| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Peníze a bydlení : OSVČ a podnikání

  (?)
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 10900  [Dalších 10870 >>]
babi_ 48341
21.2.2023 14:41:52
Termixi, já také neříkám, co je lepší - pro každého něco jiného.

Volný čas to zařizování ale pro OSVČ není - je to prostě součást jeho způsobu obživy, tedy pracovní doba.

A mohla bys to kombinovat - nechat se zaměstnat na částečný úvazek a nechat si ty lukrativnější hodiny soukr?
Fern 155759
21.2.2023 14:39:47
Tohle všechno musíš mít jako podnikatel zajištěno driv,nez přijdou zaměstnanci.Takze OSVČ musí nejdřív zainvestovat nemaly peniz,mít podnikatelsky plán,hodně dobrý podnikatelský plán, aby mu to vše vyšlo a posléze taky neslo očekávané ovoce. A boj s byrokracii pro OSVČ tímto nekončí,ale dostává stále větší a větší tocky,vč. průběžných kontrol a buzerace a pokut od různých státních institucí,na které ten podnikatel vladtne dělá!

Termix 105545
21.2.2023 14:37:11
Bbai, tady nejsme ve při. Jen prostě ten osvč musí vše stihnout sám ve svém volném čase. Protože v tom pracovním vydělává na tyhle věci. Je to prostě jiné.
Já neříkám, že být zaměstnancem je lepší. Sama teď hodně přemýšlím, co dál. Jsem v jakémsi životním milníku a musím se rozhodnout. Pokračovat v nejistotě, teď obzvlášť velké, protože zrovna moje služby jsou jedny z prvních, které se redukují, a nebo se nechat zaměstnat na základce, která je pět minut od nás.
Termix 105545
21.2.2023 14:32:23
Vážný, opravdu si každý, nevím, jestli jsi projekťák, IT nebo co, hledá svoji vlastní práci? Sám za sebe jezdí po případných klientech a jedná o cenách a objemu zakázky? V korporátu si to opravdu neumím představit. Ještě nikdy v životě jsem neslyšela, že by to takto fungovalo. Učím opravdu hodně manažerů z korporátů a jednoho vysoce postaveného manažera mám doma. Sám pracuje pro minimálně pátou firmu, kterou by šlo nazvat korporát. Nikdy nic podobného neříkal. Pokaždé od toho mají obchodníky, kteří jsou školení k tomu, aby s klienty jednali.
Pokud to tak máte, klobouk dolů, poptám se tento týden všech svých klientů, jak to u nich funguje.
babi_ 48341
21.2.2023 14:29:21
Termixi, ano, ale nájem (výstavba) fabriky, kanceláří a veškeré vybavení, jednání s úřady atd... ten zaměstnavatel taky nedostane shůry. Musí mu na to vydělat nebo to udělat zaměstnanci - kdo jiný?
Termix 105545
21.2.2023 14:27:21
Jejda, no tak vybavení kanceláře, učebny .... no to jsem zapomněla :-). Tak jasně, ještě blbosti typu toaletní papír, mýdlo, ručníky ...
a úřady, získat vůbec povolení otevřít si oficiálně vlastní prostory, to taky nebyla sranda. To bylo potřeba povolení od hygieny, od hasičů, od magistrátu, od stavebního úřadu, musela jsem zaplatit projekt ....
Fern 155759
21.2.2023 14:19:06
V tom tvém sranda vylevu z pohledu zamestnance ti nějak vypadla placená nemocenská a OCR, to aby se ti zaměstnanci fakt sedreli,než na tohle všechno si vlastně vydelaji~2~

A co se výdajů a nákladů týká,zdaleka tam samozřejmě nemohla Termix obsáhnout vše,jako je třeba jízdné,absence sluz.auta,nutnost si vše zaplatit ze svého od blbě tužky,stolu,židle počínaje.

Pojem svoboda je u nás podnikatelů velmi relativní pojem - nemáme sice nad sebou deb.sefa,ale ODPOVEDNOST za sebe samu a za své výsledky,tj. zisk; to je mnohem větší ludra,pravda, nehmatatelna a imaginární,o to ale horší.
babi_ 48341
21.2.2023 14:16:24
Není to přesné stran jednotlivých zaměstnanců, ale v rámci jedné firmy v součtu ano.
Krásné konferenční stolky od českých ověřených obchodů
Vážný2 158667
21.2.2023 14:15:25
Jak kde. My jsme si v Servisech v KORPORACI museli hodně moc shánět práci sami a byli jsme hodnocení podle toho, jestli jí máme a kolik se za nás vyfakturovalo. A kdo neměl práci = nesehnal si jí, nebo ji neodpracoval (třeba to podstřelil v hodinách, nebo to podstřelili manageři), tak pápá...

A přitom naše ceny byly na dvojnásobku srovnatelných lidí v ČR.
Žžena 83005
21.2.2023 14:11:15
babi,
ono ani to "zaměstnanci musí stejně jako OSVČ odvést takovou práci, aby na ty dny volna vydělali" není přesný.
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 10900  [Dalších 10870 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.