| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Ambulantní porod

  (?)
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 1433  [Dalších 1413 >>]
Stará Misule 82389
12.7.2018 10:23:24
Tak v našem případě by nam pediatr nepomohl, určitě s sebou nenosej kyslik, věci na odběry , a ultra rychle vyhodnoceni výsledků. Navic druhy den rano byla uplne v pohode, zaclo to pozdne odpoledne, a to by uz nyla pediatra pryc.
splechtulka & M+J+R 35354
11.7.2018 22:39:19
Pediatr nemá problém převzít dítě do péče.
splechtulka & M+J+R 35354
11.7.2018 22:38:10
Děkuji, už vím kam
Lupus 87642
11.7.2018 22:34:05
Nejpodstatnější mi na tom přijde, že pokud by si paličatý rodič neprosazoval za každou cenu svou, nemusel by se o to dítě starat a ono by mělo svůj vlastní život, o který takto přišlo ...
Žžena 83005
11.7.2018 21:34:49
Lupus,
no rodič, narozdíl od pokladní, žije s následky svého rozhodnutí celý následující život. (ostatně, rodič žije i s následky rozhodnutí lékaře...) O to dítě se pak stará rodič, ne lékař.
Lupus 87642
11.7.2018 21:32:37
Ona bývá trošku potíž s tou fází "doktor jim musí říct rizika a je na nich jak se rozhodnou". Bohužel leckdy převládne touha prosadit své jediné správné dříve učiněné rozhodnutí proti tomu hnusnému paternalistickému zástupci nemocniční medicíny a výsledné rozhodnutí nebývá právě reprezentantem rozumné úvahy. A samozřejmě, ten, kdo to odnese, je novorozenec.

PS. ještě mne zaujalo - "za dítě jsou zodpovědní rodiče" - jistě, jsou. Ale zajímalo by mne - dokážu pochopit vazbu - pokladní je zodpovědná za tržbu, když má manko, zaplatí ho. Jak se projevuje zodpovědnost rodiče za svévolně chybné rozhodnutí, proti doporučení lékaře, které dítě trvale zdravotně poškodí? Ptám se proto, že není těžké potkat rodiče, kteří činí závažná rozhodnutí, mají ramena široká přes celý záda ... ale stačí se jich pozeptat, jak věci rozumějí a je jasně vidět, že tomu nerozumějí VŮBEC - ale rozhodují proti doporučení těch, kdo jsou ve věci vzdělaní - a mám někdy dojem, že hlavní není samo rozhodnutí, ale hlavní je, aby bylo PROTI
Žžena 83005
11.7.2018 21:21:53
misule,
ambulantní porod neznamená, že je dítě zcela bez péče.
Ambulantně jsem rodila dvakrát, v obou případech se přišla dětská doktorka podívat k nám domů hned druhý den, taky může chodit ženina PA...
Stará Misule 82389
11.7.2018 12:42:56
Jojo , ja vim, máš pravdu , asi jsem na toto téma citlivější po nasem zážitku, a mam potřebu se o tom zminit.
Ne každé mimčo ma problém, a rodiče to musí zvážit. A těm držím palce, i vsem ostatnim.
Alca 145121
11.7.2018 12:27:34
Mišule,

tam šlo spíše o to, že byly případy, kdy doktor řekl, že dítě je ok a ve chvíli, kdy o něco později chtěla matka jít ambulantně domů, tak najednou bylo dítě dle něj v ohrožení života (i když to tak v reálu nebylo) - a tyhle dvě vyjádření dělilo klidně i jen pár desítek minut (a dítě opravdu bylo ok, jen ho doktor nechtěl pustit, protože měl pocit, že má za něj odpovědnost). Proto se radí nahrávat. Jinak za dítě jsou zodpovědní rodiče, doktor jim musí říct rizika a pak je to na nich, jak se rozhodnou. Ano, budou případy, kdy bylo dobře, že dítě bylo ještě v porodnici. Ale není důvod tam kvůli tomu držet všechny silou.
Samozřejmě, že se doktor vždy může vyjadřovat pouze k současnému stavu dítěte/pacienta. Ale to tak funguje přece vždy.......
Stará Misule 82389
11.7.2018 11:15:01
Tak tak, kdybych to nezazila, taky neverim,jak to slo druhy den rychle z kopce,novorozenecka sepse je svine,a i kdyz muj instinkt rekl, ze ta fialova barva neni jen od breku, a i kdyz sla fofrem na kyslik, nez dali spravne atb,ten mozecek to postihlo.
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 1433  [Dalších 1413 >>]

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.