| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k období 4 roky a 8 měsíců

 Příspěvky 15 z 5 
  • 
28.9.2014 12:15:05
Nas Simonek je velmi akcni predskolni dite, do vseho hrrr a nejlepe po hlave, ve 2,5 letech sjel dvoumetrovou tyc na hristi jako zkuseny hasic a prisal na zadku driv, nez jsem stihla priskocit. Ma neskutecnou vyridilku a pusu prakticky nezavre. Cely den odpovidam na jeho fantazijni otazky a hledam alespon trochu logicke odpovedi. Ve skolce dostal znacku Draka, pry se k nemu hodi :) Venku pusobi jako neohrozene dite, nadruhou stranu doma se ode mne nehne prakticky na krok, coz je velmi narocne. Boji se bubaku, i kdyz jsem ho nikdy nicim nestrasila a zduraznuji, ze strasidla jsou jen a jen v pohadkach. Dvere z mistnosti musi byt vzdy zasadne zavrene, na wc musime spolu, jinak nejde, jakmile xlysi nejaky zvuk v dome (a v panelaku jich je) hned se pta, co to bylo, dokonce se boji sedet u stolu, protoze vedle jsou dvere od balkonu. Sam hrat si zacal prakticky az nyni, ale s trpelivosti je to potiz. Zatimco jeho bratr ve trech skladal velke puzzle, Simon nesloz ani 6 dilku. Je to proste akcni kluk a ranař, ale vlastne zaroven citlivka s velkymi strachy a mamin velky mazlik, co nejradsi pomaha pect babovku a miluje pred spanim donekonecna jednu ukolebavku..:).
11.4.2013 8:24:39
Je super, ked si precitam Vas novy clanok a zistim, ze to, co robim, robim spravne. Aj my sa casto vecer rozpravame, o tom, aky sme mali den, komu sa co pacilo... Deti to maju velmi radi... A miluju, ked u babky spia a babinka im rozprava, ako prisla ich mammka (ja) na svet, aka som bola, ked som bola v ich veku, co som vyparatila. Toto by mohli pocuvat od rana do vecera. Alex je velmi pohybovo nadane dieta- lyzujeme, plavame, korculujeme, bicyklujeme. Uz ako 2 a pol rocny zvladal 3- hodinove tury. Miluje pohyb ako taky, ako vacsina chlapcov nevyrdzi dlho pri malovankach. Je to velky spachtos, velmi rad si pospi cez obed- cca 2 hodinky a vecer o 19:30 sa pyta do postele. Rano vstava okolo 6:30-7:00 hod. Okrem "L" a "R" rozprava celkom pekne, dokonca "L" vie povedat samostatne, len ma problem to povedat v slove. Taktiez sa vie nastvat (ked nieco nie je presne podla jeho predstav) a vtedy ide do svojej izby a pride, az ked sa upokoji, pripadne na to zabudne- je to zvacsa do 5 minut. Minule takto v izbicke zaspal... :-) Myslim, ze je to krasne detske obdobie, ktore si vsetci uzivame... Decka robia obrovsku radost a je super sledovat ich vyvoj...~:-D
Martina, syn 4 roky 8 mesiacov
  • 
15.11.2011 8:39:18
Myslím, že syn, že také klasické takmer 5-ročné dieťa, akurát svojich rovesníkov presahuje veľkosťou a výškou. Má takmer 120cm a cca 25kg čo z neho robí celkom slušnú váhu najmä na dvíhanie na ruky :))) Za to je veľmi zdatný na pohybové športy - lyžovanie, plávanie, korčulovanie. Je mimoriadne hudobne nadaný ( čo nemá po mne, ale skôr obgeneráciu :)) )S činnosťou v kľude máme trochu problém, je to pre neho príliš statické a tak dlho nevydrží za stolom pracovať. V škôlke však majú veľkú trpezlivosť a darí sa im ho udržať, čo teda doma nejako extra nefunguje. Veľmi dobre používa hlášky, ktoré počul, začína byť hodne tvrdohlavý a odvráva (poprípade zdôrazne svohu mrzutosť zatváraním sa do izby s patričným tresknutím dverí. Nakoľko odmalička presne pomenúvame veci (žiadne žiža ako svetlo ani nič také), vždy musí mať presný názov, ktorý následne pekne poctivo používa a neskracuje (nepoužíva na hračku meno Optimus, ale celé Optimus Prime). Je veľmi spoločenský, ale občas sa zatvára do svojej izby a "potrebuje byť sám". Do dvoch rokov nerozprával, tak to teraz dobieha :)) Večer čítavame knižky a on si následne ešte rozpráva svoj príbeh podľa obrázkov. Už mi doma pekne pomôže - vysype smeti do koša, odloží veci, uprace si oblečenie. Zisťujem, že na svoj vek výborne ovláda PC. :))
18.10.2011 15:01:36
Už asi od 2 let jsme začali s večerním vyprávěním o tom co jsme ten den prožili, které se stále rozšiřovalo a také jsme přidali vyprávění o tom, jak se Pavlík narodil. Stále je to jeho nejoblíbenější vyprávění a celý se jen tetelí radostí, když vyprávím, jak jsme měli s tátou svatbu a pak jsme zjistili, jak čekáme miminko a těšili se a vybírali jména, ...vždy je to stejné a vždy něco nového přidám. Vřele doporučuji a přeji po náročných dnech krásné večery při vyprávění.
Gabika, synovia 4.5 a 2.5
  • 
23.2.2011 11:57:53
Moj syn miluje knihy, encyklopedie, je sikovny lyziar, vie citat, pisat a pocitat /a upozornujem, ze ja za to fakt nemozem. Nie som typ matky ktora "uci" dieta. Jednoducho je taky aky je, ma vysoko nadpriemerne rozumove schopnosti - mam na to aj papier, ze ja som v tom nevinne :-D / Ale na druhej strane je velmi citovo nevyrovnany, placlivy, vyrazna osobnost, ktora by sa rada presadzovala, pusa sa mu nezavrie ani na chvilu. Len cumim na jeho rovesikov
/a zavidim/ v skolke, ktori sa nechaju potichu mamami poprezliekat, alebo cusia, ked sa dospeli rozpravaju. A suhlasim s vetou, ze: Nikto nevie, ci je nadane dieta za odmenu, ci za trest. Ale zase...keby nebol taky aky je, kto, ak nie on - by mi na mne pochopitelnej urovni vystvetlil velky tresk a vznik vesmiru? :-D
 Příspěvky 15 z 5 

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.