • 

Re: Re: Re: syrové maso 

(15.6.2007 13:39:35)
Jist syrovy maso je stejne nechutny jako vareny, smazeny, uzeny. Proste mrtvy zvire.
 Arwen 


Vegetariánka? 

(15.6.2007 15:47:22)
Neberu ti přesvědčení, přestože já se bez masa neobejdu, absolutně masíko miluju. Jen doufám, že vegetariánsky nestravuješ i své děti pokud nějaké máš.
 Mateřídouška1 


Re: Re: Re: Re: syrové maso 

(15.6.2007 17:33:56)
Ty opravdu musíš být moje švagrová, ta je taky silně ujetá na jídlo. Ale nedávno jsem jí náhodou potkala v Ikee a její děti tam jedly vařený uzený s bramborovou kaší, takže no to tak horké zase není.
 Čekatel na smazání 


Re: Re: Re: syrové maso 

(15.6.2007 13:45:40)
Otázkou je co na to tvůj žaludek a střeva za nějakej ten rok, přeci jen už člověk odvykl jíst tepelně nezpracovaný maso. Držím palec ať to dáš i po letech.
 Kristain 


Re: Re: syrové maso 

(15.6.2007 13:48:54)
No podle mě v tom rozdíl je, ve způsobu servírování a přípravy-tatarák je namletý kus hovězíhoa aochucený a mažu si ho na voňavou topinku-tak jednou ročně. Ale představa, ajk přijdu z obchodu, rozbalím balíček syrového masa a ukrojím si plátek a sním, mi prostě zvedla žaludek...nikomu to nevnucuju a taky to není v článku zásadní věc, jen mě to napadlo, tak jsem to napsala....
 Bellana 


Re: Re: Re: syrové maso 

(15.6.2007 13:58:12)
Vzpomněla sem si u diskuse o syrovém mase, jak jsem jako dítě četla v Robinsonovi, že trosečník, zmožen hlady a nemaaje ohně, požil něco syrového masa a zjistil, že je docela chutné.
Tak jsem neváhala a puzena dětskou zvídavostí ochutnala kus syrového vepřového plátku. Už si vůbec napamatuji, jak to chutnalo, ale určitě jsem se z toho nepozvracela :-)

Ke komerčním autorům ... já bych teda raději byla bohatý komerční autor než chudý spisovatel, kterého bude obdivovat jen hrstka podobně naladěných intošů :-)
 fisperanda 


Re: Re: Re: syrové maso 

(15.6.2007 16:45:27)
No každej to má nastavený jinak. Já si dovedu představit, že bych ochutnala klidně psa, ale ekluje se mně králík a když vidím králičí hlavu na polívku, tak se mně zvedá kufr, klidně ale jím plody moře (a ráda), a taky bych se nebránila ochutnat pražený hmyz, kdyby na to přišlo. Tatarák miluju, a s pivem, to je jeden z největších požitků.
No, takže pro mě je vrchol hnusu králík, neumím si představit tohle sníst.
 Kristain 


Re: Re: Re: Re: syrové maso 

(15.6.2007 20:24:31)
Jé a já králíka naprosato miluju! a pražená sarančata jsem taky jedla-v |Thajsku-celkem dobrý:)
 eva 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: syrové maso 

(15.6.2007 22:33:38)
Chápu, chápu, syrové maso mám taky rááááda, koneckonců i drůbeží je moc dobré, není totiž tak šlachovité a je takové sladké.....prostě přijdu z obchodu a než to šoupnu do mrazáku, tak si kus říznu.....a syrové vajíčko je také moc dobré.......asi jsem taky Mauglí.....
 Iva, Viki (08/05) 
  • 

vtipné, ale... 

(15.6.2007 13:36:28)
ahoj,

díky za článek, zasmála jsem se. Ale... při představě pojídání syrového masa se mi zvedá žaludek, v životě bych nedala do pusy ani kousíček, snad jen, kdyby hrozila smrt hladem. A chodit bosa? Ráda - v lese, na louce, po pláži. Ale ne ve městě. Brouzdat se v psích sekretech, plivancích, rozbitém skle a tekoucím asfaltu?! To se mi fakt nechce. Jo a výchovou to nebude (ani jedno), prostě jsou to mé zásady. Pápá Iva.
 KAJDA 
  • 

Monty? 

(15.6.2007 13:53:39)
A nepálej Tě na žhavým asfaltu nohy? Nebo už je máš tak zocelený? BTW, miluju hovězí svíčkovou, ale jako středně propečenýho bifťoura a nejlíp tak 250g!!!
 16.5Salám&Lajka14 


Re: Monty? 

(15.6.2007 13:58:32)
Ne, nepálí, já jsem zvyklá, nevadí mi ani štěrk ani kameny...
Naopak nechodím bosa v trávě, protože tam si člověk nemůže bejt jistej, do čeho šlape.
Po městě je to pohoda i pro člověka, kterej vidí tak blbě jako já. Střepy se lesknou a psí hovna jsou vidět. :o)
 Petra + 1 mimino 
  • 

Re: Re: Monty? 

(15.6.2007 14:28:01)
Hahaha Monty tak to mě pobavilo, že nechodíš bosa v trávě, protože tam si člověk nemůže být jistej do čeho šlápne, ale po pražských zaflusaných chodnících tam má 100% jistotu, že šlápně na žvýkačku, flusanec o značkování našich pejsků ani nemluvím.... :-) Ale jestli seš lesní člověk tak tam moc asfaltek nenajdeš :-))) Nic ve zlým každej jsme nějakej. Ale s tím syrovým masem to je fakt síla... Nemáš strach? Asi ne,že? Ty seš svá. Já jsem rozhodně spíš komerční typ, ale každý máme právo žít si podle svýho a kdyby jsme byly všichni stejní byla by to nuda :-)
 16.5Salám&Lajka14 


Re: Re: Re: Monty? 

(15.6.2007 14:37:33)
Tak tohle je pro mne trochu nepochopitelný. Jasně, můžu šlápnout na místo, kde si někdo uplivl nebo se vyčural pes - i když ti teda spíš čurají na stromy nebo na rohy baráků. Ale nohy si po příchodu domů umeju a když na nich nemám otevřený rány, jako že nemám, co by mi to mohlo udělat? Fakt jsem za ty roky ve městě nešlápla nikdy na nic, ani na tu žvejkačku ne.
V trávě se může válet sklo, který neuvidím. Může tam ležet lejno. Možná i odhozená injekční stříkačka. Na chodníku je všechno vidět.
Mmch. po chození bos - nevím teda jak kdo, ale já to tak mám - nejsou ani tak tvrdé paty, jako ta kůže uprostřed pod prsty. Po patách se normálně moc nechodí. A tu kůži pod prsty by mi asi hned tak něco nerozřízlo. Ta je opravdu hodně tvrdá. :o)
 Pruhovaná 


Re: Re: Monty? 

(15.6.2007 17:37:30)
Ale, sakra, to mi celou dobu vrtá hlavou, proč nepoužít brýle nebo čočky? Já sama mám deset dipotrií a vím, co je to blbě vidět, tak to je pro mně dost nepochopitelné. Nějak mi to shazuje článek, jinak bezvadný, do přílišné nadsázky až fikce. Ale napsaný mi připadá moc pěkně, samozvaní literární kritici ať si trhnou. Jak se jmenuje knížka o Harrym?
 Zuzana, Filip 04+Mandy 06 


Mauglí, 

(15.6.2007 13:39:06)
jsi tak trochu ohrožený živočišný druh. Tak se nikam nezačleňuj, hoď si nohy na stůl, uřízni si nějakou tu flákotu a kašli na Oriflame. A někdy zas něco pěknýho napiš!


 Arwen 


Re: Mauglí, 

(15.6.2007 15:37:39)
Jee, vaše dcerka je Amanda?:) To je moc pěkné jméno:)
 Zuzana, Filip 04+Mandy 06 


Re: Re: Mauglí, 

(15.6.2007 15:53:56)
Arielko,

Melinda. Měla bych jí psát správně "Mendy".

Z.
 Arwen 


Re: Re: Re: Mauglí, 

(15.6.2007 16:16:42)
Stejně je to pěkné jméno:)
 Róza 
  • 

nějak jsem nepochopila 

(15.6.2007 14:59:03)
Nějak jsem nepochopila.... holt spisovatele je někdy těžké číst :-)
O čem to jako bylo? Může mi to někdo přeložit prosím :-).
 Veronika, elenka 16.08.06 
  • 

Re: nějak jsem nepochopila 

(17.6.2007 19:56:05)
nic si z toho nedelejte ja totiz take ne, nevim proc bych se mela zamyslet nad tim ze nekdo chodi bosy a nechce delat kosmetickou poradkyni, no pani jsem nepochopila co tim chce rict, ale nekteri jiny asi ano.
 Arwen 


Senzace! 

(15.6.2007 15:31:43)
Vynikající článek, autorka v něm vylíčila pocity, které mám často také. Sice nechodím - vzhledem ke svým četným fobiím bosa - ale co se toho chování týče, paráda. Jo, nejsem klasická slečna, která v první řadě kouká na to, aby nedejněco neudělala nějakou chybu ve své image. Jsem poměrně spontánní, ukecaná, zbožňuji vlastní styl oblékání, ať už se jedná o extravagantní korále či obdiv k ponču, ale prostě se mi to líbí. Přiznávám, že nechodím rytmicky, asi nějaká pohybová porucha - no a co? I tak mě ti, co mě mají rádi berou v pohodě. Mezi skupinou jistého typu slečen vypadám jak exot, ale teď už si to absolutně užívám, neboť vím, že dost lidí si té originality a odlišnosti cení a ony jsou jak přes kopírák. No prostě, i teď píšu asi nesmyslně, co mi padne na jazyk, ale nejlepší je zůstat svá! Dobrá rada je O.K.,ale nějaká povrchní kritika, že nezapadám? Nikdy. Ať už se to jedná oblékání, chování, představ o životě, nebo čehokoliv jiného. Ta tolerance je holt někdy problém.
 Matylda 11/2006 


Re: Senzace! 

(15.6.2007 16:04:39)
Děláš si srandu, taková píčovina.
 Arwen 


Re: Re: Senzace! 

(15.6.2007 16:09:09)
O tom to je, je to srandička, recese, něco, co se musí brát s nadhledem, ale i v něčem takovém lze najít něco vážnějšího.
Jo, miluju oblečení, byť netradiční, mám slabost pro spoustu věcí, ale bohužel většinou nejsou podle současné módy (mám slabost pro hippie oblečení a účesy ála 20. léta), bosa, jak jsem psala nechodím, ale ať je Monty/ Mauglí jakákoliv, udělala si srandu a taky možná chtěla upozornit na to, že jak je něco zvláštní a trochu jiné, byť neškodně, hned se na to spousta lidí dívá divně. A právě ti lidé, mají mnohody dost nízké sebevědomí.
Nemusíme být osobití nijak extrémně, ale osobitost by být měla. A je jedno jestli máme nohy bosé, obuté v obyčejných keckách nebo lodičkách.
 Jana, Terezka 5/03, Miška 1/06 


Re: Re: Senzace! 

(15.6.2007 19:28:40)
je mi vážně hnusné číst tvoje příspěvky do diskuze, uvědom si, že se nacházíš mezi normálními a nebojím se říct kultivovanými lidmi, tak pokud se neumíš vyjádřit normálně (a to dokáže i Jarda), raději to nedělej vůbec. Jsi sprostá jako dlaždič.
 Monika 
  • 

Re: Re: Re: Senzace! 

(19.6.2007 9:16:50)
Milá Jano, tak to nečti, nemyslím si, že všichni na této diskusi jsou kultivovaní . Tak tedy jinak, článek je nesmysl a ty jdi k šípku. pa
 Jana, Terezka 5/03, Miška 1/06 


Re: Re: Re: Re: Senzace! 

(19.6.2007 12:52:39)
Než číst příspěvky ženské, která se vyjadřuje stejně hnusně jako chlapi před hospodou, to raději jdu. Snad nějaký šípek tady v okolí najdu.
Pokud ti ostatní v diskuzi nepřijdou kultivovaní, to je tvůj názor, ale sprostě tady nepíše nikdo, až jakási Monika...
 Monika 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Senzace! 

(19.6.2007 14:37:12)
Jak ty ji hloupoučká, měla by jsi si najít zaměstnání, z mateřské ti měkne mozek.
 Jana, Terezka 5/03, Miška 1/06 


Nejsem si tím tak jistá 

(19.6.2007 17:25:25)
kdo z nás má měkký mozek. A jak víš, že jsem na mateřské, copak doopravdy musí každá mamina sedět na zadku do čtyř let dítěte? Já obecně s tak dlouhou mateřskou nesouhlasím, takže..... nemáš jinou radu? Třeba bys mi mohla dát rychlokurs sprosté mluvy - abych ti nepřipadala tak blbá.
 Monika 
  • 

Re: Nejsem si tím tak jistá 

(19.6.2007 17:39:31)
Jsi přesně ta matka co se pohoršuje nad sprostým slovem, já osobně znám mnohem horší (to tě nepřekvapuje že ?), slovo píčovina mě zas až tak nepohoršuje, takže se vrať k plotně a přestaň mě otravovat.
 Jana, Terezka 5/03, Miška 1/06 


Re: Re: Nejsem si tím tak jistá 

(19.6.2007 17:41:41)
a co bych tak asi podle tebe měla teď dělat u plotny, hele holka ty jsi fakt totálně mimo.
 Monika 
  • 

Re: Re: Re: Nejsem si tím tak jistá 

(19.6.2007 17:52:32)
Před chvílí jsi psala, že odcházíš totálně zhnusená mou mluvout,ale jak je vidět, nedočkavě čekáš co zase ta sprostá holka odepíše. Tak proč se pořád vnucuješ, jdi se věnovat Terezce a Mišce.
 Jana, Terezka 5/03, Miška 1/06 


Re: Re: Re: Re: Nejsem si tím tak jistá 

(19.6.2007 17:55:37)
To tvoje před chvílí bylo ve 12:52. Ale máš pravdu, tohle nemá smysl, nejdu si sice hledat ani šípek, ani větvi, ale řídím se heslem moudřejší ustoupí a jdu si stáhnout fotky, přeju příjemný, žádnýma ženskýma s měkkým mozkem nerušený večer
 Monika 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Nejsem si tím tak jistá 

(19.6.2007 18:09:16)
Tohle stejně budeš číst, protože ti to nedá, to moje před chvílí bylo :
já - 17:34, ty 17:41
já - 17:52, ty 17:55

Vůbec mě neznáš a jediný co ti vadí je jedno sprostý slovo, takže si stahuj co chceš.
 Matylda 11/2006 


Taky nechápu 

(15.6.2007 16:03:33)
Já jsem taky nepochopila co tím chtěla autorka sdělit. Že chodí bosa a co jako ? Oriflame ? Ztrácím souvislosti, ale hlavně je to hovadina.
 Monika, 3 synové 
  • 

Re: Taky nechápu 

(15.6.2007 21:41:03)
Ono je to celé spíš o svobodě, o tom, že jestli chce někdo chodit bos, má chodit a jestli chce někdo chodit v lodičkách ať chodí. Spíš mě děsí ty sposty lidí, kteří dělají něco, co nechtějí, trpí, ale nechtějí, nebo se bojí projevit.Co by tomu řekli ti ostatní, neměli by mě potom rádi, vyčlenili by mě...Potkávám spoustu takových zoufalců, stěžují si a pláčou, ale bojí se něco udělat. Naopak mám známé, ti jsou opravdu z lesa.Mají chalupu v lese, okolo sebe kupu psů, nevím kolik, oni se jim tam moc hemží a stavy se mění. Kámoška se jednou za ccapůl ruku jede podívat do města "aby se podívala na lidi" Poté se spokojeně vrátí, konstatuje, že na těch lidech nic není a nechá se důkladně olízat a očmuchat. Její manžel připomíná krakonoše v nejlepších letech a vcelku se už na lidi ani dívat nepotřebuje. Taky na tom pracujeme, ale zatím ta chalupa v lese chybí.
 Monika+1 
  • 

Re: Re: Taky nechápu 

(19.6.2007 9:22:53)
Ahoj Mončo,
já v samé podstatě chápu o čem článek je, ale nevím co je na tom tak úžasného, jak se tady ostatní lidé vyjadřují. Někdo napíše, že rád chodí bos a v diskusi jsou okamžitě reakce lidí , jak je to úžasné a že to zkusí taky. Jako by autorka prolomila ledy a teď všichni budou chodit na boso. Ani si nemyslím, že článek je napsán tak výborně, že se autorka chlubí, že se psaním živí a srovnává se s ostatními typu Pawlowská a spol. Tady mi vážně asi chybí nadhled :-))).
 16.5Salám&Lajka14 


Re: Re: Re: Taky nechápu 

(19.6.2007 10:44:34)
Tak hlavně, že vám nadhled nechybí. :o)))
I kdybych se srovnávala s tak řečeným Dalimilem nebo Aloisem Jiráskem... proč by to mělo komukoli takhle mocně hýbat žlučí? :o)
 Monika 
  • 

Re: Re: Re: Re: Taky nechápu 

(19.6.2007 14:42:16)
Nejste si jistá sama sebou, neboť neustále čtete diskusi (asi neděláte nic jiného), na kritiku reagujete okamžitě . Je to můj názor, nevím co vám na něm vadí. Navíc tento hovor nebyl veden s Vámi, tak do něj nevstupujte. Pokud se chcete srovnávat s Jiráskem, jak je libo, po přečtení Vašich článků a reakcí v diskusi se konečně začínám bavit. Mimochodem ten nadhled chybí mě, chce si to lépe přečíst chytrá dámo.
 8.5Yettynkaa12 


moniko 

(19.6.2007 14:57:11)
Když někdo napíše článek na rodinu, tak ho asi zajímají reakce, ne? Teda myslelas to tak, že Monty je tu neustále? Já tu jsem taky často, protože u rodinky kojím. Prostě si u toho čtu, knížky mi totiž malej krade - i u kojení. Mimochodem, asi budeš taky ducha mdlého, když píšeš, že Monty píše pičoviny. Když se Ti nelíbí co píše, tak proč to čteš? Já když mě třeba kniha nezaujme po pár stranách, dál ji nečtu. Zajímavé je, že většině zde se článek Monty líbí. Jasně, nezavděčíš se všem, máš na kritiku právo. Ale je Kritika a kritika. Když napíšeš - na článku se mi nelíbí to a to, zní to lépe, než rovnou: článek je pičovina. Tím nám totiž žádné informace kromě vlastní tuposti nesděluješ.
 Monika 
  • 

Re: moniko 

(19.6.2007 16:22:47)
Milko , asi jsem ducha mdlého, ale pouze jsme napsala svůj názor. Moc se omlouvám, že si z toho, že Monty chodí bosa, nesednu na zadek. Právě naopak, článek jsme dočetla až do konce a teprve po tom jsem napsala svůj názor. Ať si je tu Monty třeba celý den, ale nesnese kritiku. Odepíše okamžitě po odeslání kritiky, buď jí neumí přijmout nebo se nesrovná s tím, že má někdo jiný názor. Nevím co všichni máte, někdo napíše senzace to je v pořádku, já napíšu píčovina a to prostě nejde. Nezkoušej argumentovat, že lidem vadí slovo píčovina, kdybych napsala hovadina, debilita apod. odezvu to bude mít stejnou.
 16.5Salám&Lajka14 


Re: Re: moniko 

(19.6.2007 17:56:36)
Moniko,
ale ty se děvče ošklivě mýlíš. Jak už říkala babička Boženy Němcové - není na světě člověk ten, aby se zachoval lidem všem. Opravdu nemám problém s tím, že se někomu nelíbí můj článek/moje články. To je věc vkusu a názoru.
Pokud ovšem svým řekněme obhroublým komentářům říkáš KRITIKA... no, obávám se, že kdyby takto přistupovali ke kritice i ti, co jsou za ni placeni, dostávalo by jich přes obličej podstatně více. :o)
Víš, je mi srdečně jedno, jestli se tobě nebo Alence Motyčkový nebo Kamilce Novákový moje články nelíbí. Mně se toho nelíbí. :o) Ale přijde mi zbytečně - ubohé? záštiplné? omezené? těžko říct... upozorňovat mne na to, s kým se mám nebo nemám srovnávat. Jako profesionál se srovnávám s těmi, kdo mají řekněme srovnatelné prodeje. Je fuk, že Viewegh (např.) to udělal na deseti knihách a já na padesáti, v objemu na autora jsem tuším třetí v republice. Takže mi odpusť tu troufalost, že se budu srovnávat s "kolegy" na úrovni, jakou si určím já a ne na takové, která by připadala adekvátní tobě. Já si také neosobuji právo říkat ti, s kým se ve svém oboru máš "srovnávat" a s kým ne. Navíc, já pouze napsala, že se psaním živím stejně JAKO níže jmenovaní, o nějakých kvalitách či nekvalitách nepadlo ani slovo. :o)
 Monika 
  • 

Re: Re: Re: moniko 

(19.6.2007 18:11:46)
Ale Monty no tak, máš to vytahování zapotřebí ?

 16.5Salám&Lajka14 


Re: Re: Re: Re: moniko 

(19.6.2007 18:31:36)
Moniko,
zřejmě mám, jinak bych tím neztrácela čas.
Nicméně - přeju krásný zbytek dne i života, léč vzájemnou konverzaci jsem nucena ukončit. Nic přínosného z ní očividně nevypadne ani pro jednu ze zúčastněných stran a já mám docela dost práce, než abych se flákala ausgerechnet tady. :o)
 Monika 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: moniko 

(19.6.2007 19:10:04)
Jo to máš pravdu. Až zase napíšeš něco hodnotného, nebudu váhat a přečtu si to. Kritiku si již nechám pro sebe.
 Jana, syn 18měsíců 
  • 

Monty neztrácej čas 

(20.6.2007 13:25:23)
Ahoj Monty,
občas zabrousím na Rodinu a pokaždé když si přečtu článek od Tebe, nemůžu se ubránit tomu samému dojmu jako Mediana, prostě si myslím, že se uměle stylizuješ a dělá Ti dobře sledovat nesouhlasné reakce okolí a ještě víc Tě těší, když potom o svém hrdinství jinakosti můžeš podat zprávu. Vystudovala jsem uměleckou školu a občas jsem se chovala mnohem extrémněji než popisuješ, přesto jsem ráda, že mám tohle období za sebou a můžu svoji energii investovat tam, kde bude moje vlastní jinakost využitá, ku prospěchu jiným a ne pouze k tomu abych se skrze ni nad ostatní povyšovala - tak jak je to cítit z Tvého článku.
 Veronika 
  • 

Re: Re: Re: Re: moniko 

(20.6.2007 10:58:28)
no tak ted uz opravdu nechapu proc nekteri musi branit svuj nazor na tento clanek, Monty zase neustale musi branit to ze je jedinecna a nikdo s jinym nazorem nema sanci uspet, Monty to je trosku uhozene pokud nezvladas kritiku tak zadne clanky nepis. I pro me je tvuj clanek debilita, hovadina apod.
 Veroniko Jano DĚKUJI/ Monika 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: moniko 

(20.6.2007 17:20:41)
Holky děkuji, že to cítíte stejně :-))). Monika
 Mateřídouška1 


Re: Re: Re: MONTY 

(19.6.2007 19:33:06)
Monty,
já bych si moc ráda od tebe nějakou knihu přečetla. Můžeš mi něco doporučit? Nevím ani pod jakým jménem píšeš, znám tě jen odsud (asi).
 Evča, kluci 90+96 


Knížky od Monty? 

(19.6.2007 21:04:06)
Ano, přidávám se k prosbě! Monty, můžeš prosím prozradit, pod jakým jménem ti vycházejí knížky? Taky bych si je ráda přečetla :-)
 8.5Yettynkaa12 


moniko 

(20.6.2007 6:52:20)
Nemáš pravdu(si myslím), že pokud bys napsala hovadina, lidi by reagovali stejně. Ale jinak máš pravdu v tom, že jestli napíšeš hovadina nebo pičovina, pointa zůstává stejná. Já zas tak útolocitná nejsem, takže chápu, jak to myslíš. Nicméně mi vadí jen tak odsoudit článek, bez jakékoli konstruktivní kritiky.
Já jsem taky chtěla mnohdy u jiných článků použít o hodně silnější slovo, než jsem použila, vyloženě se mi dralo na jazyk, a pak jsem použila po rozumovém zvážení jeho slabý odvar a to by ses divila, jak jsem byla i za ten slabý odvar okamžitě osočena.
Měj se
 Monika 
  • 

Re: moniko 

(20.6.2007 17:22:56)
Ale já ho dočetla do konce, tak jsem si přeci udělala ucelený názor. Kdybych přečetla první dvě věty, ani neceknu. Kritiku už psát nebudu, co jsem si tu musela potom přečíst mi nestojí za to. Ahoj
 SIm 
  • 

z lesa ? z Prahy! :-) 

(15.6.2007 16:47:56)
kočko, ty nejses z lesa, ale z Prahy. Takove exoty jsem totiž videla jenom tam. V amazonii se totiž ruzovi pardali nevyskytuji a tak si je nikdo nemuze navesit na batoh :-))) ale neboj, myslim, ze ti pronasledovani nehrozi, a kdyby, zase muzes nahodit lodicky, sukni, a zmizet v davu :-)))
 Katka 
  • 

Pointa 

(15.6.2007 17:20:56)
Článek docela vtipný, jako oddechové čtení fajn, ale nějak mi tam unikla nějaká pointa.
 asmara 
  • 

Re: Pointa 

(18.6.2007 9:02:32)
Přesně,četla jsem to s velkým potěšením,smála jsem se nahlas a čekala vypointovaný příběh a ten neexistují konec mě teda zklamal.
Po přečtení jsem si vzpomněla na scénu z filmu"Konec vodníků v Čechách,kde pan Hanzlík zadává inzerát-"Hledám dívku,která mě zachránila,neboť....."Tak tohle je něco podobného.Takže,proooosím,Monty,ještě dopiš kousek.
 Mateřídouška1 


Ahoj Monty, 

(15.6.2007 17:37:34)
právě jsem si říkala, že tě nikde na Rodině není vidět a proč ta odmlka. Termín KOSMETICKÁ PORADKYNĚ je trefný a pobavil mě stejně jako tvůj článek. Celkem jasně si takový týpek ženskou dovedu představit :)
 Petr 
  • 

Už dávno 

(15.6.2007 18:44:07)
jsem se tak nepobavil :o)) Nepřestávejte prosím chodit v létě bosky. V sociologii existuje pojem kulturní šok. Nastává při příliš blízkém kontaktu mezi hodně odlišnými kulturami. Můžete si ho přidat ke svým přezdívkám ;o)
 Martina K. 


zvířátku 

(15.6.2007 19:25:42)
Ahoj Monty, napsalas hezký příběh svého života s nadsázkou a humornou formou. Kolik myslíš, že je na světě lidí kteří se vymykají běžnému způsobu života? A kolik je na světě skutečných idiotů, kteří se odlišovat ani nechtějí ale neumějí to jinak? Jsi chytrá žena, která si v životě poradí, dokáže zdravě usuzovat a přemýšlet nad podivnostmi nejrůznějšího rázu. Kdybys byla blbá, nedokázala by sis najít zajímavou práci – usuzuji dle zmíněného šéfredaktora(i když bývalého), nevěděla bys co od života chceš. Určitě víš co děláš a když se chceš líbit, víš jak se máš obléknout- přesto že to hodnotíš jako přestrojení se za někoho jiného. Jsi určitě fajn a každý jsme jiný. Výchova je taky něco zvláštního, když děti odrostou stejně si budou dělat co chtějí, jen budou moci srovnávat svoje zážitky s tím co svým dětem připravit nechtějí a co naopak během jejich života jim samotným chybělo. Asi člověk i chtě nechtě občas nějaké ty zděděné manýry v sobě cítí aniž by je chtěl používat. Choď dál bosa když se Ti bude chtít, takových lidí není moc (alespoň v centru města) třeba Tě někdy i uvidím i když z Prahy nejsem, občas tam jezím. Martina
 Jana, Terezka 5/03, Miška 1/06 


Teda Monty, 

(15.6.2007 19:26:38)
někdy mi fakt dáváš zabrat. Ačkoliv musím přiznat, že s tvými názory většinou nesouhlasím, tenhle článek ve mě vyvolal opačný dojem. Fakt se mi líbil a doopravdy mě pobavil.
Hlásím se ke skupině milujících tatarák :))) jiné syrové maso asi zkoušet nebudu, i když si myslím, že by mě to nezabilo, zůstanu tataráčku věrná.

 LENKA, Alešek, Lucinka 


Ahoj Monty, ty seš ale číslo! 

(15.6.2007 21:19:01)
Článek jsem jen přejela, protože musím vařit pro manžu, tak nemám moc čas, takže potom si ho přečtu celý, ale z toho, co jsem už přelétla, tak jsi správný éro. Líbí se mi individualisti, Ti co nesplynou s davem, aby náhodou někdo něco neřekl.
 Paní Nováková - pro Monty 
  • 

Taky jsem z lesa 

(16.6.2007 6:55:57)
Miluju peníze. Tak, že jsem ochotna si je vydělávat stále víc a víc, bohužel jsem se v poslední době stále častěji setkávala s lidmi, kteří se s mojí zálibou neztotožňují, chodím v drahých oblečcích, miluji boty od známých značek ( kto by kupoval boty za pár tisíc, ktyž ty pravé štramandy jsou od desítek nahoru..), jezdím v kabrioletu a v garáži mám zaparkovaný celý autopark. Jediné co mne opravdu trápí je, že se tady na rodině opravdu nesetkávám s takovým pochopením..ale PROČ? To se mám opravdu stydět že sem už ve svých 22 měla vydělaný první milión? Že miluji golf a víkendy trávím u moře? Opravdu se bavím tím, jak ty mamči tady co musí vyjít s mateřskou na mne zle koukaj .. a přijde mi to fakt vtipné,to se i pobavím a OPRAVDU NECHAPU proč jsem ksakru já tak jiná, asi jsem z lesa... Paní Nováková
 Zuzana+Jony, 2 roky 
  • 

Re: Taky jsem z lesa 

(16.6.2007 7:18:27)
A nejsi náhodou taky ta "mamina na mateřské"??? Tvůj příspěvek mi připadá spíš jako volání o pomoc a vychloubání.... :)
 KUK! 
  • 

Re: Taky jsem z lesa 

(16.6.2007 7:22:21)
Neeeeeeeeeee z lesa budu asi ja, ponevadz pani N. neverim ani slovo :-)))))
 Jana, Terezka 5/03, Miška 1/06 


Spíše z Marsu. 

(16.6.2007 7:38:15)
Matrix chápu, tvůj příspěvek ne. I kdyby byl nakrásně pravdivý (což na 99,9 procent není), tak jsem nic o tobě ještě v žádné diskuzi nečetla a já čtu poctivě. A pokud to mělo být vtipné, mě to nepobavilo.
 Pruhovaná 


Re: Taky jsem z lesa 

(16.6.2007 9:04:40)
Náhodou, paní Nováková napsala přece (jistě zcela záměrně) úplně stejný příspěvek jako Monty, akorát holt nepíše do příspěvků fejetony, tak to poněkud zestručnila a otočila o 180°. A poukázala tím na určitý prvek v hlavním článku, který se dá prvoplánově chápat jako - já jsem něco extra, jak to, že to vzbuzuje takovou pozornost a nepochopení? a očekává pak reakce typu - jsi skvělá a mimoňky jsou ty olodičkované krémožroutky. Paní Nováková provokuje stejně jako Monty, která jde do centrály kosmetické firmy bez brýlí, bosa, s růžovým tygrem nebo co to bylo na zádech...
Ale článek byl moc pěkný a jako fejeton mně fakt pobavil a nebrala bych to tak vážně jako paní Nováková. Taky si myslím, že by se to nemuselo moc rozebírat, ale zase k tomu hlavní články jsou, ne?
 Mateřídouška1 


Re: Taky jsem z lesa 

(16.6.2007 12:50:20)
Paní Nováková,
pokud někdo miluje peníze, a (podle mě je těch lidí dost) umí si je vydělat, tak je to ideální kombinace . Nejhorší je závist těch lidí, kteří milují peníze, ale neumí a nejsou schopni si je vydělat. Takže i tobě patří můj obdiv, pokud už jsi ve 22 letech měla vydělaný svůj první milion.
 Elvira de Burgos 


Re: Taky jsem z lesa 

(16.6.2007 13:23:29)
Paní Nováková, dobrá recese, to beru :-))
 Lidka20 


Paní úžasná 

(18.6.2007 13:10:03)
tak to je husté jak žijete, jen si myslím, že kus na tom není pravda a vše je hodně zveličené. Miluju přírodu a celé své pubertální období jsem byla každý víkend někde s partou přátel a určitě to nebylo pod střechou nějaké chatičky. Teď je vše s dětma trochu jinak, ale pořád máme hodně blízko k přírodě a sami k sobě a k lidem okolo. Myslím si, že peníze kazí charakter, teda alespoň ve vašem případě. Zajímalo by mně kolik máte přátel a kolika lidem jen tak pomůžete.
Co z toho, že teď jedeme na drahou dovolenou, jezdíme v drahém autě, bydlíme ve velikém domě, když mám nemocné dítě..... Narozdíl od Vás dnes už vím, kde jsou ty pravé hodnoty!!!
 Damila 
  • 

Proč ne? 

(16.6.2007 7:35:58)
Já nevím, že tady se každý příspěvek musí rozebrat do mrtě, že na autorovi (-rce) nezůstene nit suchá.
Já nemyslím, že se Monty tohle přesně tak událo, jak psala, ale to nic nemění na tom, že fakt píše dobře, vtipně, hezky se to čte.
Vždyť o nic nejde, Přečtu, zasměju se (nebo ne, když to není můj styl) a jdu dál.
Fejetony nejsou práce hodné k pitvání.
Mně se článeček moc líbil. Vlastně všechny články Monty, co jsem četla se mi moc líbily. Ikdyž se s ní v lecčem názorově neshodnu, to tu nemá co dělat, prostě píše moc hezky a její články si ráda přečtu.
Líbí se mi její myšlenková svoboda, nekonformnost a to, že je svá a kašle na lidi.
To je to, co chybí mně a vlastně to obdivuji.
 Paní Nováková - pro Monty 
  • 

Re: Proč ne? 

(16.6.2007 7:50:34)
Damilo, já si taky ráda Monty přečtu, má nesporně literární talent který třeba já postrádám. Já chci jenom upozornit na to, že jsme každá jiná, to co já nebo ty považujeme za "divné" je pro někoho normál, není důvod provokovat, každá mince má 2 strany. Provokujou lidi, kteří si nejsou jisti a někoho vytočí do bezvědomí, jiný zůstane klidný. O tom nahlížení na situaci jsem někde četla hezkou ukázku: Mladý pan se 2 dětma vejde do metra a děti strašně vyvádějí, skáčou, válí se po zemi, pán ale zůstává klidný a kouká před sebe. Starší paní vede něj to nevydrží a říká mu: "Proč si ty děti neuklidníte, to máte ale spratky, tady takto vyvádět!" Pan se k ní klidně otočí a řekne: " Právě se dověděli, že jim umřela maminka" To je jenom možná moc bizarní příklad toho, jak se na jednu situaci - bosá holka v Oriflame - kontra štíhlounké Barbíny - můžeme dívat z různých pohledů. Ta štíhlá Barbínka Oriflamka může přeci být taky mamča na mateřské, samoživitelka, která je sakra ráda že má konečně slušný plat. To mne jenom napadá s tím zjednodušováním situace.. Tak já zase jdu po svém.
 fisperanda 


Re: Re: Re: Proč ne? 

(16.6.2007 11:25:23)
to by ses divila, jak bizarní věci se můžou v takových situacích řešit. Když moje babička vezla urnu s dědovým popelem na hřbitov, bylo kolem toho strašně cavyků, protože ona nechtěla "obtěžovat" abysme ji tam vezli autem, mamce se zase zdálo nedůstojný aby tu urnu tahala emhádé, brácha podotknul, že se to tam eště může vysypat a ať to rači zabalí eště do igelitky.
A teďka, co umřel druhej děda, tak naši byli na rozsypání popela a bylo to takový hromadný rozsypávání, kde se dycky jakože ten popel měl vysypat do ďolíku, jenomže byl vítr a ten popel to dycky odfouklo někam jinam, tak se řešilo, jestli ten popel můžou nasypat přímo do ďolíku a zalít to vodou, jako aby to tam zůstalo, a pak se strhla diskuze, jestli je nebo není jedno, kde ten popel bude.
No nic, trochu morbidní, já jenom že si dovedu klidně představit, že až umřu, bude se řešit, jestli děti pojedou emhádé a za kolik si koupí lístek :o)
 fisperanda 


Re: Re: Re: Re: Re: Proč ne? 

(16.6.2007 13:03:05)
Jo tak to jo, to sem blbě pochopila... jo jo, říct něco takovýho v metru je extrém, to je fakt blbý. Ale nemyslím si, že by to někdo udělal. Nebo jo?
 Mateřídouška1 


Re: Re: Proč ne? 

(16.6.2007 12:16:44)
Tak s tím taky souhlasím. Je to všechno o toleranci a o tom, aby nikdo v sobě nepopíral sám sebe, protože z toho jsou potom takové ty nespokojené a zatrpklé stavy. Tomu zjednodušování se člověk tady asi nevyhne.
 8.5Yettynkaa12 


Jsi moc fajn ženská 

(16.6.2007 10:46:30)
Ahoj Monty, co Tě znám - tak pár týdnů, tak jsi mi velice sympatická. Právě tím, že klidně napíšeš názor odlišný od většiny holek zde, že si stojíš za svým. Mnohdy s Tvými názory nesouhlasím, ale o tom ta diskuse je, a jinak můžu říct, že jsi příjemná, dobře se čteš, nejsi arogantní, nafoukaná, jsi trochu jiná, ...jsi Monty. Já jsem zase Yettynka. (moje přezdívka mimo rodinu.cz). Proč asi:))). Bosá nechodím, mám strach ze střepů. Jsem trošku přisleplá. Vlastně te´d už ne, mám nové brýle. Ale stejně. Navíc můj manžel by z toho nebyl odvařenej, kdyby tak se mnou šel. A i já nemám takové sebevědomí, abych ty pohledy lidí ustála. Jinak jsem taky typ baviče, ráda se předvádím, jsem extrovert cholerik. A les miluju. Taky jsem z lesa - Yetti z lesa. (mám chlupaté nohy a velká chodidla, proto Yetti. Nohy si ale už holím, přezdívka vznikla, když mi bylo 14 a nohy si holit nesměla). Věřím v Boha, toho svého, modlím se v lese a můj Bůh nemá jméno, je to Příroda. Taky když se potřebuju uklidnit, mířím z Brna do lesa. škoda že jsi z Prahy. Moc ráda bych Tě poznala. Musí s Tebou být sranda. Tak čauvec.
 Christianna + 3 kulíšci 


Monty, chceš-li 

(16.6.2007 11:35:05)
nám zůstat zachována, nejez prosím syrové maso, hlavně pak zdůrazňuji zvěřinu, třebas maso srnčí, neb střečkovitost je hrozná věc:.)))
jinak jsem ráda, že chodíš bosa a neoblíkáš se jako módní ikona, chtěla bych tě u mě v lese potkat (tak do -2 stupňů), protože mám pocit, že jsi bezvadný človíček s kterým by mohla být hezká chvilka i kdyby se mlčelo.

Dík za hezkou povídku.
 Anna 
  • 

...vše co je "jiné" je divné??? 

(16.6.2007 13:06:09)
Proč by mě mělo zarážet, že jí něko syrové maso? Jestli mu to chutná a koneckonců on bude nést příp.zdravotní následky. Je fakt, že kdybych umírala hlady, tak bych jedla asi ještě "horší" věci. Proč by mě mělo překvapovat, že někdo chodí po chodnících bos - jsou to jeho nohy. Každý z nás si někdy říhne, pšoukne (omlouvám se za výrazy), ale na veřejnosti se to nesmí, to se přeci nedělá, to by byla ostuda. Podrbat se můžeme na hlavě, na zádech....ale nesmí se to na "zakázaných" místech....to se nesluší.
Možná by mohl být článek více "propracovanější" aby člověku něco dal, ale ten humorný přístup se mi líbil....
 veronika,elenka 16.8.06 
  • 

uzas 

(17.6.2007 10:56:48)
Bosa po praze?? no asi patrim mezi ty kdo by se na vas dival jak na exota z jine planety ale na druhou stranu je to vas zpusob zivota ktery by mel kazdy respektovat
 8.5Yettynkaa12 


také úžas 

(17.6.2007 11:54:19)
Monty, nemáš strach ze střepů? A nevadí Ti pořád sledovat zem, jestli tam neleží např. ten střep? Mně by to spíš obtěžovalo, neustále si hlídat zem. Včera jsme šli s manželem bosi za Brnem, po asfaltce vedoucí lesem, manželovi se rozbily boty, tak jsem šla s kolegiality kousek bosa taky. Ale děsně nás to oba píchalo. Pak byla písková cesta, písek a kamínky. To už bylo o něco lepší. Ale stejně...Dobrovolně bych to asi nezvládla dlouhodoběji. Za jak dlouho si nohy zvyknou? Kámoši tvrdili, že to chce aspoň měsíc, než chodidla ztrvrdnou. Já si pak obula boty a měla pocit jako v bavlnce:).

Napiš mi o tom víc, proč chodíš bosa. Jestli Tě to baví, je Ti to příjemné...Mě se to líbí v mokré trávě. V suché se bojím včel. A vadí mi si ty včely pořád hlídat. Jinak ještě ujde ta lesňačka, myslím cestu, ale tam zas trochu píchá jehličí.
 Tara zelená 


k tomu špatnýmu vidění... 

(17.6.2007 13:27:17)
Jen bych chtěla podotknout, že jsem taky špatně viděla a tak tedy autorce velmi rozumím, vím jaké to je... Naštěstí jsem byla na operaci očí, tak už vidím, což vřele doporučuji! Nelituj peněz, je to ta nejlepší investice :)

Jo a zavzpomínala jsem si, bo jsem taky dělala kosmetickou poradkyni... byť u konkurence :)
 Zora 
  • 

...jsi vtipná 

(17.6.2007 14:50:33)
i když mi podle svých příspěvků, kterými občas Rodinu obohacuješ, bůhví jak sympatická nejsi, tento tvůj článek mě jako málokterý tady rozesmál. Ať již chodíš bosa či ne, ať už jíš syrové maso, jsi rozhodně vtipná a svým vtipem dokážeš pobavit i ostatní, dokážeš si udělat srandu sama ze sebe a to se mi líbí. A jenom tak bokem, já zase někdy chodím v lese nahá? Zkoušela jsi to už někdy? Jestli jsi fakt tak ujetá jak píšeš, nemělo by ti to dělat problémy. Když je krásný letní den, vane příjemný vlahý vánek, je úžasné jen tak se toulat přírodou nezakrytá oděvem. Rozhodně doporučuji :).
 8.5Yettynkaa12 


Re: ...jsi vtipná 

(17.6.2007 15:10:35)
Haha:)) v lese nahá...to já to doporučuji pouze vlastníš-li dobrmana či podobného obranáře. Jinak bys totiž mohla narazit na statného myslivce - lepší varianta - nebo na obtloustlého houbaře - ta horší
 Zora 
  • 

Re: Re: ...jsi vtipná 

(17.6.2007 17:55:55)
...já vím, je to trošku neobvyklé, ale přiznejme si, kdo občas nedělá ujeté věci, které jsou možná i tak trochu nebezpečné. Ani Monty není vyjimka, chodí bosá - riskuje zranění, jí syrové maso - riskuje nákazu. Já chodím po lese nahá a samozřejmě počítám s tím, že můžu na někoho narazit. Co by se pak dělo nevím, ale dopředu to neřeším, nemám ani toho obranáře. Prostě mě to tak jednou napadlo, že by bylo fajn se jen tak zkusit v lese odhalit, takový trošku jiný nudismus a moc se mi to líbilo. Cítila jsem se nádherně propojená s přírodou. Znám taková odlehlá místa v přírodě, kde opravdu není velká šance kohokoliv potkat. Mám právě na rozdíl od Monty na sobě právě jen ty boty, protože na zemi v lese je dost spadaných ostrých větví, tam by asi Monty se svou vášní nepochodila.
 Evča, kluci 90+96 


Monty, díky za úsměvné fejetony + jak to vidím já ;-) 

(17.6.2007 17:45:04)
Ahoj Monty, Tvůj článek mě fakt pobavil jako ostatně všechno, co jsem tady od Tebe četla, děkuju! Za Tvé fejetony 1000x děkuju, vždycky mi zlepšíš náladu
:-)
V hodně věcech s Tebou radostně souhlasím, na něco mám zase jiný názor, ale to přece nevadí. Každá jsme jiná a taky si myslím, že leccos v Tvých článcích je "umělecká nadsázka". Podstatné je, že moc pěkně píšeš a většina čtenářů se skvěle baví - a o to asi jde, že? :-) Prosím Tě, to co píšu dál, neber jako kritiku.

Je mi sympatická Tvoje snaha být "svá" než se nechat manipulovat druhými. Ale já bych teda neměla odvahu jít do jakékoliv slušné firmy naboso a s tím tygrem na zádech :-)) Připadá mi to od Tebe jako vědomá provokace nebo test lidí nebo i pokus pobavit za každou cenu, protože je jasné, že když jdeš do Oriflame (Avonu, kamkoliv), tak prostě budeš působit jako exot a nutně se setkáš s lidmi, kterým budeš připadat divná, protože se značně vymykáš konvencím panujícím v tom prostředí...

Chodit naboso je mi sympatické. Ale nechodila bych po ulicích měst, kde je hodně exkrementů od psů a holubů, plivance, chrchle, střepy, použité injekční stříkačky atd. Zato jít bosa loukou nebo po lesní cestě nebo po pláži... nádhera!

Vůbec nechápu, že v 21.století se pohybuješ světem se zrakovou vadou a nechceš s tím nic dělat. Myslím, že není nutné chodit po ulicích jako "slepejš" :-)) Chápu situaci, když se mi cestou rozbijou brýle... ale chodit tak pořád? Proč? Dnes je tolik možností - od klasických brýlí přes kontaktní čočky (toto řešení preferuju já) až po laserovou operaci. Fakt by mě zajímalo, proč nevyužiješ jakoukoliv možnost ke zlepšení vidění?

Měj se pěkně a piš dál, prosím :-)
 fisperanda 


Re: Monty, díky za úsměvné fejetony + jak to vidím já ;-) 

(17.6.2007 19:45:13)
Já se musím Monty zastat s těma brýlema. Já sem taky "ostrovid", nosím brýle, ale v životě bych si nenacpala do oka čočku, protože si do očí ani nejsu schopná nakapat. To bych si rači nechala vytrhnout zub. No, a na operaci očí můžu jít až se mi ustálí dioptrie, což se zatím neděje, takže si eště chvílu počkám. No nic, to byla jenom taková vsuvka... :o)
 Arwen 


Neboj se brýlí:) 

(17.6.2007 21:11:21)
Nosím je už dlouho, od druhé třídy a mám štěstí, že se mi nikdo nesmál, snad proto jsem si na ně zvykla, byť ve vzdorném období puberty jsem je také nenosila, což ale šlo, protože bez nich vidím. Ale pak jsem se k nim vrátila.
Brýle beru jako super módní doplněk (byť mám ,,jen" jedny) a hlavně něco, co už je součástí mojí osobnosti:)Nehledě na to, že dost zakryjí, když po ránu nevypadám nejlépe a vážně nemám chuť obtáhnout si oči linkou...v létě se vlastně nelíčím vůbec.
Monty, neboj se brýlí, nebo si pořiď třeba čočky, pokud brýle nechceš, já o nich uvažovala také, ale nakonec zvítězila klasika. Nic ti neudělají a na svět se ti bude koukat lépe:)
Navíc teď už je na výběr tolik typů obrouček..
 Evča, kluci 90+96 


Můj zážitek s brýlemi :-)) 

(17.6.2007 23:07:37)
Arielko, moc se mi líbí Tvůj přístup k brýlím! Brýle jako módní doplněk - skvělé! Vlastně znám taky dost lidí, kterým brýle vyloženě sluší. A když si je někdy sundají, tak vypadají tak nějak... divně.. a něco jim jakoby chybí
:-))

To já jsem s brýlema měla velké problémy. Mám široký slovanský obličej a ne zcela obvyklý tvar očí, takže mi skoro žádné brýle mi nesluší. To není moje ujetá domněnka, ale to mi upřímně řeklo víc lidí. Ne, nejsem žádnej exot ani zrůdička - bez brýlí vypadám celkem normálně :-)))

Ale ve většině obrouček vypadám buď jako totální debil (omlouvám se, ale jemněji to nešlo), v lepším případě jako učitelka nebo účetní z nějaké karikatury.

Jednou jsem takhle strávila zkoušením obrouček více než HODINU ve velmi dobře zásobené optice, byla jsem tam sama a prodavačky byly nesmírně milé a ochotné. Byla jsem pevně rozhodnutá koupit si brýle, ale chtěla jsem, abych v nich mohla mezi lidi aspoň tak, abych si nepřipadala úplně blbě.

Zkoušela jsem si tam postupně obrovské množství obrouček ze stojanů - jemných i masívních, kovových i plastových, nenápadných i nápadných, nejrůznějších tvarů, levné i drahé... Nejdříve jsem si ty obroučky zkoušela sama, pak mi decentně přišly pomáhat ty dvě asistentky a já jsem je prosila, aby ke mně byly upřímné a říkaly mi, jak v tom vypadám. Hooodně se snažily mi přinést nějaké slušivé brýle, prohrabaly leccos včetně skladu vzadu a včetně vitríny s drahými značkovými obroučkami... ale furt to nebylo ono, což viděly i prodavačky.

Byla jsem nešťastná, protože jsem si FAKT potřebovala nějaké objednat. A nejsem vybíravá! Ale prodavačky samy viděly, že mi fakt nic nesluší. Po hodině marného zkoušení jedna z nich unaveně prohlásila krásnou větu, kterou si dodneška pamatuju:
"Teda paní, Vy opravdu nejste typ na brejle!"

Z té optiky jsem posléze smutně odešla bez brýlí a nechala jsem za sebou dvě opravdu ochotné a milé prodavačky, kterým se asi poprvé v životě stalo, že nenašly nějakému zákazníkovi vhodné brýle :-(

O něco později jsem podobné pracné vybírání absolvovala v jiné optice. Taky to bylo složité, ale tam nakonec paní přinesla drahé značkové obroučky (Christian Dior), v nichž jsem vypadala celkem jakžtakž. Cena byla šílená a nechci ji tu ani psát... ale byly to jediné brýle, které mi opravdu seděly. Tak jsem tam chvíli počítala v duchu svoje cash-flow a nakonec jsem se s velkým povzdechem rozhodla, že ANO. Tyto značkové brýle mám dodnes a jsem ráda, že jsem si je tehdy koupila. Když nemůžu nosit čočky - třeba kvůli zánětu v oku nebo tak nějak - tak jsem ráda, že mám slušné brýle.

Tož tak. Mějte se pěkně :-)
 Arwen 


I to se stává 

(17.6.2007 23:53:53)
Vůbec vám vaší situaci nezávidím, ale hlavně, že jste si vybrala a jste spokojená, byť píšete, že brýle vás nestály málo. Jednou jsem měla obroučky, které mi také neseděly. Zpočátku tedy ano, ale pak jsem prošla výraznější proměnou image a vážně nic moc. Chápu vaše pocity. Každý pohled do zrcadla nestál za nic, člověku to dost podkope sebevědomí. Naštěstí jsem si tehdy poměrně rychle koupila nové a ty nosím doteď:)
Já jsem zas typ, který občas bez brýlí vypadá divně..jo, už když jsem byla mladší, tak mi to pár lidí řeklo. A když se někde např. nudím, nebo poletuji myšlenkami kdovíkde, brýle mi dodávají minimálně buď zaujatý, nebo alespoň zdánlivě přítomný výraz:)
Mějte se také krásně.
 Evča, kluci 90+96 


Re: Re: Ahoj Fisperando 

(17.6.2007 22:48:06)
Nasazování čoček je velmi snadné... když se to naučíš :-)))
Pro mě to bylo zpočátku taky hrozné a nechápala jsem, že tohle někdo může dělat dobrovolně a denně :-)) Postupně jsem si vypracovala svůj systém, jak ty čočky dostat do oka snadno, rychle a zcela bezbolestně. V optice mě to původně učili jinak a to mi právě vůbec nešlo. Ale s tím mým postupem to zvládám denně během chvilečky už přes deset let... a je to pohodička.

Čočky nosím od rána do noci a ohromně si libuju. Je to prima na každou činnost, i na lezení po horách, na plavání, na řízení auta ... Jezdím denně, bez dioptrických pomůcek bych nemohla za volant. V brýlích mám o dost menší zorný úhel, v němž vidím ostře - cca 90 stupňů oproti čočkám, v nichž periferním zrakem vnímám okolí v rozsahu 180 stupňů.

Tak Tě chci povzbudit... zkus to :-) Ve většině optik ti dají dokonce zkušební pár čoček zadarmo...
 fisperanda 


Re: Re: Re: Ahoj Fisperando 

(19.6.2007 15:32:48)
No, Evčo, a víš, že si mi teďka dala podnět k zamyšlení? Zrovna nedávno sem říkala kamošce, co bych dala za to, normálně vidět... Jak píšeš, brýle mi překáží, lomí mi obraz a když je delší dobu nemám, dělá mi to "rybí oko", to normálně zakopávám na schodech. nemluvě o tom, že mi dcerka zohnula packu a tak mi špatně drží na uších :o)
 Evča, kluci 90+96 


Re: Re: Re: Re: Ahoj Fisperando 

(19.6.2007 16:18:31)
To jsem ráda a moc Ti držím palečky, ať to zvládneš! Zkus poprosit nějakou ochotnou kamarádku ve svém okolí, která nosí čočky, jestli by Ti někdy v klidu mohla ukázat, jak si nasazuje a vyndává čočky - a zda by Ti pověděla svoje "know-how" :-))
Oni Ti nějaký postup ukážou i v optice, ale asi bude pro Tebe lepší, když budeš mít předem nějaké informace. Čočky sice vyjdou dráž než brýle, ale pohodlí je nesrovnatelné.
 16.5Salám&Lajka14 


Re: Monty, díky za úsměvné fejetony + jak to vidím já ;-) 

(18.6.2007 10:04:15)
No, k těm brýlím... já teda doma jedny mám. Kamarád mne donutil nechat si je udělat, protože se domníval, že budu řídit auto.
Chápu, že to, co teď napíšu bude asi těžko pochopitelný. Zkusila jsem si ty brýle nasadit a nosit je. Jenže pro mne je ten "normální" svět úplně cizí. Za ty roky (mám zrakovou vadu od narození, diagnostikovanou v osmi letech při první prohlídce na ZŠ) jsem se naučila žít ve svým světě a to, co vidím, když si brejle nasadím, prostě neznám, neumím se v tom pohybovat. A nejsem si jistá, že to chci umět. Asi jsem v tomhle konzerva. :o)
Čočky mi moc nepomůžou, mám kombinovanou oční vadu a nejsem si jistá, jestli se na to vůbec čočky udělat dají. Před pěti lety, když jsem se o to zajímala, to ještě nešlo. Třeba to už jde, ale vzhledem k tomu, co jsem psala výše... stejně bych je nejspíš nenosila. :o)

Ad běhání nahá v lese - když už bych v tom lese byla, klidně bych po něm asi běhala nahá, jenže se do lesa zas tak často nedostanu. :o)
 Mateřídouška1 


Re: Re: Monty, díky za úsměvné fejetony + jak to vidím já ;-) 

(18.6.2007 16:19:51)
Monty, můžeš si nechat udělat kontaktní čočky ikdyž máš třeba astigmatismus, jsou dražší, ale už to jde.
 Evča, kluci 90+96 


Zrakové vady 

(19.6.2007 20:46:24)
Monty, musím přiznat, že fakt nechápu, proč dobrovolně chodíš po světě a nevidíš dobře. Neodsuzuju tě, je to tvoje volba a tvoje riziko případných následků, že něco přehlédneš, zakopneš atd.

Mně neostré vidění vadilo - jsem krátkozraká. Dokud jsem měla vadu kolem jedné dioptrie, tak to šlo. S přibývajícími roky a po porodech se to ale zhoršovalo a začalo mi to vadit čím dál víc. Špatně jsem viděla na děti, když si hrály o pár metrů dál ode mě a já stála u sporáku.
Na ulici jsem víckrát nepozdravila známé staré lidi nebo další, které bych pozdravit chtěla nebo měla. Místo obličejů na přibližujících se lidech jsem viděla jen nějaké světlé placky :-)) A teprve když byli ti lidi kousíček ode mne a pozdravili, tak jsem je poznala a bylo mi trapně, že jsem je nepozdravila první.

Už léta se živím účetnictvím, takže se dost často stýkám s lidma z berňáků. Jak se mi oči zhoršovaly, tak mě začali jako první zdravit i kontroloři z finančáku a to rozhodlo :-) S těma lidma potřebuju být zadobře, když chodí k mým klientům na kontroly... a nechci je dráždit tím, že je na ulici ani nepozdravím. V té samé době se podařilo koupit první auto - byť postarší - a potřebovala jsem dost nutně jezdit. Tak jsem konečně začala nosit čočky nebo brýle každý den.
 Monika, 3 synové 
  • 

Re: Zrakové vady 

(19.6.2007 22:28:13)
Jak vidím, najdou se i další jedinci, potácející se po světě bez brýlí, nezdravící sousedy, protože je prostě nevidí. Teď nevím, jestli mám, nebo nemám být ráda, že jsem takový exot. Kdysi jsem měla brýle. Prý jsem v nich vypadala intelektuálně. Obávám se, že dotyčný, by ty brýle potřeboval taky. Potom jsem si na brýle odložila anatomický atlas a nepřežily. Od té doby toho moc nevidím. Nebo vidím jenom to, co chci? Ale nebojte se, zákaz vjezdu od zákazu zastavení ještě rozeznám.
 babi_ 


Re: Re: Zrakové vady 

(20.6.2007 8:38:19)
Špatně vidíš a řídíš bez brýlí?!? není to nebezpečné?
 Monika, 3 synové 
  • 

Re: Re: Re: Zrakové vady 

(20.6.2007 10:10:35)
Tak úplný slepýš zase nejsem, lidi rozeznám, auta a značky taky, dokonce i ježka na silnici vidím. Spíš už nerozeznám detaily, takže nevidím, kdo mě stopuje, nebo kdo řídí to protijedoucí auto. Fakt jsem zjistila, že brýle mi zkraslují vnímání vzdálenosti a odhad rychlosti(těch druhých), což už nebezpečné je. Takže je lepší nezastavit sousedce, protože ji prostě nepoznám, než neodhadnout jak rychle se blíží to auto ke křižovatce. Jediný problém je, že to schytám, když někoho nepozdravím, nebo nenaložím.
 Evča, kluci 90+96 


Re: Re: Zrakové vady - Moniko se 3 syny 

(20.6.2007 10:01:36)
Píšeš: "Jak vidím, najdou se i další jedinci, potácející se po světě bez brýlí, nezdravící sousedy, protože je prostě nevidí."

Ano, najdou se takoví jedinci :-))) Zažila jsem takové období, ale u mě to nebylo úmyslně. V té době jsem na čočky neměla peníze. V brýlích jsem vypadala jak dement (nepřeháním, viz též můj příspěvek "Můj zážitek s brýlemi" o kousek výš http://www.rodina.cz/scripts/diskuse/prisp.asp?id=7131834
A když jsem si vzala nějaké brýle, které mi velmi neslušely, tak mi je malí synové často opatlali nebo shodili, takže jsem stejně nic neviděla :-)) Upřímně obdivuju obrýlené maminky, které zvládají péče o dítě a přitom uchrání i ty brejle... mně se to nedařilo :-))

Pak ale kluci trošku odrostli a začala jsem vydělávat trošku víc, takže zbylo na čočky i na jedny celkem slušné brýle. Od té doby už nechodím po ulicích jako slepejš :-))
 Monika, 3 synové 
  • 

Re: Re: Re: Zrakové vady - Moniko se 3 syny 

(20.6.2007 10:17:05)
Evčo, moje řeč, s brýlemi jsou neustále nějaké problémy. Teď na ně stejně nějak pořád nezbývá, ale asi jsem si prostě zvykla, že nevidím jako rys ostrovid. Upřímně, někdy chodím po světě a prostě ponořena do svých myšlenek, nevnímám. Takže nezdravím, protože nevidím, nebo nevnímám. Jenže řekněte někomu, že jste ho nevnímal. Je poměrně málo lidí, kteří to pochopí, protože taky nevidí, neslyší, jdou...Takže navíc ještě řeším, jestli je to opravdu těmi brýlemi, nebo něčím úplně jiným.
 16.5Salám&Lajka14 


Re: Zrakové vady 

(20.6.2007 9:04:57)
Evčo,
není to tak dávno, co jsem četla článek o hluchoněmém lesbickém páru, který si záměrně vybral pro umělé oplodnění hluchoněmého muže, aby jejich dítě mělo stejný handicap jako ony. Dostalo se to v USA myslím až před soud. Na jednu stranu to zní nepochopitelně, je to odsouzeníhodný, možná... ale řekla bych, že tomu právě díky svému rozhodnutí ohledně zraku trochu rozumím. Pro mne je opravdu nezvyk "vidět". Je mi to nepříjemný. Jsem zvyklá na to, co vidím - od cca metru ode mne mám svět zakrytej igelitovou plachtou, která je čím dál tím silnější a "neprostupnější". A umím se v tom pohybovat. Mám to naučený, je to bezpečný, je to svět, který znám. Když si nasadím brýle, jsem na návštěvě někde, kde se tak jistě pohybovat neumím a oddychnu si, když je sundám a vrátím se "domů".
Asi je to divný... uznávám. :o)

Mili,
ne, Simona nejsem. :o)

Mateřídouško,
v posledních letech používám jméno Peter M. Jolin... a asi si ho už nechám. :o)
 8.5Yettynkaa12 


Re: Re: Zrakové vady 

(20.6.2007 9:09:32)
škoda, já myslela, že jsi Monyová, zrovna včera jsem ji četla - Otcomilky - a fakt ji žeru. I ta přezdívka je tomu jménu podobná
 8.5Yettynkaa12 


Re: Re: Re: Zrakové vady 

(20.6.2007 9:10:42)
jo a kolik máš dioptrií? Já kolem 1 a půl, ale mívala jsem před operací - implantace čoček přes 10, takže mlhu důvěrně znám.
 16.5Salám&Lajka14 


Re: Re: Re: Re: Zrakové vady 

(20.6.2007 10:11:22)
Na jednom oku mám 4,5 dioptrie, astigmatismus a ještě jednu věc, kterou si nepamatuju. Na druhém jsem neměla nic, postupem času se tam "přemístilo" pár dioptrií, asi jak bylo moc zatěžovaný a "pracovalo" místo toho nemocnýho (v dětství jsem třeba schválně přes to blbě vidící oko nosila "patku", abych s ním jako nekoukala), mám tam snad 2 nebo 2,5.
Když zavřu to "horší" oko, tak vidím vcelku jako normální lehce krátkozrakej člověk. Když to "lepší", tak mlhu. :o) Když koukám na obě, tak se to víceméně vyrovnává a vidím do cca 1 - 2 metrů jako normální krátkozrakej člověk a pak dál mlhu. :o)
 PajaMM 


Re: Re: Re: Zrakové vady 

(20.6.2007 10:34:09)
Milko,

ahoj, psala jsem ti mail, mela jsem na mysli stejnou autorku. Ted tu mam od ni Kudlanku a doma jeste jednu knizku...Cetla jsem jeji snad vsechny, je fakt vyborna. Ale Monty to neni :-) Nasla jsem si Monty na netu a Monyovou znam - navic ta ma tri deti :-) Monty synacka, co si tak pamatuju, ze? A jeste vicero veci z rodinneho zivota mi u pani Monyove nesedelo :-)))
 fisperanda 


Re: Re: Re: Re: Zrakové vady 

(20.6.2007 11:53:19)
Je to zvláštní, ale včera mě zničeho nic napadlo, jestli Monty není Monyová. I ten styl psaní se tomu tak blíží. Ale vidím, že sem se sekla.. :o)
 JáKáťa 
  • 

Něco o Monty 

(21.6.2007 1:56:59)
Peter M. Jolin se narodil před dvaatřiceti lety a jeho pravé jméno zní Jana Vašínová. Můžete ji však znát také pod jinými pseudonymy jako Jana Divišová (po babičce) či Karel Wagner. Tato spisovatelka má na svůj poměrně nízký věk za sebou již přes sedmdesát titulů, které vyšly pod více jak deseti pseudonymy. Napsala mimo jiné úspěšnou humoristickou sérii Murphyho zákony (jako Karel Wagner). Také stojí za řadou knižních podob televizních seriálů (Pojišťovna štěstí, Ordinace v růžové zahradě a jiné).

Největší literární úspěch však Jana Vašínová zaznamenala v roce 2005, když jako Peter M. Jolin vydala v nakladatelství CZ Books parodii na nejpopulárnější knihu historie, a to Harryho Pottera. Nazvala ji Harry Trottel a Kámen MUDr. Tse (podle prvního dílu Harry Potter a kámen mudrců).

Náklad této knihy se vyšplhal až k padesáti tisícům výtisků (normální náklad je asi pět tisíc). Nakladatelství původně s dalším dílem nepočítalo, ovšem komerční zisk knihy ho přesvědčil a Peter M. Jolin se musel opět činit. Výsledkem byl druhý díl Harry Trottel a ta jemná tenata. Úspěch se dostavil okamžitě a nyní je již Harry Trottelů prodáno na statisíce výtisků. Pronikl dokonce i do USA. To se však autor/ka stále skrývala za svůj pseudonym. Někteří čtenáři nevěděli, zda jde o Čecha, či zahraničního autora (přitom se stačilo podívat do tiráže a zjistit, že chybí překladatel).

harry_trottel_2Svou pravou totožnost se Jana Vašínová rozhodla zveřejnit až u příležitosti křtu třetího dílu s názvem Harry Trottel a my děti ze stanice Waiserchrocht. Toto pokračování se však od prvních dvou dílů liší tím, že se nezaměřuje na konkrétní (tedy třetí) díl Harryho Pottera. Jde o jakousi travestii, kdy autorka do světa Harryho Trottela přenesla parodie i na další knihy (například My děti ze stanice Zoo). "Autorka ukázala, že je mnohem více tvůrčí, než se zdálo," řekl zástupce nakladatelství CZ Books na tiskové konferenci, která proběhla v knihkupectví Luxor na Václavském náměstí a jejíž hlavní atrakcí bylo právě vůbec první představení Petera M. Jolina jako Jany Vašínové. Také se tam kvůli tomu sjeli sběratelé literárních podpisů z celé Prahy.
 Mateřídouška1 


Re: Re: Zrakové vady 

(24.6.2007 16:48:48)
Monty, díky...:)
 Irena, 2 deti 
  • 

Historie 

(17.6.2007 23:31:14)
Texty Monty jsou vtipne, temata neprilis pestra. To asi kazdy snadno nahledne. V tech textech je ale neco podivneho. Nemate ten pocit? Ja ho mela, tak jse se poohledla po starsich prispevcich. Doporucuji.
Jsem strasne rada, ze Monty na zdejsi server pise. Je to vtipny a ma to naboj. Je fakt dobra a vnasi sem dalsi rozmer. Jenom nektery diskuze asi neni uplne od veci pojimat beznym zpusobem.

 Irena, 2 deti 
  • 

Historie 

(17.6.2007 23:31:35)
Texty Monty jsou vtipne, temata neprilis pestra. To asi kazdy snadno nahledne. V tech textech je ale neco podivneho. Nemate ten pocit? Ja ho mela, tak jse se poohledla po starsich prispevcich. Doporucuji.
Jsem strasne rada, ze Monty na zdejsi server pise. Je to vtipny a ma to naboj. Je fakt dobra a vnasi sem dalsi rozmer. Jenom nektery diskuze asi neni uplne od veci pojimat beznym zpusobem.

 irena (Míša5/00+Maruš3/03) 


ahoj Zvíře z lesa ;-)) 

(18.6.2007 14:22:42)
Syrové maso nejím, ale jinak sem taky z lesa;) a to doslova.
teda původně pražák, ale 8 let 20metrů pod lesem vážně bydlím a žiju i s dětma... do lesa chodím, jak jen to jde.
takže Monty, díky za opravdu pěknej článek ;))
neoblékám se provokativně, ale pár podobných věcí už se mi taky stalo a stává stále.... ;)
jo, něco málo se dá změnit, ale na spoustu věcí si holt člověk musí zvyknout a obrnit se ;-)))
Lesu zdar!!!!!!
(a lovu zvířat zmar ;))
pá, ester
 Monika, 3 synové 
  • 

Re: ahoj Zvíře z lesa ;-)) 

(18.6.2007 15:26:07)
Jé, tak to ti trochu závidím. Já jsem hrozný exot, ale do toho lesa se nějak nemůžeme propracovat, myslím s bydlením. Zatím bydlíme v typické zemědělské vesnici a jsme hrozně podezřelí. Nepěstujeme rajčata, ani brambory a místo abych zodpovědně hubila mandelinku, sledovala jsem ji po zahradě. Načapala mně sousedka a vzbudila jsem hrozné pohoršení, možná větší, než kdybych běhala po praze bosa. Doufám, že mandelinku nenapadne běhat k sousedům a sousedka mi časem odpustí.
 Radka 
  • 

Každej boss courá bos 

(18.6.2007 16:12:10)
Monty, zcela Tě chápu. Mně bude příští rok šedesát a bosa jsem šla naposled minulý měsíc na služebce v Lyonu. Z centra do hotelu to bylo daleko a boty tlačily. Bosa jsem samozřejmě vešla i do hotelu, přece si nebudu obouvat na špinavý nohy boty. Vestibul byl plný hostů, ale musím bohužel konstatovat, že mi vůbec nevěnovali pozornost. Jo, kdyby mi tak bylo dvaatřicet, to by bylo jiná...
Včera jsem šla do lesa, sama, našla jsem tři hřiby a několik křemenáčů, nezbývalo než sundat tričko a jít domů v podprsence. Žádná exkluzivka to nebyla - na chalupu člověk bere věci, které chce "donosit". Šla jsem přes celou dědinu. A zase to samý, nikdo si nevšímal, jak vypadám, ale zajímali se o to,co to nesu v tom tričku. A jenom jediná sousedka se mě zeptala, jestli se nebojím jít do lesa sama. Tak jsem jí po vzoru starého vtipu řekla, že v mém věku se už nekřičí "pomoc", ale "hurá". Byla ještě mladá a tak to pochopila a vrhla na mě soucitný pohled. Aspoň že to.
 Maja 
  • 

Společenské konvence ... 

(18.6.2007 18:12:12)
Fandím všem, co zůstávaj sví a nepodlehnou konvencím. I když já vpodstatě jsem člověk, co se nikterak proti proudu zvyklostí nedere.

Ale ráda pozoruju situace, kdy se stáváte exotem ... ale přitom nejste určitě Mauglím ... :-))

Třeba něco mě zaujme ve značkové prodejně Diesel a Replay, jdu se tam podívat, prohlížím si nové Denim kolekce ... za ruku držím dítě, na sobě máme "hadry z CundA nebo HandM" a hned jsme centrem očividné přezíravosti nudících se slečen prodavaček ...

Nebo cestou z dětského pískoviště s plnou polní se stavíte poptat ve "své" bance na nějaký finanční produkt ... apod. ... :=))) Arwen 


PF - Pěkný fejeton:)... 

(18.6.2007 19:32:42)
Líbí se mi.
Monty píše dobře a téma mě dost pobavilo. Zas tak radikální nejsem, i když se asi liším dost, ale Monty tleskám, byť to psala trochu s nadsázkou. Také mě baví pozorovat kontrast mezi typicky uhlazeným a individualistickým světem. A občas je nějaký ten šoking hodně fajn:)
Monty, čtu tu o nějaké tvé knížce? Co je zač?:)
 8.5Yettynkaa12 


Pro Simonu Monty 

(20.6.2007 7:27:08)
Monty, jsi Simona? Pokud ano, tak jsi moje 2. nejoblíbenější spisovatelka. Pro ty co je to netrkne, píšu jenom to křestní jméno. Včera jsem shodou náhod zrovna četla Tvou knihu a děsně se u ní bavila.
 Lenka 
  • 

Re: Pro Simonu Monty 

(20.6.2007 17:09:23)
Ahojík, můžeš prosím napsat i příjmení? Taky bych si od Monty ráda něco přečetla. Díky
 Irena, 2 deti 
  • 

Re: Pro Simonu Monty 

(20.6.2007 23:13:46)
Manty je de facto spisovatelka Jana Vašinová " Jana Vašinová alias Peter M. Jolin alias Sissy Simons má na kontě už 80 knih. .... M. je zkratka pro školní přezdívku Monty", viz http://www.google.cz/search?hl=cs&q=Jana+Va%C5%A1inov%C3%A1+Monty&lr=. Je skutecne plodna, ovsem jeji zname tituly jsou bud detske "Harry Trottel a kámen Mudr. Tse " nebo ponekud komercni "Ordinace v ruzove zahrade", e.t.c.
 Olina 
  • 

Bohužel 

(21.6.2007 21:49:19)
Doufala jsem, že taková pitomost jako Harry Trottel byla stvořena v zahraničí:

Prohnal jsem svou sestřenkou
zánovní nůž se střenkou.
Ostrý jako břitva.
Teď ji čeká pitva.(Zkopírovaná ukázka z H.T. a posel Tálibánu z jednoho i-knihkupectví. Potom, co jsem si tady přečetla jsem zatoužila se připovzdělat.)

To je opravdu pro děti? Pro dospělé nebo puberťáky bych to ještě akceptovala.
Už se těším jak budu v práci vyprávět, jaký týpek píše scénáře k jejich milovaným seriálům. Škoda, že mám dovolenou!
 Lída,3 kluci a holka 


Re: Bohužel 

(21.6.2007 21:53:25)
Olino, H. Tr. fakt není zamýšlen pro děti, zato puberťáci si ho úžasně užívají :-))))
 Olina 
  • 

Re: Re: Bohužel 

(21.6.2007 22:19:06)
No tak dobře. Zaplaťpánbůh že čtou aspoň něco.
 Lavanda 


Re: Bohužel 

(22.6.2007 6:58:19)
Monty nepíše scénáře, píše knižní podoby seriálů. To je rozdíl. A Harry Trottel je podle mého názoru povedený, ale určitě není pro děti.
 Ina 
  • 

V pohodě 

(22.6.2007 11:46:05)
Je to úplně v pohodě.
Žádnej mindrák v tom nevidím.
Naopak,já bych bosa nikdy nechodila,po Praze ani jinde,leda tak na pláži,k bazénu ze šaten apod.,ale ráda si přečtu o lidech,kteří jsou tzv.roztomilí blázni a takto chodí.
Moje nohy to nejsou(navíc by mě asi nejvíc vadilo,že budu mít nohy jako kámen,špinavé a tak)
Mám ráda určitou spontánnost a otevřenost,protože člověku se někdy na lidech líbí něco,co sám nikdy dělat nebude.
Proto na to zírá tak,že to někdo dělá jinak.
Líbí se mi protiproudaři už proto,že se můžu jako divák dívat na něco,co bych sama nedělala,ani nechtěla,ale je to prostě jiné,proto zajímavé,možná zpestření.
 Olina 
  • 

Jo, promiň 

(22.6.2007 13:27:59)
Jo, promiň, já jsem se spletla. To je jedno, ony to stejně nepochopí, teď teprve dočítají Marianne z prosince, takže tohle by pro ně bylo už moc informací. Ale dík za upozornění.
 Toranoko 
  • 

Huraa 

(28.6.2007 8:06:02)
dalsi kdo chodi bosy, ji rukama, neuklizi dve hodiny denne, nesminkuje, oblika se tak jak mu sedne - jen s tim rozdilem, ze ja uz si teda trapne nepripadam - proc taky? Kazdemu, co jeho jest :-)
 Marek 
  • 

Re: Bosá kamoška 

(10.8.2007 12:03:57)
Ahoj, zdravím Tě jako bosý souputník, nechtěla bys to někdy zkusit se mnou? Jsem stejně starý a zcela Tvému článku rozumím, tak co se vychovávat jako přátelé? Nechala by ses vytáhnout ven do přírody? Tam je bosky ještě líp. Marek

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde

Všechna témata


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.