| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze :Diskuze : podle měsíce narození : srpen 2013

Popovídejte si s ostatními, kteří mají stejně staré děti nebo stejný měsíc porodu!
  (?)
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 911  [Dalších 881 >>]
JankaHK 68660
28.1.2014 8:30:32
Ahojda,

no já s ní zas tak moc necvičila. Jen jak nepásla, ale tam stačily dva dny a hned ji to šlo. Za to přetáčení nám nejde a nejde ~a~ Za ten týden, co s ní pravidelně cvičím, tak žádný pokrok, vůbec nemá potřebu se přetáčet. A když ji překulím na bok, tak s fakt velkou dřinou se přeotočí na bříško ~n~

Ty náušničky tak dlouho trvají, protože chci jít k doktorovi, co měří i akupunkturní body, a co vím, tak je snad jen jediný v Hradci, tak proto k němu chodí tolik miminek.

To tahání věcí nad sebou znám, kolotoč nad postýlkou už máme slepovanej ~t~

Holky, na jak dlouho chodíte v tady tom počasí ven? Já jen, že sousedka hrozně řešila, že dávám Elenku v mrazu ven. I když bylo - 10, tak jsem ji tam dala na půl hodiny, pokud je kolem nuly, tak je venku hodinku dopolko a odpolko taky tak hodinku. Vždycky ji mám zabalenou, zachumlanou, takže když ji pak doma odstrojím, tak je krásně teploučká. Myslím si, že lepší venku, když mrzne, než aby nešla vůbec na čerstvý vzduch.
Martysek 135615
25.1.2014 23:13:50
Holky mrkněte na to, je to supr udělaný: http://www.solen.cz/pdfs/ped/2004/06/07.pdf
Martysek 135615
25.1.2014 15:03:30
Ahoj Jani díky za gratulaci, koukám stále jsme tu nejaktivnější ~t~

Držím palečky, aby se tě Eli brzy otáčela, je to šikulka, určitě to zvládne a jak koukám, ty s ní furt něco cvičíš, takže to bude v poho ~6~
Ta naše se sice otáčí na bříško už měsíc ale zpět na záda se jí nechce, takže je furt vzteklá ~o~
Teď se začala na bříšku otáčet dokola, jak hodinová ručička, je to sranda a snaží se lézt a jak chce skrčit kolínka a popolézt, tak jí to klouže ~t~
Hrozně si oblíbila za něco tahat, co má nad sebou, třeba u gauče, kde přes den odpočívá má přehozený hrací kobereček a hned, jak se probudí, tak si ho stáhne dolů a děsně ho žužlá ~t~
Koukám, jak kde, ty čekáš na naušničky tak dlouho a u nás se nemuselo ani objednávat, divný ale držím vám moc moc palečky, ať to v klidu zvládnete ~;((~;((~;((
Jé k zápisu, tak to je nový vstup do života, to si u synka taky pamatuju a už si tam tenkrát i ved slečnu za ruku, se kterou chodil do školky ~t~
Tak hodně štěstí!!!!
JankaHK 68660
22.1.2014 9:30:13
Ahojda maminy,

Martýsku, gratuluji k dudlíku ~p~

Minulý týden jsme byly na kontrole na neurologii, paní doktorka sice říkala, že je Elenka moc šikovná, ale řešila, že se neotáčíme. Hodnotila ji jako miminko staré 5 a půl měsíce. A že když se do měsíce nezačne sama přetáčet ze zádíček na bříško, tak máme začít chodit na rehabilitace. Doporučila nám, abych ji dávala hračky jen na jednu stranu, aby se snažila přetočit, jenže naše pohodářka se chvilku snažila a pak 20 minut ležela a dívala se do krbu, vůbec nebrečela, byla spokojená. Známá nám doporučila cvičit na overballu, aby si posílila zádíčka, tak cvičíme.

Tak už jsem konečně volala panu doktorovi (vyhlášený nastřelovač náušnic:-)) a sestřička, že jim denně volá tak 10 maminek, do toho mají svoje pacienty, tak nemají žádné volné termíny, tak ať si zavolám až v únoru.

No a zítra jdeme k zápisu, Kuba už se nemůže dočkat školy, tak doufám, že mu vydrží, co nejdýl :-)

papa a mějte se krásně ~3~
la estrella 48217
12.1.2014 22:19:40
Koukám, že už přikrmujete. je zvláštní jak u každého dítěte doporučují něco jiného.Dříve se lepek nesměl do jednoho roku, teď zase jo.. a tak je to se vším, pár let a všechno se změní.
Já tedy budu příkrmy zavádět od šestého ukončeného měsíce, pokud bude kojení stačit do té doby a ten lepek asi zkusím zavést tedy dříve. Jsem zvědavá, jak jí bude chutnat něco nového.
la estrella 48217
12.1.2014 22:19:40
Koukám, že už přikrmujete. je zvláštní jak u každého dítěte doporučují něco jiného.Dříve se lepek nesměl do jednoho roku, teď zase jo.. a tak je to se vším, pár let a všechno se změní.
Já tedy budu příkrmy zavádět od šestého ukončeného měsíce, pokud bude kojení stačit do té doby a ten lepek asi zkusím zavést tedy dříve. Jsem zvědavá, jak jí bude chutnat něco nového.
la estrella 48217
12.1.2014 22:16:39
Krásný nový rok!
zdravím po dlouhé době.
máme naušničky, ale je to taková mračenice. A má takovou hezkou druhou bradu, takže má takový výraz.. někdy ji nafotím, to s emusí vidět. Zoubky nemáme, přetáčíme se. Hodně ji nosím, vydrží vždy chvíli si hrát a pak se musí vzít, dělat s ní blbosti a tak. Spí tak deset minut dopolko při kojení a pak po obědě, to okolo 3-4 hodin. Spát jse okolo sedmé hodiny a usíná většinou sama. někdy dělá scény, a brečí a chce ještě dokojit, ale poslendí dobou to hodně ustoupilo. Celkově je to moc prima a je to zlatíčko. všichni jsou z ní poprdění.
Martysek 135615
11.1.2014 14:34:34
Ahoj maminy,
Libubu: my jsme začínaly ve 4.měsíci se zeleninkou, tedy mrkev+brambor, pak jsem jí k svačince zkoušela i nastrouhaný jablko (takový to speciální struhátko), pak banán a nakonec jablko s piškotem, to jí jelo nejvíc. Ta mrkev s bramborem jí jede nejvíc z bio skleničky, co jsem koupila v globusu a bylo tam i s hovězím masem a to jí taky jelo super, už pěkně papká, bude jako my, masová ~y~
Kaši nám dr.nedoporučila, aby nebyla moc tlustá ~q~ Zatím je v normě, je sice těžká ale je to vidět jen na nožičkách a ručičkách ~t~

Zuby jsou zatím v pohodě, nepociťuji je při kojení vůbec, jen jednou dělala kravinky a nesála, tak mi trošku kousla ale jak jsem vyjekla, hned se pustila a koukala!!! Tak jsem jí vynadala, tak snad už bude hodnější ~q~
Jinak to snáší bez teplot, nějak jí to nenatejká, nic, jen je odpoledne a večer je děsně nevrlá a ukňouraná, tak jí to mažu Citrovitalem, ani nevím, jestli jí to nějak pomáhá, vychladila jsem jí i kousátko ale to kouše chvíli a pak bulí, asi je to nepříjemný ~:(
A jak píšeš, že nemáš balkon, my také ne, zkusila jsi jí někdy uhoupat v kočáru a dát třeba do ložnice k otevřenému oknu? (samozřejmě zabalenou) ~t~
Já jí tam občas dám, když přijdeme z venku, já už zmrzlá a ona ještě spí ~h~ ještě tam pak chvilku vydrží a není jí horko ~6~

Ramatad: Držím moc moc palečky na náušničky!!!!
Taky máš pěkného spáče, ta naše přes den občas nějakou půlhodinku a to je vše, jen v kočáru, když tedy jedu a nestojím, tak vydrží i 2 hodiny ~t~

Hezký den holky a Lucinka má pořád krásný, velký kukadla, dík za fotky!!!!! ~6~
Ramatad 78004
11.1.2014 9:20:52
AHoj holčiny, tak nejmenší jsme asi my. Ve čtyřech měsících máme 5490g a měří 61cm. Zoubky zatím nemáme i když ručičky si tam pořád strká a bývá nevrlá. S usínáním jste na tom zatím dobře, přes den doma usne tak na 20min., ale v kočárku venku vydrží 4-5 hodin. Večer také usíná sama, ale až tak kolem 9 hodiny večer.
Jinak se zatím nepřetáčíme, točíme se na boky a několikrát omylem na bříško, ale to byl jen spíš omyl. Zítra jdeme na náušničky, tak jsem malinko nervozní.
krásné dny
Libubu 137220
10.1.2014 22:26:54
Máme za sebou další očkování a kontrolu ve 4měsících. Jsme proti vám pěkný prcci. I když jsme vlastně nejmladší :-) Lucka váží 6050g a měří 64cm. Stále jenom kojíme. Dr říkala, že můžeme začít s mléčnou kaší večer, aby si Lucka zvykala na lepek. Čím jste začínaly?
Zoubků se docela děsím. Jak je Andrejka zvládá? Kromě toho, že je protivná. Nezakousne se někdy do prsa při kojení? Nedovedu si to představit. Už teď se dokáže pěkně zakousnout ~y~
Se spaním přes den máme stále problémy. Když není v kočárku, tak doma usne jenom omylem. Musím si k ní lehnout a občas se nám to podaří. Většinou se ale probrečí k dalšímu jídlu. Nemáte nějakou radu, jak na to? Bohužel nemáme balkon a nemůžu být s Luckou celé dny venku. ~q~
Dobrou noc
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 911  [Dalších 881 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.