| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Podrobný ultrazvuk

 Celkem 4 názorů.
 Jitka, 22 týden 
  • 

Podrobný ultrazvuk 

(21.6.2000 16:53:31)
Mám prosbičku - nerozumí některá z Vás zkratkám používaným při podrobném UZ?
Dnes jsem toto vyšetření absolvolala u Apolináře a jediné co jsem se přímo tam dověděla bylo, že je naše miminko zcela v pořádku a odpovídá 20 týdnům ( což se rovná 22 týdnům počítaným od poslední menstruace ). Ráda bych však věděla jak je miminko velké, ve zprávě sice jsou uvedeny nějaké hodnoty v mm, ale opravdu nevím co předstvují zkratky BPD, HC, AC nebo FL. Jediné co mi je srozumitelné je hmotnost mimča cca 350 g.
Docela by mě také zajímalo z jakého termínu porodu budou vycházet při mém odchodu na mateřskou, když podle poslední menstruace to vychází na 27.10. a podle UZ na 8.11. ( pohyby cítím od 18 týdne ).
Budu moc ráda za Vaše zkušenosti. Ke svému lékaři jdu až v červenci a ráda bych do té doby byla moudřejší.
Ale jinak mám krásnou fotku s jeho obličejíčkem.
Hodně pohody i v těchto horkých dnech a předem děkuji za Vaše rady.
 Helča (26) 34. týden 1. mimčo 
  • 

Re: Podrobný ultrazvuk 

(22.6.2000 6:29:14)
Ahoj Jitko,
nevím jestli ti odpovím úplně na všechno, ale mám to štěstí na dobrého pana doktora, který mi všechno vysvětlí a popíše, takže z toho co si pamatuji:BPH - biparetální průměr hlavičky ( to je průměr nad oušky - tzv. příčný)FL - délka kosti stehenní, APAD - šířka hrudníčku ( jinak řečeno také Thorax),CS - cervixscore ( stav děložního čípku - hodnotí se od 0-2, čím vyšší číslo = větší zkrácení čípku) VP - voda plodová, MM - močový měchýř. To je asi všechno, co se u mě vyskytlo při USG - což je ultrasonografie - ultrazvuk. Jinak mateřská je podle zákona možná max 8. a min. 6. týdnů před termínem porodu podle poslední menstrauce. Na pohyby moc nehleď, kdo je štíhlejší, nebo citlivější cítí je brzy a tudíž i termín porodu by nastal daleko dříve. U mě je to stejné jako s Tebou, podle pohybů bych měla rodit 19.7. a podle menstruace 8.8. to je hrozně nepřesné.
Docela mě překvapuje, že tohle všechno nevíš od doktora, ale ne všichni jsou stejní a pokud je ten tvůj jinak OK, pak není problém. Přeju hezké léto a zdravé miminko. Helča
 Jitka, 22 týden 
  • 

Re: Re: Podrobný ultrazvuk 

(22.6.2000 8:54:34)
Milá Helčo,
moc Ti děkuji za předání informací. Také mě mrzí, že jsem se to nedověděla přímo u lékaře, ale na tomto UZ jsem nebyla u svého gynekologa, ale byla jsem poslána přímo k Apolináři z důvodu podezření na možné vady. Moc se mi ten jejich přístup také nelíbil. Byla jsem objednána na přesnou hodinu a samozřejmě, že jsem tam stejně celou další hodinu čekala. Při vyšetření doktor sestře vysvětloval funkce přístroje. Pak nade mnou diskutoval s dalšími 2 doktory o tom, že nezvládají, musí si pospíšit aby stihli oběd a nějakou schůzku. A já prostě neměla moc prostoru se vůbec ptát. Na můj dotaz kolik mimčo měří mi bylo řečeno, že se dovím i váhu, ale nakonec mi neřekl nic a jen mi dal písemnou zprávu do ruky, ze které jsem se snažila to vyčíst. Jediné co můžu na jeho obhajobu říct, že si udělal chvilku a natočil na minutu monitor i na mě a miminko mi ukázal. Nejsem nijak úzkostlivá, takže si z jejich přístupu moc nedělám, vím, že vše proberu až u svého lékaře, který mi udělá i videozáznam. A nejdůležitější pro mě, že je to malé zcela v pořádku.
Hodně pohody a zdraví v posledních týdnech Tvého těhotenství a báječné miminko přeje
Jitka
 Petra, 29. týden 
  • 

Podrobný ultrazvuk+krevní obraz pro Jitku a Petru -a ostatní zmatené maminky 

(22.6.2000 15:02:50)
Ahojky maminky,


po dlouhé době jsem sem zase zabrousila a našla i příspěvky s těmi matoucími zkratkami.
Také jsem se s tím už několikrát setkala a vím, že často ani není čas si to nechat vysvětlit.
Já mám doma knížku Velká kniha o matce a dítěti - stojí zrhuba 400,- -ale je to pordobné dílko od početí až do 3 let věku dítěte. Kniha je to perfektní je v ní naprosto všechno - podrobně a přehledně vysvělteno.
Včetně právě těchto zkratek - je tam celá kapitola, která se zabývá prenatální péčí a tudíž jsou tam vypsány všechny testy, které by měla maminka podstoupit, co vše by měla nebo neměla dělat a také právě vysvětlení veškerých zrkatek používáných do zápisů ve zrpávách a průkazce.
Je to sice investice, ale protože pozoruji kolikrát jsem ji už já sama použila a jak vehementně si ji půjčuje moje švagrová, která má 4 měsíční holčičku, tak můžu jen a jen doporučit!!!

Mají ji v každém knihkupectví!

Tak si to hezky užívejte a držte se v těhle vedrech!


Petra

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.