| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Zahraniční politika a události

  (?)
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 71269  [Dalších 71239 >>]
sovice 18997
13.4.2024 13:05:45
On je tam taky jistý bias věřící =-vnucovač, protože o věřících nevnucovačích prostě nemusíš vůbec vědět, že jsou věřící.
Inka ..|-.|-.-|.- 141843
13.4.2024 13:01:30
Tomboy jsem taky neznala. U nás se tomu říká klukanda.
Ropucha + 2 120300
13.4.2024 12:53:55
Já osobně jsem se za svého dospívání s problémy okolo přijetí ženské identity také nepotkala.
Což může být určitě i tím, že pokud to někdo prožíval, nesvěřoval se.
Ale v okruhu kamarádek a spolužaček jsme z nastupujících tělesných změn nebyly ani zoufalé, ani nadšené. Prostě to přicházelo, některé to obratem začaly využívat k zaujetí pozornosti chlapců, jiné ne, ale pokud vím, žádná jsme se vyloženě netrápila, že už něco máme nebo ještě nemáme. Já určitě ne.
vrrtak 111742
13.4.2024 12:46:37
Tatramelko tak naše pediatra o dětech moc neví, leda z karty vyčte nemoci co měly.Měli jsme pediatru co jsem k ní chodila od 15 let i já, pak starší dcera a syn u ní byl do 13 let než odešla do důchodu. Rok od roku to bylo horší, u syna nepoznala barvoslepost- barvy zkoušela jen tak že ukázala vždy na pár předmětů v ordinaci a to ji stačilo i když syn kolikrát neodpověděl napoprvé správě, odmítala jeho diagnózu ADHD, přitom měla papíry od neurologa, psychiatra i psychologa a zažila jak při čekání v "čekárně" jsme s ním jako malinkým mnohokrát běhali po schodech, ostatní děti buď seděly nebo si normálně hrály v čekárně. Co by ona o jeho psychických problémech mohla komu říct? Žádanku na neurologii jsem si musela vynutit tím, že jsem ho sama objednala k neuroložce, protože ona stále ignorovala jeho časté bolesti hlavy- to patří k nachlazení a podobné řeči. Takže jsme k ní chodili jen na preventivky, očkování a sem tam pro antibiotika když už samoléčba nezabírala, syn naštěstí moc často nemocný nebývá- no a děláme to tak i teď,kdy už jsme u jiné doktorky, ta je sice o hodně lepší ale neskutečně vytížená, protože si ke svému plnému obvodu přibrala všechny děti od té co šla do důchodu. No ještě si chvíli počká a půjde už k dospělému doktorovi
babi_ 48341
13.4.2024 12:45:42
Á, děkuji za seznámení s pojmem tomboy, ten mi chyběl!

Jinak tedy musím říci, že jsem ve škole ani v zájmové partě nezaznamenala nějakou zvláštní pozornost (vznikající) fyzické odlišnosti dívek během dospívání - jak tu píšete tu pozornost chlapců, co tomu věnovali (ať nepříjemnou či vítanou), stud za prsa nebo touhu po nich... nemůžu přísahat, že to kolem mě nebylo, ale zcela jistě jsem to prakticky nevnímala, a osobně si nepamatuji, že bych (jako spíše tomboy, ale spíš chováním a zájmy než oblékáním či sestřihem) měla nějaká traumata ohledně vzhledu či vnitřní boje ohledně gender identity.
Ropucha + 2 120300
13.4.2024 12:43:52
"Rikat budu kazdemu tak, jak si rekne, s tom nemam problem, ale takove to "i muzi mohou rodit a kojit" mi zveda husi kuzi."

Takhle to asi vnímám i já za sebe osobně.
Sociální role by určitě měla být volitelná a libovolně fluidní, to je každého osobní věc.
V otázce reprodukce jsem k představě fluidních rolí nedozrála, to vnímám negativně, tzv. "proti přírodě".
Čumča. 160024
13.4.2024 12:41:31
no, to jsou ty fyzické změny, je to dost náročné, ale horší je ten nesoulad - 14leté tělo a 11letá mysl - fakt to trvá, než ta mysl dozraje do plně ženského těla

anebo obráceně: 14letá mysl v 11letém těle~d~

do toho rodiče se k dospívajícím chovají jako k dítěti, chtějí zpátky svého bezproblémového potomka, který se mazlil a vyznával ochotně jejich autoritu~d~

jako dítě jsem se dokázala prosmát celým filmem Vesničko má, středisková - a o rok později jsem ho skoro celý probrečela, přišlo mi taaak strašně smutné~d~





Len 108740
13.4.2024 12:35:17
Breburdo, u nas teda byla znatelna touha vypadat zensky a mit MS. Tak od seste tridy uz se to v kolektivu hodne resilo. Vzhledem k tomu, ze jsem vypadala jako dite az do dvaceti (vysoke dite, ale proste sama ruka, sama noha), tak si to pamatuju dost zretelne. Prsa nevyrostla nikdy, ted jsem za to rada, vetsi prsa se mi nelibi. Nikdy jsem nechtela byt kluk, do toho se mi vziva tezko, protoze jsem byla rozhodne tomboy, ale kluka jsem ze sebe delat nechtela.

Rozhodne vnimam vic pripadu, kdy se muzi chteji stat zenami nez naopak a tady ctu, ze okolo vas je to opacne. Zvlastni. Mne pomerne hodne vadi spolecne prostory, "zeny" v zenskem vezeni, nebo sportu. Rikat budu kazdemu tak, jak si rekne, s tom nemam problem, ale takove to "i muzi mohou rodit a kojit" mi zveda husi kuzi. Pripada mi zvlastni to silne lobby, protoze neurodiverse skupina lidi je treba znatelne pocetnejsi a nejak ten protidiskriminacni boj a tlak do medii neni vubec na stejne urovni.
Ropucha + 2 120300
13.4.2024 12:29:23
Drypetis, ano, to je pravda, pokud jde o chirurgické zásahy, jsou určitě mnohem rozšířenější a módnější jiné, než zrovna ty vedoucí ke změně pohlaví.
Drypetis 154924
13.4.2024 12:24:12
Ropucho,
do rozkuchání zdravého těla se hrne určitě víc lidí, než dřív a nejen kvůli změně pohlavní identity, ale i kvůli zpomalení stárnutí nebo prostě vylepšení tělesné schránky.
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 71269  [Dalších 71239 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.