| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Re: Metoda neplodných dnů

 Celkem 11 názorů.
 Petra 
  • 

Re: Metoda neplodných dnů 

(18.7.2000 14:22:01)
Zdenko a ostatní,
vím, že to, co napíšu půjde mimo původně naznačenou diskuzi ohledně potratů, ale prostě mi to nedá , abych se neozvala.
Fanatismus, který se projevuje v každém příspěvku Zdenky, mě děsí.
Cituju Tě , Zdeno ("Principy symptotermální metody zachytí období JASNÉ neplodnosti VŽDY......u zdravé ženy se totiž dá odhadnout NAPROSTO PŘESNĚ luteální fáze....a tyto dny jsou u KAŽDÉ menstruace dodrženy PŘESŃĚ..."). Schválně jsem zdůraznila velkými písmeny, co se objevuje v několika větách po sobě v Tvém příspěvku, jestli Tě to netrkne.
Jsem také katolička, ale štve mne, že fanatici jako agitátoři různých sdružení PPR -Liga Pár páru, a Pro life, atp. si udělali s určitého názoru dogma, které se snaží vnutit ostatním, a dokonce zaštiťovat to nějakou Morálkou s velkým M.
Co se týče účinnosti symptotermální metody, tak mohu prohlásit, že dopomohla mým rodičům k 5 dětem, ačkoliv si přáli tři,... a nebylo to omylem v počítání plodných a neplodných dnů, mí rodiče byli zdravotníci...
Tato metoda naopak nepomohla manželství mého bratra ani mě k děťátku, ačkoliv švagrová je též lékařka a já prošla kursem PPR kdysi dávno též, takže mě nemusíš podezírat z neznalosti. Takže tak je to s tím "přesně, zcela jistě a naprosto přesně, vždy,..."....
Co se týče poznámek níže uvedených o tom, že orální sex a manuální stimulace je hříchem a perverzí, tak to opravdu nemám slov.
Copak se nelišíme právě od zvířat tím, že kromě čisté kopulace známe také mazlení, že používáme předehru, a ne jenom "skočíme rovnou na to"?
Pokud je perverzí milostná předehra, tak prostě nemám slov.
Tyto zmíněné organizace (spíš sekty) dělají katolické církvi svým fanatismem jen medvědí službu... bohužel, jako všichni fanatici, jsou nejvíce slyšet.
 Dana 
  • 

Re: Re: Metoda neplodných dnů 

(18.7.2000 22:06:36)
Petro,
naprosto s Vámi souhlasím. Zdenka tu možná nechtěně udělala hnutí Prolife reklamu, tudíž jsem tyto stránky navštívila. Jsou účelové a zavádějící, protože některé metody, jež zde popisují se u nás vůbec neprovádějí. Připadalo mi to trochu "sektářské" i když nikomu jeho názor neberu. Zastáncem potratů nejsem, metoda neplodných dnů u mne použít nejde (nejsem zdravá), mám kluky (17 měsíců) dvojčata, beru antikoncepci, manžel je bez stálého zaměstnání (jó, holt jsem si vybrala "starého" chlapa¨) tudíž na MD pracuji jak se dá a při představě selhání antikoncepce mne nic jiného než slovo Interrupce opravdu nenapadá.
 Andrea 
  • 

Potrat - ano či ne 

(2.8.2000 15:29:52)
Po přečtení některých těchto příspěvků mám pocit, že naše civilaze má tendenci od problémů utíkat nebo je obcházet, než je řešit.
Jakou vlastně máme úctu k životu?
Rozhodneme se něčí život ukončit /v podstatě usmrtit/, v tomto případě plodu - dítěte, pokud nám více či méně složitá životní situace jako sociál.podmínky, zdraví matky, očekáv. postižen. dítěte aj. brání ho zachovat?
Na tuto otázku nelze vždy odpovědět jednoznačně.
Spíše se zaobírejme tím jak přesvědčit ženu, aby na potrat nešla a co jí nabídnout, např. finanč. podpora, možnost bydlení, poradny apod. Nabídka pomoci by měla být velmi OBSÁHLÁ, DOSTATEČNÁ A LEHCE, RYCHLE DOSTUPNÁ.
P.S. ... na dlouhé povídání...
 Vendula, tři děti 
  • 

Re: Potrat - ano či ne 

(3.8.2000 9:55:50)
Vím, že jsem toho do této diskuze napsala už víc, než je zdrávo, ale opět mi to nedá, tak se předem omlouvám...
Andrea má pravdu, že naše společnost má tendence před problémy zavírat oči. Nejsou to ale jen problémy žen, které řeší dilema zda potrat ano či ne a co jim nabídnout jako alternativu. Těch problémů je spousta. Co společnost nabídne ženě, (rodině), která se rozhodla, že děti mít bude? Eva to ve svém příspěvku vyjádřila docela výstižně. Žena s dětmi je opravdu svým způsobem handicapovaná a je jen a jen na ní, jak se se vším vypořádá - musí si pomoci sama. Plošné přídavky na děti mohou být dobrá věc, ale rozhodně neřeší problém, jak získat zaměstnání, když ho náhodou získá, jak zvládnout zaměstnání i domácnost plus zvládnout výchovu dětí - školu, jejich volný čas...
Další problém je, co může naše společnost nabídnout dětem samotným. Postiženými dětmi počínaje - jaké možnosti naše společnost nabízí rodičům, kterým se narodilo ne zcela zdravé dítě? Ústav? Nejjednodušší, že. A co ti, kteří toto řešení nepřijmou. Jak těm vychází vstříc? Nárokem na delší placenou mateřskou dovolenou - do šesti let. Jenže matka, která se o takové dítě stará, těžko může i po šesti letech nechat dítě dítětem a jít do zaměstnání. Pak nastane doprošování na úřadech, žádosti s x razítky a dobrozdáními pro různé příspěvky a úlevy. Jen malá možnost zařadit nějakým způsobem postižené dítě do "normální" školy. Nesmírná oběť ze strany rodičů, která se na žebříčku hodnocení těch, koho si lidé nejvíce váží, jen těžko objeví. Nevím, možná nemám pravdu, ale myslím si, že naše společnost je postiženým dětem i jejich blízkým dost dlužna. Stát má peníze na spoustu výhod pro vyvolené, ale rodiče nemocného dítěte, které nejde vyléčit silami našeho zdravotnictví pořádají sbírky na léčbu v zahraničí - tady naštěstí funguje ohromná solidarita.
Všechny děti jednou vyrostou a co pro ně má společnost připraveno? Jaké vzdělání jim nabídne, jaké možnosti využití volného času? Jak je připraví na to, že jednou přestanou být dětmi a sami vstoupí do života?
Já vím, že tímto odbočuji od problému potratů a jak se s nimi vypořádat, spíš jen opět omílám to, že existují i děti narozené...A ty se jenou budou rozhodovat, zda mít dítě, či jít na potrat.
 Maminka, půlroční dcera 
  • 

Re: Re: Potrat - ano či ne 

(3.8.2000 21:15:27)
Vendulo, vy jste očividně z těch, kteří čekají, že to stát zařídí. Jak neuvěřitelné jsou vaše otázky v závěru, že je třeba se ptát co dítěti společnost nabízí?! Bože, proč společnost? Ona si pořídila dítě? Ale - společnost nám nabízí strašně moc a je jen na nás, jak to využijeme. Asi jste nevyrostla v komunismu, kdy jsme měli všichni stejně málo a vzdělání zadarmo. Ale k čemu? A víte, jak se stát staral o postižené děti před 10 lety? Nedal jim nic. Ani léky, ani domácí operace, ani pomůcky, aninaději, nic. A vy si stěžujete? Jistě není všechno ideální, ale přece, pokud chci dítě, prostě ho chci a neptám se, jestli bude mít auto, vilu, vysokou školu. Mimochodem, na západě se rodí dětí stejně málo jako u nás. Myslíte, že je to přemýšlením o tom, jestli dítě bude patřit mezi vámi zmiňované vyvolené?
 Michaela, 1 dítě, druhé na cestě 
  • 

Mamince půlročního dítěte 

(7.8.2000 8:05:03)
Jak já jsem to pochopila, nechtěla tady paní Vendula říct, že se nám má starat stát o děti. Spíš jsem to chápala, a i z příspěvku paní Evy, tak, že instituce nemají právo někomu zakazovat jít na potrat, když jinak je to všechno na rodičích a stát rodičům dětí zdravých, ale ani těch postižených, život nijak neulehčuje, spíš naopak.
A pak, maminko, kárat mámu od tří dětí, že si občas na něco postěžuje, mi nepřipadá tak úplně na místě. Uvidíme, jak se k tomu budete stavět Vy, až těch miminek přibude.
Pěkný den přeje Míša, Martin a Katka.
 Jana 
  • 

Taky mamince půlročního dítěte 

(7.8.2000 8:50:47)
Nedá mi to, abych Venduly nezastala, protože já jsem teda z jejího příspěvku vůbec nezískala dojem, že by seděla s rukama v klíně a čekala, až se stát postará. Souhlasím sice, že za komunistů byla situace nesrovnatelně horší než teď a že se od té doby mnohé změnilo k lepšímu, ale obávám se, že podpora rodin s dětmi stále není dostatečná a o rodinách s postiženými dětmi to platí dvojnásob. A fakt je, že to určitě hraje svou roli i při rozhodování "mít či nemít dítě".
 Vendula, tři děti 
  • 

Re: Re: Re: Potrat - ano či ne 

(7.8.2000 10:46:45)
Za komunismu jsem vyrůstala - je mi 34 let. Absolvovala jsem školní docházku, první zaměstnání a narodily se mi dvě děti.
Jako dítě člověk vnímá spoustu věcí jinak a spoustu věcí si neuvědomuje. Že jsou věci, na které rodiče musí stát frontu, že jsou země, které může poznat maximálně v dobrodružných knížkách. A už vůbec si neuvědomuje, že někde žijí děti, které jsou jiné, než jsem já sama a že ty děti nemají vůbec jednoduchý život.
Ani takový, jaký nám poskytla strana-vláda.
Proč berete jako stěžování, když se mi zdá, že se v některých věcech změnilo jen málo? Proč musíme nadále, ať máme zdravé či nemocné děti postupovat byrokratické martyrium, když něco potřebujeme?
Proč jsou zákony o adopcích či anonymních porodech stále spíše horší, než lepší? (V jednom z příspěvků, teď bohužel nevím kde, jsem četla, že čekací doba na azylový dům pro matky v tísni je půl roku.) Myslíte, že v těchto věcech si může člověk pomoci sám?
A to, že se ptám, co společnost nabídne našim dětem do budoucna
proboha snad neznamená, že rodič automaticky počítá, že mu stát pro jeho potomka připraví auto, luxusní vilu či místo na vysoké škole. To jsou věci, kterýchi člověk opravdu musí dosáhnout sám, pokud ovšem o ně stojí. Vila ani auto nejsou ještě zárukou štěstí a spokojeného života. (A ani reklama na Barbie či na Monte od Zotta...) A proč je špatné, že se ptám, proč mají třeba páni poslanci automaticky nárok na různé příplatky a výhody, zatímco spousta zdravotně postižených si své "výhody" musí pracně vyběhat a vyúřadovat, že rodiče, které nemají na drahé operace mají naději jen díky lidské solidaritě?
Myslím, že veškeré aktivity, - ať už mateřská centra, krizová centra, hnutí pro podporu zdravotně postižených...vznikají aktivitou nás všech. Jenže bez podpory společnosti se tyto aktivity neobejdou. Není jen otázka finanční, je otázka prostor, právního statutu... A tady se naráží na spoustu problémů - byrokracií počínaje a finanční otázkou konče.
Je pravda, že dnes máme daleko více šancí, než před revolucí a že záleží jen na nás, jak své šance využijeme. Jenže je tu daleko více úskalí, než bylo za nás. Nevím, jestli mé rodiče varovali na třídních schůzkách zhruba od čtvrtých-pátých tříd před nebezpečím drog. Nás ano a to dcery chodí na vesnickou školu.
Mimoškolní činnost, využití volného času, dobré vzdělání - to vše vyžaduje určité finanční prostředky. Ty vám společnost neposkytne sama od sebe, ale proč se jinak tváří na mámy s dětmi? Proč hůř hledají uplatnění?
Nemůže nás nikdo vodit za ručičku, to ne. Ale jsou oblasti a situace, kdy je potřeba podat pomocnou ruku.
 Marketa 
  • 

Re: Re: Re: Re: Potrat - ano či ne 

(7.8.2000 14:38:29)
Mila Vendulo,

jenom jsem Vam chtela vyjadrit moji podporu, protoze si myslim, ze Vase nazory rozhodne vychazeji z zivotnich zkusenosti a i ja se s nimi ztotoznuji. Drzim Vam palce a zustante takova jaka jste, zena nohama pevne stojici na zemi.

Zdravi vas,
Marketa
 Petra, dcera 3 měsíce 
  • 

Potrat ano či ne? 

(17.8.2000 22:20:36)
Myslím si, že tato otázka přísluší jen a jen tomu, kdo se rozhoduje. Nechápu, proč otázku potratů řeší 50-tiletí chlapi nebo ženy po přechodu. Já jsem přišla před dvěma lety o dítě, které jsem si moc přála (samovolný potrat). Neuznávám potrat jako způsob antikoncepce, ale rozhodnutí přísluší té dívce (popř. jejím nejbližším) a ne lidem, kteří nejsou ve stejné situaci. Snažme se být tolerantní, a nikomu nic nepřikazovat. Nikdo neví, jaké pocity má nenarozené dítě ale ani nevíme, jaké pocity má žena, která je nechtěně těhotná. Proto jí nesuďme. Nejsem věřící, ale "kdo jsi bez viny hoď kamenem".
 Petr-NYC(USA) 
  • 

Re: Potrat ano či ne? 

(21.8.2000 3:56:48)
Dobry den!
Ja bych mel k tem vsem uvaham o potratu nekolik postrehu ze zapadni polokoule.
1. Pamatujete se nekdo na Jana Palacha? My jsme potkali pani, ktera se divala z okna na sv. Vaclava prave v okamziku, kdy se Jan Palach upalil. Tento hrozny okamzik ji tak vydesil, ze nekolik dni pote samovolne potratila ve ctvrtem mesici. Dokonce pry citila, jak z ni padaly kousky
ditete. Podle naivnich predstav by ona musela byt odsouzena za to, ze se o sve nenarozene dite poradne nestarala. Kdyz si promyslime tehdejsi politickou situaci v Praze, pozname , ze tech viniku bylo asi vice - Bilak, Ulbricht, Breznev, Husak a dalsi. To by ovsem nikdy zadny soud neprosetroval.
2. V USA se nekdy mluvi o pravech deti. Pred nekolika lety urady v Kalifornii zjistily velky prisun tehotnych zen, ktere prijely rodit prave do Kalifornie. Po prosetreni techto pripadu stat Kalifornie rozhodl v rozporu s Ustavou USA, ze tyto deti nebudou dostavat automaticky obcanstvi USA, ale ze jim bude jen vydan rodny list, ze se v USA narodily.
3. Kratce pote se i Kanada pohnula timto smerem.
4. Dost savcu chrani velmi peclive sva mladata. nanestesti my lide jsme zacli pouzivat svuj mozek a prisli jsem na to, jak nemit deti, jak si planovat deti a na to, jak ty deti vznikaji, ze lze mit intimni styk jen tak z radosti.Kdyz uz jsme tedy prisli na tohleto, tak byl dalsi krok i k tomu, jak si udelat samovolny potrat. Vite, ze Vam uvarene cervene vino vyvola Vas cyklus, kdyz jste o par dni pozde?
---
Proto je nesmyslne branit zenam nebo divkam, aby mohly ten potrat mit.
Ani z hlediska vyvoje to nedava smysl.
a. Jestli jsme produktem podle Darwina, tak je nase znalost opet prirozenym vyvojem.
b. Jestli jsme Bozim vytvorem, tak nam asi Buh dal velmi malo zabran.
c. Jestli jsme nejakymi potomky vzdalenych civilizaci z UFO, tak plati bod (a).
---
Proto je nejlepsi ten argument, ze dite zacina byt clovekem teprve v okamziku, kdy plne opusti telo sve matky. O jeho vyzivu pred timto okamzikem se plne stara matka, muze dostavat danove ulevy od statu, ale v postate ji do toho nikdo nemuze mluvit. Je tedy plne na ni, jestli chce sve dite donosit nebo ne (viz Jan Palach zezhora nebo to cervene vino).
Je ovsem smutne, jestli jeste dnes po 30 letech v USA existuji politicke skupiny, ktere tuto v postate uz davno soudne uzavrenou diskusi jeste porad vedou, zatimco tytez skupiny jsou velmi "demokraticky" se tvarici a soudni rozhodnuti jsou pro ne konecna (pokud se jim to ovsem hodi).
Chtel bych polozit Vam vsem tuto otazku:
Dejme tomu, ze zakazete potrat.
Jak vyresite situaci, kdyby si zena/divka nechala tento zakrok udelat v sousedni zemi, ktera ho nezakaze ??? Kdo bude potrestan ??
Zdravim.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde

Všechna témata


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.