| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Studovat se dá i s velkou rodinou, říká maminka devíti dětí

 Příspěvky 110 z 68 [Dalších 58 >>]
Janinka
22.12.2013 13:00:39
Díky za link. Váhala jsem, zda lze tomu vůbec věřit, ale z úrovně blogu p. Bedřišky soudím, že může mít 9 dětí, může mít i ono nepraktické vzdělání, ale pokud to mastí, jako své články, je asi závislá pouze na kvantitě svých činností a snaha vykládat, že to zvládá je ubohá. Obyčejného živnostníka by za takovou šlendriánskou práci snad zavřeli, ale Velké matce stačí se vytahovat a ejhle. Nicnetušíci skutečné maminky obdivem padají na zadek. To bede asi tou jasně komunistickou výchovou. Plán splníme a to za každou cenu. Ještě by se mohle dát do politiky. Nemám slušné výrazy.
tatík
22.12.2013 11:00:07
Ten článek je nesmysl. To, že paní reportérce vypráví, jak to zvládá, není nic než kachna. Každý, kdo má děti ví, že to " zvládnout" nejde. Ty děti, pokud existují, jdou jen ošidit, aby matka mohla studovat. Není to nic jiného, než taková jalová forma seberealizace(děti zřejmě nestačí), studiu teologické fakulty v 60 ti letech žádný prospěch nikomu ve společnosti nepřinese. Je ovšem pravdou, že i ti největší lúzři dokázali vystudovat teologii, aby nemuseli na 2 roky na vojnu. Článek je vo h...ě. Ať již taková podivná matka existuje, či nikoliv, měla by se spíš stydět, než ostatní zoufale přesvědčovat, jak to zvládá..~a~
stefka
16.12.2013 9:59:26
Je mi 33 mám sedmiletou dceru a k tomu o víkendech dvě děti od současného partnera a studuji VS právní obor. Do školy chodím o víkendech v týdnu do práce, potom kroužky, úkoly s dcerou, nějaká lehká péče o domácnost nějaké vaření a upřímně... padám na hubu učím se po večerech někdy i do rána a vážně mám pocit, že už jsem na to stará, školu samozřejmě dodělám když to půjde, ale nevím jestli to za ty nervy stojí, pokud paní dělala školu z devíti dětmi tak klobouk dolů, já jsem asi slabší povaha, ale neumím si to dost dobře ani představit~8~
katka+synek2007
14.12.2013 22:46:09
Trochu drsný odsudek. Nějaký rozum asi má, když tohle všechno zvládá http://www.marianne.cz/tema-marianne/rodina-a-deti/nejsem-symbolem-matky
Lenka + 4
  • 
14.12.2013 15:09:04
Dobrý den,

článek se mi líbí. Je totiž pozitivní. Paní Bedřiška měla možná jiné plány, možná si přála žít jinak. Ale vše dopadlo, jak dopadlo. Přesto svůj život "ustála". Dokázala si najít práci - protože pracovat chtěla, píše blog, udělala si státnice z ruštiny, o své děti se stará jak nejlépe může, studuje. Jen bych také uvítala více konkrétní návod "jak na to".

Moje kadeřnice má sice "jenom" 2 děti. Ale když jí bylo 30 let, její maminka po náhlé mozkové příhodě skončila ochrnutá na vozíku. A musela se o ni postarat (a stará se dodnes). Takových příběhů znám více - málo kdo má život "ve svých rukou" a vyvíjí se perfektně podle jeho představ... Jedni moji známí se rozešli, protože měli jen 1 dítě a znovu se jim nepodařilo otěhotnět. Byl to tak velký nápor na jejich psychiku a vztah, že to neustáli... Prostě si myslím, že život je někdy velmi náročný a obdivuji všechny, kteří se s ním dokáží poprat a jít dál :-)

A to se myslím, autorce tohoto článku, povedlo :-)http://www.rodina.cz/g/s/23.gif
Monika Křížka
  • 
13.12.2013 10:35:20
Mám technické i humanitní vzdělání.
Bohužel, i jednu vadu: nahoře něco přebývá, dole chybí.
A v poslední době, soudě i podle potomkyně, se situace lehce přiostřuje.
I ve velkých firmách. Tak budu doufat. Dcera studuje VOŠ technického zaměření.
Šešule
12.12.2013 13:08:53
Tak děti mají i otce, ne? A pokud slušně vydělává, proč by nemohla být ženská doma s dětma?
Šešule
12.12.2013 13:04:15
Znám pár holek, co studovaly medicínu s děckem (co vím, tak to bylo s pomocí taktéž studujícího partnera, žádný hlídací babičky).
Sama jsem studovala s děckem lehčí školu a ty medičky obdivuju nesmírně.
Ale zas nechápu, jak se tu spousta ofrňuje, že paní z článku studuje pitomost, že to stejně nemůže být těžká škola a že blabla~d~ Věřím, že spousta kritiků tu měla problém s vejškou i za bezdětna a svobodna a teď tu chytračej nad studující matkou devíti dětí.~d~
12.12.2013 13:02:44
Ale houby, třeba na humanitní škole bych neměla šanci, tyhle obory prostě nedávám.
2.10xb-116
12.12.2013 12:25:56
ech, vzdavam to a sklanim se pred tvou inteligenci ~R^ .
 Příspěvky 110 z 68 [Dalších 58 >>]

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.