| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze :Diskuze : podle měsíce narození : srpen 2013

Popovídejte si s ostatními, kteří mají stejně staré děti nebo stejný měsíc porodu!
  (?)
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 911  [Dalších 891 >>]
Ramatad 78004
20.2.2014 13:47:16
Ahoj holky,

tak malá taky málo přibývá, zatím vážíme 5,85 kg. Na večer dáváme kašičku a zítra začínáme příkrmama.
Jinak 14 dní nám již kutálí sudy, takže ji vždy někde hledáme, hlavně malý ji vždy někde sebere a odnese zpátky na hrací deku. Nejvíc se kutálí do leva, na pravou se sice přetočí, ale tam se ji nechce.
krásné sluníčkové dny ~;((~;((~;((~;((~;((
Martysek 135615
18.2.2014 18:29:53
Ahoj Jani fotky jsou supr, hned jsem nakoukla a jak má ten kabátek, ten je suprovej!!! ~R^

Jak píšeš, že nepřibírá, tak už by neměly tolik přibírat, naše Andy přibrala za poslední měsíc taky jen 200g

Jinak tu korbičku už jsme včera vyměnili za větší a ze sezením, sice taky ještě nesedí, je taková gumová ale má to trošku zvednutý, jinak, když nespí, tak je vzteklá, že nevidí, teď už vidí a je to fajn, je klidnější. Naše Andy je taky smíšek ale jen, když s ní děláme blbiny, jinak je to ukňouránek a v kočáru hůř, nikdo se na ní nesmí podívat, ba dokonce promluvit, bulí, jak delfín ~t~ To má prý po mamince ~j~

Ty náušničky jsou hezký, na fotce vypadaj hezky a kdyžtyk je nemá přeci na furt, až povyroste, dostane větší, ne? To neřeš, hlavně, že to zvládla v klidu, je statečná, ta naše to byl děs, histerie ~q~

A s tím přetáčením, jsem ráda, že to zvládla, to ty doktoři furt s něčí otravujou, jsou i pomalejší děti a málokdo to řeší!!!

Tak se zatím mějte fajn a brzy zas něco písni ~3~
JankaHK 68660
15.2.2014 9:17:37
Ahojda :-)

jj, flákají to tu všichni :-) Já už taky nějak nestíhám ...

Tak to je super, že krevní testy dopadly dobře, a že je Andrejka je v pořádku. Však ona až bude běhat, tak to vyběhá. To já vážila Elenku dneska a navážila jsem pouhých 7,5kg. Za měsíc a půl přibrala jen dvacet deka, což nechápu, protože papká pořádně. Jíme stále 7x denně. Z toho 5x denně mlíčko, obídek a ke sváče ovoce. A od příštího měsíce už začnu s jogurtama.

My máme pořád hluboký kočárek. U syna jsem dávala sporťák, až když seděl. Elenka je pořád docela dost nezpevněná, tak sedět asi jen tak nebude. Ale na jaře bych už sporťák chtěla dát, budeme už víc venku, a když neuvidí, tak se bude vztekat, tka uvidíme ...

No jinak do 14.2. jsme měli termín na přetáčení. A poprvné se sama přetočila v pondělí, takže pár dní před termínem. Teď se přetočí sama jen tak 3x za den, takže žádná sláva, takže pořád cvičíme. Začaly jsme i na velkým míčí, a to ji hrozně baví, směje se u toho. I když naše Eli se směje pořád.

A od včerejška máme náušnice. Pohoda, Elenka to zvládla úžasně, téměř bez pláče. Ale jsem z toho docela nešťasná, vůbec ji nesluší. Navíc jsem to přepískla s růžovou. Původně jsem ji chtěla nechat dát bezbarvý, ale holčičce před námi neslušely, tak jsem vybrala právě tu růžovou. Jo a včera jsem do albíčka přidala spoustu nových fotek ~:-D

papa a krásný víkend všem ~3~

Martysek 135615
12.2.2014 22:00:51
Ahoj holky, co je nového? Nějak to tu flákáte?? ~t~

U nás pár novinek je, umělé mléko na noc dopadlo špatně, těžce mi ho bojkotuje, takže jsme zpátky u prsa a zkouším kaši, ta jí tedy šmakuje dobře ale budí se pořád stejně, no asi to budu muset vydržet, dokud budu kojit, úděl matky ~w~

další novina, krevní testy na cukr dopadly super, krevní obraz, jaterní testy i chudokrevnost, to vše je v pořádku, takže je macatá od přírody a tudíž zdravá, uf, spad mi pořádnej balvan ze srdce ~6~

A jak jinak Eli, jak pokračujete, už je to lepší?

A co hluboký kočárek, už jste vyměnily za sporťák? My už budeme měnit hluboký za větší korbičku na sezení, už je tam chudák s tím pytlem namačkaná, takže to vidím, max. na měsíc....a už se těším, protože ta druhá korbička je o hodně hezčí než ta hluboká ~g~

Jinak se mějte všechny krásně a hlavně zdravě!!!! ~3~
Martysek 135615
4.2.2014 17:44:05
Ahoj holky, co je nového??? ~p~

Jani, jak jde přetáčení, myslím na vás holky a držím pěstičky ~6~~6

My byly dnes na 6-ti měsíční poradně, všechno v pořádku, máme rovných 9 kilo a 72cm, za měsíc vyrostla o 4cm, konečně roste spíš do délky ~b~
Přes den pořád kojím a jak má příkrmy, tak vydrží ale v noci pije po dvou hodinách, tak se doktorka zhrozila a mám večer dokrmit nutrilonem, tak dneska poprvé vyzkoušíme, jsem zvědavá ~d~
Jinak baští taky všechno, je šikovná a lžička jí nedělá problémy, pusinku otvírá rychlejš, než stačím nabírat baštu a přitom děsně kope nožičkama, takže jsem celá pokopaná ~4~
Dneska to předvedla i doktorce, když jí poslouchala, kopala jak blázen, ještě, že je taková oplácaná, tak jí to nebolelo ~:-D

Ramatad a tobě přeju ať ti malá krásně přibírá, určitě to dožene, kamarádky malá měla v roce 7 kilo a jaká je teď pěkná ~6~

Jinak už aby bylo teplo a můžu s malou někam vyrazit do víru velkoměsta a po známých, v tomhle počasí je to jen na kočár, tak užijte hezký večer!!! ~z~
JankaHK 68660
31.1.2014 13:41:02
No to Elenka se právě na ten bok vůbec nedostane. Když ji už na ten bok dám, tak to už se přetočí krásně. Ale dostat se na bok, to je fuška. Ale je na ni vidět, že je to bojovnice, fakt se snaží, ale nejde to a nejde. Nožičky by na ten bok i dala, ale u obou stran má problém s druhou ručičkou, ta né a né se přetočit, takže se na ten bok sama nedostane.
Zkoukla jsem starý videa a Kuba když si hrál pod hrazdičkou, tak s hračkami, který měl na boku, tak si hrál oběma ručičkama, ale Eli jen jednou, tu druhou na druhou stranu nedostane ~a~
Ale co jí jde výborně, tak to hamání, chutná ji všechno ~p~

pa a mějte krásný víkend ~3~
Ramatad 78004
30.1.2014 21:28:50
Ahoj děvčata,
Mám s vojtovkou zkušenosti od syna, sice jsme začali cvičit až ve třech letech a nedám na ni dopustit. Moc nám pomohla. Syna to nebolelo a celkově říkaly sestřičky, že to ty děti nebolí, jen se jim nelíbí, jak musí vydržet v určité poloze a tlačí se na body. Syn vždy říkal, že ho to nebolí. Ale snad se to obejde bez vojtovky.
Nám se malá začala na jednu stranu otáčet přesně na pět měsíců, syn už ve čtyřech, tak jsem byla taky trošku nervozní. Teď čekáme na druhou stranu. U nás pomohlo, že když se přetočila na bok, tak jsem ji zádíčka zapřela rukou a ona se pak o to víc snažila se dostat na břicho.
Jinak večer jsem začala zkoušet dávat kašičky, protože malá maličko přibírá. Máme teprve 6kg.
Krásný večer pa
Martysek 135615
30.1.2014 16:03:44
Ahoj Jani, to cvičení mi moc mrzí, vím, Vojtovka není nic příjemnýho, musíš je násilím mačkat atd, dělala to teta a malej hrozně křičel, nepřeju vám to, moc moc držím palečky, ať udelá pokrok!!!! ~;((~;((~;((~;((~;((~;((~;((~;((~;((~;((~;((

Jinak má pořád ty nastřelený, už jsme jí je tedy znovu nandavali, jak jí vypadla, tak jsem jí to aspoň pořádně promazala a chtěla už jsem dát ale, jak si za ty ouška furt tahá, bojím se, aby si ho nenatrhla, jsou takové ještě veliké, ještě chvilku počkáme, pak ti je určitě vyfotím!!!!

Zatím se mějte krásně!!!!! ~z~
JankaHK 68660
30.1.2014 13:40:25
Martýsku,

má Andrejka v oušku stále nastřelovací náušnice nebo už jste dali ty úžasné zlaté co máte ?

Andrejka už je teda pěkně čilá ~:-D Co nevidět, tak už bude určitě lézt a chodit.

No u nás to vypadá špatně. Posilovací cviky nezabírají. Poradila nám je známá, co dělá ve stacionáři rehabilitační sestru. Cvičí s miminkama, takže ví, co a jak. No a když nezabírají ty posilovací cviky, tak říkala, že by to asi chtělo začít s vojtovou metodou. Říkala, ať ještě dva týdny počkám, jestli udělá Eli nějaký pokrok, a když ne, tak ať se tam objednám. Tak jsem z toho špatná. Co mám známý, co Vojtovku cvičili, tak prej hrozný, mimča jim prej hrozně brečela. Ach jo.

paaaa ~3~
Martysek 135615
29.1.2014 16:25:02
Ahoj Jani, tak to potom chápu, že čekáte dlouho na náušničky, u nás tu nic takovýho není ale jsem ráda, že jí to dělal alespoň opravdový doktor a ne někde v salonu ~t~
Zatím ouška v pořádku, poslední dobou si furt na ně sahá a jednou jsme i hledali náušničku a ona ve vaničce, potvora, furt někde něco ~o~
Dneska v noci jsem musela zvednout boční stahovadlo u postýlky, kdyby nebyla v pytli, tak mi vylezla ven potvora a ještě se se mnou prala, hodila na boku ruku ven z postýlky a snažila se i nohy, ty jí naštěstí v pytli nešly...a tahala se se mnou, že zpátky na záda ne a ne ~o~

Jinak koukám kolotoč nad postýlkou u vás taky vede, to byl dobrej nápad!!!~z~

Jak píšeš o té sousedce, tak nevím, co je jí do toho a pokud ti malá nemarodí, tak bych to na tu chvilku neřešila, mě dětská říkala, že nemáme jezdit ven když je -5 a víc, že je riziko zápalu plic ale když ji máš v závětří u baráku a na půl hodiny, neřešila bych to ~6~

Držím palečky s otáčením a dej vědět, jak postupujete!!! ~;((~;((~;((
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 911  [Dalších 891 >>]

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.