| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Prvňáčků letos bude víc než loni

 Příspěvky 110 z 24 [Dalších 14 >>]
Emilka
  • 
22.8.2013 17:38:29
A jak to mají udělat, když dětí je přechodně víc (asi 6 let po sobě) a jejich počet po tomto výkyvu zase padá dolů? Kde chceš vzít třídy, nábytek do nich, připravit učitele - a za pár let to zase zrušit, bo děti nejsou? Navíc to komplikují odkladové děti, kdy nemůžeš s předstihem vědět, kolik jich bude, protože odklady se staly módou a hitem posledních let.
Lída+2
22.8.2013 13:46:07
Voštice přesně, rok před tím než šel syn(nejméně narozených dětí od války) do první bylo 10prvňáků, jich bylo 13, další rok 17,poté 17, díle 25 a další rok jen 7 a další rok 22 a další opět 22.

Podle mě záleží na rozložení těhc narozených dětí.¨

A třeba ve vesnici o 5 000obyvatelích vím o škole a je jich tam přes 30 už dost let..BRRRR, ve větších městech skoro všude...30-33
Juldafulda
22.8.2013 9:30:48
Kláro ano ano ve druhých třídách se slučuje. Do jedné takové naše dítě mělo nastoupit a hodně rychle jsme vycouvali.
RaDus&holky
21.8.2013 19:46:45
Tyjo, pěkný ~R^ my měli třídy jen do G, zato v Éčku jsem vydržela až do osmý :-)
rascal-ka
21.8.2013 14:08:07
Tutenstein, jen doufej, že nebudou příští rok slučovat. Tak se zachovala naše škola, nalákala na nízký počet dětí ve třídách a od druhého ročníku je sloučili a rázem je 30 dětí ve třídě.
rascal-ka
21.8.2013 14:05:22
RaDus&holky, já chodila do sídlištní ZŠ a byla jsem 1.J, první třídy byly až do M.
RaDus&holky
20.8.2013 23:28:16
No asi jo, nemam prehled, ale prekvapuje me, ze jde tolik deti do jedne skoly. Pochazim taky ze sidliste a kdysi nas v 1. tride bylo 7 trid, ale bylo to v roce 1978 na tehdy novem ostravskem sidlisti. I tak se to povazovalo za raritu, takze 188 deti v dnesni dobe me opravdu hodne prekvapilo :-)
Ted nastesti bydlime na vesnici a prestoze starsi dcerka pujde do skoly az za rok, kdy ma tech deti udajne snad jit do skoly ještě vic nez letos, nebojim se nejakeho meganavalu ~;)
Jachtarka
20.8.2013 18:56:00
No, ono se sice vědělo, že dětí bude přebytek, ale jaksi ministerstvo, kraj, EU dotace tohle všechno ignorovalo ... takže se v době, kdy bylo třeba situaci aktivně řešit (a bylo to smysluplné) neuvolnily peníze na rozšíření škol, politické rozhodnutí ... takže u nás ve vesnici docela průšvih (Praha východ).

Hilly.
20.8.2013 18:12:26
Ach jo, kolem toho roku 2008 +- pár let se opravdu narodilo nebývale mnoho dětí, nyní už je zase vše při starém. Školy a ministerstva se na to měly čas připravovat pět, šest let, tak mě opravdu nezajímají žádné reakce ve stylu "to jsme netušili" a "to jsme teda překvapení".
Tutenstein
20.8.2013 17:23:22
V Praze nebydlime ani nahodou ~t~
 Příspěvky 110 z 24 [Dalších 14 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.