| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Menstruace po porodu

  (?)
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 1231  [Dalších 1201 >>]
Mr. Miçkey 124689
28.4.2015 1:53:21
Asi sedim na vedeni, ale kam si ten dudlik strkas, ze muze ovlivnovat menstruaci...?~e~
Beremi 80377
28.4.2015 0:44:23
Mam 3 deti a vsechny byly od zacatku plne kojene. To prvni nikdy dudlik nechtelo a prvni MS jsem dostala vice nez rok po porodu. Druhe i treti ditko usinalo s dudlikem, nikoli s prsem v puse a prvni MS se dostavila v obou pripadech hned 2 mesice po porodu. Kojim kazde cca 2 hodiny, nejdelsi interval je 1x v noci cca 5 hodin. Muze za tu MS ten dudlik?
Jája s čápátkem 106712
3.11.2014 21:48:27
cca od 2,5 roku mi to začalo být nepříjemné, byla jsem netrpělivá, kojila jsem cca 4-5x denně, podle potřeby. teď na podzim jsem si pro sebe vyhodnotila, že už to přináší víc škody, než užitku, tak jsem syna několik týdnů připravovala na to, že už s kojením skončíme, že mi to už není příjemné, že jsem už moc unavená a že bych ráda se s ním místo kojení mazlila, že mi to je příjemnější. Uznávala jsem trpělivě jeho pocity, když plakal, že chce kojit, byla jsem s ním, ale nedala jsem. Byla jsem prostě rozhodnutá. Teď si stále ještě vzpomene, po měsíci, ale našli jsem si usínací rituály (usínal před tím pouze u kojení a za dva dny přešel na samostatné usínání vedle mne po pohádce) a řekla bych, že je nám lépe oběma. Ale je pravda, že jak se osamostatnil, tak víc vzdoruje, dělá mi naschávály, ale to je asi normální.
paleček 118669
3.11.2014 11:07:36
Jájo, já to mám úplně naopak! Co jsem plně kojila, měla jsem menstruaci vždy velmi silnou, když jsme potom zavedli příkrmy, trochu se to spravilo, ale ne moc. Doktor říkal, že je to normální. Můžu se ještě zeptat, jak jsi ukončila kojení? Já mám doma téměř tříletou holčičku, která ještě nedávno byla kojená, ale teď posledních pár týdnů to už nevyžaduje, občas se přisaje a konstatuje, že už není mlíčko. Ale jsem ráda, že jsem to nemusela utnout násilím:-). A jak dlouho jsi kojila v noci? Já hodně dlouho a malá má špatné horní zoubky, podle zubaře za to může právě noční kojení~:(.
Paradox 15600
3.11.2014 9:18:07
Já jsem kojila 3 a 3/4 roku, při kojení byla MS slabá, bezbolestná, bez dalších chuťovek. Po ukončení kojení (už dva roky) mám MS silnou, docela dlouhou a tři dny před ní mě nesnesitelně bolí prsa. ~d~
Jája s čápátkem 106712
2.11.2014 23:59:03
děkuju za vysvětlení, antiko nechci určitě, to mi za to nestojí a doufám, že i bez antiko se to upraví, je to teď první cyklus bez kojení, tak v tom má tělo asi trošku hokej...
Kreaty 128225
2.11.2014 22:33:56
jinak tak silná ovulace nebo méně silná ovulace je asi nesmysl, ovulace buď je nebo není, jedině, že by jsme silnou ovulací nazývali stav, když každý vaječník uvolní během jednoho cyklu jedno vajíčko, což je stav po lécích na ovu nebo náhodný stav, jinak nemusela si mít ovulaci, cykly mohly být anovulační, tak tomu při kojení bývá /ale nemusí být/ a tím pádem, nebyly tak vysoké hladiny hormonů, které se během cyklu vylučují, takový malýý přechod nebo malé těhotnství, takhle žili ženy v předchozích stoletích, nemenstruovaly nebo jen málo do doby dalšího otěhotnění, tělo ti říká teď můžeš mát další dítě, já jsem připravené, ono se to ještě celé může upravit a ms může být bezproblémová, když by si nasadila atiko, tak ty příznaky zmírníš, ale zase to má jiná velká rizika zdravotní
Kreaty 128225
2.11.2014 22:27:41
já už jsem dlouho po kojícím kurzu, takže to možná spletu, ale prolaktin brání zřejmě tak vysokému vyplavování progesteronu a sliznice se nevytvoří tak bohatá, když kojíš
Jája s čápátkem 106712
2.11.2014 21:55:55
Kojila jsem docela dlouho, 2 a 3/4 roku, ikdyž poslední měsíce už jen dvakrát třikrát denně, MS byla vždycky v pohodě, i délka i intenzita, žádné nepříjemné průvodní jevy. Když jsem přestala kojit úplně, mám MS hrozně silnou - kalíšek měním první dva dny co hodinu a vrátily i se i průvodní příznaky (bolest a zvětšení prsů). Co to způsobuje? Resp. co během kojení toto utlumuje? Zajímá mne ten hromonální proces v těle, abych mohla googlit dál. Má to co do činění s plodností (myslím tím, že třeba neprobíhala opravdová ovulace během kojení a proto ani MS nebyla silná)? Jsem biologický analfabet, tak budu ráda za nějaké srozumitelné vysvětlení. Díky!
Tereza
  • 
2.8.2014 11:51:13
Dobry den, kalisek jsem vyzkousela poprve a jsem spokojena. Mam ho ze zbozomat.cz za stejnou cenu.
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 1231  [Dalších 1201 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.