| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Montessori školička: Hledání pokladů

 Celkem 19 názorů.
 kreditka 


Nevím 

(26.11.2010 11:27:35)
Teda s takovou hrou by mě 3 letá dcera hnala, myslela by si že jsem se zbláznila..nevím přijde mi že v téhle školičce se nepřirozeně "učí" přirozené věci, které se děti naučí tak jako tak
 Veronika 
  • 

Re: Nevím 

(26.11.2010 11:40:13)
Souhlasím.Je to o ničem.
 Rigmor 


Re: Nevím 

(26.11.2010 13:12:16)
A proč by to mělo být k ničemu? Mně to přijde jako fajn nápad. Můj čtyřletý syn si to určite rád zkusí. A když náhodou ne, tak určitě ta menší dvouletá. Já sama miluji přehrabávání fazolí doteď...Vaše děti nebaví třeba venku hra s pískem či kamínkama? V podstatě ta videa, co tady doposud byla, prezentovala oblíbené činnosti dětí, které nekteré děti nemůžou dělat třeba zase tak často...protože by se u toho nadělal binec...tak to mám aspoň z dětství zafixované já. Ne, že by mě rodiče k takovým hrám nepustili, spíš když jsem hlídala mladší sourozence, tak tyto aktivity nehrozili, to bych ješte po nich musela uklízet, to tak akorát. :-) Teď už přemýšlím jinak.
A že by byly takové aktivity v klasické školce, o tom teda nevím. Moje děti rády pomáhají při vaření, či pečení, v zahrádce...snažím se jim umožnit nejvíc toho, co je zajímá, i když, někdy ty důsledky...ale to má také své pozitivum: naučí se po sobě uklízet.
To je jasné, že to není hra na celé odpoledne a starší děti to už umí (a nerozmetou fazole po celé místnosti), ale nějak se to naučit museli.
Některým lidem možná příde, že Montessori dělá z přirozených věcí vědu, nebo že to není důležité...ale opravdu se některé děti doma ani ve školce k takovým aktivitám nedostanou. Třeba když jsou hodně pracovně vytížení rodiče, večeři uvaří z polotovaru, hraček sice plný pokoj, ale...Já to třeba vítám jako dobrý nápad. Děti občas neví, co si začít a kupovat pořád nové hračky není řešení, okoukají se jako ty ostatní...
Dík za inspiraci.
 Zuza 
  • 

Re: Nevím 

(26.11.2010 15:31:06)
Toto je naopak poprvé, kdy mě něco ze školičky zaujalo. Akorát že já už mám na to děti velké.
 Pollyenka 


Re: Nevím 

(26.11.2010 16:07:17)
Já nevím, tohle by zaujalo tak mého 15 měsíčního syna,ale děti ve školce? Ale asi ano, když to tam dělají.
 Bumbi&05,08,10 


Re: Nevím 

(26.11.2010 18:43:17)
15 měsíční by si mungo fazole strkal ještě nejspíš do pusy, jsou dost malé, ale asi by to šlo s velkýma fazolema. Nejspíš by mu taky asi úplně nedošlo, co je cílem - vyndat věci, které tam "nepatří".
 Pollyenka 


Re: Nevím 

(26.11.2010 19:08:39)
Nepodceňovat mí malé batole. ~t~~t~~t~~t~~t~~t~
 MiliP 


Re: Nevím 

(26.11.2010 18:48:52)
Dcera ( 2r ) tuto aktivitu má velmi ráda - máme rýži. Ono zkuste to s 15ti měsíčním dítkem a uvidíte. Ono jde také o to, aby vše neskončilo mimo mísu a pokud, aby bylo schopno si po sobě náležitě uklidit. Myslím že na 15ti měsících hledat opravdu nebude a spíše vše vysype. Tyto aktivity by měly být děti schopny provádět samostatně - což je ostatně jedním z cílů. Poučit se z chyb a moci je samostatně napravit - bez toho, aby jim druhý říkal co mají a nemají dělat.
 KKarolina 


Trošku jinde 

(26.11.2010 18:12:26)
Není to špatné takhle si hrát,ale přijde mi to trošku věkově jinde,takovýhle věci se přeci dělají s opravdu malýma dětičkama třeba od toho roku a pul do tří-rozvíjíme jemnou motoriku atd.,myslím,že školkové děti jsou na tohle už velké.~k~
 Hanka 75 


Re: Trošku jinde 

(26.11.2010 22:35:33)
já si také ráda "zahrabu" a je mi 35 let :-)

já myslím, že na spoustu aktivit není nikdy pozdě...
 Markéta, dcera a pes 


Re: Trošku jinde 

(27.11.2010 20:26:30)
Moje 15ti měsíční dcera s touto činností začíná,hledá zvířátka v čočce, moc ji to baví, i když bojujeme s tím, že se jí čočka lepí na ručičky a potom je všude okolo, tak to spolu posbíráme. Také ji zatím musím hlídat, aby čočku nesnědla :-) co se týče reakcí na to, jestli jsou školkové děti na tuto činnost staré nebo ne, musím říci, že se k této činnosti děti rády vracejí, užívají si "hrabání" jinak než třeba dvouleté děti.
 Veveruše 


Re: Trošku jinde 

(28.11.2010 21:39:33)
Napadlo mě přesně totéž, a to je mi už 38~k~
 Pampela 


Re: Trošku jinde 

(30.11.2010 8:33:57)
Přesně tak. Když je to baví, tak na to nejsou velké. :-) Určitě je to uklidňující činnost.
 Lenka C. 


Re: Trošku jinde 

(6.12.2010 17:33:56)
...pro zlatý prsten s nějakým drahým kamenem ... proč ne :-)
 Veveruše 


A co kromě kritiky také nějaká pochvala?-) 

(28.11.2010 21:47:27)
Když tady byla minule kritika na video Montessori, souhlasila jsem myslím se všemi negativními reakcemi.
U nového videa se objevil stručný, ale plně výstižný popis a vysvětlení. Mně se to líbí, s tím vysvětlením mi to už vůbec pitomé nepřijde. Překvapuje mě, že na článek ale opět převažují kritické (až bych snad řekla zapšklé) reakce~:(
Zrovna tohle jsem s dětmi ještě nezkoušela, jen poměrně často hledáme v písku různá zasypaná auta (menší si je takhle zasypává a hledá vlastně poklad sám od sebe; háček je, že když ho to přestane bavit, nechá auto klidně zasypané a hraje si s něčím jiným; takže poklady nakonec nejvíc hledám já, když kluci zjistí, že nějaké auto chybí, a já se dovtípím, že by mohlo být v písku~q~). Myslím, že se jim to bude líbit oběma (je jim 2 a 5 let), obzvlášť teď v zimě (no já vím, že je podle kalendáře ještě podzim~2~), kdy už je na písek odmítám pouštět.
 Aignes +1 


Jsem moc ráda, že autorka 

(30.11.2010 10:50:22)
Jsem moc ráda, že autorka tentokrat přiložila i stručný komentář.Snad to bude dělat i nadále.Přestože si stále myslím, že celý projekt prezentace Montessori metody na tomto portálu byl a je nedovařený a bohužel nevyužil tuto šanci, tak aspoň že video dostalo komentář a není tak zdrojem totálního nepochopení a kritiky.Takže díky za to.
 Misa W. 


Re: Jsem moc ráda, že autorka 

(1.12.2010 13:53:17)
Děkujeme za vaše ocenění.~R^
 snejdi 


Re: Jsem moc ráda, že autorka 

(4.12.2010 23:34:31)
Děkuju za inspiraci, vyzkoušíme to. Někdy se to může zvrtnout v něco jiného, ale to podle mě nevadí, když to dítě baví. My jsme doma zkoušeli (dcera 2,5 roku), co plave, co se potopí. Nakonec skončily v lavoru všichni plyšáci a rozklížila se nám dřevěná kočička, ale dcerka byla nadšená. A pořád se ptala,proč něco plave, a něco ne.
 kamcula+david 08/05+Verca 11/0 


Velmi zajímavé 

(5.2.2011 21:30:04)
Velmi oceňuji jak tento konkrétní nápad na činnost, tak snahu přiblížit některé činnosti v Montessorri školce. Videa jsou velmi profesionální a to vůbec není snadné. Komentáře, které jsem zatím viděla, se mi také zdají relevantní. Přeji mnoho dalších úspěchů!

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.