| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Pod tlakem superrodiče

 Příspěvky 110 z 52 [Dalších 42 >>]
20.10.2014 15:04:57
Uspěšnost v životě rozhodně není jen o tom, jestli byl student premiant třídy nebo propadal, ale jde i o jeho povahu, sebevědomí, jak své vědomosti dokáže prodat, prosadit se ... i toto by měli rodiče své děti učit... mnoho ne příliš nadaných a inteligentních - mající silné lokty a drzost, také známé na správných místech, dokážou opravdu mnohem více, než ti chytří, kteří většinou tímto vším neoplývaji... ano, i takový je život
20.10.2014 14:53:54
Myslím, že jak určité nároky musí mít člověk na sebe, měl by je mít i na své děti... ale v takové míře, na co ty děti mají... nesmí být přemrštěné... Tak jako ve sportu - i zde je trenér, který ze sportovce dostane to nejlepší, bez něj, jeho vedení by ze sebe to nejlepší dostat nedokázal, podobnou ulohu mají rodiče. Ale všeho s mírou - každé díte je jiná osobnost a má jiná nadání a inteligenci a i v jedné rodině mohou být - jak je i zde napsáno - tři deti, každé zcela jiné, s jinými možnostmi, dle toho se musí uzpusobit i nároky rodičů na ně. Synovi velmi pomohly dva roky v soukromé ZŠ s vyššími nároky, než mají ZŠ s mnoha podpruměrnými detmi,a také 4 roky na nižším gymnáziu, kde byly nároky na výjiny studentu už hoodně vysoké. Přesto většina dětí ve třídě měla vyznamenání, pracovala na sobě, zatímco na základce by se se svou inteligencí flákala. Ukázalo se to i v lonském 5. ročníku, kdy na konci roku měly podstatně lepší výsledky dvě třídy osmiletého gym., než nové dvě třídy čtyřletého studia, kteří ze st.základek měli většinou podstatně horší vědomosti...
Dítě při svém vývoji potřebuje tlak, ale jen v mezích, které mu prospejí v jeho vývoji, nesmí se to přehánět, nemělo by růst jako dříví v lese...
20.10.2014 14:35:30
i já bych k tomu napsala pár slov, jako matka nadpruměrně inteligentního syna, který navštěvoval první tři roky státní základní školu v Brně, ve třetí třídě kvuli šikaně dětí a nevšímavosti učitelu skončil v nemocnici (začal omdlévat, upadal do bezvědomí) a po poradě s psycholegem bylo nutno najít školu s indiv vzdel plánem - kdy v matice byl na urovni 5. třídy a v češtině - čtení dyslektik... Nikde ho do 4.tř. přijat nechtěli - prý mají plno a dětí podpruměrných spoustu, chytrému se věnovat nemohou... Takže ač samoživitelka s podpruměrným platem jsem ho zapsala do soukromé, dětí místo 30ti zde bylo jen 16, chytrých - škola připravovala na 8letá gymnázia. Dva roky mě sice stály 50 000kč - musela jsem si udelat půjčku, kde kdo si mysle, že jsem blázen, ale syn mi hned první týden hlásil, ŽE SE CÍTÍ JAK V SEDMÉM NEBI A KONEČENĚ ŽE POCHOPIL, ŽE ŠKOLA TAKY K NĚČEMU JE. Musel sice dohnat spoustu učiva, angličtinu za 3 roky... ale při přijímačkách na asi nejtěžší gympl v Brně, kde brali děti do 1matematické a 1všeobecné třídy, byl ze všech 300 zájemcu na 3. místě. Dnes je v 6. ročníku, má na vyzo dvě dvojky z jazyku, vyhrává matematické olympiády, je ve skupině nadaných studentu JMK a tvrdí, kdyby nebyl ty dva roky v soukromé základce, s výbornými učiteli a vysokými nároky, nebyl by zdaleka tam, kde je ted, ale z 9ti let na té státní ZŠ nejspíš v blázinci. Byla to asi nejlepší investice, jakou jsem kdy udelala, i když jsem ji pak 5 let těžce splácela...
katka+synek2007
19.10.2014 20:39:40
Ovšem pozor, soukromé školství občas dělá voloviny, neb je u nás příliš mladé~;)
karyp, dvě děti
  • 
19.10.2014 10:29:09
Taky na más přátelé koukají skrz prsty........a pak si kupují každý druhý rok nové auto. Asi tak. Je to vážně o prioritách. Na naší škole se to zdaleka nehemží nějakými superboháči. Přeju hodně štěstí. Vidět dítě, které se ráno těší do školy a nadšeně vykládá, co zase budou dělat, je k nezaplacení. A ten jejich přízvuk v angličtině jim tiše závidím :-)))
Petra Dolíková, 2 malí
  • 
18.10.2014 22:57:09
To je fajn slyšet:-) v mém okolí do toho nikdo nešel a tak na mě koukají jako na exota. takže děkuji a přeji hodně štěstí. jinak - vím, že určité malé procento státních škol je dobré. jsou i mizerné soukromé. je to o hledání, ale moje volba, je jasná:-)
karyp, dvě děti
  • 
18.10.2014 22:50:09
každá mince má dvě strany :-)))
karyp, dvě děti
  • 
18.10.2014 22:48:59
Mám kamarádku, která je při pohledu zvenčí velmi ambiciózní rodič. Soukromá škola, každý den kroužky, tlak na známky, logopedie atd. Samotnou ji rodiče nechávali růst jak dříví v lese, nehnuli pro ni prstem. Maturitu si dodělávala po nocích dálkovým studiem při manuální práci na směny. Dřela na sobě a přesto to do dneška dohání. Na svoje první dítě tlačí dost, protože nechce, aby prožilo její život. Jen díky tomu, že je taková, se jí podařilo vypiplat mladší, postižené dítě a dostat z něj maximum, aby bylo jednou soběstatčné v normálním světě. Každá strana má dvě mince......
karyp, dvě děti
  • 
18.10.2014 21:44:26
Například jazykovka u nás už při schůzce rodičů prvňáků upozorňuje, že pokud dítě "nebude stačit vysokým nárokům této prestižní školy", bude mu v průběhu druhé třídy doporučeno, aby odešlo jinam. Bleeeeee. To bych fakt nedala......
karyp, dvě děti
  • 
18.10.2014 21:37:50
Film jsem neviděla a předpokládám, že to byla svým způsobem nadsázka, ale je fakt, že ve Státech to prostě chodí jinak. Pokud nechci, aby tam moje dítě skončilo ve státní škole se špatnou pověstí, musím se holt trochu zamyslet nad tím, co tam s ním udělám, a to už od školky. Ten systém tam přesně takhle funguje. Zřejmě bych se na jejím místě taky přizpůsobila, protože rozdíly mezi školami a mezi jednotlivými oblastmi jsou bohužel propastné. Jak říká Cimrman, můžu s tím nesouhlasit, ale to je asi tak všechno, co se proti tomu dá dělat........nikdy ale nepochopím, co je špatného na ženské, která se chce zabývat svou profesí a proč je taková žena v ČR vždycky označená za kariéristku a to slovo nemá nikdy pozitivní náboj? Fakt nerozumím, pro mě je spokojená matka = dobrá matka a každá je prostě spokojená v něčem jiném. Nechme lidi žít.......
 Příspěvky 110 z 52 [Dalších 42 >>]

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.