| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Maminkou ve čtyřiceti?

 Celkem 4 názorů.
 Jarka dvě děti 
  • 

Maminkou ve čtyřiceti? 

(30.3.2001 14:15:45)
Je mi 39 let a mám dvě odrostlé děti. Přesto ještě toužím po miminku. Může se mi, prosím, ozvat maminka, která má dítě v pokročilejším věku, jak snášela těhotenství, porod, noční vstávání atd. a případně budu ráda za příspěvky dětí starších rodičů. Jestli jste nějakým způsobem pocítili že Vaši rodiče jsou cca o generaci starší než rodiče vašich vrstevníků, jestli jste měli pocit, že máte doma staromódní rodiče ... Budu ráda za každý názor. Po děťátku moc toužím, nedokážu už pomalu na nic jiného myslet a pokud se mi podaří otěhotnět, budu asi nejšťastnější člověk na zemi. Jenom si uvědomuju rizika, která to může přinést a proto budu ráda, pokud se mi od vás podaří získat nějaké informace, čeho se vyvarovat, jak jste se s touto situací vyrovnávaly, s čím jste se potýkali atd. atd. Děkuju.
 sally, vdaná, bezdětná 
  • 

Re: Maminkou ve čtyřiceti? 

(30.3.2001 21:14:43)
Jarko,
můj muž je dvacet let očekávané a vymodlené dítě, podobné dítě mám ve svém okolí. Ani jeden mi nepřijdou nijak "poznamenaní", spíš naopak - oba jsou velmi velmi dobře vychovaní, je vidět, že rodiče si jich vážili a hleděli. Jediny problem, s kterym se musí vypořádat je, že jim rodiče zemřou dříve než vrstevníkům, že nikdy nebudou moci být babičkou a dědou jejich dětem (osmdesátiletým lidem lze přivézt miminko na ukázku, ale těžko jim ho necháš na víkend nebo na prázdniny), a že to dítě nezažívá rodinné krize kvůli pračce nebo bytu, narodí se rodičům, kteří už mají vše (majetkově i vztahově) vyřešené - to má asi své výhody i nevýhody...
Nechávám nahoře svůj emajl, když mi pošleš svůj, napíšu ti obšírnější odpověď.
 Míša, syn 4 roky 
  • 

Re: Re: Maminkou ve čtyřiceti? 

(30.3.2001 22:48:35)
Ahoj Jarko,
mojí mamince bylo 41 a tátovi 45, když jsem se narodila. S tím, že mám o generaci starší rodiče, než ostatní děti, jsem problémy neměla, protože nikdy nebyli a nejsou staromódní (dodneška chodí oba do práce, v zimě si vyrazí na běžky...). Spolužáci se sice občas posmívali, protože tehdy bylo "normální" mít za maminku čerstvou maturantku (což už dneska není), ale dnes na srazech přiznávají, že mi vlastně ty moje rodiče dost záviděli. Přesně, jak psala Sally, naši už měli ledacos vyřešené, než jsem se narodila, chtěli mě a byli ochotni se mi věnovat (ale nikdy mě svou péčí neobtěžovali). Dneska jsou fantastickými prarodiči pro mého syna, hlídali ho tři dny zrovna minulý týden a přežili všichni. Ostatně já jsem taky jezdila na prázdniny ke svému osmdesátiletému dědečkovi a zvládl se o mě postarat (a byl to chlap a byl sám).
Takže jestli chceš podporu, tak ode mě ji máš.
 Frn, 1 dítě (malé) 
  • 

Re: Maminkou ve čtyřiceti? 

(8.8.2001 9:42:32)
Sice mi ještě není 40 a maminkou asi nebudu, ale to co popisuješ jsem zažil "na vlastní kůži". Oběma mým rodičům bylo 39, když jsem se narodil.

Myslím, že nejpodstatnější rozdíl byl v to, že mě odmalička vedli k větší samostatnosti a zadpovědnosti. Pořád mi předhazovali "až mi tu jednou nebudeme ...". Tenkrát mi to lezlo krkem. Dneska, když se na to podívám s odstupem, musím jim dát v mnoha věcech za pravdu. A už tu opravdu nejsou ...

No zkrátka prožil jsem (snad) krásné dětství a i když jsme byl jedináček, nebyl jsem nijak rozmazlovaný - výchova byla spíš naopak tvrdší (hlavně ze strany otce). Jestli jsou rodiče staromódní, to mladý člověk nepozná. A v pubertě každému připadají staromódní všichni přes 30 :-)

Jediný opravdový problém byl v té pubertě. Kdybych zůstal doma, asi by to nedopadlo dobře. Ale naštěstí jsem v 15-ti vypadnul (napřed internát, pak koleje) a to už docela šlo. Domů jsem jezdil akorát na víkendy a prázdniny, ale když jsem se vyřádil přes týden, dokázal jsem pak doma zahrát "slušňáka" a všechno bylo v pořádku.


Přeju Ti, abys měla miminko a byla s ním spokojená. A s tím věkem se netrap - jestli budeš staromódní a "zapšklá" záleží jen a jen na Tobě. Na třídních schůzkách sice budeš potkávat o něco mladší "takyrodiče", ale nezapomeň, že Ty můžeš svému dítěti něco navíc - zkušenosti s výchovou starších dětí, nadhled a pochopení. A to není málo !

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.