| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Dle regionu : Šumperk

  (?)
[<<Předchozích 40] Názory 4150 z 411  [Dalších 361 >>]
veronika 12 let, 5 měsíců 64122
11.5.2007 11:32:05
Ahoj Meli. Tak jsem vytočená, že bych nejradši liskala. Jak jsem ti psala, že tady bali ti známí s tou rozmazlenou holčičkou, tak ona měla neštovice. Já jsem si toho všimla, když už nějakou dobu u nás byli. Já jsem se ptala, vy máte neštovice? A ta známá mi řekla, že jo , ale už je má zahojené. Ona jich měla už jen pár v hlavě. A dneska se začaly malé dělat nějaké pupínky:-(( Tak si říkám jestli to nemá potničky a modlím se aby to byly. Na netu jsem četla, že neštovice jsou nakažlivé až do zahojení poslední:-(( Fakt bych vraždila. Tak uvidíme co z toho bude, jinak bychom zítra zajeli do Šternberka na pohotovost.Potničky by se měly stratit do 12 dodin že? To jsem taky vyčetla.Ona to má od krku po bříšku a na zádičkách, nikde jinde. Jsou to takové malé červené tečky. Hend jsem volala Alešovi, tak říkal, že se budeme před těmi známými zapírat, když jsou bezohlední. Je to blbé, ale jinak to nevidím. Kryštofa jsem dneska nechala doma a hned je mu lépe:-D Tak jsem se ho ptala jestli náhodou nepsali nějakou písemku. Tvrdil, že né:-) Ale měl štěstí, že dneska neměli žádné důležité předměty, jinak by mazal. Já nejsem ta matka, která nechá dítě při každém zaraženém prdu. Ale samozřejmě ho neženu do školy s horečkou:-) Poznám kdy je nemocný. To moje švagrová nechá dceru doma i při tom prdu:-( Taky podle toho ty známky vypadají. Melu už nesmysly, jsem tak vytočená. Aspoň jsem se pobavila u tvého meilu:-D Co by ti chlapi, pro to pivo neudělali:-)) Tak Meli zatím ahoj a večer se stavím, doufám, že nedu mít starosti s dětmi:-(
Milena Vepřková 49505
11.5.2007 8:53:30
Ahojky, Veru,
s tím příštím týdnem jsem si dělala srandu :-) To víš, že si na vás udělám čas. Já jenom byla včera úplně hyn, ještě jsem pak přišla domů a spadl mi sušák i s prádlem venku na zem, no naštěstí to odnesly jenom Pepovy trička. Pak jsme ještě vyrazily s mámou do města, měly tu takovej ten levnej výprodej, tak jsem si tam koupila takový sponky plastový na sáčky, hlavně na tu mraženou zeleninu, abych ji neměla furt vysypanou, no a dvoje ty levný papuče. Pak jsme se ještě stavěly v lidovce a tam jsem koupila Elišce 3 bodýčka s krátkým rukávkem po 36,- zrovna je měli ve slevě. Takže jich máme 5, 2 jsem koupila už předevčírem, jedno v sekáči a druhý v SOS, to je ten obchod vše za 39,-. K tomu máme ještě 2 bodýčka s všitou sukýnkou, jeden slabší overálek, jedno tílko a jeden overálek bez rukávů, tak myslím, že bysme mohli přes léto vystačit. Nemáme teda kraťásky žádný, ale myslím, že nikoho nebudeme pohoršovat, když bude teplo a my vyrazíme jenom v bodýčku.
My teda dneska vstávaly o půl druhé a pak o půl šesté na krmení, ale předevčírem jenom o půl šesté, Eliška je prostě nevyzpytetelný dítě. Já fakt nemůžu říct, že jíme nějak pravidelně v určitou hodinu, ani přes den.
Tak já frčím, musím zase do práce a ještě napřed musím skočit tady do obchodu pro uzený, chci dělat čočku na kyselo a odpoledne by tam byla děsná fronta, tak musím už ráno a vzít to do práce. Tak zatím papapa
veronika 12 let, 5 měsíců 64122
10.5.2007 21:39:24
Ahoj Meli. Teda ty se strháš, trošku zpomal:-)) Vy máte krásné vyhlídyky do budoucna s Eliškou:-D Reklamaci určitě nebudeš muset vyřizovat:-D To mně mrzí, že ti to příští týden nevyjde, už jsem myslela že se konečně uvidíme a ono nic. Ale kdo ví jakou bude mít Rozárka náladu:-( Dneska Rozárka spinkala celou noc, asi ta kašička pomohla, i když moc jí nesnědla. Dneska spapala 5 lžíček. Jedno dítě se uklidní a druhé vypadá na nemoc, takže asi zítra pofrčím k Dr. s Kryštofem. Je to hrůza, nikdy jsem nevěděla jaké to je když ti onemocní jedno a pak druhé. Ted to vím:-( Rozárka taky všechno zhazuje z přebalováku, ale já jsem to vyřešila. Kopila jsem si v IKEE proutěný košíček a v tom mám všechno naskladané. Aleš mi udělal přebalovák o něco větší abych si na kraj mohla pokládat ten košík. Včera jsem vydržela dlouho u netu,protože jsem si odpoledne schrupla s malou. A musela jsem čekat, až chlapi půjdou spát, protože do té doby okupovali Pc oni. Aleš objednával Kryštofovi tu Mp3, a dneska Kryštof vyškemral od ségry kopačky. Ona příští týden přiletí a bude v Česku až do konce května. A pak to vypadá, že v červnu se bude už vracet na stálo, ale jak jí znám jak bude tady, tak bude chtít zpátky do Anglie a naopak. Tak uvidíme jestli se už konečně usadí. Tak Melinko dobrou noc. Dneska půjdu spát brzo:-D
Milena Vepřková 49505
10.5.2007 13:31:28
Ahojky, Veru,
tak ten příští týden asi neklapne, protože se dneska oběsím. Já už fakt nemůžu a to mi ještě přišlo oznámení o kontrole z VZP. No už se vidím, jak tam mažu i s kočárem, normálně mě trefí :-( V práci blázinec, šéf tu lítá jak hadr na holi a tak to působí i na mě. A vyčetla jsem, že ty afty jsou z enormního fyzickýho a psychickýho zatížení. Tak aspoň přijede odpoledne mamka a půjdeme do kunturáku na schůzku. Jen Pepa furt vyzvídal, s kým to na tu schůzku půjdu. Ale to se u nás tak říká, jdeme se podívat na takovej ten levnej výprodej, potřebujeme domů nějaký papuče, když někdo přijde.
Milena Vepřková 49505
10.5.2007 11:07:12
Ahojky,
týýý jo, ty jsi blázen! O půl dvanácté ještě u počítače! To už bych teda nevstala. Dneska jsme ale vstávaly na jídlo až o půl šesté ráno, jsem z toho byla úplně v šoku. Ale asi v jednu jsem malé dávala dudana, trošku pofňukávala, furt nemohla najít paleček :-D.
Ještě jsem ti včera zapomněla říct, co se mi stalo včera v práci. Přišel sem jeden takovej už hodně starej pán, občas sem chodí, ale já ho nemám moc ráda, je takovej strašně přísnej, jednou jsem měla tu čest ho vidět nakupovat uzeniny a jak péroval toho chudáka učně, bylo mi ho strašně líto. No ale zpátky k věci. Šel se šéfem na dílnu a nějakou maličkost tam dělali a pak přišel zpátky a že jestli se může podívat na Elišku. Ona mi tu zrovna spala, no ale proč ne, že? Tak na ni koukal a že už se taky těší, tak jsem se ho ptala, jestli budou mít přírůstek v rodině a on že už mají, že se mu narodilo pravnouče, ale že až v Jičíně, tak že ho ještě neviděl. No a pak furt tak na Elišku koukal a kýval hlavou a pak mi řekl, že nám dá Eliška hodně zabrat. Tak jsem se zasmála a říkala jsem, že už teď nám občas dá zabrat, no a on na to, že bude mít spoustu zájmů, bude všestranně nadaná a strašně chytrá. Tak jsem jen pokývala hlavou a až odešel, tak jsme se tomu se šéfem hrozně nasmáli :-D Takovýhle proroctví mě fakt baví. Až jí to ve škole nepůjde, tak mu to budu reklamovat :-D
S tou dovolenou to tak nejspíš bude, že máš nárok na celých 20 dní. Já jsem ale blbec, proplatím si jen těch 8, od ledna do května, firma na tom není moc dobře, tak ji budu šetřit. Já si to pak vyberu jinak.
Teda já mám doma tolik práce, už vůbec nevím, co dřív. Dneska teda nebudu vařit, ale potřebovala bych toho spoustu vyprat, jenže to nemám kde sušit. Dneska jsem prala plnou pračku světlýho, ještě tam mám tmavý, potřebuju vyprat deky a předložky do koupelny, ale mám jenom takovej ten malej skládací sušák, venku by to ještě uschlo, ale doma ani náhodou. Já furt jenom umývám nádobí a peru a žehlím, to je děs. Pořád si říkám, že do nové kuchyně musím mít myčku, jinak se z toho zcvoknu. Já fakt nechápu, jak ty ženský dřív ještě praly v rukách, když já to všechno nezvládám ani když mám automatku. :-(
No a taky bych potřebovala, aby mi Pepa doma udělal nějaký věci, ale jak teď jezdí na stavbu, tak na to nebude mít čas. Mám nějaký věci u Elišky na přebalováku, ale ona to už zhazuje, tak bych potřebovala přidělat nějakou poličku.
Tak přemýšlím, že si nechám vzít krev přece jenom, protože už se mi zase udělaly dvě afty na jazyku, to je furt dokola a mě pořád bolí pusa, mám ten jazyk divnej a furt pupínky po tváři, no vypadám jak puberťák. Asi se doktora ten příští týden zeptám.
Já mám dneska vůbec nějakej depresivní den, už od rána, jak jsem vstala. V noci jsem přemýšlela, co všechno musím udělat a fakt nevím ani kdy. :-(
veronika 12 let, 5 měsíců 64122
9.5.2007 23:25:40
A ještě k té mastičce, tak to já musím malé mazat prcku při každém přebalování. Ubrousky nepoužívám vůbec prcku jí myju. V porodnici nám říkali at radši myjeme a nepoužíváme ubrousky. Já je používám jen na cestování a hned má prcku červenou. Rybelku jsem taky zkusila a nic, už nevím co stím. To máš dobré, že nemusíš Elišku mazat. I když přemýšlím, že zítra zkusím ,taky ji nemazat, snad se jí to nezhorší,však jsem doma tak se ji můžu do plíny podívat častěji. Tak a já mažu do hajan:-))
veronika 12 let, 5 měsíců 64122
9.5.2007 23:20:13
Čauki. Já jsem si to myslela, že ta na tom OSSZ to říkala, podle nich. Takže se nedám jo a ještě jsem vyčetla, že když jsem v tomto roce na mateřské 60 dnů tak mám nárok na dalších 20 dnů, ale to se mi zdá trošku divné. Tak jsem malé zkusila kašičku, moc se netvářila nadšeně, ale 5 lžíček spapala, tak uvidíme jak jí to zachutná zase zítra. Na té nemléčné kaši je výhoda, že ji můžu připravit 4 způsoby. Bud to zaliješ mateřským mlékem,kravským,hypoalergenním nebo koj. vodou. Aleš taky není rád, že to musí papat a když viděl jak se u toho tváří tak trpěl místo malé. Hned jsem si objednala ty vzorečky jak jsi psala. Ale pošlou mi jen jeden. To by bylo fajn, kdyby jsme se ten příští týden mohly setkat, jen doufám, že malá nebude moc mrzutá po tom nastřelení bude muset mít ty ouška zabalené a zavázanou čepičku, což ona vůbec nemá ráda. Na jedné starně se těším jak bude vypydat a na druhé se bojím, ale bolet by jí to nemělo SNAD:-( Jo a s naší Dr. jsem moc spokojená my jsme tady měli 3 Dr. a ta moje odešla do důchodu, tak jsem vůbec nevěděla kam bych měla s Kryštofem chodit, ale naštěstí ordinaci po té naší převzala Dr. z Bruntálu sice je to u ní na delší dobu, protže ona je taková poctivá a každé dítě pořádně prohlédne, ale já si říkám, že radši si počkám, než bych šla ktěm dvěma. Jedna se jmenuje Rychlá a podle svého jména i ordinuje, ona je fakt se vším tak rychlá a hlavně nenapíše žádný recept, protože má už vybraný limit do konce měsíce a to je teprve prvního no prostě hrůza a ta druhá je mooooc divná. A ještě ordinujou od 8 do 9.30 Ta naše ordinuje až do 14 h. Melinko tak já jdu chrnět dobrou noc
Milena Vepřková 49505
9.5.2007 21:09:31
Jo a mléčný výrobky by se neměly vůbec dávat min. do jednoho roku, kvůli možnýmu vzniku alergie, proto ti i dr. řekla, aby sis koupila nemléčnou kaši. Ale jinak máte tu dr. skvělou, my jenom vážíme, neměříme ani délku celkovou, ani obvod hlavičky. jdeme zase příští týden, asi v pátek, tak uvidíme.
Milena Vepřková 49505
9.5.2007 21:06:55
Ahojky, Veru,
tak na té OSSZ ti to řekli správně, ale jenom z pohledu jejich úřadu. Kdybys to chtěla vysvětlit podrobněj, řekni si, rozepíšu se. Ale o ten rodičák si půjdeš žádat tam, kde jsi žádala o přídavky a to je úplně jinej úřad a ten rodičák prostě budeš pobírat od 16.5. a zároveň budeš jako brát dovolenou, je to jenom otázka vykazování a s tím si už musí poradit vaše účetní.
Jak ses ptala na tu mastičku, tak my používáme Rybilku, teda spíš nepoužíváme, protože to u nás není nějak potřeba. Ještě mám krém na zadeček Bübchen, je to taková malá krabička a nosím ho, když někam jedeme, abych nemusela tahat celou velkou tubu Rybilky. My jsme měli ze začátku problémy se zadečkem, ale to proto, že mě v porodnici naučili používat vlhký ubrousky, tam se bez nich prostě nehneš, ale je to jenom pohodlnost sester. Když byla pak malá doma opruzená, začala jsem ji otírat vatou namočenou do vody a od té doby nemáme problémy. Když je trošku náznak, tak ji natřu tou rybilkou a hotovo, ale je to spíš jenom z toho, že má třeba dlouho jednu plínku, třeba přes noc.
S tou kaší - náš doktor furt tvrdí do 6 měsíců jenom kojit, takže mi asi nic takovýho ani radit nebude. No a já se přiznám, že nejsem zrovna fanda těchhle instantních výrobků, ale tím neříkám, že to třeba taky nebudeme kupovat, zatím nevím. Ale už vidím Pepův protáhlej obličej, on bude nadšenej ještě míň.
Ještě k té flašce, my máme dudany Nuk a kdyby byly taky flašky Nuk, tak bych je asi koupila. Ale kamarádka si hrozně chválí značku Mam, že se dá koupit v dm drogerii. Já mám doma balení Hami 2, dostala jsem to zadarmo jako vzorek ze serveru www.m o j e dite.cz Je to tam hnedka na hlavní straně, že si můžeš napsat o dárek zdarma, tak si napiš. Přišlo nám to Hami, pak Frutapura, masozeleninovej příkrm taky Hami myslím a takovej jídelníček, nevím, jestli je to ten samej, jak jsi o něm psala. No ale tím jsem chtěla říct, že kdyby malá měla hlad, tak bych jí to musela dávat po lžičkách, no asi by to byla docela prča. Ještě z porodnice z těch balíčků mám takovej ten plastovej kelímek na mlíko Avent a plastovou dózu Tupperware, myslím, že to časem využijeme.
Doufám, že ten příští týden bude slušný počasí, že bysme sedli na chvilku někam na zahrádku. Pozvala bych vás k nám, ale asi byste se zhrozili, v jakých podmínkách tu žijeme. Ten byt je příšernej a mě tu kolikrát chytají nervy, je to tu takový tmavý, neútulný, na chodbě se podřezávala zeď a ještě to není dohozený, beru to tady jen na přechodnou dobu, nejsem na takový bydlení zvyklá. A taky tu nechceme do toho vrážet peníze, museli jsme už nechat vymalovat, spravit kotel, to je furt něco a já už toho mám docela dost.
Tak, jdu hledat Elišce kousátko, mám vybraný, tak se jdu podívat, kde ho seženu nejlevněj, tady ho vůbec nemají. Vybírali jsme ho podle D-testu, aby bylo nezávadný. A ještě chci ten řežízek na dudlík, abysme ho furt nemuseli honit po zemi. Minule jsem se o tom zmínila před tchýní a ta hnedka začala, aby se tím Eliška neuškrtila. Myslí si, že jsem asi úplně blbá a koupím jí nějakej půlmetrovej :-( Tak zatím papapa
veronika 12 let, 5 měsíců 64122
9.5.2007 18:41:05
Přesně jak jsi mi to popsala stou dovolenou jsem to myslela taky tak, ale ta paní na té OSSZ mi to řekla jinak. Takže jsem to pochopila tak, že o peníze za dovolenou příjdu. Naše účetní taky říkala, at počkám až skončím s mateřskou a až budu na rodičáku, tak mám zajít za šéfkou a nahlísit ji čerpání dovolené. Mateřská mi končí 15.5. Dneska jsme jeli k té Dr. a říkala, že malá přibírá krásně, váží 6735g a měří 65cm. Sestra malou jen zvážila Dr. jí říkala, že potřebuje i délku aby věděla jak na svou délku přibírá. Ona proto pokaždé chce i délku a obvod hlavičky ona všechno propočítává. Na konec Dr. říkala, že malá je docela dost velká, a už se blíží k 5 měsícům, tak si mám koupit nemléčnou rýžovou kaši a večer po kojení ji zkusit dát tu kašičku. Ale říkala, že jí nemusí chutnat a nebo sní tak 2 lžíčky. Tak uvidíme, ale lámat to přes koleno nebudu, když jí nebude chutnat, tak ji nebudu trápit. Hlavně že vím, že nemá hlad a přibírá. Dneska mi psala kolegyně z práce má holčičku 7.12. a dneska jí dala pribiňák, tak to si myslím, že není dobré. Někde jsem četla, že by se neměl dávat tvaroh, ale ted nevím proč a do jakého věku, budu to muset najít. Meli tu hlavičku změř co nejdříve, protože tchýně v neděli odjíždí do nemocnice a bude tam asi 14 dnů a kdyby jsi dala rozměr, tak by to stihla do té středy jak máme jít na ty naušničky. I když já si myslím, že má určitě hlavičku stejně velkou jak Rozárka. Tak zatím ahoj
[<<Předchozích 40] Názory 4150 z 411  [Dalších 361 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.