| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Obchodníci: Ať si děti u nás řádí!

 Celkem 24 názorů.
 Jitka (2 kluci) 
  • 

Re: Obchodníci 

(13.4.2001 14:22:31)
Mám také velmi zajímavé zkušenosti s obchodníky. S velkými obchody vůbec nemám problémy (mám dítě s DMO, dopravuji jej na speciálním dětském kočárku, máme průkaz ZTP/P), setkávám se spíše s pochopením a ochotou pomoci. V menších obchodech je to horší, když přehlédnu obchody, které zákazníky s kočárky považují rovnou za nežádoucí (mají na dveřích přeškrtnutý kočárek). Konkrétně v prodejně Albert patřící síti Ahold mne odmítli s kočárkem vpustit do prodejny, pokud současně nebudu mít nákupní vozík. Naprostý nesmysl se prodavačka snažila odůvodnit tím, že dítě je stejně velké a může tedy být v košíku nebo jít. Ani po vysvětlení nebyla ochotná mne nechat nakoupit. Řešení? Už tam nechodím. Nestěžovala jsem si, nejsem konfliktní typ. Píšu o tom proto, že by stálo za úvahu školit zaměstnance v komunikaci se zákazníky i v menších marketech.
Jitka
 Jarka (Tomík-1r.) 
  • 

Re: Ke článku: Obchodníci: Ať si děti u nás řádí! 

(17.4.2001 15:50:04)
Hezké povelikonoční odpoledne,
velmi se mi líbí způsob, jakým obchodníci reagovali na uvedenou stížnost.
Z doslechu však znám bohužel i takový případ, kdy v úzké uličce u pokladen dítě z kočárku nebo z nákupního vozíku shodilo regál s chytře, "marketingově" umístěnými sladkostmi a matka byla napomínána za jeho chování.
Zdá se mi to krajně nevhodné. Chápu, že ty sladkosti si na poslední chvíli zpravidla děti vyprosí, takže se tímto "strategickým" umístěním vlastně zvyšují tržby příslušné firmy, ale
protože sama mám kluka, který pravděpodobně začne brzy chápat, k čemu tam ty pestrobarevné sáčky jsou, očekávám podobné problémy a přiznám se, že nevím, jak je mám řešit (pokud možno v klidu).
Máte s tím nějakou zkušenost?
Jarka
 jan kolek 
  • 

Re: Re: Ke článku: Obchodníci: Ať si děti u nás řádí! 

(31.3.2005 15:31:50)
mam zkusenosti v obchodech (kaufland) byva pokladna bez sladkosti.
 jana 4 děti 
  • 

děti a nakupování 

(18.4.2001 19:16:57)
nakupovat se musí, když nakoupím v klidu,ráda se do obchodu vrátím.Jestli jsou potíže,a ty jsou s dětmi vždy, omezím nakupování v daném obchodě na minimum. Navíc 1 spokojený to řekne 3 lidem, ale nespokojený to řekne9 lidem,takže ztráta je veliká.
 Zdeněk Fekar 
  • 

Obchodníci 

(24.4.2001 16:57:27)
cz Obchodní řetězce jsou skutečně velice dynamicky rostoucím odvětvím právě proto, že důsledně respektují spotřebitelskou psychologii a zákazník je v hypermarketech opravdovým pánem. Proto reagují velmi vstřícně na všechny stížnosti svých zákazníků. Pravda, jednak je to pro ně byznys. Ale myslím, že fór je i v něčem jiném. Řada lidí z obchodní branže je docela nadšená, když najednou pracují v oboru srovnatelném s bankovnictvím. Vím, že to vypadá přehnaně, ale právě obchod vykázal za loňský rok meziročně nejvyšší - desetiprocentní - růst mezd, třebaže proti bankéřům berou obchodníci o jedenáct tisícikorun méně. Empatie se spotřebitelem je navíc určitě dána i velkým zastoupením žen v oboru.
A co ten problém se sladkostmi? Myslím, že nejrozumnější je brát hru s lákadly u kasy jako realitu. Určitě svým dětem sladkosti beztak kupujete. Nekupujte je u běžných regálů, dělejte během celého nákupu drahoty - a nakonec se, jako hodná máma, necháte uprosit. Jistě, i dítě to prohlédne - ale není to nakonec fajn?
 Zdena Kriegerová, 0 dětí  
  • 

!!! 

(29.3.2004 12:28:45)
Obchod není hřiště a když si rodiče neumí ty haranty zkrotit, tak at tam s nima nelezou.
 Ondřej 
  • 

Re: !!! 

(19.4.2004 18:06:07)
Tady nikoho nevyprovokuješ...
 Jana, dva kluci 
  • 

Re: Re: !!! 

(15.1.2006 16:54:11)
Ondřeji, vy asi znate pana Fekara také osobně?
 Mil a Fili 3.11.a Moni 7.12.07 


Re: !!! 

(18.5.2004 16:22:09)
VAzena pani, delam v obchde, nekolik let. Presto si myslim ze primo blabolite. Ano rodice by na sva ditka mohli davat vesti pozor, sama jsem zazila deti ktere behali kolem pultu s mlecnymi vyrobky a picha do vicek tak jak stali v ceste, nekdy jsou deti opravdu nevychovane a litaji po prodejne temer bez dozoru ale na stranu druhou ne vsechny.
Taky obdivuji rodice kteri nechaji sve ratolesti kolem 2az 3let behat po supermarketu a vubec si nuuvedomuji, ze je to dot nebezpecne. Ono je totiz ostatni nemusi videt, porazi takove dite ani nevi jak.
Mimochodem rvoci potomek na cele kolo to personalu taky nici nervy a co muze, vubec nic. Proto prosi berte na zretel, ano jste zakaznici ale obsluhujici personal je take clovek jako vy.
 MedaBeda 
  • 

Re: Re: !!! 

(26.8.2005 17:45:19)
Naprosto s Vámi souhlasím. I jako zákazník bych rád nakoupil bez toho aby mne někdo obtěžoval hlukem a nepořádkem.
Pokud si rodiče neumí děti ohlídat a vychovat tak aby se chovaly slušně tak ať si nakupují tam kde jim takový binec strpí. Otázkou je kdo ze slušných zákazníků do takového obchodu bude chodit.
 Renča 
  • 

Re: Re: Re: !!! 

(26.8.2005 19:30:22)
Milej medobedo.Tak s tebou teda vubec nesouhlasím.Já mám dvouletou holčičku a udržet ji v klidu aby na nic nešahala je skoro nadlidskej vykon.Poukud máš na mysli starší děti tak to chápu,ale malé děti jsou zvědavé a co vidí na to si musí šáhnout.Ikdyž připouštím,že je mi trochu trapně,ale co mám jako dělat?To ji mám jako připoutat,nebo co?
 radka 
  • 

Re: !!! 

(10.6.2008 14:29:38)
dvoulete dite muzete dat do vozicku sedet
 monika Cvrčková 1kluk 
  • 

Re: !!! 

(3.3.2005 15:23:20)
Ale ale nějaká nervozní...................
  Vančurová,3děti,další na cestě 
  • 

Re: !!! 

(17.9.2005 0:23:30)
Co Vám říká slovo "tolerance"?Já čekám čtvrté dítě a věnuju se jim.Rozhodně mají vychování,které Vám,bohužel,zřejmě rodiče opominuli dát,protože je vychovávám k toleranci k slabostem jiných.Pomohou staré paní s nákupem,hezky pozdraví,rozdělí se o bonbon,pomohou,když je potřeba.Z vlastní zkušenosti vím,že každé dítě je někdy unavené,nervozní nebo mu prostě není nejlíp.Třeba je po očkování nebo na něj leze chřipka.(POZOR!Argument,že pak v obchodě nemá co dělat neobstojí!I vy možná jdete do práce,když Vám není nejlíp.A když doma není z čeho vařit a babička není žádná,co má chudák mamča dělat?Nemůže přece nenakoupit a nechat je o hladu,že?)Taky je možné,že je dítko prostě jen zvědavé.Každé si v určitém věku musí všechno osahat,obtěžkat,pohladit a občas i něco nešikovně schodí.Pak to prostě mamina zaplatí,a jaképak copak...To se stane někdy i dospělému,že mu upadne lahev se šťávou nebo se roztrhne pytlík mouky,ne?A nikdo na něj proto ještě sprostě neřve!Taky nemám ráda,když je nějaké dítě rozmazlené a doma všechny tyranizuje,ale to nepoznáte z jedné situace z jednoho dne.Bohužel je dnes hodně dětí vychováváno penězi a dárky,a ne láskou.Přeji Vám,aby jste ji poznala.Vy!!!Protože láska je jedním z předpokladů tolerance.Možná někdy sama budete mít děti a pak sama poznáte,že vychovat je není vždycky jednoduché.A patří k tomu i ty nepříjemné chvilky v obchodě... Martina
 Eve  
  • 

Re: !!! 

(31.5.2006 19:41:18)
to souhlasím obchod není hřiště,kdo neumí si fakany vychovat, nemá tam co dělat. když tam kolikrát jdu,ječí to tam, řve,lítá...vyliskat málo. máte si děcka vychovat, nebo je doma přivažte k židli když nejsou schopny se chovat normálně.
 Rena a Raďulka 


Re: Re: !!! 

(6.2.2007 12:46:23)
Bohužel se musím k této diskuzi vyjádřit, nedá mi to. Drazí bezdětní netolerantí spoluobčané "vychovaní" v dobách hlubokého totalitního režimu, který se na vás zřejmě doživotně podepsal. Nechcete se nad tím laskavě zamyslet a uznat, že malé děti se teprve vychovávají k tomu uby se uměly chovat ve společnosti. A pro zajímavost jejich nervová soustava je ve vývoji a za některé chování v určitých situacích nemohou! Jenže to byste asi museli vědět něco o vývojové psychologii dítěte. Ale to vás nezajímá, což mě nepřekvapuje, když se na vás vaši vlastní rodiče takto podepsali, protože buď jste se vy nevyvíjeli a nevyvinuli a nebo jste případy těch dětí přivázaných k té pomyslné židli. Odtud asi pramení ta obrovská netolerance a zloba. Těším se na vás znovu při nákupech.

A ještě něco, se vší slušností, obsluha je obsluha a je placená právě za služby zákazníkům proto tam je a když se jí tam nelíbí ať to nedělá, místo toho aby byla nepříjemná.

 Toranoko 
  • 

No bezva 

(6.4.2004 18:21:44)
Moc nechápu smysl tohoto "testu" - jak to vypadá v obchodech všichni víme, navíc ani zastoupení typu "Albert" je podle mě irelevantní, jelikož to se opravdu liší prodejnu od prodejny.
Výsledkem je to, že personál opravdu půjde peskovat prodavačky - ty totiž můžou úplně za všechno. Za cenovky, za zboží, za kasy,atd... Vedení může jednat "profesionálně" se zákazníkem, ale s prodavačkama rozhodně ne. A propo... komu se strhávají z prémií všechny poškozené, odcizené a v krámě snědené věci ?
Není to tak, že bych se zastávala těch pokladních, který se tváří jako že je obtěžujete, když tam jdete nakoupit, mě taky kazí náladu, ale po dvou letech, kdy moje mamka dělala v Delvitě si dovedu představit proč. Za přesčasy (cca 2 hodiny denně minimálně) si nemůžete vybrat volno, jelikož je podstav, nemluvě ani o jejich proplacení. Za dva roky neměla mamka ani týden dovolené v kuse, jelikož vždycky po pár dnech přišli, že někdo chybí, atd. Každý víkend alespoň na jeden celý den do práce. Dovolenou vám klidně oznámí stylem "dneska už běžte domů a zítra nechoďte".Takže jsem zaujala strategii - nechceš tam chodit, nelíbí se ti tam, jdi a nakupuj jinde.
 Zirafka, 0 deti 
  • 

Ad Makro 

(19.5.2004 13:01:01)
Jenom technicka. Do Makra nesmeji deti mladsi 12 let. Prave kvuli tem moznejm urazum, velkejm paletam a tak podobne.
 Roman 
  • 

NEUVĚŘITELNÉ 

(3.5.2005 15:36:50)
Po přečtení článku a diskuse mám pocit, že jsem na jiné planetě. Z článku není sice zřejmé, v čem konkrétně byl problém (zda dítě schodilo zboží z regálu nebo...), ale začínám mít pocit, že výchova dítěte je v Čechách něco nežádoucího. Jak můžete podporovat dítě v nevhodném chování? Jak se asi bude v budoucnu chovat (škola, zaměstnání)? Uvědomme si, že tu nejsme sami a že je potřebné vyjít s ostatními lidmi. A to bez potřebné dávky sebekázně a ohleduplnosti nelze. Pokud dětem dovolíme běhat a křičet po obchodech a ještě si pak stěžujeme na personál, který to omítne tolerovat... Jak se pak takové dítě bude v dospělosti chovat v dopravních prostředcích, ZA VOLANTEM, v obchodních vztazích...??? Já se osobně trochu obávám doby, až vyrostou současní nevychovaní parchanti!!!
 Zuzana 
  • 

Re: NEUVĚŘITELNÉ 

(3.5.2005 17:20:53)
Souhlasím.Bohužel,když někdo neumí vychovávat své děti,tak jak ta společnost bude vypadat...
 veronika, Martínek 11/00, Tomášek 4/03 
  • 

Re: NEUVĚŘITELNÉ 

(18.4.2006 11:09:05)
mám dva kluky. většinou se mladší v obchodě veze a starší jde vedle nás. Ale jak zabráním tomu, aby se šel na něco podívat, když právě nakupuju, jak mu pak zabráním v tom, aby na celý obchod nekřičel: Mamííííííííí, podívej se na to autooooooooooooooo!!!!!!!!!!!! A menší se sápe za ním a mám co dělat, aby něco neshodil, protože už má dost dlouhý ruky a uprostřed uliček mezi regálama je na paletách spousta věcí a musím jet těsně kolem regálů. A brzo se ani ten menší nevejde do vozíku, nosnost 15 kg jsme právě dosáhli a má dlouhý nohy a já se svou výškou už ho nemůžu vytáhnout.
Pak budou utíkat oba dva, každý jinam, k tomu vozík...
Kdo nemá aspoň jedno dítko, nepochopí ani řvoucí mrně, který má hlad, je mu horko, nebo ho to prostě nebaví, ani to větší, který se nudí a je zvědavý.
Ale to se netýká jenom prodavaček v obchodě a nevrlých nakupujících. Řidič MHD mi už několikrát přivřel staršího syna do dveří autobusu. Naposledy místo omluvy zavrčel něco o tom, že nebude hodinu čekat. Byl na konečné...
Chápu, že i je bolí hlava a mají starosti. Ale taky byli malí, taky zdržovali, řvali, na všechno chytali a zlobili. Tak si jich nevšímejme.
 Adéla, syn 18 měsíců 
  • 

"zlobení" je zdravé 

(11.6.2006 22:35:36)
Ahoj,
po přečtení téhle diskuse mám poněkud podivný pocit. Nevidím absolutně nic špatného na tom, že dítě je normální a tudíž zvídavé. Naprosto chápu, jak je někdy obtížné uhlídat ho mezi regály, ale nezaměňovala bych zvídavost za nevychovanost. Když budeme naše děti tzv. "vychovávat" - což v podání autorů některých příspěvků patrně znamená, že dítě nesmí běhat, mluvit a skoro ani dýchat - budou z našich dětiček uťápnutí neurotici, kteří se neustále ohlížejí na mínění druhých o sobě. Neříkám, že tzvc. "americká" volná výchova je naprosto ideální (každý extrém má své mínus), ale na rozdíl od českých dětí se malí Američani nebojí říct svůj názor a vědí, že bude respektován. Kdo z našich dětí si troufne říct ve škole paní učitelce, že se mýlí ? A kolik dětí, které to zkusily, si to "odskákalo" ????? Ty obchoďáky, to je jen první krůček - obchodníci se prostě musí smířit s tím, že lidé mají děti a zároveň musí nakupovat. Investice do zabavení a péče o děti se jim určitě vyplatí.
 Petra, dcera 20 let 
  • 

Re: "zlobení" je zdravé 

(13.6.2006 10:34:10)
Je v pořádku, když se děti chovají normálně jako děti, tzn. běhají, pokřikují a "zlobí". Ale ne všude. Od toho mají rodiče, aby je usměrnili a naučili ohleduplnosti k druhým. Nemusí to být nepříjemné jen prodavačkám, které toho hluku a shonu mají taky za celý den dost a ještě vědí, že když vaše dítě něco při honičce rozbije, budou to muset uklidit. Je to nepřijemné i pro ostatní zákazníky a to nemusí být jen nevrlí a nervózní lidé, ale střetu s vaším neposlušným potomkem se může obávat i těhotná maminka, staří lidé, člověk se sádrou na noze apod. Takže i když s živějšími dětmi je to určitě těžší(měla jsem štěstí, že dcera neměla nikdy sklony honit se s ostatníma dětma na zastávkách plných lidí, ani netrucovala v obchodech), snažte se, prosím, nechat ho vyběhat a vydovádět raději na zahradě, hřišti, parku, na výletě v lese a nákupy trochu zkrátit, aby se tam nezačaly moc nudit.
 Iva 
  • 

proč mají ostatní lidé trpět ? 

(12.10.2008 15:31:09)
Je věcí každého člověka, zda přijde do obchodu s dětmi nebo bez nich. Ale nikdo nemůže obtěžovat druhého. Proč mají všichni poslouchat řev dětí ?

Každý zákazník, i ten bez dětí má nárok na svou pohodu při nakupování. Takže pokud si někdo neumí děti ukáznit, tak nemá v obchodě co dělat.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.