| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k období 5 roků a 4 měsíce

 Příspěvky 14 z 4 
3.12.2013 10:20:45
Je niekedy az komicke, ako sa na niektore veci zamerame viac a zrazu za par dni mi pride mailik, a utvrdim sa v tom, ze to, co robim je super. :-)Je tomu asi tyzden, co sme si s detmi zacali pravidelnejsie vecer citat. Vybrali sme knihu "klasickych starych" rozpravok- ako "O 12 mesiacikoch", "3 zhavraneni bratia" a pod. Deti to velmi bavi, aj ked je pravda, ze pri tom zaspia. Knihu si kazdy vecer prelistuju, vyberu si rozpravku podla obrazka, ktory ich oslovi a tak zhasnem svetlo, zoberiem "celovku" a citame uz skoro po tme. :-) Laura- prvacka zaspi asi pri 2 strane a Alex (predskolak) sa po 3. strane pyta, ci este dlho, ze sa uz nudi. :-) Ze ho mam radsej skrabkat po chrbatiku. :-) No, aj tak som rada, ze sa im tento "ritual" paci... Obcas si cez vikend cez den zoberieme knihy a citame. Kedze sme dost akcni a sportovo naladeni, priestoru na citanie knih je pomerne malo. Jesen-zima, ked je von zima a nie je sneh, vyuzivame presne na citanie knih, stavanie Lega a hranie Clovecka, alebo Dostihov. :-) A velmi sa tesim, ked sa Laura nauci citat a budu citat rozpravky aj svojmu bracekovi. :-)
18.11.2011 14:23:45
Naše Anička si už čte sama, takže je to super,neboť má staršího brášku a také byl problém, jaké knihy číst, aby to bavilo oba. To mi teď odpadlo, protože se předhánějí, kdo mi bude číst a to je pohodička..
29.4.2011 9:10:43
Dobrý deň,
mám 5 a 1/4 ročnú dcérku a tiež 9 mesačné batoľa.
U nás čítame knižky od malička, hovorím na dcérku anglicky, takže sú to Charlie and Lola, Dora, Pepa Piglet a iné. Vždy si ľahneme do postieľky a čítam. Je to veľmi intímna chvíľka pre nás obe (dnes už si k nám prikladáme aj bábätko, takže pre všetky 3). Bábätko má dokonca dve "svoje" knižky, ktoré môže oblizovať, ohrýzať a sú výhradne jej.Ostatné knihy sa jej do ruky nedávajú. Staršia dcérka si vždy vyberie "svoju" knižku, ktorú chce v ten deň a ak bábatko ešte nespí a je pri nás, v posteli staršej dcérky, tak donesie vždy aj jej knižku.Najprv čítame knižku staršej a malá si svoju buď oblizuje, alebo sa snaží chytiť tú "väčšiu" knižku. Potom sa číta mini knižka s jednoduchými slovíčkami. Keďže staršia ich už vie naspamäť, tak jej mini knižku môže "čítať" niekedy aj ona:) Ja sama milujem tie chvíle, keď mám obidve hlavičky dcérok pri sebe, cítim ich vôňu a pozeráme sa zblízka do tváričiek. Oni, myslím, zase vychutnávajú obrázky, knižky a vôbec túto "nezvyčajnú" činnosť. (aspoň pre bábatko čítanie ešte JE nezvyčajné, staršia ho má dosť aj v škôlke) A ak čítame knižku pred spaním iba so staršou dcérkou, často sa stáva, že po mojom čítaní celú knižku ešte raz "číta" ona. Myslím, že je to najprirodzenejší spôsob, ako dostať deti ku knižkám. Ak ide spať neskoro a rozhodneme, že na čítanie je neskoro, nemá z toho radosť. Dúfam, že jej tá chuť čítať vydrží aj do dospelosti:)
19.2.2011 9:44:36
Mnohokrát děkuji za inspirující e-maily. Čtení je u nás velice oblíbené, jen je problém uspokojit všechny tři sourozence, protože každý má trochu jiné přání výběru četby v ohledu na jejich věk. Bez knížky si náš den a hlavně usínání nedokážu představit. Krásně teď využíváme i služeb místní byť malušké lidové knihovny i když máme v zásobě spoustu svých dětských knih nových a také ještě po nás rodičích , dokonce i prarodičích. Návštěva knihovny je pro nás svátkem, kdy si každý vybereme jednu knihu. Víme, že knížkám nesmíme ublížit a těšíme se na předčení, následné vrácení a vypůjčení dalších knih, oblíbené si můžem kdykoli zase půjčit atd. Přeji všem hodně radosti nejen z četby, ale především hodně zdraví, pak je vše jednodušší.
 Příspěvky 14 z 4 

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.