| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k dotazu Kožní lékař nebo léčitel

 Příspěvky 110 z 30 [Dalších 20 >>]
Dominator911
  • 
2.9.2011 16:26:12
Pěkný článek o léčitelích je teď časopise Sféra. Dokonce se dá přečíst i na počítači :-) http://cs.publero.com/titul/sfera/9-2011
  • 
8.4.2010 14:30:40
Dobrý den, prosím o radu. Vytvořil se mi v podpaží červený flek který mě svrbí, vypadá to spíše jako uzdravená pokožka po popálení ohněm či opaření vodou. Jelikož se trochu více potím a můj pot by bez použití antiperspirantů byl hned velmi silně cítit, nemůžu si dovolit jej přestat používat. Prosím o radu co by mi pomohlo mé podpaží vyléčit. Děkuji za odpověď.
  • 
11.1.2010 18:43:15
Dobrý den,
ráda bych povzbudila všechny, kteří bojují s alergií a ekzémem u dětí. Dcera měla od narození poměrně rozsáhlý ekzém, strašně ji svědil, v noci spávala s námi v posteli a my drželi ručičky, aby se úplně nepodrápala. Ještě byla pouze kojená, když v jejím půl roce alergoložka zjistila silnou alergii na kravské mléko, vejce a kuřecí maso. Protože byla kojená, vyloučila jsem veškeré mléčné výrobky, vejce a kuřecí ze stravy já (také některé očkovací látky byly na vaječných kulturách...). Nutno poznamenat, že syrovátka, jakožto součást mléka je i téměř ve všem pečivu. Takže jsem si nechala zaslat z pekárny složení tzv. nebalených výrobků, abych věděla, co jíst. Po striktní dietě, ekzém poměrně rychle vymizel. Kožní a jejich milion mastí bylo naprosto na houby, takže jsme brzy přestali chodit. Pomohl nám na rozškrábané místa B-panthen, který rychle obnovuje kůži, na mazání Exomega od A-dermy a na svědění Fenistil-mast. Dlouhodobě užívá Claritin (antihistaminika). Hlavně je důležitá opravdu ta striktní dieta, v pozdějším věku dcera reagovala i na stopové množství alergenu osypáním na lokálních místech. V roce se přidala alergie na lepek. Teď jsou jí 4 roky, ale od 3,5 let klesla alergie na mléko a dnes si užívá dokonce i kakaa. Uteklo to a doufáme, že se zbaví i alergie na lepek a vejce (potažmo kuřecí), výsledky z alergologie jsou čím dál příznivější. Chce to čas, trpělivost a důslednost. Hlavně čtení všech těch miniaturních písmenek ve složení výrobků :-) Držím pěsti všem bojovníkům proti alergii. Lenka
  • 
12.6.2009 22:46:58
Tato diskuze je sice už hodně stará, přesto mi to nedalo a reaguji, třeba to někomu pomůže. Moje dcera je alergik a atopik, dostávali jsme kortikoidy, dělané masti, obtíže se zmírnili, ale vždy jen dočasně. Loni dostala mononukleozu a musela držet velmi přísnou jaterní dietu a světe div se, dieta pomohla i na kožní problémy, AE úplně zmizel a senná rýma byla o mnoho procent mírnější. Přitom jí dělali testy na potravinovou alergii, ale ta se neprokázala. Naše tělo je ale jeden celek a také se tak chová. Takže jsme se celá rodina přeorientovali a sestavujeme jídelníček mírně podobný jaterní dietě. Sem tam ji samozřejmě nedodržíme, ale zhoršení není nijak drastické. Z mastí se nám osvědčilo bambucké máslo (používám i na mírné atopické problémy mého nejmladšího - 20 měs.) a syrovátková koupel.
  • 
20.4.2009 23:15:40
Dobrý den,
můžu Vám poradit jak si uvolnit nos jednoduše a jak je potřeba bez vedlejších účinků. Jukněte na www.urex.cz snad Vám to pomůže mě to pomohlo.
Sany
  • 
15.4.2009 9:34:00
Dobrý den.Jelikož mě postihla velice nepříjemná alergie v 11 týdnu těhotenství a našla jsem tuto stránku,prosím Vás o radu.Na sennou rýmu trpím asi 4 roky.Většinou mě trápí od března,jakmile začnou kvést hlavně břízi.trvá až do října,ale touto dobou jí mám nejagresivnější.Asi před týdnem jsem začla mít silnou rýmu a kašel a pálení v krku.Myslela jsem si jen nejprve,že je to nachlazení,ale vzhledem k tomu,že jsem právě doma na nemocenské s miminkem,a je už pár dní bezva počasí,tak to mám jistě právě tu alergii.Není možné,v noci se nevyspím jak díky kašli tak rýmou a třetí den mám zahnisané oči hodně nateklé a pálivé asi zánět spojivek.Ato ven od té chvíle skoro nechodím jen,když musím.Takže se spíš i vyhýbám a stejně se to ne a ne zmírnit.Navíc nevím jaké léky můžu užívat.Bojím se,že ať vemu jakékoliv léky,že přijdu o miminko.Již jednou jsem potratila.Můžete mi prosím poadit?Děkuji.Hezký den.Spozdravem Hana
  • 
10.4.2009 17:44:23
Dobrý den Hanko, reaguji na váš dotaz , a ráda bych Vám poradila něco ze své zkušenosti, mám dceru, jsou jí dva roky, a má taky atopický exem. Také jsme chodili na kožní, ale žádná změna. Až jsem vyzkoušela kosmetiku z konopí, která je legální a normálně prodejná, a můžu říct, že máme po exemu, sice se občas nějaké flíčky objeví, ale jinak je exém skoro pryč, a dcerka má opět krásnou pleť. Hodně nám pomohl i olejíček z konopí, který se užívá vnitřně, a napomáhá obnově pleti, a správné funkci pleti. Tak pokud chcete vyzkoušet, neváhejte, je to kosmetika od firmy Canaderm. Hezký den a hodně sil přeji.
  • 
30.1.2009 11:04:38
Dobrý den paní doktorko, jsem 18. týdnu těhotenství a vše probíhá bez komplikací až na jednu věc. Máme doma kočičku, která před rokem měla kožní plíseň, ale neprojevovaly se u ní žádné příznaky, jenom u nás a návštěv. Dělaly se nám červená svědivá kola po celém těle. Řešili jsme to sirnými koupelemi, čištěním koberců atd. Nakonec jsme ji nechali ostříhat(je dlouhosrstá) a po čtyřměsíčním útrapu jsme se plísně zbavili. Bylo to v loni v únoru a od té doby bylo vše v pořádku. V říjnu u nás byla návštěva a udělaly se jim flíčky stejné jako jsme měli před tím. Nechtěla jsem tomu věřit, že by byla plíseň zpátky(kočička je očkovaná), ale mě se teď udělal jeden flíček na ruce taky. Nedávala jsem tomu pozornost, neboť trpím na atopické ekzémy, ale ty přes den vetšinou vyblednou a svědí mě pouze večer. Ale tenhle flíček je kulatý, červený a pálí. Myslím, že je to ta plíseň od kočky. V pondělí se s ní chystáme k veterináři, aby ji prohlédl a pokud bude nález pozitivní, tak samozřejmě uděláme všechna léčebná opatření. CHTĚLA JSEM SE HLAVNĚ ZEPTAT, JESTLI TA PLÍSEŇ MŮŽE NĚJAKÝM ZPŮSOBEM POŠKODIT PLOD. TEĎ JSEM SI TO NAMAZALA KRÉMEM NA OPRUZENINY PRO MIMINKA A ZALEPILA NÁPLASTÍ, ABY SE MI DO PODRÁŽDĚNÉHO MÍSTA NEDOSTALY SAPONÁTY A NEČISTOTY. MÁM SI RADĚJI DOJÍT NA KOŽNÍ? Děkuji za odpověď.
  • 
30.1.2009 11:03:55
Dobrý den paní doktorko, jsem 18. týdnu těhotenství a vše probíhá bez komplikací až na jednu věc. Máme doma kočičku, která před rokem měla kožní plíseň, ale neprojevovaly se u ní žádné příznaky, jenom u nás a návštěv. Dělaly se nám červená svědivá kola po celém těle. Řešili jsme to sirnými koupelemi, čištěním koberců atd. Nakonec jsme ji nechali ostříhat(je dlouhosrstá) a po čtyřměsíčním útrapu jsme se plísně zbavili. Bylo to v loni v únoru a od té doby bylo vše v pořádku. V říjnu u nás byla návštěva a udělaly se jim flíčky stejné jako jsme měli před tím. Nechtěla jsem tomu věřit, že by byla plíseň zpátky(kočička je očkovaná), ale mě se teď udělal jeden flíček na ruce taky. Nedávala jsem tomu pozornost, neboť trpím na atopické ekzémy, ale ty přes den vetšinou vyblednou a svědí mě pouze večer. Ale tenhle flíček je kulatý, červený a pálí. Myslím, že je to ta plíseň od kočky. V pondělí se s ní chystáme k veterináři, aby ji prohlédl a pokud bude nález pozitivní, tak samozřejmě uděláme všechna léčebná opatření. CHTĚLA JSEM SE HLAVNĚ ZEPTAT, JESTLI TA PLÍSEŇ MŮŽE NĚJAKÝM ZPŮSOBEM POŠKODIT PLOD. TEĎ JSEM SI TO NAMAZALA KRÉMEM NA OPRUZENINY PRO MIMINKA A ZALEPILA NÁPLASTÍ, ABY SE MI DO PODRÁŽDĚNÉHO MÍSTA NEDOSTALY SAPONÁTY A NEČISTOTY. MÁM SI RADĚJI DOJÍT NA KOŽNÍ? Děkuji za odpověď.
  • 
17.10.2007 13:06:13
nam pomohla koupel Balmandol oil, je v lékárnách a dá se předepsat. Je pravda, že patříme mezi "šťastné" kterým hodně pomáhá indulona. Vločkové koupele a Linola nám nepomohly. Na svědětí máme mastičku Linola H-fett N, je s nízkým obsahem kortikoidů a saháme po ní vyjmečně, ale je to i proto, že syn je alergik a užívá spoustu léků a sirupů, takže mu to alergii mírní. Pomhlo vynechat mléko, cibuli, rajčata, hlavně sladké a kakao to je poznat nejvíce. Někde mám schovaný bezva letáček podle kterého jsem se řídila a ekzem nás tak netrápí. Pokud byste měla zájem, tak se můžete ozvat. Já ho najdu :o)
 Příspěvky 110 z 30 [Dalších 20 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.