| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Zahraniční politika a události

Hrajte o praktické ceny do kuchyně!

Soutěžte s projektem „Mléko vás zdraví” o mlékovar, zapékací misku na sýr či konvici na mléko.

  (?)
 Názory 110 z 52785  [Dalších 52775 >>]
Grainne 67561
23.9.2018 17:35:58
Marketa Kutilova

Prvni potiz je, ze nebylo v planu a je to i pravne problematicke, dovazet syrske sirotky at uz ze Syrie, nebo ze zemi, se kterymi nejsou uzavrene dohody o pohybu a pobytu osob, zvlaste mladistve.
Druha potiz je, je a je to typicky priklad, ze ti dva chlapci jsou sice sirotci, ale stale ziji ve vlastni, sirsi rodine.

Nemelo by opravdu vetsi smysl, a unijni dohody se k tomu, byt v potu tvare, pomalu take dopracovavaji, pomahat lidem tam, kde jsou?
januska.1 87418
23.9.2018 13:48:34
Marketa Kutilová

Pokud by někdo chtěl dát šanci na lepší život dětem bez rodičů, musí přijmout i jejich babičky, bratry atp, aby rodina zůstala celá. To je základ blízkovýchodní kultury.Takže kdepak jsou osamocení sirotci? To je tedy zase kauza ne náhodou před volbami~o~
januska.1 87418
23.9.2018 13:38:39
Je jasně vidět,jak je tato kauza před volbami nafouknutá a zavádějící. TOPka chce u kavárny nabrat body a ti zase na to skočí.Brát děti jako štít je úplně sprosté!:-©
januska.1 87418
23.9.2018 13:23:27
Marketa Kutilova
Odjela jsme do Libanonu zjistit zda jsou zde sirotci ze Sýrie a jaká je jejich situace. Celou práci pak shrnu v reportáži pro Reportéry ČT. Pár příběhů a poznatků dám ale i sem na FB. První poznatek-. sirotků tedy dětí bez obou rodičů je zde jako šafránu, a ty které zde ještě jsou, žijí s příbuznými. Spoustu sirotků z Libanonu už dávno přijaly evropské země, nejvíc Itálie. Jenže narozdíl od Česka, ostatní přijímají tyto děti i s příbuznými, kteří se o ně starají. Musíme si uvědomit, že v muslimských společnostech opuštěný sirotek prostě neexistuje, vždy je někdo z rodiny, kdo se o něj postará. A čistě teoreticky, i kdyby zde sirotci byli, vždy budou patřit do nějaké komunity, která se o ně stará.
januska.1 87418
23.9.2018 13:19:47
Takze vlastne mame prijimat deti i s pribuzenstvem,jelikoz samotni sirotci,dle Kutilove neexistuji?Tak to jiz muzeme prijimat migranty plosne..
Ropucha + 2 ropušata 120300
23.9.2018 12:55:18
Markéta Kutilová:
"Ze severního Libanonu hlásím, že zde sirotci jsou, byť jich není mnoho .Třeba tihle dva kluci - ti žijí šest let v tomto stanu. klukům je 13 a 9 let. Žijí spolu se straším bratrem a jeho ženou. Každý den spolu s bráchou /tomu je 25/ chodí po okolí sbírat plast a kovy, které pak prodávají. Z toho žijí.Každý denně vydělá dva dolary.
Musí totiž platit i za pronájem místa na stan - 20 dolarů měsíčně. Jenže poslední tři měsíce dluží . Přestali totiž dostávat poukázky na potraviny 27 usd na osobu a měsíc. Ty dříve platil zejména Katar. Ale kvůli krizi mezi SA a Katarem končí tato pomoc, stejně tak svoji pomoc pro Syřany v Libanonu zastavují USA a omezuje EU. Dopad to má i na tyhle dva bratry - dřív chodili do školy a teď jim UNICEF přestal platit autobus, který je do školy vozil. Všech 300 dětí z tábora tak je bez školy. Kluci říkali, že se chtějí strašně moc vrátit do Sýrie a znovu si postavit dům. Starší plakal.
Jeho bratr by šel kamkoliv ,ale jen pokud budou všichni spolu. logicky.
Tady v táboře je 453 dětí, z toho 40 žije jen s matkou a dva sirotci úplní-tedy ztratili oba rodiče. Mnohé děti, kteří přišli o rodiče oba, tak už byli vybráni do Evropy, jiné jsou v ulicích Bejrútu, jiné byly zneužity v sexuálním byznysu. Odvážení takových dětí do Evropy je ale vnímáno negativně. Jsou proti tomu zejména náboženští vůdcové - muslimské dítě má vyrůstat v muslimské komunitě.
Tím jak se teď radikálně omezuje pomoc pro syrské uprchlíky, budou víc nuceni se začít vracet. Někteří mohou - jako tihle kluci, ti určitě nejsou na black listu režimu.
Jenže třeba kluk, který mi zde dělá překladatele - Mohamad , nemůže. Když vypukla revoluce, demonstroval proti Asadovi, bylo mu 15. Zajali ho a dostal se do Asadovských věznic. mučili ho tak, že mu řezali maso na těle a sypali do něj sůl. Ukazoval mi spoustu jizev. Takový člověk se prostě vrátit nemůže. Okamžitě by zmizel. Navždy. Chce do Evropy, zkouší to už tři roky.
Tohle přesně ukazuje tu šílenou realitu Sýrie. Společnost je rozpadlá a zničená stejně jako celá země.
Tady na severu Libanonu žije nejvíc syrských uprchlíků stále ve stanech. Mnozí už sedm let. Jsou zde jako ilegálové, Libanon jim nedal žádný status. Pracují tedy načerno a nemohou se volně pohybovat po zemi. Na checkpointu by je okamžitě zabásli. Je jich zde 1-1,5 milionu. Budoucnost zde nemají. Ten, kdo může, chce zpět do Sýrie, ale ti kteří jsou na černé listě Asadovy tajné policie, prostě nemohou. Takoví nemají budoucnost ani v Sýrii ani zde v Libanonu. Jenže pokud máte syrský pas, můžete bez víz jen do Súdánu, Bangladéše a Nepálu a Kambodži. Proto jich tolik sní o Evropě."
sovice 18997
23.9.2018 12:53:20
No, ale paní Zemanová tu byla probírána tak nějak sama o sobě, ne za účelem pošpinění či snížení důvěryhodnosti prezidenta (ostatně to už je tak nějak v očích protizemanovské části diskutujících nošení dříví do lesa a sov do Athén).
Šuplík 137953
23.9.2018 12:52:09
Zemanova je 1.dama. jasne, ze byla / je propirana. Klidne propirej mladyho sojdra, ale s tim delanim poradku doma jsi.... No me k smichu....? ~d~
Šuplík 137953
23.9.2018 12:50:14
Tabu? Syn sojdrove je zjevne smejd a hajzl.
Co to ma spolecneho s kausou "50 sirotku"? ~d~
januska.1 87418
23.9.2018 12:47:28
Kudlo,to mas tak kratkou pamet?Pani Zemanova tu byla probirana x krat.At jiz jestli ma milence apod..Tohle jsou fakta,syn Sojdrove je podvodnik a to podle me o rodine take neco vypovida.
 Názory 110 z 52785  [Dalších 52775 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.