| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Peníze a bydlení : Úřední okénko - OČR, nemocenská

  (?)
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 5799  [Dalších 5769 >>]
Alca 145121
5.4.2023 9:47:31
Jenze sick days jsou použitelné na krátkodobou nemoc. Pokud je člověk nemocny týden (běžná viróza), tak by byl doma většinu casu zadarmo.....
Půlka psa 24064
4.4.2023 23:05:05
Však já se nepřu a je mi jasné, co říkáš. Jen říkám, že ani a plná neschopenka není úplně bezproblémová. Sice je plná, což je fajn, ale zase si třeba nejde vzít :-).
vrrtak 111742
4.4.2023 22:48:17
tak je mi jasné že na HO i při nemoci se neflákáš,ale nemyslím si že každý z těch co si mohou vzít HO pracuje 5 dní v týdnu 12 hodin denně jak při zdraví tak při nemoci. Ale taky třeba při výronu ,nebo zlomeném kotníku můžeš doma na PC pracovat, já ne. Taky mi kdysi ředitel řekl že on po operaci kolene byl za 3 dny zpátky v práci, tak jak je možné že já mu hlásím že doktor odhaduje marodku na 2-4 týdny,když jdu na stejnou operaci,ale zapomněl dodat že seděl v ředitelně a papíroval a chodil minimálně a s berlemi,což já s berlemi asi těžko můžu vytírat-leda držet mop v zubech a nebo ho navléct na ty berle
Půlka psa 24064
4.4.2023 22:20:01
Ona ta plná nemocenská a HO se často pojí s tím, že se zkrátka neschopenka nebere. Je jedno, jak moc je ti blbě, ale čeká se, že aspoň 12 hodin denně pracuješ, ačkoliv máš už týden 40 horečku, protože na HO to přece jde. Ta neschopenka je možná tak na hospitalizace. Tím neříkám, že je to nějak těžký osud a nechci to vůbec nijak srovnávat s těžkostí manuální práce. Jasně, že je to ve skutečnosti dobrý a výhodný, ale nemusí to být až tak moc růžový, jak to zní. On si každý zaměstnavatel nakonec to, co dá navíc, nějakým způsobem vezme zpět.
vrrtak 111742
4.4.2023 21:51:57
Kat ,bohužel ten kdo má jiné možnosti toto nechápe.Mít plně placenou nemocenskou, mít možnost být doma 3 dny s platem na vyležení toho nejhoršího,mít možnost vzít si práci domů na HO, tak taky můžu říkat že první 3 dny můžou být zadarmo a jak se krátké nemoci dají zvládnout, jak tady někteří píší,ale je spousta profesí a většinou manuálních, jasně že ne všechny - ty si taky děti domů na HO nevezmeš, ale těch profesí je hodně-kuchařky,dělnící,pekaři,zahradníci ,prodavačky,učitelky,řidiči.... a pro ně fakt HO není a plat nemají závratný,aby jim bylo jedno že s angínou,chřipkou zůstanou týden dva doma,ale nebudou pak mít ani na jídlo.
Taky si myslím že kde je podezření na zneužívání,může zaměstnavatel přece na kontroly a nemají se tak trestat ti copak díky tomu 2x do roka musí s horečkama chodit do práce,ničit si své zdraví a ještě roznášet tak bacily na ostatní
Okolík 129526
4.4.2023 17:23:46
Was? Nerozumím řeči tvého kmene, Vážný ~d~
babi_ 48341
4.4.2023 17:21:01
Zatím neusiluje, jednají.
Půlka psa 24064
4.4.2023 17:19:44
Aha babi, tak pokud to hne/dříve hnulo se sazbou, tak tomu rozumím. To jsem nevěděla, dík za info.
Rozkládací sedací soupravy na Favi.cz - největší výběr
Půlka psa 24064
4.4.2023 17:17:49
Já samozřejmě rozumím, že to snižuje plnění a virtuálně i nemocnost. Akorát mi není úplně jasný ten mechanismus, proč o to stát usiluje, když to beztak neplatí. Pokud o to teda usiluje, což nevím.
babi_ 48341
4.4.2023 17:13:11
Jo to taky.

Ale to je možná na úkor toho vyležení krátkých nemocí. V běžném necovidovém provozu by teoreticky se to mohlo po čase snížit (ty náklady) o vážněji nemocné z přecházení... ale to teď není nikdo schopen odhadnout, si myslím.
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 5799  [Dalších 5769 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.