| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Peníze a bydlení : Úřední okénko - OČR, nemocenská

  (?)
[<<Předchozích 40] Názory 4150 z 5799  [Dalších 5749 >>]
K_at 121378
4.4.2023 14:50:17
Vážný, zajímavý.... Až takhle jednou budeš mít chvilku, tak bych si to poslechla ještě jednou.... ~k~
Ale předložkám a spojkám rozumím! ~t~
Vážný2 158667
4.4.2023 14:45:04
Ono to v agile nemusí být denně. Náš standup je třeba týdně. V kontaktu jsme pořád i v mezidobí a pak jsou ty další agile meetingy na sprinty atd. Denně to bylo otravný a u víc projektů by to už vůbec nešlo.

My jsme doteďka ani sprinty neměli, teď se zavádí. Nepříjemné je, že vedle čistě projektových věcí máme spoustu věcí neprojektových, jako hlídat devopsy, aby jim nedošo místo na disku pro naší aplikaci.

Uhánět všechny možné lidi o různé supportní tasky, jako třeba restore z produkce do testů, protože o to musíme požádat devopsy, a ti o to požádají MStechy, jenže MStech oddělení se rozpadlo a zbyl jeden člověk na velkou korporaci.

My ale máme SLA, navíc jsme externí firma, byť 50% dcera korporace. A sloužíme našim interním oddělením, které na tom sestavují dost důležité produkty pro celou korporaci. Ale systémy máme v infrastruktuře matky, kam zdaleka nemáme plný přístup, kde jsme jako externisti. Atd. atd.
Stará husa 154854
4.4.2023 14:34:32
Kat, přesně. Je přece v kompetenci zaměstnavatele, platícího nemocenskou, udělat u častého národa pár kontrol, jestli je doma, jestli doopravdy stoná a podle toho se zařídit.
K_at 121378
4.4.2023 14:21:42
Bouřko a Vrrrtaku, díky, že to píšete. Přesně kvůli tomu jsem tuto diskusi založila. Protože i týden pn v této stávající podobě je leckde zásah do rozpočtu nesmírný. Se 3 dny za nulu už je to likvidační.
Ať si zaměstnavatel tedy hlídá případy, kdy má podezření na zneužití. Je to v jeho kompetenci.
Bouřka 7675
4.4.2023 13:49:11
Pamatuju dobu, kdy jsem sama ze svého mizerného platu táhla nájem bytu, takže ty 3 neplacené dny byl velký problém i při týdenní nemoci, protože ten zářez do příjmů byl nemalý a následně jsem musela šetřit na jídle. Aktuálně uneseme můj týdenní výpadek, 2 týdny už je notný problém, moje poslední anabáze nám udělá hodně hluboký zářez do úspor (respektive musela jsem sáhnout na peníze určené na jinou důležitou věc). Když mi z té parodie na plat, kterou stát oceňuje naší práci pro něj, seberou ještě nemocenskou za 3 dny, tak už to sakra pocítíme.
holkamodroočka 156337
4.4.2023 13:45:27
Jde o to, že některé firmy (s českou nemám takovou zkušenost), mají zájem na tom, aby se člověk vrátil do práce a jsou ochotni mu k tomu napomoci už jen tím, že rozfázují návrat (po nemoci). Naše firma taky platí nemocenskou v plné výši, ale ten návrat je mazec. V mé nepřítomnosti se udělá jen to, co nejvíc hoří a zbytek čeká na můj návrat. Já tedy nemocná nebývám ( ťuk ťuk), a hlavně mám HO. Ale stačí 3 týdenní dovolená, kterou nám doporučují, a návrat je peklo. Takhle to máme v týmu všichni. A být to po nemocenské, tak je to ještě horší.~Rv
Lenka Pražanda 128023
4.4.2023 13:16:35
To je pěkná pitomost. Není to bič na ty co to zneužívají, právě naopak. Ty si tu nemocenskou ještě prodlouží, aby se jim "vyplatila". Povede to jen k tomu, že mnohem víc lidí bude chodit do práce s nachlazením a virózami.
Když budu mít první tři dny neplacené, což je doba která mi na vyležení nachlazení stačí, tak se ani k doktorovi nebudu obtěžovat ~b~
Pravděpodobně jde o to opticky snížit statistiku nemocnosti. To vyjde když si místo neschopenky budeme brát dovolenou ~:-D
Půlka psa 24064
4.4.2023 13:11:55
Osobně mi přijde nejzásadnější nenechat padnout lidi, na které ještě navíc k těm malým nemocem, které mívá každý, padne i velká nemoc. Ale vím, co tím chceš říct.
Kvalitní manželské postele do vaší ložnice na Favi.cz
Rose,2růžičky,1kvítek-01,07,12 39806
4.4.2023 12:35:19
půlko, pořád si myslím, že by o člověka mělo být postaráno tak, aby nemusel tu týdenní virózu přecházet a vyrábět si tak budoucí dlouhodobou PN ~d~
Půlka psa 24064
4.4.2023 12:23:13
Rose, to mi ale zavání tím, že těch 60% je málo a ne tím, že je problém s karenční dobou. Člověka by právě něměla zlikvidovat ta chřipka na tři týdny. Z hlediska pojistné matematiky všechno hradit nejde, 60% je likvidační, tak kde jinde brát než v karenční době..... Asi teda nezvýší náhrady a ještě zavedou karenční dobu, ale o tom jsem nepsala, že mi přijde v pořádku.
[<<Předchozích 40] Názory 4150 z 5799  [Dalších 5749 >>]

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.