| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Problémy s kojením - poraďte prosím

 Celkem 5 názorů.
 Karin, 16-denní Martin 
  • 

Problémy s kojením - poraďte prosím 

(29.3.2001 21:01:05)
Dobrý den,
mám problémy s kojením svého 16-denního syna: už z porodnice nás pouštěli s tím, že je potřeba dokrmovat umělou výživou. Ani naše dětská lékařka není spokojena s tím, že kluk nepřibývá na váze a doporučuje převést jej na umělou výživu zcela. Já se však nechci úplně vzdát. Snažím se dodržovat všechna známá pravidla úspěšného kojení: snad jsme zvládli správnou techniku, papáme každé 2 hodiny z obou prsů, dokrmujme pouze stříkačkou, nemáme dudlík ...Ale bez úspěchu, mléka mám pořád málo.
Moc prosím ty, které úspěšně zvládly podobný problém, o radu jak dál. Děkuji.
 Štěpánka+Tomášek 4,5 měsíce 
  • 

Re: Problémy s kojením - poraďte prosím 

(29.3.2001 22:13:35)
Ahoj Karin,

já jsem měla od začátku podobný problém. Sice ne v porodnici ale později Tomášek málo přibýval. Zkoušela jsem to rozkojit, ale nepovedlo se, málo jsem si věřila a dost mě to vyčerpalo. Od dvou měsíců dokrmujeme při každém krmení (kromě ranního) tzv. sondou k bradavce. Pokud počítáš, že budeš dokrmovat déle než pár dní či týdnů, doporučuju objednat si substituční výživovou soupravu firmy Medela. Jedná se o lahvičku, kterou si pověsíš na krk a z ní vede trubička, kterou si náplastí přilepíš k prsu. Dítě má v puse prs+trubičku a pije sunar a při tom stimuluje prso, případně dopije zbytky. Nejdřív ho nakojíš a pak nasadíš sondu a dokrmíš. Trubička směřuje k patru.

Kontakt na českého dovozce je 0800 194 216. Na dobírku přijde souprava cca. za týden, umí ji také poslat jako obchodní balík, což je rychlejší. Já ji jako obchodní balík objednala, nicméně poslali ji omylem na dobírku, takže je dobré to při objednávce zdůraznit. Jediný problém je cena - cca. 800 Kč. Já jsem se bála, že o kojení úplně přijdem, takže jsem se nebála tuhle částku investovat. Tomášek je dost líný a myslím, že už bychom bez sondy možná nekojili, takže se možná vyplatila i finančně, když bych spočítala, kolik by stál sunar. Navíc mi to strašně pomohlo psychicky, protože jsem se přestala bát, že mi začne ubývat mléko. Od začátku dokrmu dokrmujeme pořád stejným množstvím a v posledních dvou týdnech trochu méně, protože Tomášek začal přibývat na můj vkus až moc.

Sonda k bradavce se prý dá taky sestrojit ze stříkačky a trubičky, ale k tomu by ti víc řekla paní doktorka Mydlilová - tel. 61 08 25 59 nebo 36 23 na konci. Jestli se chceš ještě na něco zeptat ohledně té soupravy, klidně mi zavolej na 0312 62 77 93 nebo pošli mail (nevybírám je ale denně a tvoje situace potřebuje rychlé řešení, takže telefon je lepší).

Určitě se nenech odradit a miminko neodstavuj. Vím, jak je tahle situace stresující, mě Tomášek přibýval 7 deka týdně a dětská paní doktorka mne povzbuzovala průpovídkami typu "Některé děti, když je matky nechají sát déle než 5 minut, jsou hrozně tlusté. To vám teda nehrozí" Pak když přibyl víc jí zas vadilo, že kojíme po 2,5 hodinách a ne po třech. Žádná velká podpora.

Moc držím palce a neboj se zavolat, vím, jak je to těžké, když ti na kojení záleží a nedaří se. Snad jsem ti trošku pomohla.

Hlavně neklesej na mysli.
Ahoj Štěpánka
 Štěpánka+Tomášek 4,5 měsíce 
  • 

Re: Problémy s kojením - poraďte prosím 

(29.3.2001 22:23:26)
Ještě jsem si vzpoměla, že je důležité kojit často hlavně v noci. Ulehnout s dítětem a kojit hodně v noci, tak 4-5 dní, to by mělo tvorbu zvýšit, ale o tom se spíš poraď s paní doktorkou Mydlilovou, já jsem v kojení úspěšná nebyla, pouze v kojení s dokrmem.

Být tebou, určitě bych se nenechala odradit po dvou týdnech, kdy se ještě vůbec neví, kolik bude kluk přibývat dál. Je mi divné, že vám dali dokrm už v nemocnici. Jak jste tam byli dlouho ? To poznali na základě jednodenního nebo dvoudenního přírůstku?

Ahojky,
Štěpánka
 Darja, půlroční dcera 
  • 

Re: Problémy s kojením - poraďte prosím 

(30.3.2001 11:12:21)
Mám pocit, jako bys tady popisovala mou situaci po návratu z porodnice. Já měla tu obrovskou nevýhodu, že jsem rodila císařem a tím, že jsem ležela dva dny na JIPce, kdy nám děti vozili jen přes den jednou za 3 hodiny a v noci vůbec, jen mlezivo se mi začalo tvořit až 4 dny po porodu a s mlékem to bylo špatné. Dítě mi začali dokrmovat z lahvičky a tím se celé kojení nabouralo. Při odchodu z porodnice mi ale pediatrička zmáčkla prso a když z něj vystříklo mléko, řekla mi, že mám mléka dost a dokrm podávat pouze eventuálně. Takže jsem začala plně kojit a dokrm vypustila úplně. Snažila jsem se takhle 4 týdny. Jenže dítě přibíralo někdy 8 někdy jen 4 deka za týden. Od pátého týdne jsem zavedla dokrm Nutrilonem Premium. Nejdřív jsem vždy jednou nebo dvakrát po sobě pouze kojila a pak podala po kojení dokrm. Postupně jsem přešla pouze na dokrm, protože dcera se špatně chytala a mě ubývalo mléko. Začala jsem odstříkávat a tím jsem si tvorbu mléka trochu zvýšila. Kojila jsem totiž maximálně 40-50 ml. Při odstříkávání ( manuální odsávačkou jsem se dokonce dostala až na 120 ml.) Ale to netrvalo dlouho. Já osobně jsem toho názoru, že stresovat se tím, že nejde kojení nemá smysl. Někdy prostě ať se člověk snaží jak se snaží, mléka je málo. Radila jsem se i na horké lince kojení v Thomayerově nemocnici a tam mi po vysvětlení mého problému a všech kroků, které jsem pro zvýšení kojení udělala řekli, že bohužel asi jsem ten případ, kdy to bez dokrmu nepůjde. Takže jsem s dcerou na dokrmu od té doby. Radili mi samozřejmě také kojení sondou, což už tady bylo v předešlém příspěvku. Myslím si ale, že kojení má být příjemné pro obě strany. Stres a nervozita, že dítě nepřibírá vše pouze zhorší. Neboj se o zdraví svého dítěte, má dcera nebyla dodnes ani jednou nemocná. Dítě mé známé, které je kojeno plně dodnes, už bylo nemocné třikrát, takže je to hrozně individuální. Dnes, když se podívám na fotografie a video z doby, kdy se mi dcera narodila, až se mi svírá srdce, jak byla vychrtloučká a vypadala jak podvyživená. Nemá smysl kojit za každou cenu. Spíš se tím může ublížit dítěti. V cizině jsou i případy, kdy matka byla podporována v kojení, i když měla zjevně málo mléka a dítě pak skončilo podvyživené na kapačkách. Mě se to málem stalo taky. Takže se rozhodni podle svého, ale neváhej dlouho. Dokrm není zas takové zlo. Hodně štěstí a málo stresu. Moc ti držím palce.
 Renata, roční dcera 
  • 

Re: Problémy s kojením - poraďte prosím 

(27.4.2001 22:32:34)
Milá maminko,
snad ještě není úplně pozdě na odpověď, pevně doufám,, že jste to nevzdala. I já jsem si se svým vytouženým miminkem zpočátku užila své - holčička odmítala sát, a to navzdory tomu, že se dobře přisála už na porodním sále, postupně se stávala noční můrou všech dětských sester a její až hodinu trvající hysterické záchvaty, kdokoliv se přiblížil prs, se staly pověstnými. Situace se zlepšila asi 14 dnů po příchodu z porodnice a já svou malou dračici postupně přemohla. Kojím dodnes. Hodně pomohla také Horká linka kojení. Myslím, že ze všeho nejdůležitější je oprostit se od stresů a nedělat tragédii z toho, když je občas zapotřebí doplnit mlíčko umělé.
Přeju pevné nervy a pevnou naději!

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.