| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Pití a nápoje

Re: Problémy s kojením - poraďte prosím

Ahoj Karin,

já jsem měla od začátku podobný problém. Sice ne v porodnici ale později Tomášek málo přibýval. Zkoušela jsem to rozkojit, ale nepovedlo se, málo jsem si věřila a dost mě to vyčerpalo. Od dvou měsíců dokrmujeme při každém krmení (kromě ranního) tzv. sondou k bradavce. Pokud počítáš, že budeš dokrmovat déle než pár dní či týdnů, doporučuju objednat si substituční výživovou soupravu firmy Medela. Jedná se o lahvičku, kterou si pověsíš na krk a z ní vede trubička, kterou si náplastí přilepíš k prsu. Dítě má v puse prs+trubičku a pije sunar a při tom stimuluje prso, případně dopije zbytky. Nejdřív ho nakojíš a pak nasadíš sondu a dokrmíš. Trubička směřuje k patru.

Kontakt na českého dovozce je 0800 194 216. Na dobírku přijde souprava cca. za týden, umí ji také poslat jako obchodní balík, což je rychlejší. Já ji jako obchodní balík objednala, nicméně poslali ji omylem na dobírku, takže je dobré to při objednávce zdůraznit. Jediný problém je cena - cca. 800 Kč. Já jsem se bála, že o kojení úplně přijdem, takže jsem se nebála tuhle částku investovat. Tomášek je dost líný a myslím, že už bychom bez sondy možná nekojili, takže se možná vyplatila i finančně, když bych spočítala, kolik by stál sunar. Navíc mi to strašně pomohlo psychicky, protože jsem se přestala bát, že mi začne ubývat mléko. Od začátku dokrmu dokrmujeme pořád stejným množstvím a v posledních dvou týdnech trochu méně, protože Tomášek začal přibývat na můj vkus až moc.

Sonda k bradavce se prý dá taky sestrojit ze stříkačky a trubičky, ale k tomu by ti víc řekla paní doktorka Mydlilová - tel. 61 08 25 59 nebo 36 23 na konci. Jestli se chceš ještě na něco zeptat ohledně té soupravy, klidně mi zavolej na 0312 62 77 93 nebo pošli mail (nevybírám je ale denně a tvoje situace potřebuje rychlé řešení, takže telefon je lepší).

Určitě se nenech odradit a miminko neodstavuj. Vím, jak je tahle situace stresující, mě Tomášek přibýval 7 deka týdně a dětská paní doktorka mne povzbuzovala průpovídkami typu "Některé děti, když je matky nechají sát déle než 5 minut, jsou hrozně tlusté. To vám teda nehrozí" Pak když přibyl víc jí zas vadilo, že kojíme po 2,5 hodinách a ne po třech. Žádná velká podpora.

Moc držím palce a neboj se zavolat, vím, jak je to těžké, když ti na kojení záleží a nedaří se. Snad jsem ti trošku pomohla.

Hlavně neklesej na mysli.
Ahoj Štěpánka
Odpovědět
Průběh diskuze (5 názorů)
Problémy s kojením - poraďte prosím Karin, 16-denní Martin 29.3.2001 21:1
*Re: Problémy s kojením - poraďte prosí... Štěpánka+Tomášek 4,5 měsíce 29.3.2001 22:13
*Re: Problémy s kojením - poraďte prosí... Štěpánka+Tomášek 4,5 měsíce 29.3.2001 22:23
*Re: Problémy s kojením - poraďte prosí... Darja, půlroční dcera 30.3.2001 11:12
*Re: Problémy s kojením - poraďte prosí... Renata, roční dcera 27.4.2001 22:32

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.