| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Pití a nápoje

30.3.2001 11:12:21 Darja, půlroční dcera

Re: Problémy s kojením - poraďte prosím

Mám pocit, jako bys tady popisovala mou situaci po návratu z porodnice. Já měla tu obrovskou nevýhodu, že jsem rodila císařem a tím, že jsem ležela dva dny na JIPce, kdy nám děti vozili jen přes den jednou za 3 hodiny a v noci vůbec, jen mlezivo se mi začalo tvořit až 4 dny po porodu a s mlékem to bylo špatné. Dítě mi začali dokrmovat z lahvičky a tím se celé kojení nabouralo. Při odchodu z porodnice mi ale pediatrička zmáčkla prso a když z něj vystříklo mléko, řekla mi, že mám mléka dost a dokrm podávat pouze eventuálně. Takže jsem začala plně kojit a dokrm vypustila úplně. Snažila jsem se takhle 4 týdny. Jenže dítě přibíralo někdy 8 někdy jen 4 deka za týden. Od pátého týdne jsem zavedla dokrm Nutrilonem Premium. Nejdřív jsem vždy jednou nebo dvakrát po sobě pouze kojila a pak podala po kojení dokrm. Postupně jsem přešla pouze na dokrm, protože dcera se špatně chytala a mě ubývalo mléko. Začala jsem odstříkávat a tím jsem si tvorbu mléka trochu zvýšila. Kojila jsem totiž maximálně 40-50 ml. Při odstříkávání ( manuální odsávačkou jsem se dokonce dostala až na 120 ml.) Ale to netrvalo dlouho. Já osobně jsem toho názoru, že stresovat se tím, že nejde kojení nemá smysl. Někdy prostě ať se člověk snaží jak se snaží, mléka je málo. Radila jsem se i na horké lince kojení v Thomayerově nemocnici a tam mi po vysvětlení mého problému a všech kroků, které jsem pro zvýšení kojení udělala řekli, že bohužel asi jsem ten případ, kdy to bez dokrmu nepůjde. Takže jsem s dcerou na dokrmu od té doby. Radili mi samozřejmě také kojení sondou, což už tady bylo v předešlém příspěvku. Myslím si ale, že kojení má být příjemné pro obě strany. Stres a nervozita, že dítě nepřibírá vše pouze zhorší. Neboj se o zdraví svého dítěte, má dcera nebyla dodnes ani jednou nemocná. Dítě mé známé, které je kojeno plně dodnes, už bylo nemocné třikrát, takže je to hrozně individuální. Dnes, když se podívám na fotografie a video z doby, kdy se mi dcera narodila, až se mi svírá srdce, jak byla vychrtloučká a vypadala jak podvyživená. Nemá smysl kojit za každou cenu. Spíš se tím může ublížit dítěti. V cizině jsou i případy, kdy matka byla podporována v kojení, i když měla zjevně málo mléka a dítě pak skončilo podvyživené na kapačkách. Mě se to málem stalo taky. Takže se rozhodni podle svého, ale neváhej dlouho. Dokrm není zas takové zlo. Hodně štěstí a málo stresu. Moc ti držím palce.
Odpovědět
Průběh diskuze (5 názorů)
Problémy s kojením - poraďte prosím Karin, 16-denní Martin 29.3.2001 21:1
*Re: Problémy s kojením - poraďte prosí... Štěpánka+Tomášek 4,5 měsíce 29.3.2001 22:13
*Re: Problémy s kojením - poraďte prosí... Štěpánka+Tomášek 4,5 měsíce 29.3.2001 22:23
*Re: Problémy s kojením - poraďte prosí... Darja, půlroční dcera 30.3.2001 11:12
*Re: Problémy s kojením - poraďte prosí... Renata, roční dcera 27.4.2001 22:32

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.