| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Proč přichází puberta tak brzy?

 Příspěvky 110 z 30 [Dalších 20 >>]
Jana038
16.12.2012 20:52:31
Nevím jak je tomu dnes, ale já jsem dostala první menses o prázdninách mezi 3. a 4. třídou, takže mi bylo 9 a max. 1 měsíc. Jsem ročník 78. Dost dobře si pamatuju, že když jsem kdysi odpovídala gynekologovi zrovna na otázku od kolika let mám cyklus, tak na mě vrhl takový soucitný pohled :-D

Nejstarší dcera začala pubertu cca v 11 letech - nejdřív změnami v chování, pak ochlupení a měsíc před 12. narozeninami začala menstruovat.

Prostřední dceři je 9,5. Má trochu chloupky v podpaží a asi před dvěma měsíci jí začaly růst i dole. Takže v létě to první menstruace jistí :-( Přitom psychicky je přesně akorát na úrovni 9ti letého dítěte. Pořád taková malá, hodná holčička. Tedy malá ne vzrůstem, měří přes 140cm. Taky mohla klidně ještě ty 2 roky počkat.

Třetí holčině bude na jaře 5, tak uvidíme, kdy začne pubertu ona. Jestli akorát jako nejstarší dcera, nebo brzo jako prostřední...
Luca83
26.11.2012 20:25:30
Kozačky hezké, ale ve větších velikostech za 1.999,- Kč :-o Na to, že za rok je neoblékne, tak je to moc drahé :-(
26.11.2012 8:59:54
Taky záleží na lokalitě, velké/malé město, region. Rozdíly jsou značné, i v oblečení. Co v městě není dost dobré na hřiště, v tom na vsi chodí do školy "v lepším".
zwedavka
23.11.2012 11:17:30
není podmínkou, dcera měla 39 ve třetí třídě a má 40
22.11.2012 7:31:46
Moje dcera má 38 v devíti letech. :-( Třesu se hrůzou k jakému číslu dojdeme, jest to mojí noční můrou. ~n~ Pubertu tudíž očekávám velmi, velmi brzy.
Ines
  • 
21.11.2012 7:29:07
noha 38 v první (39 ve druhé) třídě není nic divného, dcera to tak měla a když jsem viděla boty jejích kamarádek u nás na návštěvě, tak to tak měla polovina. Takže výrobci by se měli přizpůsobit realitě. Navíc děti mají v tomto věku nohu úzkou a boty pro dospělé jsou na ně široké, i vkus mají jiný - výběr černou nebo hnědou je nenadchne. A i spousta dospělých by brala boty bez podpatku, ovšem ne balerínky, ale pohodlnou tvarovanou stélku.
Jana, 4 deti
  • 
20.11.2012 22:16:54
Dobry den,

mam take 10ti letou dceru a 8mi leteho syna. Podprsenky dcera nenosi a ani se o nich nezminuje, nepovazuje toto tema jeste za dulezite.
S kamaradkama si povetsinou hrajou s barbinama nebo na skolu a bavi se o konich a kockach.
Kdyz prijdou k 8mi letemu synovi na navstevu kamaradi, obvykle si hraji s legem nebo autodrahou nebo jdou hrat fotbal.
Myslim si, ze to je take diky tomu, ze deti chodi do waldorfske skoly, kde ucitele i rodice vice odolavaji tlakum doby, a deti tak maji preci jenom prirozenejsi detstvi.

Jana
holka anonymka
20.11.2012 19:27:52
můj syn v 11ti letech začal mutovat, mluví basem. Orgány se mu vyvinuly jako dospělákovi, musel se i začít holit, protože se mu ve škole smáli, že má knír... Takže ač kluk, tak mu předčasná puberta akorát zavařila. Přitom podotýkám, že je po nás rodičích spíše menší. Váhově akorát. Od mala je ale samostatný, hodně cestuje po světě.
maja
  • 
20.11.2012 19:15:46
cituji :Zjednodušeně se dá říci, že čím více je dítě v rodině pod tlakem, tím víc má v hlavě strategii „hlavně pryč odsud“ - a ta je zároveň příčinou dřívějšího příchodu do puberty. ...Naopak pokud dostává tělo nevědomé signály „času dost, není kam spěchat“, puberta na sebe nechá spíše čekat."
Tohle považuji za naprostou pitomost. Je to v dětech prostě vrozené. Jak holka tak kluk pubertu začali mít kolem 12 roku. To samé já a moje sestra. Dcera si vždycky dělala více méně co chce, prosazovala se již jako malé dítě . O mě se to tedy říci nedá. Moje dcera a syn jsou každý úplně jiný. Dcera je zaměřená spíš mimo rodinu, syn naopak drží se mě za sukně. Oba jsou pod stejným tlakem, kromě běžných věcí nemusí nic, jen chodit do školy. Dcera má strategii hlavně si užívat v hlavě už skoro od 10 let :) ...to kdy puberta příjde je podle mě narosto neovlivnitelné , je to každému dáno . pokud by to šlo ovlivnit jídlem tak je škoda, že jsem to nevěděla, dala bych jim pár let hladovku a teď bych ještě měla klid , dětem je 12 a 14 :) :)
Hilly.
20.11.2012 16:32:09
To bude zase nějaká nablblá statistika. Taky si myslím, že i v dřívějších dobách některé holky dospívaly brzy a některé později. Jen mě mrzí, jak je do toho brzkého dospívání dítě dnes dost často tlačeno.
 Příspěvky 110 z 30 [Dalších 20 >>]

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.