| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Porod doma

Porod doma - Deníček
  (?)
[<<Předchozích 1750] Názory 17511760 z 37499  [Dalších 35739 >>]
.kili. 125672
9.3.2012 15:04:40
"podání umělého oxytocinu narušuje hormonální zpětnou vazbu a může významně zasáhnou do procesu navazování kontaktu s novorozencem"

Taková anonce by si zasloužila uvedení zdroje.
MarkétaP + 4 dcerky 13148
9.3.2012 15:01:58
Šešule, jestli si to dobře pamatuju, tak podání umělého oxytocinu narušuje hormonální zpětnou vazbu a může významně zasáhnou do procesu navazování kontaktu s novorozencem.
Epepe 89236
9.3.2012 14:54:23
Jo, a nemyslím si, že si myslíš opak, myslíš si to samé, co já. ~;)
Epepe 89236
9.3.2012 14:53:27
miro, to by bylo super, určitě by to věci prospělo.
Obávám se ale. že se to nikdy nestane - naráží to na několik důvodů. Jednak je to roztříštěnost skupiny zastánců, z které jsou mnozí laici. A taky se obávám, že lékaři mají daleko lepší možnosti a prostor ty studie a jejich prezentace provádět - mají prostě větší vzorek, víc peněz, víc času a za kontrolní skupinu jim snadno poslouží rizikové případy, které se jim dostanou do ruky, protože končí špatně (např. sociálně slabí, atd.). To by chtělo, aby ten výzkum provedl nezávislý odborník - lékař.
*Aida* 5732
9.3.2012 13:53:05
Sesule,
ted jsem na to koukala, jinde zas pisou, ze se to picha, kdyz je porozena hlavicka a vykoukne jedno rameno~d~. Docetla jsem se, ze bez injekce oxytocinu se pupecni snura nechava dotepat, s injekci se striha ale je mozne pozadovat nestrihat. Taky jsem objevila studii na PubMed, kde se pise, ze injekce oxytocinu pred samotnym porodem nemela zadny vliv na poporodni krvaceni.
CONCLUSIONS:
The administration of prophylactic oxytocin before placental delivery does not reduce the incidence of postpartum hemorrhage or third-stage duration, when compared with giving oxytocin after placental delivery. Early administration, however, does not increase the incidence of retained placenta.
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11641669
Šešule 94264
9.3.2012 13:33:50
Při rození hlavičky, to docela koukám~e~
Proč by bylo nutný stříhat při podání oxy šňůru? Vždyť dítě je na tý šňůře celou dobu, i když se podává při porodu, ne?
*Aida* 5732
9.3.2012 13:27:42
Sesule,
to je standartni postup, oxytocin se podava kazde rodicce. V UK se dokonce podava ve chvili, kdy se rodi hlavicka ditete. Jsou na to samozrejme studie o tom, ze podani oxytocinu zabranuje poporodnimu krvaceni (nebo snizuje riziko), otazkou je, zda plosna aplikace je tou nejlepsi cestou. Ja jsem oxytocin nechtela,protoze jsemprave nechtela hned prestrihavat pupecni snuru.
..mira.. 125101
9.3.2012 13:22:39
Juldo já si myslím opak, kdyby to zastánci pojali v jiném duchu, mohla se podle mě ta diskuse ohledně porodu doma vyvíjet úplně jinak - analýza nákladů, přínosů a rizik aplikovaná na prostředí ČR, přesná kritéria pro hodnocení rizikovosti rodiček, metodika jejich zjišťování atd atd, mě spíš přijde, že to hrají na emoce a omílají práva a zahraniční studie, místo, aby vypracovali nějakou komplexní českou metodiku a analýzu pro danou věc, návrh guidelines, oponentura navržených postupů v odborné společnosti atd. Když to třeba srovnám se zaváděním některých screeningových postupů, co všechno se musí zpracovat, vyhodnotit, spustit studie, analyzovat náklady, přínosy, navrhnout, kdo má danou věc poskytovat a spousta dalších nevím jakých věcí, přijde mi diskuse ohledně porodu doma taková ukřičená a amatérská, nedivím se, že se tím nikdo nijak moc vážně nezabývá. Jestli už něco takového vzniklo, tak se omlouvám, ale podle toho, jakou jsem kdysi dostala odpověď na kritéria pro tzv. nízkorizikovost rodiček, si myslím, že ne, jen se přejímají modely ze zahraničí, kterými se tu mává, což se dá použít jako příklad, ale ne jako kompletní seriozní analýza pro ČR. Zastánkyně by si něčím takovým hodně pomohli.
Len 108740
9.3.2012 13:22:38
Sesule, me rikala PA, ze pak casto vychazi placenta potrhana a je nezkontrolovatelne, jestli vysla cela, tudiz je vetsi pravdepodobnost nutnosti revize. Proto ji PA v porodnim dome davaji nerady. A me teda opravdu bez oxy po prvnim porodu vysla placenta nepotrhana a po druhem s oxy potrhana, respektive uplne roztrhana.
Šešule 94264
9.3.2012 13:18:11
Po narození miminka.
Včera se tu objevilo, že se oxy často podává prakticky hned po narození miminka, aniž by čekali, jestli vyjde sama. Já neměla oxy po porodu ani jednou, tak mě to zajímá~d~
[<<Předchozích 1750] Názory 17511760 z 37499  [Dalších 35739 >>]
Historický archiv této diskuse najdete zde.
Zdejší témata

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.