| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Jak Andulka vykoukla na svět po císařsku

 Celkem 67 názorů.
 Dita, 3 synové 
  • 

paráda 

(12.12.2005 11:12:07)
milá Pet, tak to tady čtu, a úplně jsem se ocitla zpátky na sále před rokem a půl.Všechny tři děti jsem rodila cís.řezem. Kdybych mohla mít čtvrté, šla bych do toho zas. Nevím, jestli Ti to je líto, nebo seš ráda, ale můj první porod byl moc bolestivý, životu nebezpečny pro synka a 27 hodin trvající, takže jsem velmi ráda, že jsem mohla obě další děti rodit tímto způsobem. Poslední už s epidurálem, takže zcela při vědomí a malinkého jsem viděla hned, jak ho vytáhli. Drobka mojeho, až mi slzy hrkly do očí, když jsi psala, jak se malinká přisála, taky to tak udělal.
Díky, žes mi to připomněla, hned jak se dnes vzbudí, musím ho celého popusinkovat, ještě se nechá. Nejstarší už na to má své děvče a prostřední se zeptá: Coprosimtěblbneš?
Pěkné Vánoce všem! Dita
 Radka ( 2 kluci) 
  • 

Re: paráda 

(12.12.2005 14:37:16)
Milá Dito, píšeš, že máš 3 kluky. Odbočuji trochu od krásného původního článku, ale musím se zeptat. Mám nádherné 2 syny a za čas bych chtěla ještě třetí miminko, ale řeči o tom, že se nám to opět " nepovede" a budeme mít třetího kluka mě doslova někdy sráží na kolena. Mě by vůbec třetí kluk nevadil a manželovi taky ne, máme je moc rádi a náš společný život se s příchodem našich rarášků naplnil radostí. Bojuješ někdy v tomto ohledu s předsudky lidí? Jak to řešíš? Já se to snažím házet za hlavu, ale člověka zamrzí, když dokonce před syny lidé vypouštějí věty typu : " Oni se budou jenom rvát apod.". Měj se hezky a díky za odpověď Radka
 Simča, dcery *1988 a 1997 


Do třetice všeho dobrýho..... 

(12.12.2005 14:52:55)
Ahoj, tak u nás je to opačně - já bych ještě moc ráda třetího mimísde, ale lidi okolo mně (např. tchýně) mi vykládají: "Co když to zase nevyjde a bude to zase jenom holka". Proboha jaká "jemon holka". Mám dvě krásný, chytrý a zdravý holčičky. Pokud by třetí dítě bylo a bylo opět děvše, budeme šťastní, že nemusíme kupovat žádné oblečení :o)))) A když to bude kluk, budeme šťastní, že máme chlapečka. V obou případech - pokud se vůbec rozhodneme to třetí dítě mít - budeme šťastni, když se to povede a děťátko bude zdravé....
Simča
 Jana (Káťa 2 roky a Mates 3 měsíce) 
  • 

Re: Re: paráda 

(12.12.2005 15:09:11)
Ono si nevybereš - už začínám být alergická na větu "páreček - tak se vám to povedlo". Když se narodila Káta, tak jsem zase slyšela ze všech stran "nevadí, alespoň budete mít chůvičku" a podobná "moudra"
 Petra, Dominik (3/04) 
  • 

Re: Re: Re: paráda 

(12.12.2005 22:09:54)
Souhlasim s tím, že si člověk nevybere. My máme zatim jenom kluka a skoro každej kdo nás zná a potká, tak říká: "Ten už je velikej, a kdy bude holčička?" A co kdybych už žádný dítě nechtěla, nebo chtěla zase kluka aby měl bráchu :-) (i když musim přiznat, že bych chtěla ještě holčičku)
 Jiřule a 3 skřítkové 


Re: Re: paráda 

(12.12.2005 19:15:43)
ahojky tak nejedřív gratuluji Pat k Andulce:-)je dobře,že jste obě zdravé a v pořádku:-)
A holky vy co chcete tři děti kašlete na okolí.My sice máme kluka a holku takže je jedno kdo k nám zavítá do třertice,ale stejně jsme poslouchali jak mám jít na potrat a dětoi jsou jen starost atd.Fakt na to kašlete a řidte se svými pocity.Je fuk jeslti budou tři holky nebo kluci,hlavně že jsou děti zdravé.A my všechny to víme:-))
 Petra, Karolka 8, Adélka 6 a bříško 21.tt 
  • 

Re: Re: paráda 

(12.12.2005 19:33:43)
Musím se připojit k tomu, že názory okolí na 3.dítě jsou občas "podivuhodné"...když jsme s manželem oznámili, že budeme mít 3.miminko, tak téměř všichni kolem nás (a zejména příbuzní) si ťukali na čelo a div že nám nenadávali...napřed mě to velmi mrzelo, ale už jsem to "skousla" a na miminko se velmi těšíme - je to třetí holčička (i v tom jsme asi zklamali :-)), ale nejdůležitější je stejně zdraví.
 Eva K, 25tt 
  • 

Re: paráda 

(13.12.2005 14:04:23)
Taky jsem se setkala s tím, že u toho prvního je to vlastně jedno (nenechali jsme si to zjišťovat), nebo např. že dvě holky jsou v pohodě, ale dva kluci to je blbý.. Že uvažujeme o třech jsem ani neříkala:-). Jít na potrat, protože dítě "neodpovídá" pohlavím mi připadá příšerné. Kamarádka se asi příští rok pokusí o kluka - pátý pokus:-)). Tatínek se potřebuje v někom realizovat. To má asi s rčení "zasadil strom, splodil syna". Holky má ale krásný:-).
Myslím, že je to úplně jedno, hlavně že je rodina šťastná. Eva
 Dita a 3 synové 
  • 

pro Radku 

(15.12.2005 12:17:01)
Milá Radko, omlouvám se, za tak pozdní odpověď, ale můj maličký mi nedovolí denně hovět si u webu,ač bych ráda. Ptáš se, zda jsme bojovali s předsudky. Je mi už hodně přes třicet, děti máme od sebe co osm let. Nebudu Ti tady psát, co všechno jsme si vyslechli s manželem od těch nejbližších, od kterých jsme čekali podporu nebo přinejmenším sdílenou radost. Já jsem to totiž raději zapomněla. Nač si kazit jedno z nejhezčích období života.
A to je právě ono. Je to Váš život, Vaše rozhodnutí a Vaše odpovědnost za všechno, co uděláte. Tj. i kolik máte dětí a kdy. Proto si od nikoho s mužem nenechte do ničeho mluvit! PS. Šla bych do toho klidně i počtvrté, ale zdraví a věk mi to nedovolí, tak jsme si zažádali o pěstounskou péči. Pěkný den Dita
 Radka (2 kluci) 
  • 

Pro Ditu 

(2.1.2006 13:55:41)
Milá Dito, moc děkuji za povzbuzující slova. Přeju Ti hodně zdraví a štěstí do nového roku pro celou Tvoji rodinu. Radka
 jana 
  • 

Re: paráda 

(18.12.2005 16:11:24)
Ahoj Dito a ostatní maminky,i já jsem rodila 3 krát císařským řezem /první dvě děti kluk a holka byli konec pánevní/ten třetí uzlíček byl otočen normalě a le lékařka usoudila že i tentokrát mě čeká císař.řez.Také u mě úplně ožili vzpomínky a kdybych mohla chtěla by ještě 4 dítě ,ale už mám sterilizaci.Můj poslední chlapeček má 4 roky.Ten první 15 let a holčička 12 let-milujeme děti ,škoda že nás nemůže být více .Ale na císař.nedám dopustit,přesně jak popisuje maminka ANDULKY.Nejkrásnější pocit i na bolest zapomenete jakmile vám donesou poprobuzení ten malinký uzlíček štěstí.Mějte se krásně a štastné a veselé vánoce -Jana
 Marci, 5 synů 
  • 

4 císařské řezy 

(13.6.2006 22:33:58)
Moje kamarádka má 4 císařské řezy.Poslední těhotenství bylo bez problémů, neležela v nemocnici.Holčička se narodila ve 38.týdnu(dokončeném).Když budete mít zájem, dám Vám na ní kontakt.Rodila v Praze U Apolináře.
 droping 


Hezky den 

(12.12.2005 11:53:14)
Ahoj Pet.
Uplne mi vyhrkly slzy, vzpomnela jsem si na nas pred 12 tydny, bylo to uplne stejne, akorat mne nic nevyvolavali, ja mela cisare planovanyho kvuli KP a velkemu plodu. Ale jinak to bylo totez, az na to papani, muj milacek se prisat ne a ne.
Preju vam obema hodne stesticka.
 LUcie, 2 děti 
  • 

císař není tak hrozný... 

(12.12.2005 14:32:16)
...ale záleží na lidech kolem. Můj první porod probíhal ve velké krajské porodnici pro nepostupující porod a nejhorší (po tom všem špatném) bylo, že jsem mimčo viděla až po 12 hodinách. Musela jsem ležet na pooperačním, kde jsem bulila jak husa, že chci svoje dítě. A pak mi dítě vozili jen na kojení:-(
Teď jsem rodila v menší porodnici. Zpočátku jsme doufali, že to půjde normálně. Ale pro špatné ozvy mimča jsem šla opět na císaře. DOhodla jsem se s anesteziologem, že epidurál nechci (poprvé na mě nefungoval) a tak jsem usnula . Po operaci,když mě vezli ze sálu, zastavili na chodbě u manžela, abychom si popovídali a odvezli mě na normální pokoj. Malou mi ukázali hned, jak jsem si řekla, že chcia vozili ji podle její chuti. A další den šla ke mě na rooming
Nemá cenu řešit to, že to mohlo být přirozenější. Děkuju za zdravé děti.
Zdravím
LU
 tucnacek 


Re: císař není tak hrozný... 

(18.12.2005 16:58:54)
Taky jsem měla cisaře,bylo to v pohodě.Sestřenice byla taky a u stejného doktora a říkala že měla bolesti a tak.Tak nevím ,mě to vůbec neskoušely vyvolávat.Měla jsem břicho jak balón prý mimčo nesestoupilo,tak doktor řekl uděláme císaře a bylo to. Teď bych chtěla druhé ,ale nevím jaká je šance že to bude císař?Dcera nebyla zas tak velká měla 48cm a 3500g.Tak uvidíme.
 Dita a Šimonek 
  • 

Tak jsi mě Peťulko pěkně rozbrečela :-) 

(12.12.2005 14:40:47)
Péťo, to mi nedělej, víš, jakej mám fofr a teď, abych sušila tváře! :-) Já vím, jak jste se s manželem načekali, natrápili od začátku do konce, ale ... STÁLO TO ZA TO, viď? Jste krásná rodinka a Andulka Vám to vynahradí!!
 Signoret 


Řeči okolí 

(12.12.2005 16:29:14)
Nejdříve bych chtěla Pet a její holčičce popřát hodně zdravíčka a spokojenou rodinu. Také jsem se při čtení článku vrátila ve vzpomínkách o několik let zpátky a bylo to příjemné...:-)

Ráda bych se ale vrátila k dotazu Radky a Simči ohledně dalších přírůstků. I když vás zabolí chytré řeči okolí, nenechte se odradit!!! Máte-li zdraví a chuť, určitě se vám další potomek zadaří. Neznám větší radost a štěstí, je-li nový človíček očekáván a vítán tak, jak to cítíte vy. Každý má holt svůj náhled na život a pro někoho je to "zase jen holka" nebo "zase další kluk". Je to váš život, nenechte si tu šanci ujít a poznámky okolí hoďte za hlavu. Moc vám držím palce a mějte se všichni krásně..:-)
 pet & nany 9/05 & maxik 9/07 


dekuji :-) 

(12.12.2005 18:41:04)
Dekuji vsem za nazory a pekna slova, jsem rada, ze jste si mohly zavzpominat :-).
Take vsem preji krasne a pohodove Vanoce
 Hanka,3 deti 


Tak do tretice... 

(12.12.2005 20:12:53)
Ahoj Pet, moc pekne jsi to napsala. Ja v zari 2004 porodila holcicku. Take si me nechali v nemocnici kvuli spatnemu monitoru, hned mi vyvolavali porod, ale proste to neslo a nakonec jsem take po cisari.
A kdo chce treti, mohu jenom doporusit. My meli dva kluky, reci jsem slysela vic nez dost, ale naucila jsem se je neposlouchat. A kdyz jsem cekala potreti, uz kvuli tem recim jsme chteli dalsiho chlapce. No, mame holcicku a mame ji moc radi.
 ivate 


císař 

(12.12.2005 21:03:33)
Taky jsem rodila císařem, na porod jako takový si stěžovat nemůžu, tedy jestli lze vůbec mluvit o porodě. Syna jsem však viděla až 3. den, v ruce ho držela snad až 7. den. Bylo to náročný, ale přes všechna pravidla o kojení jsme kojili skoro do 2,5 roku a mohli i dál.
 Mirka ( Marek a Markéta ) 


Re: císař 

(13.12.2005 14:36:04)
Mám na císaře obě děti. Poprvé jsem kluka viděla už na sále (měla jsem spinál), pak byl na novorozeneckým a já na pooperačním. S holkou to bylo lepší. Měla jsem sice celkovou anestezii, ale když jsem se probrala z narkozy, bylo nám umožněno být všichni tři (manžel já a mimi) pohromadě. Moc ráda na tento pobyt v porodnici vzpomínám...bylo to supr...:-)
 ivate 


císař 

(12.12.2005 21:03:58)
Taky jsem rodila císařem, na porod jako takový si stěžovat nemůžu, tedy jestli lze vůbec mluvit o porodě. Syna jsem však viděla až 3. den, v ruce ho držela snad až 7. den. Bylo to náročný, ale přes všechna pravidla o kojení jsme kojili skoro do 2,5 roku a mohli i dál.
 ivate 


císař 

(12.12.2005 21:04:01)
Taky jsem rodila císařem, na porod jako takový si stěžovat nemůžu, tedy jestli lze vůbec mluvit o porodě. Syna jsem však viděla až 3. den, v ruce ho držela snad až 7. den. Bylo to náročný, ale přes všechna pravidla o kojení jsme kojili skoro do 2,5 roku a mohli i dál.
 Mulderka+E.T.06/05 
  • 

Ahoj 

(12.12.2005 23:14:09)
Zdravím, něco podobného se v červnu t.r.stalo mně.Akorát že mě urychleně řezali po třech hodinách vyvolávaného porodu, monitor se nám "pohnusil" během pár minut.Mám taky holčičku Aličku.Doufám, že jste -a budete- obě v pořádku.Držím pěsti -kolik pěstí, tolik štěstí!!!
 návštěva, 2 děti, 4 a 2 roky 
  • 

stereotypy 

(12.12.2005 23:31:15)
Taky jsem si vyslechla řeči o párečku a trochu se zlobila, ale momentálně se mi stereotypy hodí. Hledám totiž práci a bylo mi řečeno, že jsem perspektivní, protože už mám dvě děti, takže mě berou. Že pomýšlím na třetí jsem neprozradila :-)
 Lenka 2děti 
  • 

Dosud mne to mrzí 

(13.12.2005 1:34:48)
Já při prvním těhotenství přenášela a porod mi vyvolávali.Trvalo ale 5dní,než se to rozběhlo, zato bolesti byly po 3minutách a většinou jsem musela ležet na monitoru, byla mi zima a strašně zle.Trvalo to celý den, pak celou noc a bohužel vše se ukončilo v 12.30h pro zhoršující se stav miminka akutním císařským řezem v plné narkoze. Já se celé těhotenství těšila až uvidím své prvorozené miminko a než jsem se vzbudila,tak díky manželovi a kameře dceru viděli všichni známí a příbuzní dříve než já...strašně mne to mrzí. Já se probrala až v 18h večer a sestra ještě na mne ať furt nespím, že jsem jak Šípková Růženka,ale já byla děsně utahaná.Po 30minutách mi dcerku přinesli prvně na kojení a já ji mohla na tu chvilku krátce vidět.Moc mne mrzí,že po tak náročném porodu, jsem přišla o ten nejkrásnější moment, vidět co nejdříve své miminko. Strašně mně to mrzí.Cítím se o to doživotně ochuzena. Při druhém miminku už se naštěstí zadařilo, tak jak jsem si to představovala, ale od dalšího císaře mne "zachránily"kleště :-(((.
 Petra, Dominik (3/04) 
  • 

Re: Dosud mne to mrzí 

(13.12.2005 13:27:14)
Ahoj Lenko, mam velkou dost osobní prosbičku: taky mi hrozily kleště, nakonec to jen taktak vyšlo bez, ale prý příště (pokud budu mít zase takové velké miminko, i když jiný maji i větší, malej měl 51cm a 3970g)se jim s ohledem na moje porodní cesty asi nevyhnu. Mohla bys mi napsat jak to probíhá a jaké to je? Mam z toho hrozný strach. Klidně na mail Petulka19@seznam.cz jestli se ti nechce sem. Když nenapíšeš, zlobit se samozřejmě nebudu, ale jsi zatím jediná o kom vím, že si tím prošel. Díky
 Eva K 
  • 

Re: Dosud mne to mrzí 

(14.12.2005 11:08:26)
Kamarádka měla porod s kleštěmi, po hodinovém porodu se miminko zastavilo i přes oxytocín. Ve zprávě měla slabé kontrakce.
Museli ji nastřihout a vzít malého kleštěmi. Pro ni to mimo ten nástřih nic neznamenalo, ale u kluka jsme první dva měsíce pozorovali ošklivé sny a kryl si rukama hlavičku. Možná to byly vzpomínky na kleště.. Ale nevím, láska udělala svoje, teď už ty sny nemívá. Možná bych se zkusila poptat na poporodní traumata a jak na ně.
Nevěš hlavu, třeba se lékařské předpovědi nevyplní (možná zkus jiného lékaře, či návštěvu k porodní asistentce, nevím o co jde, ale když nepomůže lékař, může pomoci něco jiného:-)). A kdyby to nevyšlo, jsou horší věci a když se budeš snažit pomoci svému miminku se s tím vyrovnat a když to nebudeš brát jako své selhání (což je VELMI důležité), společně to jistě zvládnete. Eva
 Petra, Dominik (3/04) 
  • 

Re: Re: Dosud mne to mrzí 

(14.12.2005 14:33:42)
Jde o to, že mám úzké porodní cesty a když je mimčo větší, tak na zatlačení se poposune dopředu a pak se hned vrátí zpátky. To prcek dělal několik hodin, pořád mu měřili tep a říkali jak je moc šikovnej a statečnej a srdce má jako zvon, že je skvělej jak to vydrží.
Dostala jsem čtyři provokačky (nevim co to bylo, jestli Oxytocín nebo ne) a to byla poslední možnost jak prcka dostat ven normálně. Sestřička si mi i lehala na břicho aby ho vytlačila. Nakonec se to povedlo a byla to síla. Zatim druhé miminko mít nebudu (z finančních a bytových důvodů), ale bojim se, aby zase nebyly problémy. Musim se asi snažit mít menší mimčo, nevim ale jak se to bude dát ovlivnit, jestli míň jídlem....?
 Tara 
  • 

Re: Re: Re: Dosud mne to mrzí 

(14.12.2005 14:50:39)
Jestli chces mit male a pritom zdrave miminko, musis ho pocit s chlapem, ktery byl jako miminko take maly :-(

Z meho laickeho pohledu se mi zda, ze pri uzkych porodnich cestach je cisar pro oba snesitelnejsi nez kleste, ale nevim, neprodelala jsem ani jedno. Jedna poje znama mela prvni dite cisarem a druhe klestemi a rikala, ze hrozne bylo oboje.
 Jana, Tomášek 6 měsíců 
  • 

Re: Re: Re: Dosud mne to mrzí 

(16.12.2005 15:10:06)
Jestli nechceš obří mimi, nejez různé ty vitaminové doplnky v mateřství. Já je nejedla, mimi bylo normální 3,3 kg a potom na mlíku vylítl za šest měsíců na 9,5 kg!!! Jeho táta je taky velkej. Ale zato porod byl absolutně v pohodě.
 ZuziP 


Re: Re: Re: Re: Dosud mne to mrzí 

(16.12.2005 15:15:38)
Jano, snad si nemyslis, ze velke mimi zavisi od vitaminovych pripravkov. To mas odkial?

My mame velke mimi v rodine, ja som sa narodila s 4,2 kg (neviem o tom, ze by sa moja mama v sedemdesiatych rokoch cpala vitaminovymi pripravkami) a moje deti mali 4,1 a 4,25. Je to proste v rodine. Rodila som pritom ale normalne a v pohode, dokonca rychlo, pritom som dost uzka.

Kamaratka zas, jej manzel bol mimi-obor a jej deti 4,3 a 4,7!!! Rodila cisarskym, pri druhom uz planovane, ze sa ani nebudu pokusat. Je drobna a prvy porod normalne nesiel.
Ono sa to akosi neda zovseobecnovat, v com je pricina. Hlavne nie natolko, aby sme si nieco vycitali, ak nerodime prirodzene, aj ked sme si to zelali.
 PajaMM 


Re: Re: Re: Re: Re: Dosud mne to mrzí 

(16.12.2005 15:30:18)
ZuziP,

neda se zevseobecnovat, ale nam taky v kurzech rikali, ze vitaminove pripravky mame jist tak prvni 3-4 mesice, v tu dobu ze je to nejdulezitejsi a pak, pokud to neni nutne, tak uz ne, ze po nich pribira jak miminko, tak maminka a zbytecne...

Ale nemusi to tak byt, samozrejme, ve vsech pripadech - kazda jsme jina a kzde mmco je jine...

Ale ja to tak udelala a Klarka mela 3,3 kg a porod byl uplne v pohodicce... Ovsem uvidime, jestli se v budoucnu zadari a bude to tak i v dalsim pripade...:-)))

 ZuziP 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dosud mne to mrzí 

(16.12.2005 15:34:20)
Danielo, no, mozno to urcity vplyv ma.
Ale neverim, ze z 3-kiloveho mimina by som mala 4,5 kilove len kvoli vitaminov. Je to podla mna prehnane. Nikto nepribera len z vitaminov.
 PajaMM 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dosud mne to mrzí 

(16.12.2005 15:58:42)
ZuziP,

ver never, ja rikam to, co jsem slysela a cetla... Netvrdim, ze je to jen vitaminy, ale vliv to urcite ma.. A taky vyziva obecne, zivotni styl, prostredi, stres...no proste vsechno...:-)
 ZuziP 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dosud mne to mrzí 

(16.12.2005 16:01:26)
Danielo, vplyv prosim. Ale taky, aby ti niekto radil: "Nejedz vitaminy, lebo budes mat obrovske mimino?" To snad nie...
Popisalo a hovorilo sa uz kopec veci... niektore maju od pravdivosti veeelmi daleko (nehovorim ze konkretne toto).

Vsetko s mierou.
 PajaMM 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dosud mne to mrzí 

(16.12.2005 16:08:51)
ZuziP,

ja se to ale takhle snazila napsat a myslim, ze to tak i vyznelo... ze to ma vliv, ne ze je to jen tim...
 ZuziP 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dosud mne to mrzí 

(16.12.2005 16:13:34)
Danielo, to ano. Mne sa len nepozdaval prispevok Jany a na ten som reagovala. Ona to tak podala, nie ty.
 PajaMM 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dosud mne to mrzí 

(16.12.2005 16:40:02)
ZuziP,

tak jsem rada, ze se shodneme:-))))
 Tara 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dosud mne to mrzí 

(16.12.2005 16:12:07)
Miminko muze byt "nezdrave" male (tj. spatne zivene, mensi nez odpovida jeho osobnim dispozicim), pokud je matka vystavena stresu, je spatne zivena (coz muze byt nedostatek vitaminu, ale i nedostatek mineralu, bilkovin nebo celkove nizky energeticky prijem), trpi chronickou otravou (napriklad kouri), ma nejakou nemoc nebo je spatne funkcni placenta. Ale o to nikdo z nas nestoji.
Miminko muze byt "nezdrave" velke, pokud se matka nezrizene prejida nebo trpi cukrovkou. Ale nemuze byt "nezdrave" velke pro nadmerny prisun vitaminu nebo treba pro nadmerne pohodovou matku.

Dite ma proste urcitou porodni hmotnost, ktera je ze vseho nejvic ovlivnena dedicnosti (lide, kteri byli mali jako miminka, maji opet mala miminka, a naopak; muze a nemusi to souhlasit s jejich vyskou v dospelosti), mene pohlavim (kluci byvaji vetsi) a prostorem v deloze (kazde dalsi dite je v prumeru o 100g tezsi nez jeho predchozi sourozenec; dvojcata byvaji mala). Ma-li v deloze optimalni podminky, pak ji dosahne, pokud ne, bude mensi, ale nebude mu to ku prospechu.
 Petra, Dominik (3/04) 
  • 

vitamíny 

(16.12.2005 21:50:28)
Já je nejedla, neumim totiž polykat prášky, tak by mě to ani nenapadlo :-)
 Lenka 
  • 

Ke klešťovému porodu-pro Petru 

(14.12.2005 15:13:51)
No nevím, jestli ti poradím. Syn měl při klešťovém porodu 4030g, vůbec to nebolí. Akorát měl nepatrně otlačenou hlavičku. U mne to šlo strašně rychle, jen jsem musela chvilku počkat, až si ty kleště připraví na mimi, více mě nastřihli, čekala jsem na další kontrakci a pak už mimi šlo ven snad během 3vteřin a ihned se rozkřičel na celý sál, což mne uklidnilo.Tam dolů jsem ale neměla možnost vidět, určitě se mrkni do odborné literatury,tam je klešťový porod popsán.Ale vůbec to nebolí, jen ze mne nemohli dostat ještě placentu, tak jsem měla kyretáž v narkoze a teď nevím jestli kvůli porodu či kyretáži jsem byla hodně nastřižená a hodně šitá a dost dlouho to po porodu bolelo.Snad 2 měsíce. Přeji šťastný a rychlý bezproblémový porod a zdravé miminko. Měj se!
 Lenka 
  • 

Re: Ke klešťovému porodu-pro Petru 

(14.12.2005 15:22:39)
A v tvém případě, pokud se opravdu prokáží úzké porodní cesty, si myslím, že příště půjdeš automaticky na císaře. Ten je pro miminko určitě šetrnější než kleště. Kleště se dle mého názoru berou jen ve velmi akutních případech a u mně už šlo tak tak skoro ven, ale najednou už ven muselo a zřejmě jiná cesta nebylo. U prvního miminka jsem na sále též tlačila, také už mimi nebylo zcela v poho a šla jsem tedy na císaře. Je také možné, že v druhém případě, u druhého mého porodu, šlo o "lenost a pohodlnost"doktora, zkusit to kleštěmi než operativně. Každopádně syn je naprosto v poho, jen nám, neuroložka v porodnici nakázala navštívit neurologa, že se to u klešťových porodů dělá automaticky, aby se něco nezanedbalo. U syna jsme nějaké následky klešťového porodu nezaznamenali (aspoň doposud). Měj se
 Tara 
  • 

Re: Re: Ke klešťovému porodu-pro Petru 

(14.12.2005 15:30:12)
Myslim, ze kdyz uz je miminko hodne sestouple, tak uz to cisarem nejde, protoze by ho vlastne museli "tahat zpatky".
Tak ty sis "uzila" oboji. Co je podle tebe snesitelnejsi? Me se vzdycky zdalo, ze velke siti na hrazi musi byt o dost horsi, nez site bricho, ze se jizva na brise snaz udrzuje cista a sucha, ze se rane na brise da ulevit tim, ze si clovek treba lehne, neni to tak intimni a hluboce osobni misto a hlavne ze pak nejsou takove problemy se sexem.
 PajaMM 


Re: Re: Re: Ke klešťovému porodu-pro Petru 

(14.12.2005 15:41:20)
Taro,

ja sice cisare nemela, ale myslim si, ze ani tak nejde o hojeni jizvy na brise (i to ale muze byt komplikovane), ale o to, ze cisarsky rez je operace, ktera neni lehka a je narocna pro organismus - jako kazda celkovy anestezie...

A slysela jsem od spousty maminek, ze prodelaji radeji tezke nekolikahodinove porody nez cisarsky rez...myslim, ze nejedna to tu i uz u nejakeho clanku psala...

Ale jsou i opacne nazory:-)
 Eva K 
  • 

Re: Ke klešťovému porodu-pro Petru 

(15.12.2005 14:14:00)
Taky myslím, že císař je větší ohrožení zejména pro matku. U kleští je aspoň část porodu zachována přirozeně - miminko musí projít svou cestou a jen mu pomůžou, i když pro něj nepříjemně, ale to dá určitě láskou zase napravit.
Sousedka měla dvojčata císařem a teď třetí s nástřihem (ne kleště) a říkala, že je to nepříjemný, ale že od návratu z porodnice normálně funguje (až na plavací kruh na kterém sedí:-(), což se jí po císaři rozhodně nedařilo. Ale asi taky jak kdo. Eva
 Federika 


Re: Re: Re: Ke klešťovému porodu-pro Petru 

(14.12.2005 16:34:17)
Taro,
já měla šití hráze po porodu i císaře a podle mě se to nedá vůbec srovnat...Ta bolest břicha je nesnesitelná, alespoň první dny, lehnout si sice můžeš, ale nemůžeš vstát, každý pohyb bolí...Někomu možná víc zabírají injekce, u mě nějak nic nezabíralo...Sice jsem hned druhý den dostala dítě napořád a chodila jsem, ale přesto bych už císařem rodit nechtěla....
 AndreaH 
  • 

Re: Re: Re: Ke klešťovému porodu-pro Petru 

(14.12.2005 17:41:38)
Nezapomeň, že máš sešívanou dělohu a to může komplikovat další těhotenství a porod. Po jednom císaři tě rodit přirozeně ještě nechají (pokud je vše ideální), po dvou jdeš automaticky na císeře a po třech ti zakáží další těhotenství pro větší riziko rupnutí dělohy. Andrea
 Lenka 
  • 

Re: Re: Re: Ke klešťovému porodu-pro Taru 

(15.12.2005 0:34:17)
Pro mne byl snesitelnější ten císařský řez. Podstatně méně mě pak bolela ta jizva na břiše než rána a šití dole po klešťovém porodu. Naštěstí jsem byla aspoň ochuzena o zašívání rány, kvůli narkoze to stihli najednou :-).I sami doktoři pak podotkli,že tam bylo veliké šití.Měla jsem problémy s chozením na velkou a minimálně 2 měsíce mě ta rána fakt dost bolela.O sexu ani nemluvím...manžel musel dlouuuuho vydržet :-))).Pro mně tedy byl horší ten klešťový porod a bolesti po něm, ale možná jsem ty poporodní poranění měla dost veliké a u normálního porodu to není tak hrozné- jiné maminky na pokoji běhaly jak srnky už i v den porodu.Je to individuální.
 Petra, Dominik (3/04) 
  • 

Re: Re: Re: Re: Ke klešťovému porodu-pro Taru 

(15.12.2005 12:49:38)
Ahoj Lenko, já jsem ti už odpovídala včera na přízpěvek pro mě, ale bohužel se nezobrazilo. Tak to zkusím znovu. díky za odpověď, jen jsem chtěla říct, že já měla hodně velkou ránu i při tom normálním porodu, malej měl obvod hlavičky 39cm. Tak jak píšeš po těch kleštích tak asi něco takovýho jsem prožila i bez nich a už to nikdy nechci. Bolesti jsem měla hodně dlouho, teď jsem skoro 21 měsíců po porodu a pořád mám problémy, jedno místo mi občas otéká a dost bolí. Nevím jestli mě doktor "nesešil ale zalátal", jak je výrok mojí gynekoložky proto, že jsem byla opravdu hodně moc potrhaná (manžel mi to asi tři týdny po porodu popsal, musela to být síla) anebo byl prase. Nevim a už to ani vědět nechci.
Doufam že příště to bude OK, císaře mi nemohli udělat, protože byl malej už moc "daleko" a museli by ho tahat zpět. Mam to prý úzké až na konci, tak doufam, že příště to třeba bude lepší
Ještě jednou díky za všechny odpovědi, přeju vám všem hezké Vánoce
 černoška 
  • 

Re: Re: Re: Re: Ke klešťovému porodu-pro Taru 

(17.12.2005 0:20:03)
Ahojky,
chtěla bych přispět svým názorem, myslím že je to opravdu individuální.
Jsem 3týdny po císaři a funguju úplně normálně, je mi fajn, nic už mi nebolí.
Myslím ale taky že je to tím, že jsem dopředu věděla, že budu rodit císařem, protože malá byla KP nožky a počítala jsem spíš s tím, že už se do porodu neotočí - zkrátka jsem se na to psychicky připravovala dopředu. Je pravda že 2 dny po cisaři jsem toho moc nezvládala, a člověk si pak uvědomí k čemu všemu potřebuje břišní svaly - i jenom kvůli blbému otočení na posteli, ale teď už mi to všechno přijde jako dávná věc. Měla jsem jenom epidurál a malou jsem viděla hned jak jí vyndaly a pak ještě několikrát než mě odvezli na pooperační. Pak jsem jí viděla chvíli další den a 3 den už jsem jí měla u sebe
Je ale taky pravda, že se mnou ležela na pokoji paní taky po císaři, která ale počítala s tím že bude rodit normální cestou a kvůli špatnému monitoru musela rodit císřem, úplně chápu její ( a vaše )pocity když to bylo nečekané -byla z toho špatná po psychické stránce, musí to být hodně nepříjemné.
Přeju všem hlavně zdravíčko a hodné a zdravé dětičky.
 pet & nany 9/05 & maxik 9/07 


Re: Dosud mne to mrzí 

(14.12.2005 19:04:09)
mila lenko,
me to taky zprvu hoooodne mrzelo, prislo mi to nespravedlive, ze nekdo mimi vidi hned a nekdo az za nekolik hodin (pripadne dnu apod.)...taky jsem to nalezite obulela...ale ted kdyz se na to divam s odstupem casu, tak si rikam, ze hlavni je zdravi toho maleho tvorecka a cert to vem, jestli jsem andulicku videla hned ci o par hodin dele...je jasne, ze mama chce sve detatko videt co nejdrive...ale pokud to nejde a zavisi na tom zivot ci zdravi detatka, tak jde vse stranou.
vaz si toho, zes to mohla prozit u druheho porodu...nekdo treba takove stesti nema...
preji hodne zdravicka, pohody a lasky
 Lenka 
  • 

Re: Re: Dosud mne to mrzí-pro Pet 

(15.12.2005 0:41:13)
Děkuji moc!Ale já jako prvorodička se strašně těšila až mimi uvidím, plánovala si, jak to všem budu oznamovat, až se prvně budeme s manželem společně těšit z miminka...a ještě po dost náročném porodu, ach jo. Fakt mě to moc mrzí, ještě dlouho potom jsem to obrečela.Aspoň, že u druhého mimi, jsem si to mohla tak trochu vynahradit.Měj se krásně a ještě jednou díky!
 Květa13 


Gratuluiji!!! 

(13.12.2005 15:25:02)
Moc hezký článek,dojal mě:-)))Přeji hodně štěstí,brzké zhojení bříška,hlavně že to takto dobře dopadlo
 Květa13 


Gratuluiji!!! 

(13.12.2005 15:25:47)
Moc hezký článek,dojal mě:-)))Přeji hodně štěstí,brzké zhojení bříška,hlavně že to takto dobře dopadlo
 Lorina 


Vzpomínám na ten svůj 

(13.12.2005 15:47:43)
Gratuluji k Tvé holčičce.Úplně mi to vybavilo můj porod, taky bleskový císař.Bohužel malou jsem viděla až za 48 hodin napojenou na všech možných hadičkách a v inkubátoru.Vždycky, když si na tohle vzpomenu (a obzvlášť v tenhle sváteční čas), tak jsem strašně na měkko.Přeji hodně hodně štěstí...My jsme ho nakonec také vybojovali...
 Lorina 


Vzpomínám na ten svůj 

(13.12.2005 15:48:47)
Gratuluji k Tvé holčičce.Úplně mi to vybavilo můj porod, taky bleskový císař.Bohužel malou jsem viděla až za 48 hodin napojenou na všech možných hadičkách a v inkubátoru.Vždycky, když si na tohle vzpomenu (a obzvlášť v tenhle sváteční čas), tak jsem strašně na měkko.Přeji hodně hodně štěstí...My jsme ho nakonec také vybojovali...
 Lorina 


Vzpomínám na ten svůj 

(13.12.2005 15:49:00)
Gratuluji k Tvé holčičce.Úplně mi to vybavilo můj porod, taky bleskový císař.Bohužel malou jsem viděla až za 48 hodin napojenou na všech možných hadičkách a v inkubátoru.Vždycky, když si na tohle vzpomenu (a obzvlášť v tenhle sváteční čas), tak jsem strašně na měkko.Přeji hodně hodně štěstí...My jsme ho nakonec také vybojovali...
 Lorina 


Vzpomínám na ten svůj 

(13.12.2005 15:49:55)
Gratuluji k Tvé holčičce.Úplně mi to vybavilo můj porod, taky bleskový císař.Bohužel malou jsem viděla až za 48 hodin napojenou na všech možných hadičkách a v inkubátoru.Vždycky, když si na tohle vzpomenu (a obzvlášť v tenhle sváteční čas), tak jsem strašně na měkko.Přeji hodně hodně štěstí...My jsme ho nakonec také vybojovali...
 Lorina 


Re: Vzpomínám na ten svůj 

(13.12.2005 15:51:19)
omlouvám se, nějak to blblo
 Mirasol, Neli04, Mája07 


Gratuluji 

(16.12.2005 9:53:45)
Gratuluji k Andulce:-) do života jí přejeme hodně štěstí a ještě více zdraví a pohodovou maminku navrch:-)
Mirasol s Nelinkou

P.S. a jaké byly vlastně komplikace, že s vámi takhle spěchali?
 pet & nany 9/05 & maxik 9/07 


Re: Gratuluji 

(18.12.2005 22:15:10)
Mila Mirasol,
v podstate mi stale rikali, ze mam spatny monitor - ozvy srdicka. V zaverecne zprave pak bylo uvedeno, ze byl sc proveden pro hrozici hypoxii plodu (nedostatek kysliku). Ale kdyz si to ted tak zpetne promitam, tak mi vlastne k tomu nikdo nic blizsiho nerekl..co proc a jak...jen ze je mala v poradku...
Krasne Vanoce!!!!
 Adéla Ganajová 


gratuluji k Andulce 

(18.12.2005 21:03:21)
Při čtení článku mi vyhrkly slzy do očí.Můj porod probíhal podobně.Barunce (6měsíců) se nechtělo ven, porod mi ve 42.tt vyvolávali, nastesti po prvnim cipku praskla plodova voda, zacaly kontrakce, trvaly 12 hodin a protoze jsem i pres obrovske davky oxytocinu byla po 12 hodinach otevrena jen na 6 cm a tlak jsem mela 160/113 tak pristoupili k cisarskemu rezu.Nejvic me vydesilo, kdyz manzelovi rekli, at mi sunda sperky. Nemea jsem zadne zkusenosti s operaci a prislo mi to jako definitivi odstrojovani...
Probrala jsem se na JIP a malou jsem videla az druhy den. To bylo na vsem uplne to nejhorsi. Nikoli prenaseni, vyvolavani, kontrakce 12 hodin a operace, ale skutecnost, ze mi malou prinesli az druhy den.Vsichni ji videli a chovali, manzel, mamka, tchyne, svagrova....jenom ja ji ani nevidela.Dekuji Bohu, ze je zdrava, ze vsechno dobre dopadlo.Rodit cisarskym rezem neni ostuda, udelala bych pro ni cokoli, jenom, aby byla zdrava, stastna a spokojena holcicka....
Ted je uz vsechno za nami a ja se tesim za par let na dalsi porod, chceme k Barunce jeste brasku, a je mi uplne jedno, zda to bude cisar ci ne, hlavne at je mimi zdrave, to je nejdulezitejsi na svete, ja jsem ochotna vydrzet vsechno...(doufam!)
Adela + Barunka(6m)
 Lionka 


Re: gratuluji k Andulce 

(26.12.2005 14:59:12)
Taky gratuluji k Andulce a přeji jí i mamince hodně zdravíčka!

Myslím,že ty psycho problémy po porodu CS jsou způsobeny špatnou předporodní přípravou ze strany lékařů pro budoucí maminky.V žádném případě se nedá CS nikdy vyloučit.Bylo by vhodné na to maminy předem připravovat a neujišťovat je, že se jim na 100% vyhne.To by byli Sybilové,kdyby to tvrdili.

Já teda osobně měla 3 x CS a už jsem o tom mockrát psala na diskuzi Císařský řez-jsem za všechny moc a moc vděčná a kdyby příroda dala,šla bych i na další CS-nemám a neměla jsem kvůli CS pražádné výčitky (já jsem je už předem i chtěla)-snášela jsem je velmi lehce a snadno,včetně brzkého kojení,poprodního rauše(byly úchvatné)atd. co k tomu všechno patří...-a když čtu o vaginálních porodech(a když jsem slýchávala ze sálů ty výkřiky) plných bolesti-tak si říkám-zaplať za ty CS!No a když čtu o klešťových porodech,tak mi stojí všechny chlupy v pozoru-brrrrrr...a gratuluji dětičkám,které to bez problémů přežily!
 Lucie 
  • 

Krásný... 

(13.1.2006 21:58:18)
Nádherný článek, už jen pár týdnů a čeká mě to také. Snad bude vše v pořádku a ten uzlíček si vychutnám hned po porodu. Hodně štěstí a ať Andulka roste.
 Lucie 
  • 

Krásný... 

(13.1.2006 21:58:56)
Nádherný článek, už jen pár týdnů a čeká mě to také. Snad bude vše v pořádku a ten uzlíček si vychutnám hned po porodu. Hodně štěstí a ať Andulka roste.
 pet & nany 9/05 & maxik 9/07 


Re: Krásný... 

(2.2.2006 8:51:28)
dekuji :-) urcite vsechno dobre dopadne, budu moc moc moc drzet pesti :-)

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.