| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Bavlněné plenky

 Celkem 7 názorů.
 Olina syn 3 roky 
  • 

Bavlněné plenky 

(25.6.2001 21:12:16)
Dávám od malička pouze bavlněné plenky. Mám pocit, že je to pro dítě vhodnější než tzv. naprosto suché plenky. V suchých plenách si dítě vůbec neuvědomí, že je mokré. V bavlněných plenách je můj syn nepokojný při promočení. Prostě mu to vadí. Proto všem doporučuji. Dávajte raději bavlněné pleny. Ušetříte naše lesy, skládky a dětem falešný pocit, že se nic nestalo. Naopak při promočené bavlněné plence si dítě uvědomí, že mu něco vadí a bude se snažit se toho zbavit.
 Jana 
  • 

Re: Bavlněné plenky 

(26.6.2001 20:04:27)
Mám jen takovou připomínku, opravdu máte pocit, že používáním bavlněných plen šetříte přírodu? A co prášek na praní, voda a el. energie, tu při údržbě plen nepotřebujete? Naše lesy patří mezi obnovitelné zdroje přírody. A pokud jde o pocit počůraného dítěte tak podle mého nejde o "nácvikem v mokru" se nic neurychlí. Můj dvouletý syn má plenku už jen na spaní a velice dobře pozná, že se počůral.Ona totiž ta plenka pak překáží v pohybu. Ale nic proti Vám, je to jen můj názor.Jana
 Monika(2 děti) 
  • 

Re: Re: Bavlněné plenky 

(2.7.2001 10:52:51)
Lesy sice obnovitelné jsou , ale takový strom nevyroste za rok. Do svých kalkulací jste vůbec nepočítala náklady na energii při výrobě a transportu papírových plen. Doma jistě perete oblečení a já aspoň neperu s polovinou prádla v pračce ale doplním ji plínkama. Co se týká financí, bavlněné plínky vychází daleko levněji (ale je s nima více práce).
Co se týče pocitu mokra, můj syn nepoznal, že mu přetéká bavlněná plínka (takový už někteří kluci jsou). Výhodu bavlněných plínek momentálně vidím v tom, že hned poznám zda dcera je počuraná a buď přebalim nebo posadim na nočnik (na jednorázovce nepoznám kolikrát se dcera pocurala, jen orientacne podle vahy).
Já používám na noc jednorázové (Hugies- mají větší kapacitu než Pampers). Ve dne látkové i na ven a na cesty Pampers(mají suchý zip). Cestujeme dost často, tudíž i jednorázovky často používáme.
Uvítám postřehy jiných maminek na téma pleny látkové versus jednorázové. Kolik jednorázových plínek spotřebujete denně, jak moc plné je vyměňujete?
 Pavlína, Ondra 7 měsíců 
  • 

Re: Re: Re: Bavlněné plenky 

(3.7.2001 20:55:13)
Chci se přidat do diskuze k plínkám. Po návratu z porodnice jsem používala jenom bavlněné plíny. Pak jsem byla už tak vyřízená z toho množství a taky pračka se u nás skoro nezastavila, takže jsem pomalu přešla na papírovky. Vyzkoušela jsem jich více, ale v současné době mi nejvíce vyhovují Pampers - jsem zvědavá o kolik je teď zdraží :-( Kvůli kyčlím dostával Ondra ještě 3 bavlněné přes tu papírovou - do 3 měsíců. Teď používám látkové plíny jenom na utírání pusinky, odříhávání a neměnila bych.
 Jana, syn 2 roky 
  • 

Re: Re: Re: Bavlněné plenky 

(6.7.2001 14:06:19)
Mate pravdu , papírové pleny se vyrábějí ale i ty bavlněné se někde musí vyrobit ne? A co třeba papírové menstrulační vložky, tampony a pod.? Taky si máme pořídit látkové a přepírat?
 Monika (2 děti) 
  • 

Re: Re: Re: Re: Bavlněné plenky 

(10.7.2001 10:25:38)
Bavlněné se také musí někde vyrobit, ale počet používaných bavlněných plen na jedno dítě je daleko menší a hlavně je po použití nevyhazuji do odpadu. Narozdíl od menstruace dítě čůrá a kaká občas, kdežto ze mě to teče kontinuelně. Já se snažím dítě poté co se počurá přebalit, tudíž je většinu času suché, kdežto v jednorázovce se čeká až bude počuraná několikrát. Nebo snad přebalujete po každém vyčůrání. Kolik plínek spotřebujete za den? V horkém létě se mi děti v jednorázovce zapařovali (gumičky těsně kolem nohou neprodyšně v igelitu i u tzv. prodyšných plenek), kdežto obyčejné plenkové kalhotky přes bavlněnou plínku tak těsně nepřiléhají k tělíčku dítěte.
 Jana, syn 2 ,25 roku 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Bavlněné plenky 

(12.7.2001 21:08:32)
Nevím kdo první přišel na to první "čekat až se papírová plenka naplní". Už minulé léto jsem se místo "čekání" snažila dát synka na nočník a nebo venku vyčůrat ( byl mu rok a čtvrt) a hlídala jsem si naopak jestli je plenka suchá. Letos už přes den plenky nepotřebujeme. Jen na spaní a i tehdy je někdy úplně suchá takže se dá použít znovu. Zajímá vás kolik plínek jsem potřebovala na den. Do 8.měsíce asi 8ks na den a pak asi pět. A nyní tak jednu, dvě. A co vy kolik plen jste denně vyvařovala a žehlila?
Nakonec ještě jedna obhajoba jednorázových plen. Můj devadesátiletý prastrýc je ke konci svého života potřeboval také.Ovšem v jiné velikosti. A spočítějte si kolik my ženy spotřebujeme různých hyg. výrobků z papíru.Nebylo by opravdu lepší vyměnit Alwaysky za sešitou bavlněnou vkožku s vloženým igelitem a častěji vyměňovat? Vždyď jde většinou jen o 5 až 7 dní za měsíc a doma jich můžete mit připraveno třeba 50. Jak by jste se cítila? A pokud se Vám zdá moje řešení podivné,tak vězte, že to opravdu existuje.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde

Všechna témata


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.