| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Jak jsem prožívala těhotenství a porod

Re: Podrobný ultrazvuk

Ahoj Jitko,
nevím jestli ti odpovím úplně na všechno, ale mám to štěstí na dobrého pana doktora, který mi všechno vysvětlí a popíše, takže z toho co si pamatuji:BPH - biparetální průměr hlavičky ( to je průměr nad oušky - tzv. příčný)FL - délka kosti stehenní, APAD - šířka hrudníčku ( jinak řečeno také Thorax),CS - cervixscore ( stav děložního čípku - hodnotí se od 0-2, čím vyšší číslo = větší zkrácení čípku) VP - voda plodová, MM - močový měchýř. To je asi všechno, co se u mě vyskytlo při USG - což je ultrasonografie - ultrazvuk. Jinak mateřská je podle zákona možná max 8. a min. 6. týdnů před termínem porodu podle poslední menstrauce. Na pohyby moc nehleď, kdo je štíhlejší, nebo citlivější cítí je brzy a tudíž i termín porodu by nastal daleko dříve. U mě je to stejné jako s Tebou, podle pohybů bych měla rodit 19.7. a podle menstruace 8.8. to je hrozně nepřesné.
Docela mě překvapuje, že tohle všechno nevíš od doktora, ale ne všichni jsou stejní a pokud je ten tvůj jinak OK, pak není problém. Přeju hezké léto a zdravé miminko. Helča
Odpovědět
Průběh diskuze (4 názorů)
Podrobný ultrazvuk Jitka, 22 týden 21.6.2000 16:53
*Re: Podrobný ultrazvuk Helča (26) 34. týden 1. mimčo 22.6.2000 6:29
**Re: Podrobný ultrazvuk Jitka, 22 týden 22.6.2000 8:54
***Podrobný ultrazvuk+krevní obraz pr... Petra, 29. týden 22.6.2000 15:2

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.